Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 2.00.
Gjithsej 27 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Goku
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/09/2006
Vendbanimi: *****
Mesazhe: 1040

Citim:
Po citoj ato që tha aRiAnA



Hahaha .....sa kam qeshur.............shpirt je ti.............shume mendojne ashtu si ti .......dhe kane te drejte te mendojne ashtu, sepse askush s`eshte ringjallur te na tregoje ceshtjen ...lol

Megjithate Une besoj ne jeten pas vdekjes...patjeter egziston dicka ne boten tjeter..........sipas disa librave nga kisha qe kam lexuar , mendoj qe kjo jete eshte vetem nje TEST, kurse ne boten tjeter fillon jeta e pafundeshme............jeta e vertete .....

Pra kjo eshte GUESS..........

Respekte



ARIANA nuk ka JETE PAS VDEKJES!!!   Lexoje prape...JO nuk ka. Njeriu nuk ekziston me pas vdekjes. As shpirtrat nuk ekzistojne...jeta e  njeriut eshte si flaka e qiriut nqs e shuan ate...ku shkon flaka ?? Thjesht nuk ekziston me! eshte shembulli me i mire qe me kane shpjeguar...Jete pas vdekjes nuk ka sepse e kam provuar vete...asgje nuk mban mend edhe nqs e nis ate rruge!

__________________
The more things change, the more they remain the same.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2007 00:26
Goku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Goku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Goku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Goku Shto Goku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Goku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aRiAnA
Sweet memories

Regjistruar: 12/12/2006
Vendbanimi: Under the Clouds
Mesazhe: 179

Citim:
Po citoj ato që tha Tigerblue


ARIANA nuk ka JETE PAS VDEKJES!!!   Lexoje prape...JO nuk ka. Njeriu nuk ekziston me pas vdekjes. As shpirtrat nuk ekzistojne...jeta e  njeriut eshte si flaka e qiriut nqs e shuan ate...ku shkon flaka ?? Thjesht nuk ekziston me! eshte shembulli me i mire qe me kane shpjeguar...Jete pas vdekjes nuk ka sepse e kam provuar vete...asgje nuk mban mend edhe nqs e nis ate rruge!




NDOSHTA EDHE SKA.......POR........

SIKUR TA KRAHASOJM JETEN E NJERIUT ME "FLAKEN E QIRIUT", VEREJME QE KA SHUME NDRYSHIME.........."FLAKA E QIRIUT" AS NUK FLET AS NUK KA NDJENJA , DHIMBJE, ENDRRA, SHPIRT ETJ. ETJ.

PRA SIPAS MENDIMIT TIM NJERIU ESHTE NJE QENIE E VECANTE ..... QE S`KRAHASOHET ME ATO GJERA QE I KA SHPIKUR AI VETE...........

DUA TE BESOJ QE KA JETE PAS VDEKJES....





WITH RESPECT

__________________
"I’m going to smile and make you think I’m happy..... I’m going to laugh.....so you don’t see me cry......I’m going to let you go in style..... and even if it kills me.......I’m going to smile."

Modifikuar nga aRiAnA datė 25/02/2007 ora 13:04

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2007 12:54
aRiAnA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aRiAnA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aRiAnA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aRiAnA Shto aRiAnA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aRiAnA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
patrik
Anetar i ri

Regjistruar: 01/03/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 26

Nuk harri te kuptoj (me kuptoni nuk dua te ofendoj asnjerin prej atyre qe e besojne nje jete tjeter)se si mund te kete nje jete tjeter mbas kesaj te tanishmes.
une jam nje 40 vjeçar dhe ju garantoj qe deri me sot nuk kam patur fatin te shikoj ndonje dukuri te tille ,pervec se ne fantazine e njerzve,une mendoj qe ky argument eshte i vlefshem vetem per ata qe jane kandidat per kamikaze dhe u behet /il lavagio del cervello/

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2007 09:48
patrik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė patrik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me patrik (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: patrik Shto patrik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto patrik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

ishalla ne ate jete sdo punojme..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2007 17:04
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Pas vdekjes ka nafte.

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2007 17:06
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RENNE.....
Anetar i ri

Regjistruar: 13/03/2007
Vendbanimi: MonTekarlo
Mesazhe: 13

Edhe po pati jete mbas vdekjse ate jete dua ta kaloj me ty Agati ime....

Se ka nji paradiso,shpresoj qe te kete se ketu ferr e kaluam dhe jemi shume te zote qe po mbijetojme ,ne nje bote me padrejtesira. i juaji RENNE

__________________
FAJTORI 4 PRESIDENT..RENNE...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2007 13:44
RENNE..... nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RENNE..... Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RENNE..... (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė RENNE.....'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: RENNE..... Shto RENNE..... nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RENNE..... nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sajmolabi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/04/2007
Vendbanimi: IT
Mesazhe: 111

une kam qene nje here ne gjendje kome(nga rakia ).nuk mbaj mend as drite te bardhe as zera qe te me flisnin as nje gje.Di vetem se kur u zgjova pas 24 oresh nuk ndodhesha me ne PUB por te shtepia e vellait tim.nje shok i yni na kishte gjetur thumb dhe na kish sjelle aty qe te mos na shihnin prinderit ne ate gjendje te mjere.mendova hah sa kollaj ikerka njeriu,po shyqyr qe s"me mori ashtu ajo jeta tjeter se do isha tape ne perjtesi.

__________________
E MEGJITHATE RROTULLOHET

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Prill 2007 19:39
sajmolabi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sajmolabi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sajmolabi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė sajmolabi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: sajmolabi Shto sajmolabi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sajmolabi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aRiAnA
Sweet memories

Regjistruar: 12/12/2006
Vendbanimi: Under the Clouds
Mesazhe: 179

Citim:
Po citoj ato që tha sajmolabi
une kam qene nje here ne gjendje kome(nga rakia ).nuk mbaj mend as drite te bardhe as zera qe te me flisnin as nje gje.Di vetem se kur u zgjova pas 24 oresh nuk ndodhesha me ne PUB por te shtepia e vellait tim.nje shok i yni na kishte gjetur thumb dhe na kish sjelle aty qe te mos na shihnin prinderit ne ate gjendje te mjere.mendova hah sa kollaj ikerka njeriu,po shyqyr qe s"me mori ashtu ajo jeta tjeter se do isha tape ne perjtesi.



.......shyqyr qe je ne mes neve ketu ..........
Kur je i dehur sigurisht qe s`degjon zera apo shef drite.....ishe vetem i dehur ........s`kije ti rruge per ne boten tjeter............Shif, mos pij Raki shume dhe ti do te jetosh dhe 100 tjera

__________________
"I’m going to smile and make you think I’m happy..... I’m going to laugh.....so you don’t see me cry......I’m going to let you go in style..... and even if it kills me.......I’m going to smile."

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 13:59
aRiAnA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aRiAnA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aRiAnA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aRiAnA Shto aRiAnA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aRiAnA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
FRYMEZUESI
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: metropolin e fierit
Mesazhe: 102

ka jet pas vdekies

arsyeja qe mendoi keshtu :jam mysliman

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2007 00:58
FRYMEZUESI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė FRYMEZUESI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me FRYMEZUESI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė FRYMEZUESI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: FRYMEZUESI Shto FRYMEZUESI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto FRYMEZUESI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
doli
nosferatu 4ever and ever

Regjistruar: 11/06/2007
Vendbanimi: Diku aty ku drita e ke veshtire te depertoj.......
Mesazhe: 236

Citim:
Po citoj ato që tha aRiAnA



NDOSHTA EDHE SKA.......POR........

SIKUR TA KRAHASOJM JETEN E NJERIUT ME "FLAKEN E QIRIUT", VEREJME QE KA SHUME NDRYSHIME.........."FLAKA E QIRIUT" AS NUK FLET AS NUK KA NDJENJA , DHIMBJE, ENDRRA, SHPIRT ETJ. ETJ.

PRA SIPAS MENDIMIT TIM NJERIU ESHTE NJE QENIE E VECANTE ..... QE S`KRAHASOHET ME ATO GJERA QE I KA SHPIKUR AI VETE...........

DUA TE BESOJ QE KA JETE PAS VDEKJES....





WITH RESPECT




ndoshta eshte shume e lete per tu besuar ose e kunderta
por jemi ne qe bejme krahasime per tju shmagur sa me shume ktyre argumenteve
jeta eshte kjo qe po jetojn dhe ca ndodh me pas le te ndodhi
nje vdekje ka njeriu

__________________
Tani rrugen time shikoj...dikur ku e lashe aty tani do e filloj,
i vetem dhe pa meshire qe kur dielli serisht te linde,zemra akullin ta ket shkrire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 22:41
doli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė doli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me doli (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė doli't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: doli Shto doli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto doli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.