Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Leter shkruar Vetes!
Gjithsej 45 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Demokrate4ever



Mjafton te dime c'fare duam e dashur dhe te mos shpenzojme shume kohe ne pasqyrat e pasme te jetes,por ti marrim si nje drejtim per te ardhmen dhe pastaj cdo gje do arrije ne destinacionin e duhur.


Po ky frymezim i Nicola Sparks eshte?



.............

Te gjithe kemi brenda nesh  nje Nicolas Sparks te fjetur,  qe zgjohet ne stimulin e pare, ne nje varg qe lexojme dhe qe duket se ne nje moment te jetes edhe na ka perfaqesuar.

Une shkoj gjithnje ne destinacionin  e duhur, por letrat e mia jo gjithmone.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2008 18:36
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dhoma666
djale i mire,,,,,,

Regjistruar: 20/01/2007
Vendbanimi: duke shaluar,,,instiktet....
Mesazhe: 325

ore do te shkosh te hash ti po si e ke hallin,,,,,,,,vdiqe o burre te nejte kot ne net.....

 

__________________
,,,,,,,,,ti je parajsa ime e humbur dhe une ."mekatar" ne kerkim te hynores...........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2008 21:26
dhoma666 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dhoma666 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dhoma666 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dhoma666 Shto dhoma666 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dhoma666 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sjara
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/04/2008
Vendbanimi: gjėegjėzė
Mesazhe: 173

Vaj për ty shpirti im, nëse je e guximshme në bërje të mëkateve duke menduar se All-llahu nuk të sheh, sa kufër të madh je duke bërë, e nëse i bënë këto mëkate duke menduar se Ai të sheh, atëherë sa e paturpshme që je. Nëse imani është me fjalë, atëherë vallë, pse munafikët të jenë në fund të xhehenemit. Vaj për ty, nefsi im. Nuk duhet të të mashtrojë jeta e kësaj bote e as ndonjë mashtrim tjetër, mos harxho kohën sepse frymëmarjet i ke të numëruara, nëse të shkon një frymërmarje dije se një pjesë e ytja të ka shkuar. Nefsi im, a nuk i shikon ata që kanë kaluar para teje, të cilët kishin ndërtuar, u lartësuan, mirëpo shkuan dhe u haruan?! Shpirti im, puno në ditët e shkurta që të kanë mbetur për ditët e gjata që të presin, në shtëpinë e mërzisë dhe lodhjes, për shtëpinë e të mirave dhe përhershmërisë.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2008 09:15
sjara nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sjara Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sjara (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sjara Shto sjara nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sjara nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Post

Ke frike  mos t' lexohet trishtimi i syve?

Edhe une kam frike , e vedin  rri t'u e msheh puplash buzqeshjesh te sheqerosun me krypen e lotve t'mi.

Ke frike mos te degjohet dridhja e zemnes tane kur hapat e tij t'afrohen?

Edhe une kam frike, e vedin rri t'u e msheh n'rremujen e hapave t'perditshme tuj i ik edhe zhurms t'mallit tem , e deshirs t'pervujtun qe t'pakten edhe nje here te vetme doren me e pushu n'ftyren e tij.

Ke frike t'mos kalbet shpirti dhe dshnia ne lecke pluhnsh t'kthehet kur s'asht ai qe ti ndjenjat ja dhuron?

Edhe une kam frike, e vedin rri t'u e msheh shkronjave te akullta qe te pervlojne vetem nga pesha e ikjes , braktisjes e lamtumirs qe kan n'rranj t'vet.

Ke frike mos humbet vedin e ma s'din me e gjet nen kamt tuja qe shpirtin ta shkelin dhe e bajn shurup per kollen e that t'shpirtit cjerr'?

Edhe une kam frike, e vedin rri t'u e msheh anve t'hans , bregut t'yjeve e dallgve te sterrsise se qillit vetem e vetem mas me ndesh n'shikimin e tij .

A ke frike se mos..........?

Edhe une kam frike...............!

Kat

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Qershor 2008 07:42
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Post

Kur nata te ngryset
 
Dhe yjet te dalin
 
Mos mendo per asgje tjeter
 
Vec si te shuash mallin
 
Kur te ndjesh te ftohtin
 
Ver dhe pak muzike
 
dhe asgje s'do te ta ndale lotin.
 
Kur te zgjohesh e deshperuar ne agim
 
Merri ere trendafilit
 
dhe me petalet e tij shkruaj emrin tim
 
Kur te jesh duke ecur rrugeve
 
mos mendo se je vetem
 
une jam aty me Ty
 
si asnjehere tjeter.
 
                                               e'AN kaTI

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2008 09:23
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Post

 
Kur ti te lexosh kete leter, une do te kem ikur, por ti do te kesh aty fjalet e mia, zerin tim, brengen time, ankthin dhe pasigurine.                                     

Cudi! Nuk me behet te shkruaj fjalet e ngrohta e te embla, ato te bukurat te dashurise e miqesise. Cudi! Mos valle…? Jo, nuk dua ta mendoj. Ti nuk flet, vetem lexon. Ti nuk prek ,por vetem shikon. Ndoshta habitesh, ndoshta jo. Pikerisht ne nje vend ndalon dhe lexon me ze te larte. Disa fjale te duken te njohura, te perseritura, madje ndoshta edhe te merzitshme. Por s’ke c’ben. Kjo jam  une , e pandreqshme , kokforte dhe krenare.Pikerisht  ne kete leter ti ndjen sinqeritetin tim, deshiren per ngrohtesine tende  , por gjithashtu friken dhe dyshimin tim qe me bejne te shoh cdo  gje nepermjet lupes se dyzimit.  Te lutem binde vehten  dhe vetem atehere me thirr, me thirr fort.   Me tund e shkund nga ky gjume , nga kjo letargji qe me dendi me endrra ku personazhet vishen nuse dhe ecin zbathur ne nje rruge te  perbaltur. Ndihem e huaj edhe mes gjerave te mia ku  edhe ajri me mbyt. Nuk I duroj me vendet e mbyllura dhe cdo nate e me shume me tremb vetmia. Me duket sikur kam nje lak ne fyt ,qe sa vjen e shterngohet , shterngohet , shterngohet ...
 
                                                                  E'An KAti

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shtator 2008 09:22
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Se kisha imagjinuar kurre se pikerisht UNE t`i shkruaja leter vetes. Eh, eshte sikurse nje flete ditari qe nis shkruaj, dhe kur vjen darka apo mengjesi tjeter e gris, pasi cdo gje rrotullohet krejtesisht kunder gjithckaje.

Leter: E Dashur UNE.


  •        Te dua. Te te them se te dashuroj te genjej. Te dua per cka je. E dashur, e qeshur, e cilter,e eger dhe zemermire. Une te kam njohur qe kur ke lindur. Me ty kam ecur, lozur, jam grindur, kam vrapuar per sdi se ku, jam lodhur, kam pushuar, kam fjetur, por dhe jam zgjuar, kam share dhe lavderuar, kam ofenduar dhe percmuar, kam refuzuar dhe pranuar, kam dashur dhe me kan dashur, kam shtegtuar dhe fluturuar, kam pas frik dhe jam ken trime, krenare dhe e beses, emocionale dhe e vdekur, pa ndjenja dhe plot passion, e eger dhe e bute, e amel dhe e hidhun...ma ne fund e dashur UNE, kjo asht letra e sodit drejtuar vetem ty. 

     

    Love Enya

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shtator 2008 15:54
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Exclamation

"Ti" e Majakovskit  eshte letra shkruar vetes per sot.

      TI


Pastaj erdhe ti,
dhe te mjaftoi nje veshtrim
per te pare
prapa atij hungerimi,
per te pare pas atij trupi,
thjesht nje djale,
E more,
i hoqe zemren
dhe, keshtu,
fillove te luash me te
si nje vogelushe me topin.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2008 13:44
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Exclamation

Leter...

U ndjeva pernjeheresh e afert me shiun dje ne mbremje. Ndoshta sepse te dy kishim nje karakter revoltues dhe te  mbushur me plot zemrim. Ai binte pa pushim nen qiellin qe gjemonte dhe shkundej nga vetetimat , kurse une shkruaja pa pushim  ne copa fletash te bardha , duke mos me bere pershtypje pikat e shiut qe me lagnin trupin nga dritarja e hapur enkas. Vjeshta levronte brenda meje duke vershuar me  shiun e rrembyer ne shtratin e fjetur te mendimeve te asaj nate , qe  u brujten ne lageshtire. Kisha ftohte!

E'an Kati

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2008 09:41
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Post

Hey Ti- UNE!

-E di qe je e kputun per gjume, shko fli! C`te mban peng ulur ketu ne fire-place? As ftohte nuk ke, por as te ngrohte...Mendimet e tua rendojne e nga mbingarkesa e tyne, s`din se ne c`shpirt te derdhen.

-"Shko fli! Shko fli! Shko fli!"

-Vetem kaq arrij te kuptoj.

 

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2008 02:40
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 45 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Leter shkruar Vetes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.