Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Perse e kaloi rrugen pula??
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Talking

Perse e kaloi rrugen pula??

Perse e kaloi rrugen pula??

Ketu jane disa nga pergjigjet qe kane dhene disa figura te shquara te botes.
Nje mesues fillore:
Sepse donte te arrinte ne anen tjeter.

Nje profesor i shkolles se mesme;
Edhe po t'ua thosha ,te dashur egersira,prape nuk do ta kuptonit.

Platoni:
Sepse ishte ne kerkim te nje jete me te mire dhe te harmonise.

Aristoteli:
Eshte ne natyren e pulave qe te kalojne rrugen.

Karl Marx:
Ishte nje paevitueshmeri historike dhe dialektike.

Martin Luther King:
Une kam nje enderr...Shikoj nje bote ku te gjitha pulat do jene te lira te kalojne rruget pa u vene ne diskutim motivi ...

Moisiu:
Dhe zoti zbriti nga qiejt dhe i tha pules:: Kaloje rrugen!!! Dhe pula e kaloi rrugen dhe te gjithe u gezuan .

Bill Clinton:
Pula nuk e kaloi rrugen.E perseris.Pula nuk e kaloi rrugen..

Makiaveli:
Ceshtja eshte se pula kaloi rrugen.. Kujt i intereson dhe perse?? Ne fund te fundit kryqezimi qe i beri pula rruges justifikon c,do motiv.

Freud:
Arsyeja qe ti je i shqetesuar pse pula kaloi rrugen tregon pasigurine tende seksuale.

Bill Gates:
Sapo kam lancuar MSCHICKEN 2007 i cili jo vetem kryqezon rruget por bene veze,arkivon dokumentat e tu te rendesishme dhe bene llogaritjet.

Darvini:
Pas c,do periudhe kohe,pulat kane qene seleksionuar natyrshem ne ate menyre saqe tani kane nje despozite gjenetike ne kryqezimin e rrugeve.

Ajshtajni:
Nese pula ka kaluar rrugen apo rruga ka levizur poshte pules kjo varet nga pika jote e referimit.

Nje shoqeri keshilluese: "Andersen Consulting"
Ana e rruges nga do rrinte pula kercenonte pozicionin e saj dominues ne treg.Pula po perballej me sfida te rendesishme per te krijuar dhe zhvilluar kompetencat e nevojshme per ti mbijetuar competicionit ne treg.
Anderson Consulting ne nje bashkepunim me klientin e ndihmoi pulen te reprojektoj strategjite e saj te shperndarjes fizike.
Duke perdorur metodat e integracionit avikolar ((MIA)) Anderson ndihmoi pulen te implementonte aftesite, metodologjine, njojtjen, capitalin dhe eksperiencat per te qene ne nje linje me me proceset dhe strategjine qe pula do perdorte ne strategjine e saj globale brenda nje marke pune te RREGULLIMIT TE PROGRAMEVE.
Andersen C. Ngarkoi nje grup multidisiplinor analistesh rrugesh dhe rritesish pulash te cilet se bashku me keshilltaret e Andersen C: te cilet kane aftesi te thella ne industrine e transporteve.zhvilluan per dy dite me radhe nje sere takimesh me objekt manaxhimin e kapitalit, njohurite e personelit, implementiin e vlerave te kompanise,nepermjet zhvillimeve te vazhdueshme te proceseve avikolare.
Takimet u mbajten ne nje form rrethi duk krijuar nje ambjent me impakt te madh i cili po vendoste ne menyre strategjike ne industri nje mesazh konsistent, te qarte dhe unik perballe tregut duke qene ne nje linje me misionin, vizionin, dhe vlerat principale te pulave.
Kjo coj ne krijimin e nje zgjidhje itegruese ne gjithe tregun.

Buddha:
Te pyesesh. Kjo mohon natyren tende prej pule..

Titulli ne faqe te pare te The Guardian:
Ka kaluar rrugen nje pule.

Gazeta El Pais:
Lajmi i oreve te fundit hedh drite mbi ngjarjen e izoluar.Nje drite. Nje destinacion.
Pula ngriti koken sikur te kerkonte nje pergjigje per gjithe pyetjet qe e mundonin.Atje tej pa nje shtepi modeste prej druri.
Asnje kamion nuk po ecte ne autostraden 66 ne ate ore. Pula e dinte se ky ishte momnti i shumepritur. Duke tundur bishtin prej pendesh ecte e vendosur.vendosi njeren kembe ne asfalt dhe pastaj tjetren dhe tjetren dhe tjetren (( Sa kembe kishte )) Ecte krenare.E dinte se do te realizonte sfiden e pamundur. Mendonte ne triumfin. Ne lavdine.Ne famen. Prandaj nuk e pa kamionin pa drita.Prandaj nuk e degjoi motorrin e tij te zhurshem ford..

Le Monde:
Les consequences pour l,amerique latine sont encore a prevoir. un poulet est arrive a traverse la route san blesuers..

Shekulli XXI :
Korridoret e erret te ketij relacioni te demshem.Kush fshihet mbrapa bizneseve te rrugeve??
Lajm ekskluziv;; Pulat dhe zogjte qe ushqehen me misrin e shtetit.. Kush i merr vezet???

Karli Anglise::
O zotttttttttttttt... U kisha paralajmeruar une.......... Pula tani do kete ardhur oborrin perpara shtepise..

PO JU SI DO I PERGJIGJESHIT KESAJ PYETJE???

...Teme dedikuar Bletes Punetore!

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 14:58
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ishpeshtimi
Rest in peace

Regjistruar: 04/05/2007
Vendbanimi: Ne Ferrin e Dantes.
Mesazhe: 1106

Thumbs down

Une s'kam pula!Pse te bej dava me Brisin?!!!!

__________________
U tret per Pellazgji.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 15:05
ishpeshtimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ishpeshtimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ishpeshtimi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ishpeshtimi Shto ishpeshtimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ishpeshtimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Citim:
Po citoj ato që tha ishpeshtimi
Une s'kam pula!Pse te bej dava me Brisin?!!!!


epo, te kesh frike nga pulat kjo qenka c'qenka!

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 15:14
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


Po s'e lexon xhaxhin Freud mi?



une s'jam aspak e shqetesuar... si disa ketu psh :p , jam thjesht kurioze, mi!

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 15:18
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

per te pare c'bejne kojshijte

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 17:30
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

- kish zon merak me gjelin .. ( e komshiut që banonte përball tyre )

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 18:58
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha Glaukus
- kish zon merak me gjelin .. ( e komshiut që banonte përball tyre )


 

:

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 19:16
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha bleta punetore


une s'jam aspak e shqetesuar... si disa ketu psh :p , jam thjesht kurioze, mi!



Shume ne pergjithesi shprehesh ti Blete

Pula mund te kaloje rrugen vetem po pati gjel perkrahu,perndryshe pse ta haje kot ate mjalt

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 20:21
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

hahahahh

hahahahahahahahahahahaah, briseida, sa shume me peqyaen te gjitha po ajoe e clintonit martin luther king dhe e anshtainit, ishin sume qesharake. kam qesh me t'madhe. hahahahahah. une them se pula ka moskanaqesine dhe natyren e uritur te njeriut. (bari ne anen tjeter i duket gjithmone me jeshile).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Janar 2008 19:22
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qengjiurt
Anetar i ri

Regjistruar: 11/03/2008
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 12

pula.........

qe te hiqte emocjonet nga gjeli

__________________
asgje nuk eshte ashtu si duket.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2008 15:00
qengjiurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qengjiurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qengjiurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qengjiurt Shto qengjiurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qengjiurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Perse e kaloi rrugen pula??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.