Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Rrefime memece
Gjithsej 15 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Arrow

02 prill 2008


….mbreme, cuditerisht me ke munguar! Nuk e di pse dhe si. Di vetem qe me mungove! Me mungoi prania jote, me mungoi mendimi per ty , ndjenja qe dikur kishim…..me mungoi ndjenja e pushtimit te zemres sa here mendoja per ty, me munguan dridhjet e shpirtit kur kujtoja castet e kaluara me ty..........Nuk e di se si papritur u ndjeva vetem dhe duke menduar per ty…..kisha frike ta leshoja veten te mendonte per ty , te ndjente mall per ty , te ndjente mungesen per ty  dhe per kete arsye e detyrova veten te fle duke te te pasur ty si mendimin e fundit. Por “mungesa” me beri nje hile te vockel sepse ajo te solli ne endrren time dhe me pas ne mendjen time kur hapa syte ne nje mengjes tjeter. Keshtu  ne nje dite ti u bere mendimi im I pare dhe I fundit…Por vetem ne nje dite , mos te te genjeje mendja me shume….No more!
 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 09:33
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Idem ne " Pensiero Stupendo "


Dhe prap ai u kthye tek une me gjithe kujtimet  e mia per te….dhe prap e ndjej prezencen e tij edhe pse  nuk eshte ketu ….dhe prap ndjej mall per te edhe pse e di qe nuk duhet….!   Mendimi I tij me ndjek kudo qe nga dita e djeshme…Nuk arrij t’I shmangem c’faredo gjeje qe te bej . E ndjeva shume mungesen e tij sot paradite dhe tani po e ndjej edhe me shume. E dua ketu afer meje tani , ne kete moment…, e dua ketu tani , ne kete cast…edhe pse e di mire se po ta kem afer s’do  ndihem keshtu , do ndihem ndryshe , do ndihem kot! Ndoshta do ndihesha sikur kam afer nje njeri qe dikuar ka qene pjese e imja , qe ka qene prezent ne diten time , por asgje me shume dhe tani qe e kam larg  ia ndjej shume mungesen. E  di mire se gjithe kete e krijova vete sepse  desha une te mendoja dhe te ndjeja mall per te ,sepse une ia lejova vetes mendimin per te dhe tani shume mire e kam ! Dhe gjithe kjo vale malli erdhi duke degjuar kengen e Mines “Pensiero Stupendo” dhe ka dite qe fshihem pas nje vargu te kesaj kenge ne msn ; “ Il pensiero stupendo nasce un poco strisciando….” Eshte thjeshte nje mesazh per te , eshte thjeshte nje copez malli per te  dhe ai kete e kuptoi , sic me ka kuptuar gjithmone . Dhe ashtu ne heshtje ai m’u pergjigj me vazhdimin e vargut te kenges  :  “ Si pottrebbe trattare di bisogna d’amore …..” Ah kur e lexova mesazhin e tij ne mengjes sapo hapa adresen elektronike u ndjeva mire qe  mendimet e tij , zemren dhe shpirtin e tij I pushtoja akoma une.  E di qe kjo eshte nje ndjenje egoizmi dhe se po I bej keq atij dhe vetes ,por nuk eshte faji im , ishte faji I  “ Pensiero Stupendo “ te Mines.


Mesnate malli

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2008 17:14
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Bukur katile.

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2008 18:04
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Nuk e shkrova une kete ,por " Pensiero Stupendo " ...

Demo

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2008 18:11
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Pensiero Stupendo

E tu
E noi
E lei
Fra noi
Vorrei
Non so
Che lei
O no
Le mani
Le sue

Pensiero stupendo
Nasce un poco strisciando
Si potrebbe trattare di bisogno d'amore
Meglio non dire

E tu
E noi
E lei
Fra noi
Vorrei
Vorrei
E lei adesso sa che vorrei
Le mani le sue
Prima o poi
Poteva accadere sai
Si puņ scivolare se cosģ si puņ dire
questioni di cuore.

Pensiero stupendo
Nasce un poco strisciando
Si potrebbe trattare di bisogno d'amore
Meglio non dire

E tu
E noi
E lei
Fra noi
Vorrei
Vorrei
E lei adesso sa che vorrei
Le Mani le sue
E poi un' altra volta noi due
Vorrei per amore o per ridere
Dipende da me
E tu ancora
E noi ancora
E lei un' altra volta fra noi
Le mani questa volta sei tu e lei
E lei a poco a poco di pił, di pił
Vicini per questioni di cuore
Se cosģ si puņ dire
Dire

E tu ancora
E noi ancora
E lei un' altra volta fra noi
Fra noi fra noi.

Pensiero stupendo
Nasce un poco strisciando
Si potrebbe trattare di bisogno d'amore
Meglio non dire


http://www.youtube.com/watch?v=wzs1iPgWOtA

 


__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2008 18:32
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Asgje nuk dua kete moment ,vecse te pij me kupen e henes qetesine e qiellit, pafundesine e mistershme te tij dhe te ngjyej ne lengun  hyjnor biskota yjesh dhe ti pertyp ato si ushqimin qe do me mbante frymen gjalle....

Sa uri per hene sonte ....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2008 01:05
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Te ka ndodhur ndonjehere te dyshosh edhe ne veten tende....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2008 15:16
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Question

Perpjekja jote per te me imponuar ekzistencen tende ka filluar te me krijoje pjeshtellim te qetesise. Mjafton te te shoh nje sekond dhe me prishet dita. Figura jote dhe gjithcka qe perfaqeson personi jot lidhet me ca fije kutimesh qe te ngjallin krupen. Ti bie era "bushter". Paftyresia jote arriti kulmin kur ti pate guximin te vije si nje i "panjohur"  ne zyren time sot , te prezantoheshe dhe te me buzeqeshje me miresjellje.Nuk duhet te me fotokopjosh. Te me etiketosh edhe mua marken "Idem".Une nuk jam e llojit tend,sepse ne fakt nuk ka asnje kallep lloji qe t'i pershtatet dimensioneve te mia. Sepse une nuk jam asnje lloj , une jam vetem UNE! 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2008 00:31
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha Talesofadream
Perpjekja jote per te me imponuar ekzistencen tende ka filluar te me krijoje pjeshtellim te qetesise. Mjafton te te shoh nje sekond dhe me prishet dita. Figura jote dhe gjithcka qe perfaqeson personi jot lidhet me ca fije kutimesh qe te ngjallin krupen. Ti bie era "bushter". Paftyresia jote arriti kulmin kur ti pate guximin te vije si nje i "panjohur"  ne zyren time sot , te prezantoheshe dhe te me buzeqeshje me miresjellje.Nuk duhet te me fotokopjosh. Te me etiketosh edhe mua marken "Idem".Une nuk jam e llojit tend,sepse ne fakt nuk ka asnje kallep lloji qe t'i pershtatet dimensioneve te mia. Sepse une nuk jam asnje lloj , une jam vetem UNE! 

Sikur ta kisha shkruar une. Mrekullisht bukur!

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2009 02:49
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Question

Ndonjehere sekreti i miqesise se vertete nuk qendron ne shprazjen e thesit tek ai tjetri , ne sinqeritetin naiv dhe ne mirebesimin e  plote dhe te verber. Miqesia fsheh brena vetes inate  te fjetura, xhelozi te pashprehura , ndonje kompleks inferioriteti qe ndonjehere ben kryengritje , ndonje ndjenje rebelizmi dhe superioriteti qe shprehet nepermjet gallates, ashtu sikur dhe momente perkedheljesh foshnjorake qe te kujtojne kohen e kopshtit.  E megjithate kjo lloj miqesie mund te zgjaser per vite me rralle, jo pak here gjithe jeten.

Pse duhet qe detyrimisht qe miqesia te perjashtoje mundesine e ekzistences se ketyre ndjenjave? Do te tregohesha naive po te mendoja te kunderten,besoj. E besoj tani , tani qe  gjithcka e kam vene ne prove. Tani qe gjithcka e kam vertetuar, une naivja qe me pare besoja te ajo lloj miqesie qe ishte si nje mermer ku ndjenjat e keqija nuk ngjiteshin ne te. Nuk eshte se u gabova, por thjeshte hoqa tisin e asaj verberie te pjesshme qe me kishte zene syte dhe me vetedije beja sikur nuk e shihja.

Shpesh here kjo eshte dhe miqesia  " te besh sikur...."

 

Ps: Enya "idem" te dyja ne.

 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2009 01:32
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Rrefime memece

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.