Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
durrsak
INXHINJER LULESH

Regjistruar: 17/11/2004
Vendbanimi: USA Arizona
Mesazhe: 1455

Re: copeze jete e 10 oreve me pare...

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia
Me vjen shume mire per cdo gje qe ek shkruar leter dhe me beso me vjen pak cudi per forcen magnetike qe mbajne mendimet e mia. Qe ta kuptosh kete te fundit po te them qe jo me vone se dje ne darke po rrija para kompjuterit tim ne pune (pasi kisha mbaruar cdo gje dhe pasi kishin ikur te gjithe)dhe po lexoja letrat e tua te cilat i kam futur ne nje folder te vecante te postes time. Ato ishin shume. U ktheva back ne ate kohe, ne ate qytet kur ti hyre ne jeten time dhe i dhe nje tjeter ngjyre. Mu kujtuan oret e gjata (dhe ne i benim me te gjata kur thonim qe sdonim te ndaheshim)prane e prane... Me ndodh shpesh te flas per mardhenien tone...Shume njerez nuk me kuptojne dhe une te them te drejten nuk lodhem shume tja u shpjegoj magjine per te cilen jam e sigurt ta perkufizoj keshtu sepse kete e provova me ty...
Tashme jeta me ka marre nje drejtim tjeter. Ruge te reja me jane hapur. Ruge te mbara me pelqen ti emertoj...Nuk them qe sme pelqen. Ti e di une edhe te shemtuaren e bej te bukur.
Huhh!!! Pikerisht ne keto momente mu kujtua fabula jote e maskes (remember?). Atehere kuptova cdo gje mbi ty, i veshur dhe i zhveshur...
Kam degjuar qe je martuar?Nuk e di pse edhe atehere mendoja qe ishte dikush tjeter ne jeten tende. Dikush qe ti e doje (ti do cdonjeri qe te do) por sme shqetesonte kjo gje. Kenaqja veten time duke te "shfrytezuar" ty. Shkrihesha nga gezimi kur me shkruaje me 100 rreshta TE DUA.....
Mu kujtua dicka! Me pat thene nje here dikush. I kisha folur per magjine e asaj tones...Nje njeri qe ska lene shume gjurme ne historine e jetes sime. "Femra dashuron me veshe, mashkulli me vepra".. E c'rendesi ka kjo i thashe? Ne fund te fundit ne nje pike synojne te dyja palet. Ne arritjen e kenaqesise.
huuhhhh! Ti me frymezon djalo....



Me duket sikur po e perjtoj gjithcka dhe sa me shum qe e lexoj aq me shum po mendoj per cfar ke shkruar. Ndoshta per disa duhet pak vemendje per te kuptuar ate cka ke dashur te pershkruash por, nuk e di, mendoj se une kuptova gjithcka dhe kjo fal meshires dhe dashuris tende te pamas.
Ksenia nuk mendoj se do te heq ndonjeher dore se kerkuari per shkrimet e tua.
Faleminderit qe je dhe qe jeton per ti dhen sadopak jet atyre qe e kan ate...

__________________
The game of life is hard to play, I'm gonna win anyway....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2005 04:39
durrsak nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsak Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsak (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsak Shto durrsak nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsak nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia
Dje u perballa me Imoralitetin. Mu zgerdhi perpara fytyres sikur donte te me sfidonte. Degjova qe kishte kohe qe shetiste rreth “zones” sime gjuha e helmatisur e gjaprit. Me pafytyresine me te madhe imoraliteti me leshoi helmin e tij. Me plagosi dhe me duart lidhur buzeqeshi duke soditur viktimen e tij. Imoraliteti rrembeu objektin e vyer qe po formoja.
Ndihem e frikesuar nga kthetrat e imoralitetit shqiptar. Ato jane te pameshirshme, gllaberuese, gjenetike. Imoraliteti e mposht te moralshmen ashtu si e zeza ne miksim kthen te bardhen dhe e ben si vetja, ashtu si UJKU mbyt QENGJIN. E nje beteje e ashper shfaqet perpara meje. Perfundimi - IMORALITET.
E ardhmja me shfaqet ne formen e nje bordelloje. Putanat gezojne sepse kane realizuar synimet e tyre duke ushtruar profesionin qe kane. Te pamoralshmeve te hedhur ne nje pjese te boshtit ju nxirret gjuha. Me zemer medhenjte zgjatin duart per te bere pjese te kesaj bordelloje te moralshmit. Ata duhet te behen pjese e saj ndryshe do tu vihet shkelmi njehere e pergjithmone…
Gjithmone kam pranuar qe njeriu mesatarisht inteligjent eshte I afte te adoptohet ne cdo soc-kulture qe ai te hidhet. Mospershtatja ndikon drejtperdrejt ne probleme psiko-sociale.
Ruana o Perendi!!!


Nuk kam rruge tjeter,po e citoj edhe une Ksenian.
Ksenia,qenke perballur vone me imoralitetin.
Detyra e tij eshte helmi.
Por imoraliteti nuk eshte aq i forte sa te mposhte te moralshmen.
Imoraliteti ka zhurme,ka buje,por,jo fitore. E them kete sepse e perkohshmja nuk mund te quhet fitore e mirfillte.
Mijera imoralitete,mbyten nga nje moral i vetem.
Pra...mos kij frike Ksenia !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2005 08:07
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

E di?Me kujton shume gjera data 15,me kujton korrikun e vitit tjeter,po me ty...Ishin lulet me te bukura qe kisha marrur ndonjehere,ishte shenimi me "wauuw" ne histori.Jam e sigurte qe po te lexoje forumin,po te lexoje pikerisht kete postim do qeshje me forma te tilla te shprehuri.Well,kjo s'eshte bota jote,nuk e di se deri ne cilen pike eshte dhe e imja por pak me intereson dicka e tille.Kam mesuar shume nga mendja shqipetare,kam mesuar shume nga mentaliteti i varfer,kam mesuar shume nga djallezia e zhvilluar nga buke-thatet.Nje mesim jete eshte qe vetem buke-thatet shekullor synojne te mbajne dicka kusht e pa kusht ne virtualitet pasi realiteti i tyre eshte teper i hidhur.Vende te tilla virtuale jane Utopia e More,aty ku mund te projektojne vetem inatet,endrrat e deshtuara te realitetit.
Po ketu eshte folur per grabitje,po ketu eshte folur per pseudo-historira dashurie,po ketu njerezit kane shitur surratin e tyre per nje cope virtualitet...po ketu u ndesha me popullin.Jam e sigurte qe dicka te tille nuk do kisha arritur ta perjetoja ne realitet...

Ah,dhe dicka,flm qe je!(por te lutem,sheet,kjo te ngel mes nesh pasi ndryshe si mund te beheshin thashetheme per pseudo-historira virtuale nese realiteti me jep aq lumturi?!!)

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Qershor 2005 17:25
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Ah,dhe dicka,flm qe je!(por te lutem,sheet,kjo te ngel mes nesh pasi ndryshe si mund te beheshin thashetheme per pseudo-historira virtuale nese realiteti me jep aq lumturi?!!) [/B][/QUOTE]



?????Shaka e jotja shpresoj.Megjithse nuk me perket por genjeshtra me me e bukur eshte ajo e vertete e veshur si genjeshter.

P.S>Nuk kisha dijeni per nje dell poetik tendin.Komplimente

__________________
............U must keep yourself alive........that's the most important think ........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Qershor 2005 08:31
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Equis

?????Shaka e jotja shpresoj.Megjithse nuk me perket por genjeshtra me me e bukur eshte ajo e vertete e veshur si genjeshter.


Jo!

Citim:
Po citoj ato që tha Equis
P.S>Nuk kisha dijeni per nje dell poetik tendin.Komplimente

E thene nga nje qe shkruan mire sic ben ti,eshte vertete nje kompl.i kendshem.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Qershor 2005 10:37
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Eshte e cuditeshme sesi cdogje eshte kthyer ne dicka qe eshte mbi koken e nivelit mesatar,"mbi mendje-vogelsine".Thjeshte nje shikim dhe kuptohemi,tashme mbas kaq shume kohesh,kemi zhvilluar fjalorin tone te vogel...Jemi une dhe ti,e verteta eshte imja dhe e jotja,asnje e vertete e rreme tjeter nuk mund te infiltroje ne murin e padukshem qe kemi ndertuar ne.Eshte po ai mur qe na ka bere tere kesaj kohe si mburoje ndaj keqkuptimeve qe mund te shkaktoheshin nga mungesa e besimit.Per cfare mosbesimi flitet njehere ketu?Per ate mosbesim qe s'ka egzistuar ndonjehere?
Besimi...nje nga gjerat esenciale ne cdogje.Eshte gjeja me e bukur ne bote kur njeh dike,ose te njeh dikush aq shume sa do ishte ne gjendje direkt te thoshte nese do arrije te beje dicka apo nese eshte thjeshte nje fantazi e semure.
Ndihem mjaft e lumtur kur perballem me situata ne jeten time reale ku aq shume njerez me "ngrohin shpatullat" me besimin e tyre te verber.Ndihem aq me fat qe jeta me ka dhene shance per te njohur njerez te tille.
"Armiqte gjykojne,miqte degjojne" thote nje thenie e urte.
Nje dite,dikush me tha:"besimin ne fillim njerezve jepju totalisht,me pas,nga veprimet e tyre mbaje ne ate nivel ose zbrite".Nuk e di sesa kam arritur ne dicka te tille,jam ajo qe ju le miqeve kartat e mia bankare pa asnje problem ne dore,celesat e mi,celularin,canten e dores,e me raste ju le ne vesh dhe ngjarjet me personale te jetes time...fundja,eshte po ai besimi im qe i be te kuptojne sa shume vleresoj ate qe ato kane bere gjate viteve te tere me mua.
Natyrisht,do kete perhere njerez qe do abuzojne me besimin qe ju jap,natyrisht,do kete njerez qe do shpifin e bejne fytyren e tyre shoshe ngaqe dicka te tille s'do e arrinin asnjehere vete...por ky eshte nje cmim qe ja ka vlere pasi kam njohur aq shume njerez te mrekullueshem ne jete.

Tashme kam arritur te kuptoj pse-ne e humneres te madhe ne mes "elites" dhe mases ne Shqiperi,arsyen se pse kjo elite intelektuale po ngushton rrethet e saja cdodite e me teper...Nuk mund te kete vlera jo-materiale tek njerezit qe kane si shqetesim kryesor ditor materializmin(sjelljen e bukes ne tavoline).Aq me pak do respektojne ato vlera,aq me shume do vene ne funksion hipokrizine e normave popullore...aq me pak do arrijne te bejne pjese ne rrethe njerezish ku pikerisht ato vlera non-materialiste respektohen aq shume.
Me vjen keq qe sa me teper qe njoh njerez,aq me shume ve re qe jam duke perdorur nje mase standard per ti vleresuar,por fundja,eshte nje mase qe ka funksionuar ne 95% te rasteve.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Qershor 2005 17:40
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Eh ditaro,e di cila eshte nje nga pasojat me negative te provimeve?Fakti qe nderkohe s'ndodh gje,natyrisht gjeja pozitive ne kete eshte qe eliminohen pasojat e interferencave retroaktive por ama ne nje pike i thua vetes"I want my life back",nderkohe qe kjo eshte jeta ime.
Mgjth,mbas shume neteve pa gjume e sidomos stressit kaloi dhe ky vit.Akoma nuk kam arritur ta kuptoj vete dicka te tille,por ama MBAROIIII.

Sot ne mengjes,mbas 2 oreve te tera gjumi gjate gjithe nates(shijuar deri ne sekonde te fundit by te way,ose me mire: ngjitur per jastek deri ne sekonden e fundit qe ra zilja e ores per tu zgjuar)mora udhen drejt fakultetit ,proffi im i M.P & E.B.M. si perhere me nje smile ne auditorium gati per te te gozhduar koken me pyetjen e radhes ”si u gdhite zonjushe?”Po luftoja me veten dhe lemshin qe me ishte mbledhur ne fyt per te mos bere ndonje koment qe do e meritonte plotesisht pasi qendrat e mia te gjora inhibicionit ishin per vete te prekura nga mungesa e gjumit dhe po kerkonin hakmarrje.Ngushellova veten me faktin qe dhe pak kohe dhe do mbaronte,nxorra buzeqeshjen time me natyrale qe do arrija ti jepja(d.m.th aty diku ke buzeqeshja nr.6)dhe i pergjigjem “mire”,gje qe ne fjalorin tim momental perkthehej ne”mund ta kurseje kete pyetje duke ditur qe studentet e gjore ne kohe te tilla mbajne veten me pak ore gjume”.
Mbasi mbarova provimin dhe pershendeta per te ikur ma ben”s’jeni kurioze zonjusha …te dini evaluacionin tim?Mund te ju jap nje paradhenie…por ama perhere nese doni ta dini” Durimit tim ne ate cast ju amputuan duar e kembe,meqe jemi ju praktikua dhe ndonje laesi (mund te zgjedhesh ti llojin),thua kisha vajtur te shihja proffin Natyrisht dreqi ta haje qe me interesonte sa pike mora.I pergjigjem duke u munduar ta beja te dukej si shaka e jo si ironi e rastit”Heem,19/20 apo 20/20?”Ai qesh dhe me thote”Me pelqen siguria qe ke por ama se gjete,ishte 17/20”Hihihihihi dude,yesss.
Dal tere qejf nga auditori,shoqeruar nga asistentja e tije e cila po vinte te therriste emrin(viktimen tjeter),rruges me thote qe u ndava mire ne krahasim me shumicen e te tjereve para meje.Oh boy,I was happy

Ne fund te korridorit gjigand prisnin nje shok dhe nje shoqe,keshtu mund te shkonim te pinim dicka bashke.Nderkohe kisha vene iPod-in tim ne veshe dhe ndersa shkoja drejt tyre po kendoja Fame dhe kerceja ne kallupet e bardhe te dyshemese.Ato po qeshnin,i perqafoj dhe ashtu me krahet ne mesin e njeri-tjetrit i drejtohemi daljes te fakultetit per te vajtur tek kafeja jone ku prisnin dhe te tjere qe kishin perfunduar.Po kendonin dhe ato te dy me mua,fundja ishte kenga”jone” …FAME,I’m gonna live forever,I’m gonna learn how to fly,HIGHHHH…ehh,sahere e degjoj me kujton koherat kur mendonim qe botes i ishin shtuar ca Einstein-e te tjere.Ehhhhh…

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 27/06/2005 ora 19:51

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2005 19:21
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re ticket van gogh.2jpg.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 185 herė.

Sot duke vene librat te ketij viti qe perfundoi ne biblioteken time gjeta bileten e muzeut te Van Goghut qe kisha vizituar para dy vjetesh.Sa e kisha kerkuar qe ta ngjisja ne albumin e fotove dhe dedikimeve qe kisha bere gjate atij udhetimi.Sa gjerat mu kujtuan: si psh dielli i asaj dite,ajo piazze fantastike qe sapo kishte miqesuar nje feste tipike te atij qyteti,era qe te merrte me vete floket,njerezit me nje ekspresion aq te gezuar...
E njejta gje na ndodh dhe me ca njerez,i humbim nga syte per shume kohe dhe ne nje dite te bukur me diell,kur ti e kenaqur nga vetja per cdogje qe te ka sjellur jeta keto kohe ecen rrugeve te qytetit,takon nje fytyre qe tashme mendoje qe ishte e humbur...

----------------------------------------------------------

Isha aq krenare per ty(dhe vazhdoj te jem),per ate qe ke arritur qe ne kete moshe,te shendrisnin syte nga gezimi ndersa merrje "konfirmimin"e disate...po qeshje dhe me teper me vone,atehere kur te thashe lehte qe duhet te ngadalesoje cike ritmin ndryshe do me duheshin shekuj qe te dilja ne te njejten pike si ai.
E di?Ndihem me fat per ate qe kemi ndertuar deri tani!
Lucky bastard :p

* kam perdorur cike gomen mesiper per efekte privacy-t.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2005 17:25
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Heem,ditaro,me ke munguar...sikur te ishe i vetmi

Kush e di sahere kishte ndare ajo dhomen me mua kendej,heret qe kishte ardhur te kalonte fundjaven tek une ngaqe familjen e kishte aq larg...tani qe po i shkoja ne vendlindjen e saje donte te me rikthente "favorin".Sapo mberritem ne hotel merr ajo ne telefon qe priste tek recepsioni,do dilnim,e kishte vendosur ajo.Sapo zbresim,ajo vjen e me hidhet ne qafe sikur te mos kishte pak dite qe kishte udhetuar drejt vendlindjes te saje.AI ja be ne shaka"sa dite keni pa u pare njehere?"
Kishte marre te vellain me vete me makine qe te na shoqeronte,nuk e kisha takuar asnjehere realisht edhe pse kisha degjuar aq shume per te.Kishte lule me vete per mua,nje cun shume simpatik,me tipare tipike mesdhetare...ah,dhe fliste anglishten me nje accent aq te cuditshem.
Shkuam njehere ne nje restaurant me specialitete te atij vendi,kisha vertete uri dhe me shijoi me teper se normalisht darka.Cunat po flisnin me njeri-tjetrin per tema nga me te ndryshmet,duhet thene qe lidhen shume shpejt bisede.Ndersa ajo po me mbante up-dated ne lidhje me jeten e saje sentimentale.

Mbas dy oreve u ngritem,do venim te kercenim...Gati e gdhime duke pire e kercyer.Vellai i saje e kishte pasion kercimin,ai na terhiqte ne te tjereve konstant ne dance-floor.Sidomos sirtakin e kercente ne forme fantastike...e une,si e vetjma nga ne tre te tjeret qe e kercente,mori pasojat...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2005 12:14
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

skena me ishte bere gje normale tani...e kisha pare cdo here qe shkelja kembe dhe largohesha nga ai vend...njerez qe shtynin se kush kush te futej i pari ne anije...sharje sa andej kendej...femije qe qanin...te gjithe po shkonim ne te njejtin drejtim...te gjithe duhet te linim ate vend sepse nuk ishte ne gjendje te na siguronte dicka qe na mungonte....te gjithe ishim bere emigrante...skllever te shekullit 21,qe nuk shtyheshin me nga te tjere...tani shtynin vetet.
ora 2.00 dhe me ne fund anija levizi...dhe pak e nga pak largohej.e si ajo ate nate u nisen edhe te tjera...te hedhesh syte mbrapa nuk vlen me...po linim pas nje vend ku kane mbetur vetem gati 70% moshe e vjeter....nje pjese e madhe e rinise ishte larguar...

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2005 23:16
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.