Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kur nje dite i vjen fundi...
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Ndjeva ngrohtesine dhe butesine e objektit qe me pret cdo mbarim dite...Krijoj nje mardhenie disi te vecante edhe me sendet e mia personale qe jane vene ne sherbimin tim. Mesa duket macoku im mardhenie te tilla i krijon vetem me ata qe e ushqejne. Ai shpejton te shtrihet sa gjate aq edhe gjere ne krahun tim .
Kohet e fundit nuk kam mundesi te mendoj ne darke ndokend apo gjesendi (hmmm...Me ka marre malli ta bej kete).Lodhja me keput dhe me sjell te vetmin ilac gjumin...E mes perpjekjeve per te pare deri ne fund filmin e preferuar dita mbyllet me sms tim te preferuar "Te puth syckat lule!"

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Janar 2006 13:12
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kleopatra=Lezhjane
Anetar i ri

Regjistruar: 19/03/2006
Vendbanimi: california
Mesazhe: 9

<<<...Kure nje dite i vjen fundi anderroj diten e neserme te kaloj sa me shume kohe me femijen qe po flen ne dhomen e tij;edhe pse kohen e kame gjetur
perhere ti perkushtohem familjes...>>>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2006 20:56
Kleopatra=Lezhjane nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kleopatra=Lezhjane Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kleopatra=Lezhjane (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kleopatra=Lezhjane Shto Kleopatra=Lezhjane nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kleopatra=Lezhjane nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
MERMAID
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/03/2006
Vendbanimi: ''Arfime''
Mesazhe: 215

mbyllet kapitulli dhe vazhdon kapitulli i nates .. e me radhe c'do gje perseritet..

__________________
I don't like studying, I like learning.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2006 01:54
MERMAID nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė MERMAID Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me MERMAID (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė MERMAID't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: MERMAID Shto MERMAID nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto MERMAID nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Green_Mamba
'

Regjistruar: 11/03/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 205

te djeshmen nga e nesermja e ndan e sotmja,keshtu qe skan fund se te treja jane dite

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2006 16:12
Green_Mamba nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Green_Mamba Kėrko mesazhe tė tjera nga: Green_Mamba Shto Green_Mamba nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Green_Mamba nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aura
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/12/2004
Vendbanimi: ne qytetin e vetmise
Mesazhe: 95

kur nje dite i vjen fundi...syte me dhembin dhe mendoj qe kam filluar ta urrej kompjuterin. e mbyll dhe shtrihem ne krevat pasi pershendes dike.

naten e mire, univers.
gjume te embel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2006 23:14
aura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aura Shto aura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aura
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/12/2004
Vendbanimi: ne qytetin e vetmise
Mesazhe: 95

dje dita mbaroi me nje tekst kenge ne mendje:

Unë "Ai", ti "Ajo"
Teodor Keko - P. Çako

Ja, ra mbrëmja. Ti s'je më.
Ku ke shkuar? Unë s'e di.
Ne u prishëm për hiçgjë,
edhe gjatë do mbajmë mëri.

Do harrohen telefonat,
nëpër pellgje sytë do na thahen.
Si prelud do bjerë nga qielli,
një dëborë... kristal i bardhë.

Ref.
Dhe kështu, gjersa një ditë,
të na thotë jeta ne: Harro!
Do të mbesim anonimë,
do të jemi ne përemra,
Unë "Ai" dhe ti "Ajo".

Mbi ne ra ndarja si një dëborë,
mbuloi gjithçka: puthjet dhe fjalët.
Dhe vitet shkuan dalngadalë,
ujrat u ndotët, lumejtë u thanë.

Por, qaramanë, jo, s'do të bëhemi,
se na u thye ëndrra ty dhe mua.
Ndonjë ditë nëpër botë,
sytë tanë kur të takohen,
s'do të ketë urrejtje brenda.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Prill 2006 13:16
aura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aura Shto aura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha aura
dje dita mbaroi me nje tekst kenge ne mendje:

Unë "Ai", ti "Ajo"
Teodor Keko - P. Çako

Ja, ra mbrëmja. Ti s'je më.
Ku ke shkuar? Unë s'e di.
Ne u prishëm për hiçgjë,
edhe gjatë do mbajmë mëri.

Do harrohen telefonat,
nëpër pellgje sytë do na thahen.
Si prelud do bjerë nga qielli,
një dëborë... kristal i bardhë.

Ref.
Dhe kështu, gjersa një ditë,
të na thotë jeta ne: Harro!
Do të mbesim anonimë,
do të jemi ne përemra,
Unë "Ai" dhe ti "Ajo".

Mbi ne ra ndarja si një dëborë,
mbuloi gjithçka: puthjet dhe fjalët.
Dhe vitet shkuan dalngadalë,
ujrat u ndotët, lumejtë u thanë.

Por, qaramanë, jo, s'do të bëhemi,
se na u thye ëndrra ty dhe mua.
Ndonjë ditë nëpër botë,
sytë tanë kur të takohen,
s'do të ketë urrejtje brenda.



Trishtueshem ti vij dites fundi me vargje te tilla ne sfond...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2006 07:10
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aura
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/12/2004
Vendbanimi: ne qytetin e vetmise
Mesazhe: 95

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia


Trishtueshem ti vij dites fundi me vargje te tilla ne sfond...




hmm...shume trishte...

meqe vargjet e kenges jane te teodor kekos, po shkruaj edhe nje shprehje te trishte....

"trishtimi vetem mua me perket, per inat te tij behem me i bukur"

...mbase jam bere me e bukur...kushedi...

ps. edhe pse eshte vone, dita nuk ka mbaruar akoma per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2006 00:28
aura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aura Shto aura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Dita ime ska fund kurre , por nje mikja ime me thoshte gjithmon qe edhe ne ditet pa diell ka nje perendim.Mos valle po perendojn syte e mi te etur per endra? Ndoshta ...mirupafshim dite, shihemi pas intervalit midis teje dhe endrave qe pastaj ti them miremengjes realitet...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2006 01:13
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elissa
ulur gjith diten

Regjistruar: 01/04/2006
Vendbanimi: gjermani
Mesazhe: 1543

Kur nje dite i vjen fundi thjesht mbyll syte dhe te nesermen do perpiqem te ndjeje cdo sek te jetoje cdo minute duke shpresuar qe jeta te vazhdoje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2006 11:01
elissa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elissa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elissa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elissa Shto elissa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elissa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:58 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kur nje dite i vjen fundi...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.