Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > A besoni se ekzistojne fantazmat?
A besoni ne fantazma?
po
jo
nuk jam e sigurt
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Roi


Ehhh, ste fal njeri sot...pastaj fantazem femer ce do ti...ca do e besh..paçe ?? kurse une po qe di si ta sistemoj



Po une bana kerkesente keshilli i fantazmave per me i ndrru sex...hahahahaha

Merre merre ta kam fal, se te kam xhan , e ta du te miren.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2010 01:20
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roi
Drift in and out....

Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha Katilesha


Po une bana kerkesente keshilli i fantazmave per me i ndrru sex...hahahahaha

Merre merre ta kam fal, se te kam xhan , e ta du te miren.



Ehhh kshu thoni te gjitha ju

Po iki sa jam ne kohe bashke me fantazmen se vajti vone e na ze sabahu pastaj dhe fantazma smaterializohet ne agim....do me ngelej vetem ti pija lengun pastaj

Hajd naten pipell

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2010 01:22
Roi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
An_Al
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 26/11/2009
Vendbanimi: Usa
Mesazhe: 93

Talking

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

C'paske qene dhe ti! Kaq e vogel e kishe mendjen per mbleserira.
Po cu be me te? Vazhdon akoma bisedat me shoket imagjinare?




Debora, epo kisha degjuar qe te behej rrisk ndonje pale kepuce, kshu kur beje mbleserira , ndaj.
Heren e fundit qe kam folur bashke me shoqen time me tha se si pelqente me muabeti me fantazmen , kishte mesuar tani, kishte fituar eksperience i deshte pe verteti.....

Gjithashtu meqenese jemi ne kete teme po shtoj edhe dicka tjeter.
Ti Debora si mendon, po te berit e magjive eshte e mundur?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2010 02:10
An_Al nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė An_Al Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me An_Al (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: An_Al Shto An_Al nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto An_Al nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha An_Al



Ti Debora si mendon, po te berit e magjive eshte e mundur?


Une personalisht nuk u besoj magjive, megjithese jam habit me nje rast. Nje njeriu im kishte shume marredhenie shume te mira me burrin. Te dy te paraqitshem, te qeshur. Ishin vertet cift per tu patur zili. Kishin dhe dy femije te rritur bashke. Vjen nje moment papritur burri i saj ndryshon 100%. Vinte i pire ne shtepi, dhe sillej shume keq me gruan. E shante , i bertiste pa lidhje. Per te rrahur nuk jam e sigurt, por u be gati ta linte burrin, aq keq vajti puna. Kishin shtepi private. Dikush i tha qe ju kane bere magji, po shikoni njehere neper shtepi mos gjen ndonje gje. Te porta e shtepise gjeti te mbuluar ca nga ato qe perdoren kur te bejne magji. Gjilpera, floke, etj , te mbledhura bashke . Qe nga ajo dite burri ndryshoi. U kthye sic ishte me pare. Ishte rastesi? Nuk i jap dot pergjigje.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2010 15:05
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Une personalisht nuk u besoj magjive, megjithese jam habit me nje rast. Qe nga ajo dite burri ndryshoi. U kthye sic ishte me pare. Ishte rastesi? Nuk i jap dot pergjigje.



Fantasmave su besoj por them qe shpirti i njerit nuk mund te vdesi me trupin e tij them qe njerezit qe humbim i kemi gjithmon afer ne nje menyre ose tjeter i ndienje afer ..ketyre fallxhoreve qe heqin magji e bajne magji ti djeg ne turren e zjarrit sepse tallem ne njerezit dhe me farkeqesite e tyre ....si e shpjegoj i ka thirr mendjes o o Debora se ka apre qe po shakatarron familjen dhe i ajo thenia ke magji ka bere qe ai te mendoje se ka vertet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2010 19:32
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Fantasmave su besoj por them qe shpirti i njerit nuk mund te vdesi me trupin e tij them qe njerezit qe humbim i kemi gjithmon afer ne nje menyre ose tjeter i ndienje afer ..ketyre fallxhoreve qe heqin magji e bajne magji ti djeg ne turren e zjarrit sepse tallem ne njerezit dhe me farkeqesite e tyre ....si e shpjegoj i ka thirr mendjes o o Debora se ka apre qe po shakatarron familjen dhe i ajo thenia ke magji ka bere qe ai te mendoje se ka vertet.


Edhe mund te jete sic thua ti Biondia. Vetem me beri pershtypje ndryshimi i menjehershem si per keq, ashtu dhe per mire.
Me kujtohet kur erdhi nje arixheshke te shtepia jone, sic vinin ato zakonisht. Do lexonte fatin. Kerkoi ca leke me preteksin qe ishte pjese e procedures e do i kthente mbrapsht. Une s'pranova, motra e shtyre nga gjyshja e cila besonte ne bestynira i dha leket. Nuk mbaj mend shumen, por aty te 10000 besoj. Se si e qysh motra perfundoi pa leket. Ja mori mendte arixheshka dhe as nuk tha as ndonje gje te sakte.:p
Kemi patur nje kusheri i cili ka vdekur i ri. Ai ti gjente te tera me ka thene babi. Iu afrua nje arixheshke njehere dhe i ofroj shikim dore. Ne rregull i tha ai. E nisi prallisje kot se koti arixheshka. Kur mbaroi i tha. Ma jep ta lexoj une doren. E ja nxori arixheshkes te gjitha. Iku arixheshka me goje hapur. Ai parashikoi dhe diten qe do vdiste, me afersi dhe oren. Te keta njerez besoj. Besoj qe ka njerez te ngarkuar me energji te tille te mbinatyrshme.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2010 21:03
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
giNa0509
Anetar i ri

Regjistruar: 05/06/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 7

une me te vertet besoi sepse vet i kam perjetuar ata ...tmerr!!!dhe mund e ju them 100 perqind ata EGZISTOJN!!!

__________________
i turn to you my heart full of shame..my eyes full of tears

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2010 20:31
giNa0509 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė giNa0509 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me giNa0509 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: giNa0509 Shto giNa0509 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto giNa0509 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Gjithsesi eshte me mire te mos besosh se egzistojne fantazmat.
Po e binde veten qe nuk egzistojne , nuk ke per ti takuar kurre.
Fantazmat dhe fantazite te largojne nga realiteti qe ne fakt ne vetvete eshte nje realitet brenda fantazise se quajtur jete, qe ne vetevete eshte nje iluzion pasi jeta eshte nje cikel e ne jetojme brenda ketij cikli e jo perreth tij.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2010 20:53
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
giNa0509
Anetar i ri

Regjistruar: 05/06/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 7

jo qe e kum bind veten por me te vertet i kam par.zoti deshti te semurem nga ata...kjo tem ka lidhje ngapak edhe me fen.Tash edhe pse jam sheruar ngapak jam edhe ne depresion nga ato ndodhira :S

__________________
i turn to you my heart full of shame..my eyes full of tears

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2010 20:56
giNa0509 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė giNa0509 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me giNa0509 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: giNa0509 Shto giNa0509 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto giNa0509 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Me vjen keq per semundjen qe ke kaluar, por keshilla ime nqs do te sherohesh plotesisht, mos mendo as per fe e as per fantazma.
Ka gjera te tjera plot qe mund te mendosh apo merresh ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2010 21:02
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > A besoni se ekzistojne fantazmat?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.