Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Ekologjia > Zhvillimet afatgjata dhe Mjedisi. > Amerika
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Amerika

Ja te perifrazoj pak ate fjalimin e Obames Atje ku shikoni  .....Imagjinoni....

Sa bukur e kishte ndertuar!

Po perpiqem te imagjinoj USA-n, pas ca kohe si do te jete.

Ne catite e cdo shtepie (taracat me kartosere) do jene ngritur miliona panele diellore. Andej nga Teksasi, Arizona, Kolorado, miljona te tjera panele gjigande qe prodhojne energji. Bregdeti plot krahe helikash qe duke shfrytezuar eren japin energji pa kufizime. Dhe shtetasit amerikane qe ne mengjes i vene prizen makines dhe nisen ne pune.

Gruaja qe i thote burrit. hape pak celsin e green-fuilit.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2009 17:11
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Se kuptoj, kjo e mesipermja ishte sarkazem apo nenqeshje me "naivitetin" e nje personi qe kerkon te pergatise vendin qe te mos jete me i varur per gasoline nga armiqte e tyre politike???

ps. megjithate ne 20 minuta fjalim, cuditem qe keto pika qenkan te vetmet qe te paskan bere pershtypje me shume.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2009 23:37
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Ekologjia > Zhvillimet afatgjata dhe Mjedisi. > Amerika

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.