Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kultura nen hijen e teatrit Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 36 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Post

Plloshtan te pershendes!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa here te thash te dua ?,
Sa here u befasova me zhgenjim ?,
Aspak s'mund ta ndali ,
zhgenjimi shpirtin tim !.
Sa here te thash te dua ,
me qarie me gezim ,
ti per keq ma more ,
cdo fjale cdo veprim .
NJe fjale ta kushtova ,
ta kesh per kujtim
pa meshirre i flake
endrrat dashurine !!

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Mars 2004 10:27
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

e kam marre vargun tend
si nje kujtim te pare
vargun tend e ruaj me muziken e mozartit
duke e puthur pa ndalur fare

Vargu jot rri e varur ne qafen time
si nje medaljon i arte

pershendetje

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Modifikuar nga volter datė 29/11/2005 ora 15:16

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Mars 2004 21:59
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Mire e ! E dua lulen, sepse ajo cel, dhe kundermon arome te mire!!!Mandej nuk gaboj se te ve nje titull qe nuk te komprometon vleren tende edhe keshtu si je princesha lova une nuk mbaj mënd ndonje zhgenjim, e hiç pak ndonje keqkuptim, por une mbaj mend se kemi ngrohur ne qiellin e ftohte dashurine e fjaleve tona.... Madje eshte e ndershme qe keni vene vargjet tua ne FH, dhe keni kushtuar perkedhelje te dyfisht mes njeri-tjetrit! Madje une mbetem i ngurte me fjalorin dhe mekanizmin qe formoni, sepse kur arrihet nje "mirekuptim magjeps",mua me duket, sikur rreshqet nje rreze ylli dhe udheton i vdekur ne qiellin blu, dhe merr heshtje, dhe nuk dihet se kur do te vije ne perfundim. E di qe nuk qe kjo nje epitet i poshteruara, por e di mire se eshte prapavije e krijuar mbas nje vizatimi te nje pikture te vonuar, ne mbreterine e perrallave dhe !!!!!!!!
Sa here qe eshte krijuar nje ure ne FH, i keni kushtuar poezite me qendrim te dyfisht, dhe na keni bere te ndihemi mire me ato poezite tuaja, qe i dhuruat mendjeve tona.!!!
Tani eshte koha per te te pershendetur edhe une, por une kam frike se nuk e ndiej sonte forcen per te te pershendetur edhe aq me bukur, dhe si nje shpirt artisti! Kam frike te te shkruaj fjalimthe sepse shkronjat e alfabetit me kane ngrire fare ne mendje dhe nuk duan te dalin ne leteren e FH-se. Te pershendes !!!

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Mars 2004 22:32
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Nuk mundem te imagjinoj

Me duket vetja sikur jam ne nje oaze paemer, dhe nuk mundem te imagjinoj fare. Ndihem here mire, e here keq, dhe s'e di perse behem pa mendime, dhe me ben kjo..., mbyturazi ta urrej kete natyre kaq te bukur. Obobo!!! Thirra ne ulurime,ne ulurime te qetesise, dhe u ndesha me nje grimce fjale te cilat ishin te turbulluara. Pastaj nuk ndeshem hiç ose me pak se hiçi. Krejt falso, krejt jo natyrale. Obobo!!! E dua ta shoh ne qiell nje "rrezellime debore" qe te m'i flakerroje syte, dhe te verbohem e hiç mosshoh asgje pertje gjeje. Por Zoti nuk me le te verbohem dhe me le akoma me shume te vuaj ne nje bote krejt pa imagjinate, dhe krejt pa histori. Oh! Bredhje pertej qetesise se zhurmshmje, qe me krijon monotonine retrospektive, e cila me ze ne fije te holle, dhe sa keq keputet litari dhe nuk shnderrohem ne hiç, por mbes ashtu si jam ne vetmi te hutuar. Çdo gje qe shoh me duket se me ndodh mua , vdekje, mizori, bastardohem nga truri i lodhur pamendime, etj,

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Modifikuar nga volter datė 29/11/2005 ora 15:18

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2004 11:57
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Question

plloshtani, te them te drejten s'mora gje vesh fare.........., ne se ke miresine me spjego me qarte po qe se ke kohe kuptohet!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Mars 2004 13:10
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Heshtja me ngjalli gjithcka ate dite, nje teater mendimi, nje kulture te pranuar me spekter te gjere, nje individualitet te theksuar, nje ide per te arritur tek subkoshienca, gjithcka me ngjalli heshtja e asaj dite, por vetem nje gje nuk ma ngjalli; dashurine ..

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Modifikuar nga volter datė 01/12/2005 ora 18:02

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2004 20:58
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Kultuara per mendjen time eshte embrioni ku une e gjej rritjen dhe zhvillimin e jetes... eshte mjaft produktive, dhe me mban te gjalle edhe pas vdekjes..!!! "Punetori i rendomte kur nuk ushqehet me kulture lodhet, ndersa kur punon gezohet..."...!!!

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Prill 2004 21:38
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Sa keq eshte kur krijesa e zotit kur gjen rrugen e kultures, dhe ne fund, dhe befas venitet si lule e vjeshtes... Mandej krijesa duhet ta ruaje kulturen deri ne momentet me te akullta, sepse akulli kur te shkrihet atehere shkrihet kultura ne krypalcen e saj, dhe atehere e ndien edhe nervin me te holle..., nuk dua te synoj, dhe te perveloj mendjen e mndonje krijese (Se ne shumice rastesh me kane marre si kallup), por vetem disa raste te vecante mora per detyre te ligjeroj perreth kesaj teme...!!!???
Ju kerkoj mirekuptimin me te plote, per ato krijesa qe do te ndeshen me keto fjali...!!!???
Pershendes "Imazhin dhe nervin e kultures".

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2004 22:42
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Post

Me thane se jam e cmendur
e cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam e cmendur
Se mall ndjej te shkruaj poezi
e cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane të kota
Jane fare pa dashuri
Ohh e cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Vall kjo quhet cmenduri … ?

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Prill 2004 10:43
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Heshtje pertej heshtjes, dashuri pertej dashruise, liber pertej librit... emocione pertej emocioneve... dirte pertej drites... poezi pertej poezise...

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Modifikuar nga volter datė 30/11/2005 ora 10:40

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Prill 2004 10:51
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:58 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 36 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kultura nen hijen e teatrit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.