Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Leter shkruar Vetes!
Gjithsej 45 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Faleminderit qe e lexoni kete teme.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Dhjetor 2008 17:52
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Eishin-an Kati
Faleminderit qe e lexoni kete teme.
Sa e rrespektushme je moj Kat. Sapo hodha syt tek kjo teme dhe mesazhi i pare qe lexova qe ky falenderim, u pa puna thashe me vete ska nevoj me lexu ma ktu.

Ps: ket mesazh edhe mund ta fshini se mund te jete jasht temes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Dhjetor 2008 19:09
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re avalles.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 92 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Sa e rrespektushme je moj Kat. Sapo hodha syt tek kjo teme dhe mesazhi i pare qe lexova qe ky falenderim, u pa puna thashe me vete ska nevoj me lexu ma ktu.

Ps: ket mesazh edhe mund ta fshini se mund te jete jasht temes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Dhjetor 2008 19:22
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha kotka
Tetor 15, 1975

Sa shume te dua vetja ime

Nentor 30, 1998

Sa xheloze je vetja ime

Mars 25, 2007

Sot ishe shume dembele vetja ime

Shtator 15, 2007

Sot ndjeva cmendurine brenda teje vetja ime

Dhjetor 29, 2007

Kete dite duhet te jesh shume e bukur

:p

Kurre nuk i kam shkruar leter vetes



Pershendetje Kotka

Nuk eshte keq ti shkruash vetes. Kur fillon merr letra nga vetja, atehere duhet te fillosh te shqetesohesh
:p

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Dhjetor 2008 14:01
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


Pershendetje Kotka

Nuk eshte keq ti shkruash vetes. Kur fillon merr letra nga vetja, atehere duhet te fillosh te shqetesohesh
:p



......................

Ah,e pse duhet te jete kaq shqetesuese nje leter shkruar vetes?

Nuk e kuptova kete...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2008 23:29
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha Eishin-an Kati


......................

Ah,e pse duhet te jete kaq shqetesuese nje leter shkruar vetes?

Nuk e kuptova kete...



E shpjegoj une pa problem. Zakonisht njerzit qe jane te diagnozuar me skizoprenia kane "delusions" ne kete rast pacienti degjon zera qe nuk jane te vertete ose "hallucinations" ne kete rast pacienti shikon objekte ose njerez qe nuk jane aty. Ne rastin e te shkruari nje leter vetes eshte me shume se normale, por nqs se ju merrni nje leter qe eshte e shkruar nga ju dhe ju jeni e sigurt qe nuk e keni shkruar, atehere gjendja juaj eshte pak per tu shqetesuar. Me kupton e dashur?
Te them te drejten thjesht po beja shaka. Me pelqejne mendimet e kotkes dhe i lexoj shpesh. Duket nga shkrimi qe ka nje shpirt te paster. Prandaj vendosa ta beja pak per te buzeqeshur. Shpresoj ajo te me kete kuptuar.

Ju pershendes Kati, dhe vecanerisht Kotken

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2008 23:45
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


E shpjegoj une pa problem. Zakonisht njerzit qe jane te diagnozuar me skizoprenia kane "delusions" ne kete rast pacienti degjon zera qe nuk jane te vertete ose "hallucinations" ne kete rast pacienti shikon objekte ose njerez qe nuk jane aty. Ne rastin e te shkruari nje leter vetes eshte me shume normale, por nqs se ju merrni nje leter qe eshte e shkruar nga ju dhe ju jeni e sigurt qe nuk e keni shkruar, atehere gjendja juaj eshte pak per tu shqetesuar. Me kupton e dashur?
Te them te drejten thjesht po beja shaka. Me pelqejne mendimet e kotkes dhe i lexoj shpesh. Duket nga shkrimi qe ka nje shpirt te paster. Prandaj vendosa ta beja pak per te buzeqeshur. Shpresoj ajo te me kete kuptuar.

Ju pershendes Kati, dhe vecanerisht Kotken



................

E kuptoj versionin tuaj te kuptimit te kesaj teme. Nuk do me kishte shkuar mendja se do e fillonit shpjegimin duke permendur skizofrenine, gjithsesi kendveshtrim interesant.

Ju pershendes gjithashtu.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2008 23:52
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha Eishin-an Kati


................

E kuptoj versionin tuaj te kuptimit te kesaj teme. Nuk do me kishte shkuar mendja se do e fillonit shpjegimin duke permendur skizofrenine, gjithsesi kendveshtrim interesant.

Ju pershendes gjithashtu.



Prandaj jemi ketu. Te lexojme dhe kuptojme kendveshtrime te ndryshme te njerzve per shume tema qe ndeshim ne jete. Mua me pelqen gjithemone kritika e mendimeve te mia kur ajo eshte mesimdhenese, dhe une perfitoj dicka prej saj. Tema eshte e juaja dhe une ju pergezoj per te.
Mendimi im per te shkruar nje leter vetes, me vjen keq qe nuk e kam bere kurre. Do te deshiroja te kisha nje ditar. Mbase keshtu do kisha mesuar me shume nga gabimet qe kam bere ne jete. Mbase ato nuk do perseriteshin, nqs do kisha nje menyre qe mos ti fshija nga kujtesa. Mbase shqetesimi se mund te binte ne duar jo te mira, nuk me lejoi ti shkruaja vetes. Ah, ja dhe nje gabim tjeter

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Dhjetor 2008 00:04
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vajze_korcare
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/09/2008
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 44

prit letra nga te tjere, me rast festash ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2008 20:52
vajze_korcare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vajze_korcare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vajze_korcare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vajze_korcare Shto vajze_korcare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vajze_korcare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Une e dashur Donika kam mbajtur ditare dhe mbaj here mbas here tek i fundit mund te kem nja 6 muaj qe nuk kam shkruar (kjo shenje e mire) , shume nga ata i kam grisur ose djegur, se kur u shkoj mbrapa dhe i lexoj me shume merzitem se sa gezohem mbasi jeta ka me shume hidherime se sa gezime dhe njeriu ka tendencen te shkruaj me shume kur eshte i hidheruar dhe jo kur eshte i gezuar.
Kur jemi te gezuar fluturojme dhe i vetmi mendim eshte si te jemi ne kontakt me te tjere qe te ndajme kete gezim.

Mua me pelqen shume kjo teme dhe nuk keqkuptoj asnjerin.

Sot pershembull do ti shkruaje nje leter shume te lezetshme vetes.

----------------------------------------------------

Rri aty ne qoshe where you belong dhe mos u perziej ne asgje, leri djemte e tu te gabojne, te pengohen dhe te ngrihen perseri, leri ata ne duart e Zotit se deri me sot ishin ne duart e tua dhe ti e bere detyren tende. Kjo te mjafton.

Ketej e tutje eshte rradha e tyre per te gabuar ashtu sic gabove ti dikur....
vetem keshtu do te mesojne te hedhin shkallet e jetes ne te perpjete dhe jo ne tatepjete.

kaq per sot

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2008 20:29
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 45 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Leter shkruar Vetes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.