Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Ftese E Vecante
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pershendetje

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Cedrus thuaji keshtu: Mjafton te mos mekatosh e je ne rregull me Zotin edhe pse nuk e kupton trinine.


Aha, je gabim i dashur mik. Nuk i ha ato ai missionari. O me mua qe te njohesh kete Krishtin tim-o ne flaket e ferrit.

Keta misionaret e sotem besojne historira si ajo e Harperit. Harperi u mbyt vete dhe shpetoi tjetrin.

O Harpeeer, po femijet kush do t'i ushqeje ty apo komshiu.

E po mendje, dhe ma jep shembell per se dyti. Ja, me thote shiko Harperi si ka bere.

Po pse e hengri mendjen Harperi dhe do ta haje dhe Losti mo ti miku misionar?

Turnbestrafullah

Dal te bej nje lutje dhe une per ate:

Kthjellojua mendjen o zot se aq dine dhe nuk eshte faji i tyre

Ameeen

U zente Piktor, thuaj amen dhe ti se ja di anen mire ketyre puneve dhe ndoshta ndodhet qielli hapur e shkon fjala ne vesh te te Madhit, i pacim uraten thoshte gjyshi im ndjese paste

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2010 23:09
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Rrugaejetes
Anetar i ri

Regjistruar: 03/09/2010
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 19

Sinqerisht Cedrus

kete ta them nga zemra


Sinqerisht, qellimi im ishte te te beja te njohur ate qe thote Bibla.
I jam referuar Bibles dhe te kam drejtuar te Bibla.


Me vjen shume keq kur shikoj qe ke filluar te tallesh dhe te besh sarkazem.
Por, ska problem, une prape po lutem per ty.
Nese ke ndonje kerkese te vecante, nevoje apo problem , te lutem ma dergo me mesazh privat dhe une do te lutem per ate gje. FLM.



Per sa i perket, per te verteten:

Ku ta di unë se cila nga ato thotë të vërtetën, apo nëse ka ndonjë që thotë të vërtetën?

Nëse nuk do ta dish se kush thotë të vërtetën atëherë mund të vazhdosh të tërë jetën të justifikohesh pas këtij mendimi. Por nëse do ta dish se kush thotë të vërtetën, atëherë mund ta gjesh atë.
Si shpjegohet që ti merr një gazetë për të lexuar dhe fillon e bërrtet dhe inatosesh me disa nga shkrimet sepse nuk thonë të vërtetën! Si e dalloke ti atë që nuk thoka të vërtetën? Nëse ti kupton të tërë mlepsjet në politikë, si nuk e kuptoke dot ti se kush të thotë të vërtetën për Perëndinë? Po të duash e kupton, por nëse nuk ke interes që të lexosh dhe studiosh Biblën, atëherë padyshim që nuk e dallon dot. Nëse nuk do ta lexosh Biblën, atëherë mos ja hidh fajin të tjerëve për këtë.

Atëherë, shkurtimisht, nëse do ta gjesh të vërtetën mund ta gjesh atë. A je gati që të paguash atë çmim që kërkohet për të gjetur të vërtetën? Nëse nuk je gati, atëherë mos u anko sepse paska kaq shumë ndarje, sepse ti vetë nuk do ta dish të vërtetën. Por nëse vendos që të studiosh Fjalën e Zotit, atëherë Zoti do të të hapë sytë dhe do të drejtojë tek e vërteta në bazë të qëndrimit të zemrës.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 13:53
Rrugaejetes nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Rrugaejetes Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Rrugaejetes (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Rrugaejetes Shto Rrugaejetes nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Rrugaejetes nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

Citim:
Po citoj ato që tha Rrugaejetes
Sinqerisht Cedrus

kete ta them nga zemra



Per sa i perket, per te verteten:

Ku ta di unë se cila nga ato thotë të vërtetën, apo nëse ka ndonjë që thotë të vërtetën?




Ketu kemi nje problem te vogel.
Ne momentin kur ben ftesen e posacme apo te vecante gjeja me minimale qe duhet eshte te dish se cila thote te verteten perndryshe nuk mund te besh ftese.

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 15:35
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Rrugaejetes
Anetar i ri

Regjistruar: 03/09/2010
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 19

Citim:
Po citoj ato që tha Roneo


Ketu kemi nje problem te vogel.
Ne momentin kur ben ftesen e posacme apo te vecante gjeja me minimale qe duhet eshte te dish se cila thote te verteten perndryshe nuk mund te besh ftese.




Pershendetje Roneo

Une jam shume i sigurt ne ate qe besoj. Une besoj te Jezusi dhe Bibla.

Ate e thashe per te tjeret qe duan te gjejne te verteten



Zoti te Bekofte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2010 11:04
Rrugaejetes nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Rrugaejetes Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Rrugaejetes (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Rrugaejetes Shto Rrugaejetes nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Rrugaejetes nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Ftese E Vecante

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.