Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > A jeni ateista apo besimtare Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 32 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SEXI
*BIZNESMENE*

Regjistruar: 08/09/2006
Vendbanimi: ISTANBUL
Mesazhe: 3939

Une besimtare jam (po jo aq keq fare si disa ).

Seniseviyorum hepsini.

__________________
* HA...PI...RRI *

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2006 15:16
SEXI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SEXI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXI Shto SEXI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SeniSeviyorum
Anetar i ri

Regjistruar: 06/10/2006
Vendbanimi: Shkoder
Mesazhe: 18

E ca kishte lidhje?

A tha kush se nuk do japim llogari?? Do e japim edhe te mire fort biles! Zoti thote ne Kur'an se nese beni nje te mire sa kokrrat e elbit edhe ato do Jua llogarise, dhe nese beni nje te keqe sa kokrra e elbit edhe ato do Ju llogarisim. Problemi nuk eshte llogaria e Zotit, po koncepti jone mbi ate cka do japim llogari!
hej ai alkimisti i hotline-it ra me fjete?Hajde na meso icik se do bohem sunnite...

__________________
"Une s'jam"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2006 15:23
SeniSeviyorum nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SeniSeviyorum Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SeniSeviyorum (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SeniSeviyorum Shto SeniSeviyorum nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SeniSeviyorum nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SeniSeviyorum
Anetar i ri

Regjistruar: 06/10/2006
Vendbanimi: Shkoder
Mesazhe: 18

Se mos kujtoni se ca...

..qe kapem vazhdimisht me ate alkimistin/alkimisten a car osht, po thjesht kom qejf nickun qe i ka vu vetes! Edhe kompetencat qe merr!!
Nuk e di a ia ka haberin alkimizmit, por do te doja te dinte se nuk ia kemi edhe aq nevojen ne islam atij koncepti arkaik e te mykur. E di ti ca kuptoj une nga nicku qe ke? Ja ta thote lali: fantazon shume, enderron shume...je romantik, je dashuru dhe e ke honger keqas...si me thone t'ka ngel fiksim mer vlla!Kuptoj qe ti bon shume gabime po nuk te pelqen t'i shohesh..Kuptoj qe do te bosh "clirimtarin" por me koke perpjete me hec gjithmone ka rrezik mos te bjen kemba ne noj pusete.
Alkimisto, lexo libra, shih filma, bohu hoxh e e ca te duash po mos kujto se kjo jete is real e si rrjedhoje cdo gjo duhet te jete real..
Santiago-ja ishte personazh i fantazum e Paulo-s...do ta konkretizosh ti?
Nejse se u futa icik thelle.
Eeee se harrova te te pyesja, dije turkce abim?
Hajt ia kalofsh sa mo majr er taj!
S'e kom per ty seviyorumin re...
Poqese do shamate me mu, ja ku e ke adresen time personale:sevmiyorum_seni@hotmail.com
Kolay gelsin hepsini

__________________
"Une s'jam"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2006 15:39
SeniSeviyorum nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SeniSeviyorum Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SeniSeviyorum (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SeniSeviyorum Shto SeniSeviyorum nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SeniSeviyorum nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Sev,ma qete,mos u nxeh! cdo anetar ka vendos nga nje nickname qe i pelqen dhe nuk mund te kuptosh aq gjera te thella per nje anetar thjesht duke i pare nick-un... prandaj qetesohu

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2006 19:09
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SeniSeviyorum
Anetar i ri

Regjistruar: 06/10/2006
Vendbanimi: Shkoder
Mesazhe: 18

hahahaaaaaaaaa...bravo NS_6..fryme paqeje, ashtu te lumte.I kom cu lajm privat keshtuqe si motra e vllazen kena me shku ketuna ne forum)hahaa
Beson apo jo ti?

__________________
"Une s'jam"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2006 07:16
SeniSeviyorum nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SeniSeviyorum Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SeniSeviyorum (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SeniSeviyorum Shto SeniSeviyorum nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SeniSeviyorum nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alkimisti
Anetar i ri

Regjistruar: 15/06/2005
Vendbanimi: Prane Mevlanes
Mesazhe: 28

Me keto parandjenjat e tua, duke "njohur" karakterin e tjetrit me ane te nick-name-it, po me kujton ate "tyrylylyn" te Portokallia.
Fusha e spekullimeve eshte Psikologjia dhe Astrologjia, rubrika te tilla m'duket se kishte edhe ky forum, dakort?

__________________
Padituria eshte lumturi!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2006 09:19
alkimisti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alkimisti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alkimisti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: alkimisti Shto alkimisti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alkimisti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SeniSeviyorum
Anetar i ri

Regjistruar: 06/10/2006
Vendbanimi: Shkoder
Mesazhe: 18

Po dakort..

Po mos te ta degjoj ate "dakort"en se urdhera s'me jep askush mua.
Pastaj Enver Hoxha (lanetullahi anh) e kishte kete shprehje e nuk me pelqen fare! Te kam derguar poste private me E-mail...
Tema eshte jeni besimtare a ateista, ok e morem vesh ca je!
Te ftova te diksutosh dhe per kete nuk me ke dhene leje, se te kam kerkuar leje.Kjo tregon se nuk i lexon me vemendje ato qe shkruhen, lexon vetem ato qe te pelqen. Per ofensiva nuk ka as kod moral e as etik qe te detyron te marresh leje ndaj jam grrice sa kam mundur!
Ti me akuzon mua se spekuloj? nje te tille e bere vete duke aluduar me kendveshtrimet opsionale ku mund te aderoj una,biles te gabuar..(Ooops, sorry for youuuu)E kjo ardh me sa shoh ngase te kom thone te vertetat lale(qe mua s'me intersojne faaaare) po qe te mos kujtosh se jam e trashe!
Une besoj ne nje Zot te Vetem, te Pashok, te Ditur e me 99 cilesi (esmaul-husna), besoj qe Muhammedi eshte rob dhe i dergum i Zotit, dhe besoj qe ti e un e gjithe bota i kena nja ca detyra te mira me i bo ne kete bote se jemi rrekomandu si halif te Rrahmanit!
Ka argumente te mjaftueshme qe po deshe po t'i le ty me i tregu e po s'deshe me thuaj se i shkruaj une.
Mos u shpupurish kaq shume lale, Allahu osht me durimtaret!
Hajde kthehu punes tashina!

__________________
"Une s'jam"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2006 10:32
SeniSeviyorum nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SeniSeviyorum Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SeniSeviyorum (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SeniSeviyorum Shto SeniSeviyorum nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SeniSeviyorum nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ilir.cafaj
Anetar i ri

Regjistruar: 09/10/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 4

Thumbs up

pershendetje azurro

Me pelqen menyra se si i ke shtruar pyetjet per besimin e anetareve qe kane bere join deri tani forumin. Une mendoj se futem ne grupin e atyre qe besojne por qe per fat te keq nuk jane ende praktikante. Ndoshta kemi te dy te njejtin koncept per kete fjale. Gjej rastin ti pergjigjem ty edhe melina@pra e cila thote se beson shume. Problemi i njerezve sot nuk eshte se ata nuk besojne, problemi eshte se ata besojne shume, dua te them aq shume sa qe po ti pyesesh se cfare ekzktesisht besojne, druaj se nuk do te jene ne gjendje te te pergjigjen. Nuk dua te ofendoj asnjerin, nuk ka qene ky asnjehere qellimi im, por ne Bibel thuhet se ehe satani beson. e pra nuk mjafton te thuash qe beson(shume apo pak nuk ka rendesi), po r se ke beson. Jam i sigurt azurro qe edhe ti qe thua qe nuk beson, je gjendur ndonjehere ne situata qe e ke kujtuar Zotin dhe i ke kerkuar ndihme, ndoshta edhe vetem me mendje. Pra dua te te them azurro se na ka bere nje zot. A mendon se mund te bej nje gje kaq perfekte natyra??? Kurrsesi jo. Per mua natyra eshte nje nocion abstrakt. Nuk e di, une keshtu mendoj...

__________________
Serve with pleasure ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2006 12:51
ilir.cafaj nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ilir.cafaj Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ilir.cafaj (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ilir.cafaj't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ilir.cafaj Shto ilir.cafaj nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ilir.cafaj nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arbereshi
Anetar i ri

Regjistruar: 10/09/2006
Vendbanimi: italia
Mesazhe: 21

A jeni ateista apo besimtare

Une e di qe egzistoj por qe kush jam, nuk e di - mendoj - jam nje njeri qe dyshon...,d.th. nje njeri jo perfekt.Tani idea e perfeksionit nuk me vjen nga

vetvetja sepse jam imperfekt dhe as nga bota per rreth meje qe eshte me shume imperfekte akoma, d.th. qe e njejta ide ( ajo e te qenit perfekt ) me vjen nga po Ai

qe eshte ne esencen e Tij, gjithnje tani e perhere Perfekt.

 

ZOT une besoj, ndihi paudhesise time.

 

__________________
pershendetje te gjitheve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2006 13:06
arbereshi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arbereshi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arbereshi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė arbereshi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: arbereshi Shto arbereshi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arbereshi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SeniSeviyorum
Anetar i ri

Regjistruar: 06/10/2006
Vendbanimi: Shkoder
Mesazhe: 18

Sipas kendveshtrimit Islam, te besuarit ne Zot eshte e barabarte me ate qe njeriu te jete i lire dhe i pashtrenguar; liria eshte kuptimi i vertete i thelbit te njeriut.Kurani e paraqet Zotin teper te Lartesuar dhe vullnetin e Tij e tregon si gjithedepertues por edhe mbron fuqishem lirine njerezore:

“Mos valle eshte e larget koha kur njeriu s’ishte i denje te permendej?Ne e krijuam njeriun prej nje lengu te bashkedyzuar per ta sprovuar ate, andaj e beme te degjoje e te shohe.Padyshim, Ne e udhezuam ate ne rruge te drejte dhe atij i lihet te zgjedhe:te jete mirenjohes ose perbuzes” (El-insan 1-3)



Kij parasysh se rruga për te kënaqësia është
e tëra nga brenda, jo nga jashtë
Dhe quaje të budallepsur braktisjen e
zakoneve dhe traditave.
Dikush është i lumtur dhe i trullosur
tek e një burgut qoshe e tij,
E një tjetër është plotësisht i brengosur
tek i bukuri kopësht i tij.

__________________
"Une s'jam"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2006 08:48
SeniSeviyorum nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SeniSeviyorum Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SeniSeviyorum (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SeniSeviyorum Shto SeniSeviyorum nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SeniSeviyorum nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 32 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > A jeni ateista apo besimtare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.