Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Momente Reflektuese - "FRYMEZIME"
Gjithsej 40 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4073

Per here te pare refuzova te degjoja muzike ne makine sic po kthehesha per ne shtepi. Qetesi absolute..hedh syte nga celulari disa telefonata qe isha aq e lodhur per t'ju pergjigjur ....nuk doja ti degjoja...mbyll celularin per te patur 40 minuta koha per veten time .."mua...vetja ....dhe une".....
Asgje nuk eshte e rastesishme, jeta eshte e mbushur me shenja dhe simbole. Shpesh shikojme per modele ne jeten tone. Keto modele mund te jene kudo...ne ato cfare thone te tjeret, menyra se si na trajtojne, ne menyren se si veprojme ne situata. Po thurim qendisjen e botes tone cdo dite dhe na duhet te dime cfare dizenjojme. Ne cdo moment universi po na jep resultatet me te mira...me te mundshmet keshtu qe duhet te perqendrohemi ne dhuratat e jetes.
Une sot do perqendrohem ne cfare po funksionon dhe jo ne cfare nuk po funksionon. Sot ndjehem qe i perkas. Do gjej qendren, paqen, mundesine te shkoj me rjedhimin....
E di qe mendimet shkojne dhe vijne si ato gjethet ne ere por thelbi i ndergjegjes eshte perhere dhe qellimi im eshte te jetoj nga ai thelb....

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Modifikuar nga ~Enigme~ datė 13/09/2006 ora 21:30

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2006 21:17
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Green_Mamba
'

Regjistruar: 11/03/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 205

Kesaje i thone te jeshe nje DHIP i vertete

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2006 21:20
Green_Mamba nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Green_Mamba Kėrko mesazhe tė tjera nga: Green_Mamba Shto Green_Mamba nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Green_Mamba nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Goku
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/09/2006
Vendbanimi: *****
Mesazhe: 1040

Fort po cuditem pse vdekja mendoj per mua, se une asnjehere nuk e kam menduar ate.Jeta qenka e njejte me zjarrin qe fillon me tymin edhe mbaron me hirin...Deri tani ekzistojne dy gjera ne jeten time qe me mundojne: E para te fitoj ate qe dua edhe e dyta qe te kenaqem me te...sepse vetem njehere jetohet edhe pse ka njerez ne bote qe nuk jetojne asnjehere...Dikush tha une do pres shiun qe te qaj sepse nuk qaj dot vetem,,,kete doja te beja edhe une por sikur dicka me erdhi ne mendje edhe me tha:" Mos qaj!sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende."Edhe kjo mendoj se eshte shume e vertete sepse edhe une e kam nje person te tille...


PS nuk dua ta zgjas shume sepse nuk mbaroj me por ky me shume eshte si nje mesazh per "ate" shpresoj qe ta lexoje edhe ta kuptoje qellimin tim...
Bye per sot...from TY

__________________
The more things change, the more they remain the same.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2006 01:12
Goku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Goku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Goku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Goku Shto Goku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Goku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4073

Kur emocionet nuk ekzistojne, kur kjo dere eshte e mbyllur, atehere ndjenjat jane ngrire dhe ka shume pak vend per dhembshuri dhe ndjeshmeri. Ngjarjet duken aq te shkeputura pa nje rjedhim ...
Me pak fjale ajo qe po mendoj.....ne keto momente eshte se keta njerez qe nuk mesuan asnjehere se emocionet jane pozitive kam pershtypjen se nuk shfaqin nje shans per nje lidhje (bonding)

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2006 21:19
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

te gjitheve na pelqen te bejme disi rolin e viktimes...mendojme qe duke marre persiper fajet, bejme qe personi tjeter te ndihet me rehat...por do ti qe gabohemi! altruizmi? thjesht nje koncept per ato persona qe nuk jane ne gjendje te tregojne veten per cfare jane dhe fshihen pas atyre viktimizimeve...

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2006 23:49
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

liria ime mbaron aty ku fillon liria e tjetrit? e vertete, por kjo eshte vetem maja a ajzbergut, eshte ajo me e lehta per t'u arritur ne planin personal, megjithese me e domosdoshmja.. po ia vej emrin liri juridike.. kjo liri vepron dukshem edhe ne boten e kafsheve.. cdo element i grupit eshte i lire te dale per gjah brenda territorit te grupit te tij.. ne territorin matane ku fillon liria e grupit tjeter, mbaron dhe liria e individeve te grupit te pare...

liria e vertete fillon ne mendjen gjithsecilit.. te gjithe pa perjashtim, qe ne diten zero te jetes i kane te paracaktuara, normat, etikat, tabute etj nga shoqeria njerezore ku rriten. te gjitheve brenda ketyre kornizave na ngurtesohen menyra si mendojme, si e kuptojme boten.. qe ne diten zero te jetes jemi te anshem ne menyren si mendojme

ata qe jane vertete te lire, nuk i pranojne domosdoshmerisht parakushtet e ambjentit ku rriten, dogmat e shoqerise se ciles i perkasin. ata mendojne ndryshe, ata vene ne dyshim cdo gje qe i eshte thene prej se vogeli, sepse dogma eshte e papranueshme per ata.. mendja e tyre nuk mund te burgoset nga libra apo citate, sado te shenjta apo mbarepranuara te jene...

kjo eshte liria e mendimit, ajo me e rendesishmja per mua, e si te mos jete me e rendesishmja? valle a nuk na dallon mendimi nga speciet e tjera?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2006 18:36
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Liria ime mbaron, kur filloj te cenoj lirine e tjetrit....
Kjo eshte ideologjia ime.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2006 20:20
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

U shfaqa si fantazem pas fantazme;por sa me shume ikja,aq me prane te ndjeja.
Ikja nga ti, e rilindja serish po tek ti;Sa her kam ikur

e fshehur pas fantazmave te hijshme(pas nickname),-por pa asnje qellim te demshem.
Kam demtuar vetem binaret e trarit te trurit tim.Kjo te mjaftoi ne keto dy vite jete(e fshehur).
Tani jam nje fantazem prej se verteti;origjina e hijes tende...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2006 20:27
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

nje mendim mbi qendren... ne fakt te gjitheve na duket sikur ne jemi qendra e botes, ne fakt jemi, .. ne menyren si e perceptojme ne boten, ne jemi qendra e saj... ngado qe hedhim syte nga zbrazeti qe mbaron pikerisht tek ne qendra....
homo sapiens.. cuditerisht akoma kujton se eshte qendra e universit.. ndoshta jo gjeometrikisht, sepse aq sapience e ka fituar, por per rendesine dhe qellimin...
nuk e di pse me kujton besimin tek zoti qe kemi ne sapinset ky mendim... a nuk e krijoi zoti universin dhe pastaj krijoi njeriun si dicka te vecante me dashurine e tij... a nuk eshte kjo te qenurit ne qender te nje qellimi?... burraceri me te madhe s'besoj se mund te shpikin sapienset...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2006 03:05
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

me pelqen firma e ns-6

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2006 01:47
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 40 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Momente Reflektuese - "FRYMEZIME"

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.