Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia
Imagjinoje vete se si mund te jete nje njeri qe del me 8 te mengjesit dhe kthehet ne 9 te mbremjes...Pune,pune...I jam perkushtuar dickaje te re..Jam ne nje detyre kur me shume se kurre kane nevoje per ndihmen time...Kam filluar te fus ne jeten time personazhe te reja (te ndryshem)te domosdoshem per t'i dhene pak buzeqeshje 12 oreshit tim ketu...Kurioziteti im per te thithur cdo lloj informacioni mbi keta tipa eshte pa fund...nejse.
I vetmi vend ku une mund te ftilloj qejfin tim eshte ky "pub"...
Kalofsh mire yllo!


Do e vazhdoj kete postim Ksenia,si fillim do e sjell ketu pasi me preku,m'u duk sikur po lexoja veten.
---------------------------------------------------

Nderkohe 03-06-'05

you, I want
]to suffer
]in myself I am
aware of this

I want. I want you. I want to suffer. I want you to suffer. I want to suffer you.

(fragmente nga Eros the bittersweet-Anne Carton)

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2005 21:18
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re agenda.1.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 128 herė.

Dhe jeta ime vazhdon te drejtohet nga nje agenda,qofte dhe per te mos harruar te ha ne momente qe jam vetem ne shtepi.Ndihem si nen narkoze.Ndiej vetem stimujt qe me vine nga librat,stimujt qe me vine nga shumica e njerezve nuk gjejne udhen ne sistemet e mia te vemendjes(edhe pse trokasin).

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2005 18:05
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Do e vazhdoj kete postim Ksenia,si fillim do e sjell ketu pasi me preku,m'u duk sikur po lexoja veten.
---------------------------------------------------

Nderkohe 03-06-'05

you, I want
]to suffer
]in myself I am
aware of this

I want. I want you. I want to suffer. I want you to suffer. I want to suffer you.

(fragmente nga Eros the bittersweet-Anne Carton)



Amor! Me pelqen qe preka sado pak boten tende...
Hm...Jo pak here kam gjetur edhe une veten time ne shkrimet e tua ketu. Jo me kot eshte teme e preferuar per mua kjo ketu. Ti e di kete.

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2005 10:01
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Me telefonoi nje nga shqipetaret e paket qe njoh kendej per te dalur ne qender per te pire dicka,mund ti prishja entuziasmin asaj goce?Natyrisht qe jo,fundja,mund te perfitoja te ju largohesha librave per ndonje ore.Kur hyj ne kafe e shoh ne shoqerine e nje goce dhe cuni tjeter,nderkohe me buzeqeshin nga larg dhe ma bejne me dore.Ai cuni m'u duk si fytyre e pare,hajde e gjeje se ku e kisha pare...
Mi riprezantoi(me emra kesaj here),ajo ishte simpatike,e imet ne fytyre...ai poashtu simpatik,shume me teper tip indipendent.
Mori situaten direkt ne dore sapo erdhi kamerierja duke pyetur se cfare na pihej.Qesha me vete,tipike e mashkullit shqipetar deshira per te patur cdogje ne dore ne cdo situate e perbere nga femra.Isha aq e pergjumur sa po humbisja ne karrige,kisha mbeshtetur koken ne njeren dore dhe me tjetren po luaja me celularin.Mesa dukej ato te dy ishin te dashur por nuk e di sesa ky cuni dashuronte ate gocen apo karakterin e saje te stepur,ate ze femije,ate hezitim per ta nderprere nese po thoshte dicka qe si pelqente atije...
Nderkohe,ky perqendroi vemendjen ke biseda me mua,ne nje pike fillova te kisha pershtypjen sikur po me nxirrje fjalet me grep.Me beri pershtypje sesi ky asaj qe kishte ne krah si dha as qofte dhe nje te prekur ne dore gjate 2 oreve qe kaluam aty,pa ler pastaj te tjerat.

Dukej nga bisedat qe bente qe i mungonte korniza kryesore per te fokusuar bisedat e tija dhe ate qe kishte studiuar ne nje universitet diku ne Shqiperi.Duhet te ishte i pari ne fis qe kishte arritur te studionte dicka.Nga ato tipat qe duan te nxjerrin zorret e barkut te asaj qe kane mesuar me terma qe si kuptojne as vete.Mendojne qe eshte e vetmja gje qe mund te beje kolpo ne dike,nderkohe qe eshte nje teresi e asaj qe njeriu merr nga familja+asaj qe studion...qe luan nje rol te rendesishem.

Kuptova dicka: qe dikush studion per te influencuar menyren e jetes te tije me principe te reja(...),ndersa dikush tjeter studion me idene qe bota e librave dhe realiteti eshte totalisht dicka e ndare e si pasoje vazhdon me parimet e vjetra.

Si perfundim...mora afersisht 10 here nje ftese per te riperseritur kete"event".Heem...

----------------------------------------------------------------

Eshte e cuditeshme,ka ca kohe qe bej shume krahasime duke marre si pikenisje ty...nderkohe qe ne ca raste do beja mire te merrja si start dike qe qendron me poshte ne shkallen e jetes.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2005 20:49
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

copeze jete e 10 oreve me pare...

Me vjen shume mire per cdo gje qe ek shkruar leter dhe me beso me vjen pak cudi per forcen magnetike qe mbajne mendimet e mia. Qe ta kuptosh kete te fundit po te them qe jo me vone se dje ne darke po rrija para kompjuterit tim ne pune (pasi kisha mbaruar cdo gje dhe pasi kishin ikur te gjithe)dhe po lexoja letrat e tua te cilat i kam futur ne nje folder te vecante te postes time. Ato ishin shume. U ktheva back ne ate kohe, ne ate qytet kur ti hyre ne jeten time dhe i dhe nje tjeter ngjyre. Mu kujtuan oret e gjata (dhe ne i benim me te gjata kur thonim qe sdonim te ndaheshim)prane e prane... Me ndodh shpesh te flas per mardhenien tone...Shume njerez nuk me kuptojne dhe une te them te drejten nuk lodhem shume tja u shpjegoj magjine per te cilen jam e sigurt ta perkufizoj keshtu sepse kete e provova me ty...
Tashme jeta me ka marre nje drejtim tjeter. Ruge te reja me jane hapur. Ruge te mbara me pelqen ti emertoj...Nuk them qe sme pelqen. Ti e di une edhe te shemtuaren e bej te bukur.
Huhh!!! Pikerisht ne keto momente mu kujtua fabula jote e maskes (remember?). Atehere kuptova cdo gje mbi ty, i veshur dhe i zhveshur...
Kam degjuar qe je martuar?Nuk e di pse edhe atehere mendoja qe ishte dikush tjeter ne jeten tende. Dikush qe ti e doje (ti do cdonjeri qe te do) por sme shqetesonte kjo gje. Kenaqja veten time duke te "shfrytezuar" ty. Shkrihesha nga gezimi kur me shkruaje me 100 rreshta TE DUA.....
Mu kujtua dicka! Me pat thene nje here dikush. I kisha folur per magjine e asaj tones...Nje njeri qe ska lene shume gjurme ne historine e jetes sime. "Femra dashuron me veshe, mashkulli me vepra".. E c'rendesi ka kjo i thashe? Ne fund te fundit ne nje pike synojne te dyja palet. Ne arritjen e kenaqesise.
huuhhhh! Ti me frymezon djalo....

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2005 10:31
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

E dashur Ksenia,une te dua shume dhe kam rrespekt per ty.
Ksenia...ne nje shkrim, qofte edhe ne nje leter qe i con dikujt,ka disa rregulla dhe zbatimi i tyre i sherben me perpikmeri te shprehurit tend emocional. Apo cdo lloj te shprehuri tjeter.
Me kete desha te them se aty,pashe psh. fjalen ''folder'' e cila m'u duk krejt pa vend.Po ashtu pak me tej pashe fjalen ''back'' dhe fjalen ''remember''
Efektet ne nje shkrim e dashur Ksenia duhen ,por eshte nje mjeshteri e vecante te dishe se ku dhe se si t'i perdoresh keto efekte.
Kjo qe po them nuk ka lidhje me ndonje lloj fyerje qe une po bej kundra teje, te lutem mos e merr per te tille. Perdorimi i pa vend i ketyre fjaleve e con lexuesin te mendoje se ka te beje me diletantizem,apo me njerez qe se fundi i kane mesuar germat.
Une nuk e kam fjalen se;pse ti Ksenia nuk perdore fjale shqipe.
Jo ! Nuk e kam ketu.
Gjuhet bashkepunojne me njera tjetren,por,fjalet e pa ftuara te perdoruara ne nje shkrim qofte edhe te shkurter,ulin vleren e cdo shkrimi.
Ksenia,te lutem nuk ka vend per keq kuptime.Une te thashe nje gje e cila ben pjese ne sekretet e te shkruarit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2005 17:16
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti
E dashur Ksenia,une te dua shume dhe kam rrespekt per ty.
Ksenia...ne nje shkrim, qofte edhe ne nje leter qe i con dikujt,ka disa rregulla dhe zbatimi i tyre i sherben me perpikmeri te shprehurit tend emocional. Apo cdo lloj te shprehuri tjeter.
Me kete desha te them se aty,pashe psh. fjalen ''folder'' e cila m'u duk krejt pa vend.Po ashtu pak me tej pashe fjalen ''back'' dhe fjalen ''remember''
Efektet ne nje shkrim e dashur Ksenia duhen ,por eshte nje mjeshteri e vecante te dishe se ku dhe se si t'i perdoresh keto efekte.
Kjo qe po them nuk ka lidhje me ndonje lloj fyerje qe une po bej kundra teje, te lutem mos e merr per te tille. Perdorimi i pa vend i ketyre fjaleve e con lexuesin te mendoje se ka te beje me diletantizem,apo me njerez qe se fundi i kane mesuar germat.
Une nuk e kam fjalen se;pse ti Ksenia nuk perdore fjale shqipe.
Jo ! Nuk e kam ketu.
Gjuhet bashkepunojne me njera tjetren,por,fjalet e pa ftuara te perdoruara ne nje shkrim qofte edhe te shkurter,ulin vleren e cdo shkrimi.
Ksenia,te lutem nuk ka vend per keq kuptime.Une te thashe nje gje e cila ben pjese ne sekretet e te shkruarit.


----------------
nga cdo gje qe ke shkruar i dashur kontinent mua me mbeti pika (.) tek "te dua" "kam respekt". E kush mund te jete ai shpirt njeriu qe nuk do gjunjezohej para ketyre fjaleve o konte!!!
Mirese u ktheve

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2005 18:27
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Ato fjale,kane qene gjithmone tek une sa here qe shikoja emrin tend.Kjo do te thote se ke nevoje ta njohesh me thelle ambientin ku jeton qofte edhe virtualisht. Pra me qe rrespektoj natyren dhe te verteten,une perseri e them qe te dua shume.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2005 18:48
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Nje nga arsyet se pse njeriu fillon te shkruaje nje ditar eshte pikerisht fakti qe rregullat s'egzistojne ne te,je vetem ti dhe fletet e bardha.Ditari nuk eshte njeri te cilit duhet ti flasesh me fjale te bukura,ndaj te cilit duhet te permbash nervat-deshperimet-lotet ngaqe duhet te luash nje rol te ekuilibruar dhe poashtu te pavarur.Ditari nuk ka aspektativa nga ti,nuk gllaberon fjalet e tua ne bardhesine e tije ngaqe s'ishin poetike(edhe pse me pas do kthehej ne gri,nje ngjyre e padeshiruar).
Ne momentin qe hap fletet e tije leshon veten totalisht,heq dore nga roli i vajzes,heq dore nga roli studentes,heq dore nga roli i mikes...eshte nje nga vendet ku "heqim dore gati nga cdogje pervec shpirtit".
Sikur ndjenjat te ishin folders s'do kishim nevoje per ditare,s'do vuanim,do i mbyllnim diku dhe keshtu vuajtjet nga e kaluara s'do bente me pjese ne gezimet e te ardhmes.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2005 22:13
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Dje u perballa me Imoralitetin. Mu zgerdhi perpara fytyres sikur donte te me sfidonte. Degjova qe kishte kohe qe shetiste rreth “zones” sime gjuha e helmatisur e gjaprit. Me pafytyresine me te madhe imoraliteti me leshoi helmin e tij. Me plagosi dhe me duart lidhur buzeqeshi duke soditur viktimen e tij. Imoraliteti rrembeu objektin e vyer qe po formoja.
Ndihem e frikesuar nga kthetrat e imoralitetit shqiptar. Ato jane te pameshirshme, gllaberuese, gjenetike. Imoraliteti e mposht te moralshmen ashtu si e zeza ne miksim kthen te bardhen dhe e ben si vetja, ashtu si UJKU mbyt QENGJIN. E nje beteje e ashper shfaqet perpara meje. Perfundimi - IMORALITET.
E ardhmja me shfaqet ne formen e nje bordelloje. Putanat gezojne sepse kane realizuar synimet e tyre duke ushtruar profesionin qe kane. Te pamoralshmeve te hedhur ne nje pjese te boshtit ju nxirret gjuha. Me zemer medhenjte zgjatin duart per te bere pjese te kesaj bordelloje te moralshmit. Ata duhet te behen pjese e saj ndryshe do tu vihet shkelmi njehere e pergjithmone…
Gjithmone kam pranuar qe njeriu mesatarisht inteligjent eshte I afte te adoptohet ne cdo soc-kulture qe ai te hidhet. Mospershtatja ndikon drejtperdrejt ne probleme psiko-sociale.
Ruana o Perendi!!!

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Qershor 2005 11:52
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:41 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.