Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003 Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 30 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

Mesazh nga Ersa

Hi!
Sy_jeshile me vjen shume keq per cfare te ka ndoshur sinqerisht! Kjo eshte periudha me e zen e jetes time. Jam ne shkolle edhe ne pune dhe per te mos thene fare kohen e lire ekam shume te kufizuar dhe ate pak kohe mundohem ta kaloj me dicka tjeter, te dal nje shetitje, te shkoj shopping, ose te rri me familjen. Keshtu pra qe nuk kam pas kohe te hy ne kompjuter.

Tani sa per ditet e mia si i kam kaluar. LEre mos e pyet!!! E mbytur deri ne fyt nga shkolla edhe puna, as fryme skam kohe te marr. Upupu iku jeta u plakem nene nene! Shaka se jeta iken po ne shpirt mbetemi te rinj per gjihte jeten. Gjithashe ketu ne usa bem edhe nje party, ku u mblodhen te gjithe shqip, ne nje hotel edhe deri ne 5 te mengjesit jemi kenaqur me kenge popullore e humor, e keshtu nxorrem pak mallin qe kemi per ate toke meme te quajtur Shqiperi. Tani nuk kam shume kohe te shkruaj sepse po shkruaj nga shkolla edhe me duhet te iki ne shtepi.

Bye-bye
Me respekt:
Ersa( e mbytur nga punet)

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2003 14:57
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

sonte ndiej dhimbje, ndiej dhimbje nga e pamundura....................

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2003 20:22
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_lire
^^i_lire^^

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: ^^__^^
Mesazhe: 1610

P...e

Shtepi te heshtura
nen qellin e renduar,
shiu dhe une
te ftohur ne vetmi
ecim ngadalshem neper kete qytet
ku une mundohem ty te te gjej.
Ne pritjen tende
harrova hapat
dhe i burgosur mbeta perjete
ne kafazin e harrimit tend.
Dhimbje ndjej tani,
se larg nga une je ti
e nje deshire e vetme
vlon ne rrenimin tim:
syte e mi te t'shohin si flen
dhe ne endrra te bukura -
pa mua aty - veten e le te qete.

__________________
s...._d._m... says: for nothing that happened this time...!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shtator 2003 01:57
i_lire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_lire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_lire (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_lire't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_lire Shto i_lire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_lire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

Eshte nje dite shume e bukur per tu mbytur nga melankolizmi por ky shpirt i shkret nuk pyhet ........Nuk pyhet nga rrezet e diellit qe kerkojne me cdo kusht te depertojne ne thellesit e tua per te te ngrohur,nuk pyhet as nga lotet qe nuk hezitojne te dalin.Sa absurde?Por me absurd me duket fakti qe nuk e di shkaktarin e ketyre loteve,ndoshta eshte thjesht nje nevoje per te nxjerr jashte ate lemsh qe koha,zhgenjimet kane krijuar brenda teje.
I kisha lene femijerise bashke me kujtimet dhe aftesin per te qare.Cdo dite mundohem te ve ne fytyre masken e nje njeriu te lumtur qe nuk i njeh vuajtjet,nenshtrimin,dobesin.Jam mesuar te fsheh frikat dhe ti jap publikut pamjen e nje Supermeni.Me pelqen te me lavderojne dhe te me cmojne per fallsen me te bukur qe kam nxjerr ne trege ndonjehere.Ndoshta ndihem me e sigurt keshtu ,me e mbrojtur.Me e mbrojtur nga njerezit e ketij lemshi me emrin BOTE,te cilet qendrojne ne vezhgim gjithe kohen per te te zbuluar ndonje dobesi dhe kur ta gjene e di cbejne?Mundohen ta perdorin,ta shfrytezojne per te te ulur ty dhe me cqellim? Thjesht per te kenaqur ate egon e tyre te fitimtarit sepse bota eshte kthyher ne nje aren ndeshjesh te vazhdueshme.Kush paraqet dobesi eshte i skualifikuar para se kjo ndeshje te filloj.Kush di ti mbysi ndjenjat dhe te ve arsyen mbi te gjitha eshte fitimtari.Duhet te kthehesh ne nje rrobot pa ndjenja ne menyre qe te mbijetosh.......ti mbijetosh egersise se njerezve dhe ketij pellgu te ndyre ku jetojme.

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2003 19:25
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Sot per mua ishte nje dite per tu harruar plotesisht!Ne fakt jam dakord me ate tipin qe shekuj me pare ndoshta thoshte''dita e bukur,shikohet ne mengjes''.Ne fakt dite keshtu jane dite per tu harruar,por nuk mundesh!
Jane dite qe te ndjekin mbas si hije kudo ti shkon,jane dite pa te cilat ekzistenca ime mund te bente shume mire por ato ekzistencen time shenojne!Ka nje shprehje qe me eshte rrenjosur ne koke.......ne fakt ate e kam vene ne fund te profilit tim ketu ne forum
Mos te kuptohemi eshte e tmerrshme thote......jam dakort plotesisht!Jam dakort qe me shume dhimbje te jepe moskuptimi nganjehere se vete ndarja,edhe pse ndarja eshte vete dhimbja per ate qe humbet.
Dikur,dikush me thoshte shpesh:nese dy veta lihen,te dy humbasin diçka.......nuk e di,jam konfuz!Tani mendja ime eshte e turrbullt dhe kerkoj ti jap vetes pergjigje mbi shume ''perse'' qe mendjen time torturojne.Por tek e fundit çrendesi kane ato,une jam ketu akoma,je ti qe iken,je ti qe fundose ne detin tim gjithçka ne te cilen une besova per tere keto kohe,duke u menduar vertet qe ishe porti im ne detin me stuhi......ma mi devo rimangiare tutto!!
Nuk e di çfare eshte dashuria,nuk di ta perkufizoj.Nuk e kam bere nje gje te tille as ne ditet kur vertet ajo me vinte ne levizje,e sot nuk di si ta perkufizoj:utopi,mbreteresha e te gjithe ndjenjave,kthen njeiru e lire ne skllav ndjenjash,ve ne kyçet e mia te holle prangat e padukshme te dipendences mendore.............
Edhe per sa kohe mendon se do te te mbaj brenda meje??Ok,te besova,fillova te besoj ne ty,ti ndjenje e lige fitove mbi skepticizmin tim kesaj radhe,u fute si nje kale Troie ne gjakun tim e ngadale fillove te ushqesh trupin tim me helmin e quajtur besim!
Por ka diçka qe ti nuk di,ka diçka qe ti nuk ke per te ditur kurre......ajo diçka eshte shkelqimi i syve te mi sa here extremi i qenies tende shfaqej tek une!Aty jo,aty ti ske qene kurre,ske qene kurre sepse aty jane vende te rezervuara per pak intimč.......aty bileten per kete show e kam vetem unč!!

Kohe me pare humba nje njeri te pazevendesueshem.....iku,e humba pergjithmone.Por nje dite ndersa mendoja mbi ate qe ndodhi i thashe vetes''je me fat''.
Je me fat sepse ana pozitive ne kete drame familiare eshte fakti qe te la shume gjera,jo materiale,materiale gati asgje,ideale shume,ideale nje bote shpirterore denje per tu patur zili!nje dite i kerkova diçka mbi dashurine,nuk e kisha bere kurre,mora guximin pyeta.......Mu pergjigj dhe aty per aty mu duk fraze lakonike,nuk ishte e para qe degjoja nga goja e tij.''dashuria eshte si ato kalate e rreres qe bejme anes detit ne vere'' mu pergjigj......''duhet ti ndertosh sa me larg bregut te detit mundesisht,asnje dallge sado e lehte qofte mos ti arrije sepse eshte e brishte,mjafton vertet pak dhe e rrezon ne shesh''
Cazzo,avevi ragione come al solito.....te pakten aty ku je,qendro i qete......gabova,me lejohet!!!
Buongiorno notte,jam perseri i yti

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2003 23:54
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Me ispirim...

Dashuria eshte si ato kalate e reres qe ngreme bregut te detit ne vere. Ti krijosh larg bregut eshte dicka e sigurte por ckuptim do kishte nje dashuri e sigurte. Mbase ajo keshtjelle ka nevoje per dallget qe ta rrezikojne, ode mbase keshtjellat e reres jane te bukura pikerisht sepse durojne pak.

Te dashurosh larg bregut eshte sikur "te dashurosh me tollon".

###################

Kam dite qe dua te shkruaj. Kam mendime e mendime qe verdallisen ne tru kur jam larg ekranit, ndersa kur ulem i merr era te tera.

###################

Ismail Kadare (Ti qave):
Veç një mëngjes të beftë kur u gdhiva
Pa ty dhe bota krejt e zbrazët m'u duk,
Athere kuptova ç'kisha humbur,
Ç'kisha fituar kuptova gjithashtu.


###################

Adhuroj momentet kur njeriu ndalon ate vrapin e cmendur te cdo dite dhe fillon te kuptoje vetveten. Adhuroj dhe ate qe vrapin e fillon cift drrejt nje bote te panjohur.

Adhuroj ate qe ka forcen te mposhte monotonine per te rrezikuar te helmohet nga besimi i dhene.

Adhuroj netet e gjata ku gjej njerez si une qe dine te rrine ne ekuilibrin e jetes. Me kujtohet nje varg i Vasco Rossit: "La vita č un equilibrio sopra la follia".

Adhuroj ate qe arrin te shkruaje publikisht gjera qe maska jone mezi i pranon. Adhuroj diellin qe lind ne mengjes dhe me kujton nje qeshje diku larg qytetit tim.

Adhuroj ate qe nuk njoh.

###################

Me kujtohet nje barcalete:
Njehere vdes nje djale qe kishte bere pune te keqija. Keshtu shkon ne ferr dhe aty e pret djalli. I thote:
- Ne ketu i fusim njerezit ne ca kazane te medhenj. Cdo popull ka kazanin e tij. Ti nga je ?
- Une - pergjigjet djali - kam lindur jetim ne kohe te luftes dhe nuk e di kujt populli i perkas tamam. Mamaja thuhet ishte shqiptare kurse babi italian. Gjysherit i kam pasur njerin rus e tjetrin francez...
Atehere djalli ja pret: E di cfare, une po te tregoj kazanet e zgjidh vete ku do futesh.
Shkojne tek kazani i pare i cili ishte me kapak.
- Pse ka kapak - pyet djali.
- Sepse ndryshe dalin jashte - ja pret djalli.
Pastaj vazhdojne te shikojne kazanin e dyte e te trete e me rradhe. Ne te gjithe kazanet njerezit torturoheshin e rriheshin mos me keq. Ne fund arrijne te kazani i shqiptareve dhe djali shikon qe ishte pa kapak. E pyet djallin i cuditur dhe djalli i thote:
- Mor djale shqiptaret nuk kane nevoje per kapak se nuk lene njeri tjetrin te dalin jashte.

---------------------
Ai kazan eshte si nje vrime e zeze ku cdo gje qe i afrohet bie brenda dhe nuk del dot me. Te gjithe popujt kane limite te vena nga jashte dhe luftojne per te arritur dicka. I yni, perkundrazi, nuk ka limite te jashtme. Limiti eshte virtual dhe eshte ne trurin e mijra shqiptareve.

Urrej ato fytyra meshkujsh qe shikojne venger teksa ecen rruges. Urrej faktin qe na mungojne martiret ne Shqiperi, qe nuk kane dale persona qe te behen fli per ti treguar ketij populli se eshte ne m*t.

Ju duken fjale mesjetare keto qe po them? Kujtoni se martiret jane koncept i tejkaluar? Jo te dashur, te gjithe shtetett kane patur martiret e tyre qe luftuan per dicka dhe rrezikuan ose flijuan jeten e tyre. Dhe kjo jo shume larg, vetem 20 apo 30 vjet me pare. A nuk ishte Martin Luther King ne amerike ose Malcom-X. A nuk ishte Paolo Borsellino e Giovanni Falcone ne Itali? Si nuk del nje politikan qe mos vjedhe ne ate shqiperi te qelbur xhanem. Si nuk del nje qeveri qe ti thote korrupsionit stop. A nuk i vjen turp ketij populli qe vazhdon akoma te lavderoje ne menyre kaq servile Skenderbeun pa gjetur qofte dhe nje figure me te afert e me reale per ta bere shembull. Ku eshte kultura dhe intelekti shqiptar ??? Ka ndaluar ne epoken e rilindjes ?

##################

Si nuk u vjen turp shteteve te pasura qe injorojne trecerekun e botes dhe izolohen si kermij ne guacken e tyre. Si nuk u vjen turp kur i kthejne njerezit neper ambasada pa u dhene vize. Ne cfare viti po rrojme 1300 apo 2003.

##################

Kam shprese, ...tek ekzistenca e personave si une. Mbase shfletojne faqet e ketij forumi si puna ime...

#################
Ditari:
Sot me mungoi kontakti me vehten. Shume vone per te qene i vetem. Shikoni oren.

Modifikuar nga Fajtori datė 22/09/2003 ora 08:04

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2003 07:08
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lakanderi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/07/2003
Vendbanimi: kulle e hirit
Mesazhe: 71

Sot une jam i qete.Kisha nje provim.Teorine e dija mire,ushtrimet jo.Une si gjithmone shkrova,ku i sigurt,ku me hamendje.Ne te s“emes,te dale ku te dale.
Nje shok i klases qe e takova pas 3 muajsh ishte bere baba.Sa mire!E di qe ca nga ca po me pelqen edhe mua kjo pune?
Takova edhe Natalian,nje te njohur nga Letonia.Eshte nje nga femrat me te bukura te universitetit,pakez e shendetshme por syckat dhe floket dhe buzet obobobo...
E di qe me ka qejf (se "zverkun" e trashe dhe pa kompromis bile me ca nota harbuterie kundrejt lluqave te ketushem e kane qejf sidomos keto lindoret).
C“ndodhi me pas?
Do ta shkruaj ndonje dite tjeter se sot duhet te lexoj per nje provim neser,ku jam thjesht tape topi...

__________________
Njehere ben dasme i varfri,dhe i cahet daullja!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2003 14:32
Lakanderi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lakanderi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lakanderi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lakanderi Shto Lakanderi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lakanderi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Flutur e nates te pashe qe zig-zagoje
fluturim drejt diellit tend imagjinar,
perplasjen e kraheve brenda meje degjoja
humbe lartesi,u afrove shume.....
Une tani jam duke dale,do vish me mua?
kam gjithe kohen qe te lutem,te pres....
nese te duhet kohe te rimarresh fluturim
ta jap,ankthet e mia presin,nuk ankohen
Por te lutem,kesaj radhe mos u afro....

Te betohem,pashe henen te afrohej,
nxitojme atehere sepse po behet dite......

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2003 11:18
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

sot jam e zhgenjyer...... sot jam e plagosur..... sot nuk e di, nuk e di, jam e vdekur!

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2003 15:03
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_lire
^^i_lire^^

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: ^^__^^
Mesazhe: 1610

Mire se erdhe ne Boten time Mace!!

__________________
s...._d._m... says: for nothing that happened this time...!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2003 15:31
i_lire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_lire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_lire (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė i_lire't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_lire Shto i_lire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_lire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 30 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.