Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

paradite e zakonshme ne kryeqytet

isha ulur edhe sot sic bej cdo dite ne te njejten ore ne lokalin tim te preferuar... Megjithese se ka ende ate ndricimin e dikurshem per mua mbeti i preferuar qe ne kohe te gjimnazit dhe i qendroj besnike megjithe ndryshimet qe ka pesuar...Vrapoi si e marre per te kaluar pushimin e drekes aty...Eshte nje nga ato lokale tipik ne kryeqytet qe mund te soditesh cdo kategori njerezish. Rreth e rrotull degjon dialekte nga me te ndryshmet. Mund te mbash mbi supe lloj lloj sysh te ngjyrave, te karaktereve dhe te formave te ndryshme...Sy qe te buzeqeshin, sy kurioz, sy budallenj, sy kritik....Ne tavoline e thua me dhjetra here fjalen "s'kam" pa qene ne gjendej te kenaqesh cdo dore qe te zgjatet...
Jam ngjitur me ministrin, kryebashkiakun, me misin, misterin, cunin qe shet cigare dhe bajame, brown & white people qe kerkojne lemoshe, emigrantin qe cuditerisht ka harruar shqip, me gocen me shalet dhe culen me tebukur ne qytet, me kriminelin....

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2005 14:19
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

rrinte ulur tek minderi qe kishte vendosur ne oborr,ne hije te tendes se rrushit qe priste sa do pak driten e diellit.afer nje shkop pa te cilin nuk shkonte askund sepse mosha kishte bere te veten dhe tani nuk mund te ecte me pa u mbeshtetur diku...mbi 70 vjet qe kishte ne shpine...nje peshe shume e rende qe i kishte kerrusur edhe kurrizin.rrinte rrinte edhe levizte doren per te trembur mizat qe nuk po e linin rehat...
-oj none,ca je tu bo atje vetem.
-hic,tu nejt.sun vi anej se tle pa msu...
-ho moj no,se nuk osh qe jam tu msu.e kam lon me kohe.jom tu bo pushim tani.
ndenji pak pastaj u cua dhe u drejtua per nga veranda ku po qendroja mbi nje krevat derrase qe kisha nxjerre aty.erdhi dhe u ul te karrikja qe kisha aty afer.mbylla librin qe kisha ne duar.
-ja,te thashe qe t'le pa msu.
-t'thash qe sjam tu lexu.
u ul aty dhe pytja e pare qe e bente shpesh ishte:
-ene sa dit t'kane met?
-ja,erdhi,t'honen tjeter nisem.
-kur t'ikesh ti do ulem ktu e do qaj sa do ngopem.dje percolla xhaxh Pullumin,sot Driten,me date 3 iken xhaxh Miri,t'minesmen manej iken ti..un ngela tu qa..
-ce ca koken kot ti amon...une per ramazon do vi prap...ja erdhi...
-po po,ja ik kjo hona,del hona tjeter iken ajo ene erdhi...po mer po erdhi...
shume here ma kishte thene qe frika me e madhe qe kishte,ishte qe mund te mos rronte derisa te ktheheshin prap cunat.me pas vijoi nje heshtje per shume minuta.ajo i nguliste syte ne toke dhe here pas here murmerinte nen buze:
-eeee...iken....ca ti besh...

-cohu,cohu kput nei kalavesh rrush se po prishet.ska kush me e hong.jan tu e hong grenxat te gjithin.ose dil anej mrapa shpise e kap nei fik.
-leje o no se nuk po me hahet.
-a i shkreti ti,je bo sa i dyleksh.te oshte ai rroli tjeter(e kishte fjalen per vellain tim)...ai po qe te blun(filloi te qeshte me te madhe).ka osh apo ka kput rruzen anej nga dyqanet?
-as se kom pa fare qysh per sabah.anej do jete.mahet ai amon!
duke qeshur filloi te cohej duke u mbeshtetur tek shkopi...ashtu me trup te perkulur u drejtua nga shtepia.biseda nuk kishte zgjatur shume por ne te njejten kohe kishte mjaftuar.
-ho t'keqen nona se te lash pa msu.ket pune kam une,ec lart e poshte.po shkoj t'shtrihem icik anej nga shpia.
e ndoqa me sy derisa u fut ne shtepi,dhe pastaj kapa librin dhe fillova me lexu prap.

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2005 11:21
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Ura e Mitrovices mes dy urrejtjeve...

Ura e Mitrovices mes dy urrejtjeve...
Nje enderr e keqe mbeti per mua udhetimi ne Mitrovice qe ishte saktesisht kete fundjave. Enderr tronditese si makth i nje nate me shi. Tregimet e shqiptareve te Mitrovices ushqyen emocione mllefi, zemerimi edhe tek une dhe grupi ne te cilin une beja pjese. Akoma me trondites mbeti per mua objekti URE i Mitrovices. Para se te isha vete deshmitare e gjurmeve te urrejtjes mes dy etnive ne Kosove kisha informacion vetem ne ate cfare japin shpesh mediat elektronike dhe ato te shkruara. Atje rezultova qe informacioni im ishte teper i kufizuar dhe siperfaqesor.
Objekti URE ndan dy popuj qe dikur bashkejtonin ne normalitet, objekti ndan dy kultura, te dyja ballkanase. Ai e ka ndare Mitrovicen ne zonen e bukur (te atyre) dhe ne ate me pak te bukur (tonen). Ne zone institucionale (te atyre) dhe me pak te tille (tonen).Objekti ndan dy mina gati per shperthim. Ai ndan dy urrejtje per vdekje.
Si pa dashur u gjenda pjese e kesaj zallumahie. Me lutje shqiptaret vendas na kerkonin mos ta kalonim uren (targat tona te makines do te rrisnin tensionin e pjeses matane). Me mbeten ne mendje shprehjet e tyre “do t’ju shkyjne po ju pane me keto targa!”. Akoma me shume me mbeti ne mendje shprehja “Mos! Se do na fusni edhe ne ne siklete.”
Nje histori pa shprese eshte Mitrovica. Nje histori ku e vetmja gje e perbashket mes dy popujve eshte urrejtja dhe mbase edhe shpresa per t’i shpetuar njeri-tjetrit. Nje histori ku edhe brezat ushqehen me zemerim dhe urrejtje.
(dua te shpreh mirenjohjen time per shqiptaret e Kosoves te cilet treguan gatishmerine maksimale per te na ndihmuar dhe nderuar. Nuk e kisha menduar kurre se njerezillikun shqiptar do ta takoja pikerisht ne Kosove.)

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2005 12:00
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Mes zjarrit dhe eres.

Aty qendronin ata,ate nate te tmerrshme me stuhi , kishin ndezur nje zjarre anes bregut te detit dhe shpinen ua rrihte forte era e ftohte e shkurtit.Kishin pare dhe vuajtur shume ate dite ti kushtonin shume vemendje acarit te ketij dimri ne kete nate.RRinin dhe mendonin per femijen e qelluar ne vithje me arem nga anija e shpetimit , tek rrinte nen krahet e nenes ne nje varke te mbushur me refugjat,shume prane afer djalit te ri te cilit nje plumb i preu veshin ,fare prane bregut ku njerezit vraponin te llahtarisur per te gjetur ndonje cep ti shpetonin plumbave,duke lene mbrapa te aferm te gjakosur.RRinin dhe mendonin ata me teper se si do te gjenin nje menyre tjeter te udhetonin perfundimisht me anijen e shpetimit drejt bregut tjeter pa u bere viktime e atyre qe ja kishin hipur anijes tashme , dhe me banalitetin e djallit nuk lejonin njerez te tjere te udhetonin me ta drejte bregut tjeter ,aty ku i priste shpetimi nga ligji i xhungles ne vendin e lindjes.CFARE PORTRETI MAKABER! E ardhmja e kombit,filizat e rinj luftojne dhe harxhojne mundin dhe djersen per lene nje vend per te cilin ata jane i vetmi shpetim.Dhe rrine ata prane zjarrit me shpresen se anija e tyre do te kthehet dhe do ti mare ne bord ne udhetimin drejt fushes me lule,pa i kushtuar vemendje inatit te perendive te kesaj toke te cilat kane leshuar nje stuhi te tmerrshme,te ciles pasojat do ti ndihen vetem me vone.

Kjo eshte nje copez nga e kaluara ime, ku ne triportin e vlores shume te rinj dhe familjare u nisen me nje anije drejte italise , per fat te mire apo per fat te keq anija nuk shkoi se kishte probleme,dhe u kthye ne breg ne mengjes,ku disa bandite mberiten te armatosur dhe i nxoren me dhune te gjithe njerezit jashte anijes,une isha per fat te mire apo per fat te keq nje nga ata te bregut qe kishin ndezur zjarre te ngroheshin, dhe cdo pershkrim qe kam thene me lart eshte e verteta e asaj nate , por jo e gjithe e verteta,pasi kane kaluar gati 10 vjet tashme dhe nuk me kujtohen te gjitha peripecite e asaj dite dhe nate, ( nuk jame i sigurte ,por disa nga njerezit qe qene me mua ate nate , me thane se ishte e njejta anije e cila u mbyt mbas dy javesh me 180 veta) per te cilen te gjithe keni degjuar.Sa per kuriozitet diten qe trupat e atyre qe ishin gjetur do te ktheheshin ne vlore,per dy - tre ore ate dite qe ka qene edhe kohe me diell Vlora ka pesuar stuhine me te madhe qe une kam perjetuar ne ate qytet , detin nuk e kisha pare kurre me te merzitur, dhe u vendos qe trupat te ktheheshin me ane te ajrit dhe kane mberitur me helikopter ne shqiperi.Depot e armeve ishin hapur ato dite, dhe ne qytetin e vlores nuk egzistonte shteti , as policia,as ushtria dhe asnje forem e civilizuar komuniteti.

MOS TA HARROJME KURRE ,DHE MOS U KTHEFSHIM KURRE NE ATO KOHE TE SHEMTUARA ,TE DHMBSHME.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2005 20:09
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Jeta ime ka qene nje histori e thurur sipas rregullave te mia dhe edukates se familjes sime. Gjithmone kam patur lirine dhe aftesine per te ecur ne rruge pa shume pengesa. (ka edhe faktore te tjere pervec faktorit “Une” qe kane ndikuar ne mospasje problemesh apo moskokecarje) Edhe kur dite te keqija jane shfaqur gjithmone kam ditur te gjej me zhdervjelltesi menyra shpetimi. Gjithmone kam menduar se me rrethojne miq ne te cilet mund te mbeshtetem. Shumica e tyre nuk me jane dukur teper te intereante dhe me eshte dashur shpesh here te degjoj muhabete qe skane asnje lidhje me boten time, me interesat e mia. Kam bere shpirtin e mire duke u gajasur sepse duhet ta beja kete per te qene ne nje mendje me budallellekun e X-it. Kam ofruar ndihme nga te gjitha llojet per hir te “miqesise”.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
“Asnjehere mos rri me njerez te merzitshem” keshtu do te thoshte dikush qe fatkeqesisht eshte destinuar per te jetuar ne nje bote tjeter.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Papritur, rezultova te mos jem mes miqsh por mes cakenjsh te gatshem te ferkohen me njeri-tjetrin nga eksitimi kur gjerat ecin keq. Perballe meje u shfaq loja me e veshtire per t’u luajtur. Do preferoja me mire mos ta kisha kuptuar faktin qe isha futur ne “boten e barkthareve”, (“ruaju nga barktharet!” thote shpesh mamaja ime) le te beja sehir duke pare gezimin e tyre per “lluksin” e arritur.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Duhet te bisedoj me shpesh me vehten ose me mire akoma duhet te lind nje femije,

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2005 21:44
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
orig
Anetar i ri

Regjistruar: 01/02/2005
Vendbanimi: minesota
Mesazhe: 26

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Duhet te bisedoj me shpesh me vehten ose me mire akoma duhet te lind nje femije, [/B]



Ksenia fjalia e mesiperme me la mbrese prandaj e citova , te gjitha cke shkruar me siper i ke permbledhur tek kjo fjali . Ke ulur diten ne prehrin e nje seconde , infinitin e fjaleve e ke stampuar ne nje te vetme fjali , dhe teresine e jetes misheruar tek nje femije .
Bukur , dhe Urime e dashur .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2005 01:11
orig nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė orig Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me orig (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: orig Shto orig nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto orig nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Me ndodh shpesh te mendoj vdekjen time. Perfytyroj ne menyre te detajuar funeralin tim dhe ata qe do te jene aty ate dite. Vdekja eshte i vetmi fat i imi i padiskutueshem. Cdo gje tjeter ben pjese ne hamendesite pa fund qe une kam. Vdekja eshte e vetmja e ardhme e pashmangshme qe une kam. Mjafton vetem pak fantazi te zhvilluar dhe ajo te shfaqet perpara syve. E vetmja e vertete qe nuk ka diskutim—pashmangshmeria e vdekjes sime. Me vjen per te qeshur kur mendoj se te gjitha genjeshtrat hahen me lehtesiren me te madhe. Njerezit jane gati te perqafojne lloj lloj genjeshtrash te tipit “jeta pas vdekjes”, “shpirti ringjallet”, “parajsa-ferri” per te mos pranuar vdekjen si kurorezim te gjithe kesaj lufte mbijetese. Eshte e tmerrshme te mendosh se thelbi i vazhdueshmerise sime eshte vdekja.
Me ndodh shpesh qe ndersa perfytytoj vdekjen time syte me mbushen me lot. Ky eshte nje proces bashkebisedimi me veten. Perfytyroj brezat qe do te vijne pas meje. Eshte e dhimbshme te mendosh qe une atehere nuk do te jem dhe historine time nuk do ta njohe ashkush. Njerezit jane te prirur te kthejne ne histori revolucionaret apo skandalozet.
Per nje cast rikujtova castet me te mira te jetes sime. Si nje melodi e lehte ato levizin mbi pentagramin e jetes. Eshte ende shpejt por koha vetem drejt vdekjes afrohet sepse kjo eshte perfundimi i gjithshkaje. Dua te me jepet nje shans i ri.

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2005 21:56
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha orig



Ksenia fjalia e mesiperme me la mbrese prandaj e citova , te gjitha cke shkruar me siper i ke permbledhur tek kjo fjali . Ke ulur diten ne prehrin e nje seconde , infinitin e fjaleve e ke stampuar ne nje te vetme fjali , dhe teresine e jetes misheruar tek nje femije .
Bukur , dhe Urime e dashur .


Orig. I kam lexuar edhe une te gjitha shkrimet e tua letrare...me kane pelqyer shume dhe prandaj une i vleresoj urimet nga ty.

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2005 22:00
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

U zgjova ne mengjes dhe rezultova qe nuk ka asgje qe te me jape kenaqesi dhe te me beje te ngrihem me nje fryme nga krevati. Edhe ajo qe merrem cdo dite sme jep me kenaqesi... eci perpara ne menyre mekanike. Gjithashtu arrita ne perfundimin se vetem te renit ne dashuri te shkaktojne nje deshire dhe dashuri te pakuptueshme per te ngrene mengjes, per t’u veshur bukur, per te konsumuar me njerezit e shtepise fjalet e perditshme, per te vrapuar, per te buzeqeshur edhe kur te lendojne, per te dhene leksionin ne menyre te tille qe auditori te te duartrokase, per t’i dhene gaz ne autostrade pa u trembur nga radaret qesharake, per te konsumuar alkol dhe degjuar “the doors” (si ne gjimnaz).
Do doja te bija ne dashuri. Dashuria dhe vetem ajo te dhuron kenaqesi te castit ku nuk te intereson as e kaluara, as e ardhmja.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Edhe dashurise i trembem pasi jam gjate gjithe kohes ne perpjekje per te ruajtur pasionin. (sikur ai te ishte i perjetshem!) Mes meje dhe dashurise ka nje beteje. Synimi im kryesor eshte mos shuarja e pasionit i cili fatkeqesisht dobesohet me shpejt se dashuria, biles kjo e fundit mund te mos shuhet kurre nderkohe qe pasioni venitet. (Ah! Mu kujtua njw thwnie e ne njeriu te madh)Mbase kjo eshte arsyeja qe njerezit betohen per dashurine dhe jo per pasionin.
Kur ndjenjat me shuhen atehere ne pikellim mendoj gjera te tmerrshme dhe i kthej ato ne shqetesime te se perditshmes si vdekja, armiqte (nga njehere i krijoj edhe kur ata nuk jane nje rrezik per mua)
<<<<<<<<<<<<<<<
E rendesishme eshte qe une e di menyren per ta ndalur kohen

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2005 16:04
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Per HERO

Po, e vertete. Ajo anije ishte dhe e kishte heren e dyte qe provonte te nisej me ate udhetim qe tashme ka hyre ne histori. Nuk i heq asnje presje pershkrimit tend te atyre koheve sepse qendron plotesisht.

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2005 19:41
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:22 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.