Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kur nje dite i vjen fundi...
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
anaz
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 164

Kur nje dite i vjen fundi...

.......

Modifikuar nga anaz datė 22/07/2004 ora 07:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2004 11:08
anaz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anaz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roke
me AC MILAN ne zemer

Regjistruar: 19/07/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2397

ne kete moment po mundohem te kuptoj anaz,por e kam pak te veshtire se jam 6 ore diference dhe perendimi i diellit andej perkon me pikun e diellit ketu.Mbase kur te shkoj ne Shqiperi......

__________________
respekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2004 20:34
roke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: roke Shto roke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Kur nje dite i vjen fundi?

Ne shumicen e rasteve ndiej qerpiket qe kerkojne te mbyllen me force,nuk di nese eshte trupi im qe kerkon qetesine e shume deshiruar apo lodhja qe ka ne dore gjithçka dhe ne nje fare menyre me kondicionon.

Kur nje dite i vjen fundi?

Ndiej lodhjen qe me mbyt te gjithin,kerkoj te gjej prehje si çdo nate pikerisht nga aty ku do te rihap syte te nesermen dhe te shikoj ngjyrat qe me rrethojne,pak pergjumesh e pak dembel,duke menduar kafen e pare ose rrugen per ne pune,duke patur kujdes ne trafik mes makinash ose thjeshte i perhumbur duke ngare ne perhumbjen time gjenerale,status konfusonial qe per fat te mire fillon e zhduket kur dita fillon e vrapon.

Kur nje dite i vjen fundi?

Vertitesh si nje vorbull qe merr perpara gjithçka gjen ne kalimin e saj.
Kur nje dite i vjen fundi?
Jam me syte hapur akoma dhe imagjinoj ty qe luan mes rrobash nderkohe qe pret te mbyllesh syte dhe kuptoj qe dites i erdhi vertet fundi...

Kur thjeshte vjen fundi?
.............

P.s Buzeqesh(ndoshta)

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2004 21:56
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BluE_icE
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/06/2004
Vendbanimi: on the palm of God's hand
Mesazhe: 200

sot dites nuk i ka ardhur akoma fundi

me mire te flas per fillimin e saj edhe pse ishte shume e papelqyer ,me nje mori ndjenjash qe me moren frymen dhe me mbyten .
U zgjova papritur e mpire...
Krejt e mpire ,sikur nuk isha une me trupin tim sikur nuk isha une qe merrja fryme. Mendja me ishte bllokuar vetem tek endrra qe sapo kisha pare .
U ngrita ,pashe oren qe ndodhej larg shtratit .Ishte 7 e ca dhe u ula perseri mbi krevat duke fiksuar syte diku dhe duke u perpjekur te mblidhja veten ,te merrja vesh se ku isha. Vetem kur u ula e ndjeva peshen e rende te endrres te ulej mbi mua...Ne enderr teksa ngjitja shkallet e pallatit te shtepise ne Shqiperi dy komshije me thone qe mami eshte keq.
Hapa dyert me shpejtesi pa pyetur per askend dhe askush ,duke kerkuar neper dhoma kur e gjej ne banje me koken te ulur ne nje kove te bardhe te stermadhe.She was throwing up. I ngrita koken dhe ia mbajta ne duar.
Ajo me tha ne anglisht: I am getting sick each and every day .
Mbaj mend qe mbeta e shokuar nga pamja. Kisha ndjenjen e cmendur sikur ajo po me linte dhe mendimi i vetem qe me shkoi ndermend in a fleeting moment ishte qe te pakten do ikte e qete perderisa endrrat e saj u realizuan .E pastaj duke u mbeshtetur ne jastek ,duke qene gjysem ne enderr ,gjysem koshiente,dhe malli gjithmone nga malli per te u ngashereva. I was literally sobbing and having short breaths .I can hardly breathe even now that i am thinking and writing about it.
E neper spazma dhe lote perserisja ne varg fjalesh : i got to call her..... i got to call her ........i got to call her.
Pas pak minutash kur mblodha veten u luta per te .
E kur i degjova zerin me vone sot ,u clirova.

__________________
Fear less,hope more/eat less,chew more/whine less,breathe more/talk less,say more/love more and all good things will be yours:p(swedish proverb)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2004 18:24
BluE_icE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BluE_icE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BluE_icE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BluE_icE Shto BluE_icE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BluE_icE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Arrow

Nje dite i vjen fundi kur te trashet ajri i tokes ....

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Gusht 2004 23:07
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
notti_stellate
Ne sherbim te Hippocrates

Regjistruar: 25/03/2003
Vendbanimi: _
Mesazhe: 19

Ne momentin qe ndjen celesin duke u hapur ne deren e shtepise kupton qe dhe kjo dite mori fund,e pastaj me nje liber ne dore e ulur ne kopesht duke soditur "veprat " e kryera nga njeri nga prinderit,lulet me shume ngjyra
Eshte nje nga ato momentet e "lodhjes se embel"sic e quaj une,edhe pse e di qe ka gjera qe s'ke bere nuk ndihesh e merzitur pasi s'te le lodhja.Ne ato momente te sillen ne koke gjestet e vogla por ama domethenese e plot me dashuri te bera gjate dites.
Lexova nje pjese te mrekullueshme qe me kishin derguar,cdo fjale e zgjedhur me finesse,cdo shenje mbante nje mesazh ne vetevete,jetoje me cdo rresht...eshte bukur kur je ne kontakt me njerez qe bejne dicka me aq pasion,s'ka rendesi se cfare,rendesi ka qe japin veteveten ne ate qe besojne.Dhe,nese ke mesuar te besh dicka me perkushtim,do e besh dhe ne fusha te tjera te jetes.
Eshte bukur qe ne fund te nje dite te lodheshme te jesh ne kontakt me spontanitetin e bukurine shpirterore,eshte bukur te kuptosh qe sinqeriteti "utopik" ne njefare forme egsiston

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2004 21:41
notti_stellate nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė notti_stellate Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me notti_stellate (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: notti_stellate Shto notti_stellate nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto notti_stellate nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
anaz
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 164

Nje alo e zbehte dhe një zë që dukej sikur kërkonte ndihmë….
Ishte ky fundi i dites se shtune, nje fund që më shoqëron dhe ne ditet ne vazhdim.
Sa do te doja qe kjo dite mos egzistonte por, nuk varet nga unë, sa do të doja ta ndihmoja atë njeri dhe të mos e shihja më në atë gjëndje por, prap nuk mundem. Më është dukur vetja njeriu më i pa fuqishëm në botë. Është zëri i zbehtë që me shoqëron dhe mendja vazhdon të punojë për të gjetur një zgjidhje, por më kot sa më shumë mundohem më shume futem në labirinthe mendimesh që më duken pa pikë vlere dhe më bëjnë të ndihem më keq, më e pafuqishme.
“E duhet të bindesh Z…, nuk mund të ndryshosh asgjë”

__________________
Bota eshte nje komedi per ata qe mendojne e nje tragjedi per ata qe ndjejne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Gusht 2004 11:30
anaz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anaz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
anaz
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 164

Dita e sotme po perfundo pa nisur me sa duket.
Nuk kam pare dite me te merzitshme se kjo e sotmja

__________________
Bota eshte nje komedi per ata qe mendojne e nje tragjedi per ata qe ndjejne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2004 08:50
anaz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anaz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

dita sapo ka filluar dhe me duket sikur edhe jeta ime sapo ka filluar. e ndiej veten femije te lumtur lozonjar

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2004 14:54
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Pse thone qe gjumi esht ai balsami i shpirtit,ushqimi i dyte i rendesishem per trupin,clodhje,harrese e problemeve,nje bote endrrash ku asgje nuk eshte e parealizueshme.Per mua te flesh eshte njesoj e veshtire dhe e dhimbshme sesa te vazhdosh jeten gjate dites.Shekspiri ka krijuar Makbethin dhe shkaterrimin e gjumit makbethian.

Shume njerez e perjetojne ate,ndoshta ne rrethane shume me te ndryshme por jo me pak tronditese.

Oh un do te deshiroja te mos flija kurre,sepse nuk do te kisha kohe ashtu sic kam kur ve koken ne jastek te mendoj per jeten apo problemet e mia,dhe te reflektoj per veprimet e mia.


Megjithate dhe kesaj dite i erdhi fundi dhe nata ka shpalosur pelerinen e saj misterioze,si zakonisht.
Uroj qe te nesermen te kemi mundesi ta nisim diten ne lunturi dhe ta mbyllim me buzeqeshje.Is it possible?I wish so much should be this possible

bye all

__________________
............U must keep yourself alive........that's the most important think ........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2004 19:59
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kur nje dite i vjen fundi...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.