Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Image Streaming
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

nje

dhimbje koke sot qe lere. sa paragjykime qe te lodhin, gojet . Me mundon cdo fjale e thene pas kraheve ,cdo neneqeshje qe permban nenkuptime brenda,cdo mendim i nxituar pa baza dhe njerezit jane me se te specializuar ne kete fushe pervec ndoshta disave ,ketu futem edhe une qe gjykoj ose paragjykoj shume pak. Po nejse c'renddesi ka te vras mendjen per kete gje ?
And let the world sink. nuk dua vertet te lodhem dhe ti bej vetes pyetje se perse njerezit veprojne keshtu ? dhe fijet e mendimit tim gjtihmone perhumbin tek xhamat qe lahen nga shiu ,kur rrjedh ,e kam vene re kete gje ,fshireset fshijne xhamin nga piklat dhe per nje moment xhami eshte i paster e pastaj lahet serisht nga piklat ,aty fillon mendimi im te rrjedh sikur kujtesa e merpashme te ishte fshire dhe te niste fillim i ri.po cudi behet me lehte tek fshireset e xhamit te makines sesa tek njerezit.Do you have a brush?? feel like pianting the brain? i need a new color. dicka qe te me mbushe ,ose me mire shume ngjyra ,po shume ngjyra do te ishte me mire sesa nje ngjyre. kjo s'do te thote qe do e mbush me kimikate,thjesht do pasuroje boten me mire. e ja shoh vija harqe , figura me ngjyra ,jo si piktura abstrakte qe bera ca dite me pare, asaj nuk ia gjej fillin s'di ti jap pike kutpimi.Shoh ngjyra te tjera ,te mbrekullueshme ,te ngrohta dhe te qeta .

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2004 05:16
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

Nuk e di pse kam ndjesine qe po e humbas kohen kot.Iku nje dite tjeter pushimi dhe e vetmja gje per te cilen e kam shfrytezuar kete dite ishte te flija gjume dhe te sillesha verdalle kot neper shtepi .Ah po duke bere xhirot e zakonshme ne nje siperfaqe 5 me 4 me tehoqi vemendjen TV.Nuk e kuptoj pse-ne kur asgje nuk ishte me interesante se oret e kaluara ne gjume.Na u ca koka me te njetat emisione idiote me te njejtat fytyra te cilat kam filluar ti shoh me shpesh se ato te familjes time.Me duhet te ngrihem shpejt neser ...ah sikur te mos isha e detyruar ta beja .Sa idiote po tregohem .A nuk isha une me siper qe qahesha nga oret qe kalonin dhe ishin vetem te mbushura me ``asgje``?? A nuk futet dhe gjumi ne kete kategori ?Sa te padrejte jane treguar ata qe kane krijuar ,ose me sakte do ishte te thoja ata qe njerzit pretendojne se na kane krijuar .Na japin jeten dhe pretendojne se na i kane dhuruar .Por nuk quhet dhurate dicka,per te cilen kohe pas kohe merren perqindje fitimi.Perqindjet e krijusit fitohen nga oraret tona te gjumit ...ahahaha cfare paradoksi .Kur isha e vogel nje shoqe me dhuroi nje kukull te cilen une e kisha gjithmone qejf ,por si shkembim kerkoi kukullen time ...Me jep qe te te jap.Ah sa e veshtire eshte ti mbash ne bilace gjerat .Mgjth me mire keshtu sesa te lodheshe duke matur vleren e cdo gjeje per te gjetur kush qendron me siper e kush me poshte .mmmmmmmmmmm u bllokova .Bosh ,asgje ,erresire.Mossss prape vershime .Ah duhet te takoj nje shoqen time neser.Ahhh sa inat kush rri degjon budalleqet e saj ,sikur sme mjaftojne te miat.Ishalla nuk bie shi neser se kete te sotmin nqs nuk do ta kisha shijuar nga dritarja por ne rruge ,do kisha me shume material per te share ketu .E urrej shiun .Ose ka te ngjare te jet mundesia tjeter :Ai me urren mua .Ku mbeshtetem?Sa here qe nuk marre cader fillon e bie .Sa budallaqe qe jam ,une nuk marre asnjehere cader .
Ceshte kjo deshire universale per ta kerkuar gjithmone fajin tek te tjeret?Pse eshte me e lehte qe ta kerkoj tek TY fajin sesa tek VETJA?Sa e cuditshme veten e kam me afer se ty ,dhe per te kaluar gjykimi tek ty kalon nga mua.Cfare nuk arrij ta ve dot re ?jo ,se besoj kam deshire te mbyll syte ,ti bllokoj cdo fillim receptori te trupit per mos te ndjere asgje .
Sapo teshtiva...Sa keq nuk kam asnjeri tjeter ketu ne dhome qe te me thote ``Shendet``.Sa fare qe jam ,e per cfare e dua ?Pse thuhet keshtu njehere ? Kam lexuar diku qe kur teshtine dalin nga shpirti gjithe energjite e mira dhe kur dikush te uroj shendet atehere ato rikthehen tek trupi jot.Ehhh pse gjithandej duhet te ekzistoje lidhja ime me TY? Pse eshte shpikur fjala ``vetmi`` kur cdo gje qe bej ose them ka nje lidhje me TY.Nuk jam asnjehere UNE vetem ,je dhe TI.Pse kur them UNE bej lidhjen me TY? Sa keq eshte kur kupton se gjithcka qe te thuhet behet vetem sa per te te kenaqur nje pjese te shpirtit per momentin .Por kush pyet se cfare behet me pas.Kur me pas? Kur ky moment perfundon pra.E dini cfare ?Na i kane mbushur cdo qelize te trurit me predikime idiote, me idealizma ,me rregulla morali qe na mbajne nen zinxhire ,me parrulla mbi te miren dhe te keqen ,me mesime jete ,me rregulla per te jetuar ,me ligje per te na frenuar ...E te gjitha keto per cfare ? Per te na dhene nje vizion falls mbi ``lirine``.Por njeriu ne thelb eshte i lire edhe pse gjithandeje eshte nen zinxhire.Ehhhhhh
Dikush tha qe vet qenia jone ka ne thelb ndrydhjen ....Derisa te ekzistoje lidhja me TY une nuk kam per te qene asnjehere UNE.Dmth per ti hedhur zjarrit te shpreses me ne fund ujin ,kurre nuk kam per te ekzistuar vetem UNE...
Ah sa e adhuroje Adamin,ekzistonte vetem por nuk ndihej i plotesuar dhe donte pjesen tjeter.Pse?Pse duhte te na dhuronte jeten neve dhe te na jepte identifikime me tabela ne supe ku shkruhet ``i panjohur`` ...

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Prill 2004 23:30
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

E bukur a!

Gjithe mendimet e mia vijne nje pas nje sipas rregullave metrike, pa i shkeputur me njeri-tjeterin... Sonte jam me shume i ndeshur me vetmine e nendergjegjes sime. Vetmine e adhuroj me shume, sepse me fantazine time mund te behem ai qe dua te behem...! e rendesishme e! Por vetmia eshte ajo qe me pasqyron mendimet me nje strukture te dendur, dhe pas saj ndiqet nje figuracion i hijezuar me ngjyrat e rrezeve te henes. Ora 1:00 e mbremjes, qetesia dhe vetmia ishte mbeshtjelle goxha, dhe kerokonte nje fryme te Plloshtanit. Por une e kuptoja se duhesha edhe ne momentet me te veshtira, por me kot, tani kuptoj se nuk mund te rrshtohem ne opus per t'u lexuar nga pietet ne veçanti... S'me besohet te ishte nje gje e tille pa titull...!!! Fill pas, dola me koken ne dritare, dhe verejta engjejt duke fluturuar te lire ne kete hapesire te ndershme..., dhe nxirrnin zera te bukura, sa qe edhe perdorej emri Plloshtani. Ne fillim m'u duk shume e bezdisshme dhe shume e kot, por ja qe ishte me se e vertete. Madje ne qiell u shkruajt "Plloshtani dhe engjejt jane nje bote me plote shpirt!". Uaaa, thirra ne ulurime, dhe thashe eshte magji provokuese, apo magji per te perfituar. Por sidoqofte ishte kenaqesie madhe per mua dhe Engjejt e bardhe. nje fluturim i dendur, erdhen tek shpirti im, dhe me operuan ne zemer, duke ma nxjerre tere karbonizimin falso, dhe krejt jo natyrale. Ky operim ishte pa dhembje, dhe pa gjak. Ndoshta ishte dashuri mes engjejt, por engjejt jane pa gjini, dhe ketu kuptova se jame nje engjell i dyte ne token e zeze..........!!!!!!
Me respekt nga Plloshtani

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2004 12:35
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
notti_stellate
Ne sherbim te Hippocrates

Regjistruar: 25/03/2003
Vendbanimi: _
Mesazhe: 19

Para se te vija gishtat ne tastiere po beja dy llogari,do thoni cfare?
Po beja bilancin e forcave te mia qe kam sonte per ti ikur me fjale te bukura ndjenjave ne kete moment,pasi sic thone grate e fshatit"se mos e merr vesh komshia se cfare po behet"
Ndoshta cdo shoqeri ka nje "fshat" te vetin,madje dhe ketu.Tani i dashur lexues sigurisht po i thua vetes"Cfare thote kjo?"Por me lejo,perderisa lexon me aq interes se cfare mund thuhet ne kete postim ben pjese dhe ti ne kete fshat,madje dhe une(ah une).

Ti si njeri s'ke ndjenja por perfaqeson dicka,ate qe deshirojne te tjeret te jesh,ate qe vendosin te tjeret per ty.Por jo,une s'jam e tille,s'jam rritur ne nje ambient te ndrydhur ku je vetem nje numer...pjestari i familjes X jeni i thirrur ne apel(ah se mos harroj ketu,ne apelin e hierarkise shqiptare ne familje)Funny,funny and funny,hapni syte ju placin,se shikoni ku jeni?!

Huuh,shoqeria ne ca raste,une kam nje menyre teper te vecante timen emerimi "shoqeria bankare":dhe e di pse i dashur "bashkeperjetues nervash"??(ne kete rast"i dashur lexues")Sepse ne banke jep nje shume parash dhe ne kembim merr interest,ne shoqerine bankare funksionon i njejti parim.

E di qe neser do e rishikoj me habitje kete postim,madje kush e di?Ndoshta do e fshij fare,por deri neser ka kohe,le te jetojme momentin(gjepura,e di shume mire qe s'ka momente por nje jete ne teresi tek une!!)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2004 21:47
notti_stellate nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė notti_stellate Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me notti_stellate (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: notti_stellate Shto notti_stellate nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto notti_stellate nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
MiStrDevil
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/03/2004
Vendbanimi: aty jetoj ene un
Mesazhe: 74

Come oooon people bring it on!

now we’re almost talking.... we could be in business if it weren’t for the almost complete lack of spontaneity.... needles to say freewriting(aka imagestreaming) doesnt have to make sense..or at least not completely ....ja trashuni me kto psh dhe dilni nga kapslleku se ju ben dem per shendetin => car behet mer kshtu...nje tufe me keqkuptimsa qe qukasin si pula ne tas te grurit se vjeter nje here ne jave...se harron qe eshte i mykur apo se kujton qe eshte i fresket...hiqe mer vlla gjuhen e neveritshme nga konceptet baze qe dhe budallai i di dhe gjej menyra te tjera per tu dukur te pakten budallai me i zgjuar...ej dreq o pune..harrova me ke e kisha inatin……a mer njeri mer njeri mer... na e bere si ai kinezi ne 89en a dicka e tille qe u shkeput nga turma e doli para tankistit komunist po qe tashme ky i fundit ishte zbutur nga pijet e perendimit se sakeja e orizit i kish ardh ne maje te hundes...do ti qe tankisti sapo kish provu ne ate moment rumin anglez dhe viskin e texa'sit dhe kish ron mren me prodhusin saqe dhe tanku ne menure pavetdishme bente zig zag...dhe qe turma me kot e thrriste oooo eejjjjj ku shko mer...pergjigja...ajt mer mos e rruni se e kom timin...ehh ku ja merrte menja atij se do bohej legjende deri sa u shkeput honkongu nga wannabe kingdom of that sweet bitch diana hundperpjete may she rest in peace dhe ai tipi anglez qe menaxhante gjithshka dhe qe ja harroj emnin mutit filloi tu qajt si palle se e dinte qe do e merrte malli per putanat e lagjes qe te benin masazh me hile vec kur e gjeje veten tu ejakulu si ******hat mbi ndonje peshqir me arushen panda te qendisur me aq kujdes nga forca e lire puntore e taivanit,indonesise dhe mbase tibetianve kokulur qe ju qi nona dhe sdonin me ja dit se kane gjalle akoma ate kryerrocken e bamun kruebudistin lama te cilin.. ma do mendja ime e semure qe eshte pedofil….hmmm car me then tjeter////….por le te kalojm ne ditet e sotme psh pothuaj ne rajon pati nje sulm demostrativ ne tikrit ushtare qe ecin parallel me vijen horizontale te zjarrit te perqendruar randomly te shtepia e nje irakeni qe sapo kish montuar sacin digital me mbushje ilegale te modulit te kanaleve dhe drejtuar satelitit HOTBIRD 1-5..I NJEJTI satelit perdorur per perqendrimin e zjarrit ushtarak me komande,..pika e kuqe.. te haleja e personit ne fjale...e gjithe kjo xhituar me kamera modifikuar per night visio...wow isnt ****ing war a ****ing great movie... special effects and all...me kujton counter strike, hitman ose unreal tournament dhe degjohen mesazhe te tilla si;..im on your team u idiot!! who r u shooting !! follow me!...me ton urdheruso-kompetent dhe pergjigja...negative...negative...negative...positive!...ajt mo te pakten peshkova njonin...ishte polak ai i shkreti sapo kish shkemby ca vodka ruse 40% me raki 18 gradshe me nje shqiptar nga permeti...ajt pra ti bim buthqirave...neve do na hedhin halikopterrat “black howk sharrtuar me apache” ata dobicat e mutit...naaa ppppppampam..pam..pam papapam... e mer plak mer plak cte kenaq shpirtin kjo lufta...te dhjefsha lojrat elektronike qe lozin ata geek-at palla aty te lagja ime...gjithe diten shofin viva polake me hip-hop pseudo-gjerman...ej se harrova...ai sateliti hotbird perdorej dhe nga shoqeria e re celulare ne irak me cmime konkuruse per gjithe rajonin..... etj etj ejt......... got it?! ....heheheeee teheeee erk! erk!....till next

__________________
procrastination is the vice of those who know

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Prill 2004 01:35
MiStrDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė MiStrDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me MiStrDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: MiStrDevil Shto MiStrDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto MiStrDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BluE_icE
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/06/2004
Vendbanimi: on the palm of God's hand
Mesazhe: 200

e c'ndodhi?
Ja ndodh kjo qe ajo s'ksihte pike ideje ne koke.
asgje qe i pershtatej .asgje qe i vinte si rrufe ne koke.
pra lori ,ja ku ke shansin ,ne mes te qytetit me bojen ne dore pikturo nje faqe muri ...pikturo c'te te vioje ne koke ,c'do gje qe sjell kenqaesi ,just shprehe veten ,
Ajo ksih ngecur .
-por nuk eshte e jashteligjshme/ ?
-ate e kam une ne dore ,ti vetem pikturo ..
-je i sigurte sepse mua me duket sikur po bejme dicka te palejeushme
-let the mind free ,will you?
-ok , ,well ne fund te fundit gjerat e jashtelighsme te sjellin gjakun ne tru te bejme te ndishen me gjalle .
c'te piktuoj?
-cfaredo qe te duash ? ke nje mur te madh perpara .nje kove te madhe ,nje furce sparys nqs do ,bej c'te duash ,vetem shprehu.
-je i sigurte..ah ...hmmm ok po sikur te mos dale mire ? po sikur te mos me pelqeje ? po sikur asnjerit te mos i pelqeje? po sikur ...po sikur ....tani te na shohin ehde ...
Ai foli gjate sikur te mbante nje leksion per njerezit ambicioze qe shohin me shume the outcome ,qe i japin me shume rendesi perfundimit sesa rruges per atkje.
NUk ehste e nevojshme te dale e bukur apo te lere me goje hapur qe te marresh nje cmim ,pikturo per qejfin tend ,gezoje momentin , just enjoy the painting the colors .Asnjeri s'do ta dije qe tri e ke pikturuar anyways.
Thjesht jepi furces dhe shpreh ate qe ke brenda ,who is to say that is jnot beautiful ?
Nqs ti e pelqen kjo ka rendesi ,jo te tjerat.
E e kishte vene re qe ajo ishtre me self- conscious sec duhej .
Just let it go , just let it flow .
Sa e lehte te thuhej ,
e prandaj ngecej edhe ne krijimtari ,dicka qe kishte krijaur ajo o do ishte kryeveper ,origjinale dhe e mahnithsme ose s'do ishte fare .
S'kishte hapesire per gabimet.
s'kishte hapesire per asjge pervec the outcome.
Te pakten se fundmi kishte mesuar shume gjera ne lidhje me kete,nje nder keto ishte edhe te shkruante pa blocks image streaming here .
let the mind freeeeeeee.

__________________
Fear less,hope more/eat less,chew more/whine less,breathe more/talk less,say more/love more and all good things will be yours:p(swedish proverb)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2004 19:59
BluE_icE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BluE_icE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BluE_icE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BluE_icE Shto BluE_icE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BluE_icE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

Duke ngjitur shkallet, ( me duket kam terhequr muskulin e kembes, takat e cizmeve jane shume te larta, e mori dreqi sa e shkurter jam,) pashe nje burre qe ecte me koken ulur duke pare me vemendje cdo hap qe hidhte. M'u duk se e pashe dhe dje, ne te njejtin vend, me te njejten ecje. I zbrita shkallet ( oh, kemba), i afrohem dhe e pyes," did u lose something, sir " ? Ai ngre koken, ( sa u tremb i shkreti, as e kishte ndjere fare qe i kisha shkuar aq prape), dhe thote " Yes, my mind" dhe me pa gjithe inat . Ja dhe nje i cmendur tjeter , them me vete dhe duke buzeqeshur me faj ( c'faj kisha une se atij i kishte humbur mendja, anyway), u largova duke share veten neper dhembe. C'bote idiotesh, perseris dhe terheq kemben qe me dhemb. Ne dhomen time s'bie dielli, sa ftohte. Me ftohte akoma ndjej kur mendja ime thote" dashuria ime, sa larg je ".
Naten endrrat s'me lene te qete. Mbreme te pashe shume cuditshem. E keqja eshte se s'dua ta kujtoj, me ben te ndihem kaq down .
E c'rendesi ka cfare them, e cfare shkruaj, aq me teper cfare mendoj. Tek e fundit eshte si te flas me veten. Menyre per t'u cliruar nga mendimet e liga, egzistojne dhe ato te shkreta. Po mos te ishin, s'do kish shume kuptim te shikoje te gjithe njerezit ne bote te lumtur e te qeshur. Duhet me patjeter te kete ca vuajte, ca renkime shpirti, ca lot e dhimbje. Se ne fund te fundit, s'jetojme dot pa to. Bote te marresh.
Ndonjehere mendoj, me mire ne kete jete, se sa pa te . Po sikur mos te isha fare, dmth mos te merrja fryme e thithja ajer, s'do isha ne listen e te gjalleve, right ?Po ku do isha? As e vdekur s'do isha, se s'do kisha qene ndonjehere e gjalle, qe me pas te isha e vdekur . BULLSHITTTTTTT !!! Sa bosh me duket cdo gje, gjithcka, as ngjyra nuk shikoj me , vetem bardhe e zi, do jem color blinded e po e kuptoj tani vone.
"Is that an ovary pain you're feeling?" - degjoj zerin e saj- I guess, i them pa e ditur nese ndjeja vertet te njejten dhimbje, " then i'll put you down as a problem visit, seeing that it hasn't been a year from your last appointmnet". ....Ok,- i them dhe mbyll telefonin. Another bullshit added .
And my mind goes blank. This is exactly what i'm looking for. S'e kishte keq ai me lart kur tha" I've lost my mind"
I'm sad,sad, sad, sad, lonely, lonely,lonely. Dua te rri vetem . S'e dua me as driten e diellit . "Did u lose something sir ? .......................

__________________
Rumor is the only thing that gets thicker as you spread it.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Dhjetor 2004 22:24
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Perplasje

nje perplasje e madhe kur le impact tek te tjeret. A s'ishte ky qellimi ?Dhe a s'eshte akoma?
Nje uragan i heshtur qe levize gure?
Nje zjarr qe zjen nen qetesine e syve te erret.
Desha thjesht te beja dicka qe te me mbushte, por hej shiko po "mbush" te tjeret. A s'eshte dhurata me e bukur?
-You are so full of surprises -me tha ajo dhe une ne fillim nuk i vura rendesi fjaleve te saj ,ato fjale qe kisha kerkuar te degjoja kur isha ndjere ne fund te Paqesorit 11 e disa metersh.
E teksa i degjoja,i injoroja sikur prej gojes se saj te dilnin gjerat me te sikletshme dhe nervozuese.
Bed of roses-Bon Jovi kendon per piano dhe vodka.
Bon Jovi me kujton Shqiperine,kohen kur s'pyesja ne i beja mushkerite katran prej slimsave dhe marlborove.
C'thike e mprehte qe ajo qe ndau dy botet e mia, qe me shkaktoi dhimbje per tu ndier e lumtur ne hark 180 grade?
Si ishte ajo batuta e nje zv presidenti american?
"We've made a progress of 360 degrees."
Too funny -do kish thene E per kushedi te saten here me zerin e saj te larte te gezueshem qe s'te negocion asnje minute heshtjeje .
Dhe une e habitur prej pamundesise se gjetjes te nje fije imagjinate per ta perfytyruar kete njeri ne nje forme me pak brilante dhe ekzuberante ,ia dhashe te qeshures. Perse e kerkoja nje mendim te tille anyways?
-0-0-
Dhe cudia me e madhe :you are like fresh air.
Where in the world did A. see or feel the fresh air in this case?
Nje bonding e lidhur me te si me M me kane sheruar shpirtin.
----
Per Tiranen shkruaja poezira qe ish vjeteruar pae ditur qe ish vjeteruar timi shpirt.
Murtaja bie dhe mbi shpirtra jo vetem mbi qytete te vogla Orani,s'eshte etaloni i vetem.
Sot shkruaj nje poezi te tille qe ty te mbush, nje varg shpreendjelles me watercolor qe ti e var ne mur,nje leter qe Ti me duart e dridhura e puth,albume fotosh qe me falenderon prej telefonit se jane te bukura dhe se te kishte marre malli pa me pare. Sot une shkruaj per nje pasion qe zjen,pasionin e jetes i ngrire ne shkrime,ne foto, ne bluzat tuaja te stamposura me ngjyre sepjeje dhe shenimin :two sleeping birds...
U bete kaq te rendesishem per mua ,si e gjetet shtegun te futeshit ne abyssin tim,ne shtepizen where i fought like hell to keep people out of reach and then wonder why nobody comes and visits me.
You heartmelters!
Sigurisht qendrimi im i paduruar dhe inatcor i panoramave me lote nuk ka ndryshuar dhe s'do ndryshoje.
Vetem pas inatit ti me prek telat duke me bere mua te ndihem sikur duhet te te mbroj,which i don't mind as long as you don't cry.
E pikerisht your EXPRESSIVE sensitivity melts me.
I want to see you laughing underneath the purple rain
Honey i know,i know ,i know times are changing.

PURPLE RAIN.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Janar 2005 07:45
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

I get to feel a sting of angriness and anticipated hurt when i see your watery eyes, your spasms and hysteric cryings every single touchy occasion .
How many tears have you shed? How many trivial things make your day and ruin your day in a fraction of seconds? How sensitive to change!
Just some hours ago you slammed the telephone as if my suggestion for you to go and relax was the worst idea ever, leaving behind the perpetual tone of silence which i neither ignored nor fretted over it because that's how you are;a hurricane that screams from joy and wails from desperation;an easy-goer that melts even the heart of that hardened woman that i didn't have the courage to hug. My arms stopped in mid air (the start made me realize what a hug addict i have returned into) when i put in my mind the negative thinking of :she doesn't like hugs so why should i fool myself ?
See the difference honey?
Yes, we are very different,as day and night are.
And yet we like the same books, whatch the same movies, listen the same songs, think (at some specific time which freaks me out ) the same way,come from the same womb.
HUh, freaky and amazingly beautiful. Tnx for being you,i couldn't ask for more.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2005 06:26
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dieFaustNeu
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 786

ah e mora vesht un ... ketu duhet me shkrujt me shfry nervat..ja ***osha syrin femrave dhe kush i ka shpik ato dreqe se ma nxine jeten mua....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2005 17:01
dieFaustNeu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dieFaustNeu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dieFaustNeu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dieFaustNeu Shto dieFaustNeu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dieFaustNeu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:44 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Image Streaming

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.