Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003 Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 30 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

E Merkure 3 shtator 2003

Sot ne jeten time private , nuk ndodhi asgje e vecante . Persa i perket gjendjes shpiterore , mund te them se eshte e shkelqyer . Puna me mbush shume boshesi edhe me jep kenaqesi sepse ne njefare menyre realizohen enderrat edhe qellimet e mija nepermjet saj . Nganjehere mendoj se nuk do te kem sukses , por kjo gje zgjat fare pak sepse edhe sikur mos te vije vertet suksesi gjithsesi i jam dhene me shpirt dickaje qe edhe pse me ben te humb ore te tera me shpodh . Me ben ta nis diten me ide edhe mendime te reja , me jep energji , e shoh botem ne ngjyra me te gjalla . Ka te beje shume edhe koha persa i perket gjendjes shpirterore . Per mua vjeshta eshte stina me e bukur , dielli nuk eshte edhe aq i forte edhe fryn ere e lehte . Me pelqen te eci ne park edhe te shkel ngadale gjethet e rena nga pemet , te degjoj kercitjen e tyre nen kembet e mija . Hemmm , kur nis ai shiu i imet i vjeshtes me pelqen te lagem nen te , te eci ashtu ngadale e ti ndjej pikat qe me futen lehte neper floke , me ngjan si nje perkedhelje , ne ato momente ne koke me vlojne me qindra melodi qe perpiqem ti bashkoj me ritmin e shiut qe bie nga lart . Ja pra sot ishte nje dite vjeshte , qe i kishte brenda te gjitha keto : diellin , shiun , eren , gjethet e rena , melodite edhe trishtimin plogeshtine e mallin per gjithcka qe me rrethon ...

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2003 22:17
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

Dite nga ditari i Xhenit Dr

Ky shkrim eshte marre nga nje anetare e faqeve tona Xheni Dr

sot ndihem kaq keq. E njejta gje e ndodh cdo dite. Cdo mengjes ti mami je e gatshme te me prishesh humorin dhe sot si zakonisht arrite ta besh kete gje. Eci rrugeve si budallaqe dhe nuk kam aspak deshire te shkoj ne shkolle spse si cdo gje e jetes time dhe kjo eshte nje "enderr" jotja dhe imja. sidomos dega e informatikes qe mua me pelqen por nuk eshte ajo qe do doja te beja ne jeten time. pse???????? kaq here e kam pyetur veten sepse me ty nuk flitet dot. Vazhdon te me mbash inat per dicka qe une nuk jam aspak fajtore. Ah sikur Babi te ishte akoma me ne atehere ti do me doje dhe do me perkedhelje sic beje kohe me perpara por tani ai nuk eshte me dhe per kete ti me cuan fajtore mua ndonese jam fajtore e pa faj. ti nuk ke per ti lexuar kurre keto gjera por per dicka jam e sigurte une te dua shume por nuk e di se sa do te duroj te gjithe kete sjellje taten kundrejt meje. nje dite mami mund te them dhe mjaftttttttttttttttttttttt mjafttttttttttttt me sepse po me cmend. e ke kthyer jeten time ne nje ankth te cuditshem dhe te perditshem. perse????????????????

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2003 12:25
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

9 shtator, nata te shtyn te mendosh....

nata te shtyn te mendosh shume gjera..... te shtyn te enderrosh pa frike ato qe dita s'mund te japi, po nata te shtyn dhe te mendosh per kete bote qe shkon keq, mua me shtyn te mendoj dhe per ty, mikja ime!
jane 3 vjet qe njihemi dhe cdo dite qe kalon me afron me shume pas teje. ishim si te panjohura 2 vitet e para: une nje mendjemadhe qe lavderonte bukurine e saj, dhe ti nje vajze e shendoshe, e shkurter, e vogel, e papjekur! them se dhe une isha e papjekur ne ate kohe sepse nuk hidhja syte nga ty, qe vuaje ne heshtje, qe doje te hyje mes shoqerise time, qe doje te tregoje qe ekzistoje! qe sidomos doje te na imitoje ne te dobtave, mendjelehtave! prandaj fillove kete rrugen e anoresise dhe e bulimise qe te shkaterroi jeten dhe vazhdon akoma te jete e vetmja mikja jote! une te vezhgoj cdo dite qe kalon, te shikoj te ulur ne banke, e dobet, e bukur, e pjekur tashme, dhe vuaj ne heshtje sepse s'isha e zonja te ndaloja kete vdekjen tende shpirtrore! kete vit kam bere te pamunduren per te dhene keshilla te drejta, per te fshire lotet per vuajtjet e dashurive te tua, per te treguar qe je me e mira, me e sinqerta, me e pfajshme nga te gjitha femrat qe njoh. po tani eshte teper vone se ti me genjen sa here qe shkon ne banje, sa here qe nuk ha me mua( se gjasme nuk ndihesh mire),sa here qe do te mbyllesh veten me semundjen tende! te kane ndodhur shume fatkeqesira, e di! ke kaluar gjera qe nuk duhet te kaloj nje vajze 16 vjeçare! po duhet te kuptosh qe jeta vazhdon, dhe qe une jam ne cdo moment ketu qe pres kthimin tend, ne jeten normale! dhe nuk te kam shoqen me te dhimbsur se tani je e dobet, e bukur dhe e pjekur, po se tani ke nevoje per ndihmen time!
nata te shtyn te mendosh......... dhe mua po me çmend kur mendoj qe une jam ketu qe fle e qete kurse ti je jashte qe pi dhe vjell cdo gje! kur ti je larg qe po kerkon te hedhesh jeten tende!

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2003 01:25
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sUgA__tIlOnCe
nGaDaLe

Regjistruar: 01/09/2003
Vendbanimi: ~*~nZ~*~
Mesazhe: 1069

macka pse s'vazhdon per letersi? per zotin e kam seriozisht me mallengjeve...mesa kuptova eshte histori e vertete...

__________________
*Wn we wer kids, belongin felt gd,I c death roun d corna Bt havin respect,tht feels even better*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2003 02:53
sUgA__tIlOnCe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sUgA__tIlOnCe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sUgA__tIlOnCe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sUgA__tIlOnCe Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

brunka une ne fakt letersi dua te bej, po ne shqip nuk di te shkruaj ashtu si dua une. mgjth eshte histori e vertete, dhe e ndjej shume sidomos! me ben te vuaj kjo historia e shoqes time. nejse, durim!
bye brune!

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2003 17:21
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

e Enjte 11 shtator 2003

Sot eshte nje dite e vecante . Ne oren 12 te drekes ndalova dhe mbajta disa minuta heshtje per viktimat e kullave binjake ne Manhatan . Ne ato pak minuta me kaluan nder mend shume gjera . Askush me shume se ne shqiptaret nuk mund te kuptoje me mire dhimbjen qe del nga ato kulla . Me beri kjo gje te ndjej ne shpirt klithmat e njerezve aty nen guret edhe nen hekurat . Kishte ngjashmeri midis atyre klithmave edhe klithmave qe me shekuj dalin nga shpirti i shqiptarit . Klithmat jane njesoj , kane te njeten dhimbje , te njejtin deshperim , te njejtat lote . Nuk dua qe te gjykoj ata qe e bene kete masaker edhe as ata qe e pesuan , per mua ishte thjesht nje dhimbje per njerez qe humben jeten e tyre pa asnje faj . Dhimbja ime ishte per nje padrejtesi qe u be ne bote . Edhe ne shqiptaret kemi plot padrejtesi ne shpatullat tona ndaj edhe e vuajme shume me teper edhe padrejtesine qe i behet nje tjetri . Dita e sotme eshte e mbushur me televizion , me klithma , me deshperim , sinqerisht nuk do te doja te jetoja me dite te tilla . Ndaj shpresoj qe ne ditet e ardhshme te kem gjera me te gezueshme per te shkruajtur ne ditar .... Naten e mire

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2003 16:51
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

11/shtator, dhe une po mendoj

mbajta dhe une ca minuta heshtje, mendova dhe une shume gjera.....
dhe mendova si mund te kalonin diten sot ata njerez qe kane humbur jeten 2 vjet me pare, mendova dhe si po e kalonin te afermit e tyre. duket nje gje shume e padrejte, do doja te bashkohesha dhe une sot me dhimbjen e tyre, do doja te bashkoheshin te gjithe sot me vuajtjen e tyre po pastaj mendova dhe nje gje tjeter: per ata njerez qe vdesin çdo dite ne palestine, ne iraq dhe ne te gjitha vendet e tjera lindore, kush mendon? ka mbajtur njeri ndonje minute heshtje per ata njerez fukarenj qe kane vdekur ne varferi? ka mbajtur njeri fjalim per ti kujtuar ndonjehere?
pse bota sot vuan per ate qe i ndodhi amerikes? pse asnjeri nuk vuan per ata njerez qe s'kane gjetur paqe me shekuj?
nuk e di ne gabohem, po sot ne kete dite qe duhet te kujtojme tragjedine amerikane, une mendoj me shume per ata njerez qe kane vdekur ne heshtje dhe qe heshtje do ngelin gjithe kohen.......
kjo gje do ngeli gjithmone ne zemren tone, shpresoj mos te harroet.......
shpresoj mos te perseritet.....
po shpresoj qe dhe nje dite te vuajme njelloj....
mos harroni 11 shtatorin! mos harroni......
po mos harroni as ditet e tjera te luftes

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2003 17:17
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

dhe une te pershendes ty brune..... dhe ty AMI-......
faleminderit per keshillen ne privat brune!
ah doja te thoja qe sot mendoj dhe per ata shqiptar qe ka marr deti.... kemi mesuar shume nga ato viktima...

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2003 17:32
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
beba
Anetar i ri

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: nga ketu
Mesazhe: 19

Post

11/09/2003

M'u kujtua qe sot ishte dita e rrenimit te TWIN TOWERs(ose me sakte ishte ne njefare menyre kujtese e detyruar,aq shume po flitet ne media),nejse u prehshin ne paqe....çudi,sa çudi me vjen,se 30 vjet me pare (11/09/1973) rreth 40mije njerez u masakruan ne KILI nga grushti i shtetit amerikano-kilian e asnje perkujtimore...te kene qene njerez valle????

__________________
By me!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2003 17:01
beba nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė beba Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me beba (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: beba Shto beba nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto beba nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Isha vone,duke shpejtuar nen shiun qe me lagte floket ndieja eren e ngrohte qe me perkedhelte fytyren dhe nje seri mendimesh qe me pershkonin koken.Edhe perse disi e stresuar ne pamje te pare,brenda meje ndieja nje qetesi shpirterore te papare,si deti mbas nje stuhie,me perserisnin disa miqSi deti i qete mbas nje stuhie…me ka pelqyer ky krahasim gjithmone.
Rruga rrethuar me peme e cila pershkohet cdo dite nga une dukej me e bukur se heret e tjera.Ndoshta eshte nga vjeshta e cila me hiret e saja ka zbukuruar cdo gje,ndoshta jam une qe me fantazine time zbukuroj cdo gje…nuk e di.Ndersa kaloj ndiej eren e gjetheve te lagura nga shiu, eshte nje nga momentet e paketa ne te cilen ndiej “eren” e vendin tim te lindjes…Shqiperise.Eshte e cuditeshme qč gjerat e shumeta qe mbaj me xhelozi ne shtepi nuk kane arritur te me japin te njejten ndjenje,edhe perse mund ta kem kerkuar shpesh.Eshte nje nga momentet te cilat nuk do doja te perfundonin…por si cdo perralle e bukur dhe kjo kishte nje fund.Sapo dyert e vendit ku duhet te isha u hapen,rashe serish ne krahet e realitetit dhe nje ze brenda meje peshperiti’mire se erdhe ne ne boten reale zonjusheza ime’…ne realitetin e perditeshem ne te cilen vendi i lindjes,miqet e tu qe le mbrapa...nuk bejne pjese!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2003 12:11
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:39 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 30 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.