Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Biondia dhe Stoli .
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia



Me pelqen kur kapin detajet e ketij tipi

Ah, sa do doja sikur te ishe ti ai djali i stolit tim


Al-o po ti shume emocione ke perdor s'kuptova asigjo ca ke thon Aha, ca me ke bo ti, kam fillu te frymezohem

Well well well

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2011 11:37
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re mulatja.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 65 herė.

Mulatja .


Ka dite qe sillem si Penelopa diten e shkruaj lodh mendjen duke kujtuar fjale, fytyra thenie dhe ne darke kur i lexoj nis dhe e fshij kjo gje ka dite qe me mundon .Ndihem nje frikacake qe ka frike nga fjalet e saj dhe nga ajo qe ajo mendon kam frike sepse ndoshta te dalesh perseri kunder te gjitheve dhe aq me shume kunder mendimeve te njeresve qe nuk i njeh duhet guxim dhe une sjam skam qene ndonjehere e tille kur behet fjale per te luftuar .
Kam frike nga kjo qe kam shkruar ndoshta sepse eshte akoma nje plage e hapur per shume o pak njeres dhe qe asnjeher nuk mbyllet. Kam frike ndoshta ngaqe nuk shofi mezin e kesaj plage sepse eshte shume e thelle dhe si cdo gje e thelle e pafundme me shtin friken dhe per kete gje shoh vetem vetem anet por duke pare anet asnjeher nuk kemi shkuar ne qender te kesaj frike .
Kam frike ndoshta nga ky argument sepse akoma frikeson dhe pse kane kaluar vite ne jemi rritur kemi ndryshuar, kane ndryshuar gjerat qe na rrethojne ,kane ndryshuar njerezit qe kane gjykuar o urryer e qe skane ditur te falin kan ndryshuar mentaliteti(1% ndoshta ).
Kam frike ndoshta sepse eshte akoma ajo dhimbje shpirti e zemre eshte akoma ajo urretja e kote per cdo lot per cdo “pse he oh” e dalur nga zemra e nenes tende ai turpi ku ndoshta sdije as se cfare do te thote turp ,kam frike ndoshta sepse ste kuptova dhe tani qe te kuptoj (o bej sikur) eshte shume vone dhe per te kerkuar falje e cfare vlere ka falja tani ? .
Une do desha te shkruaj dicka te bukur dicka qe te me heqi kete dhimbje qe ndiej sa here kujtoj kete histori por njekohesish dua te shkruaj dhe per “ate” shkaktaren e dhimbjes vuajtjeve dhe largimit tend .
Une di qe para se te ndothte kjo gje kam shkruar poezite me te bukura , kam gjetur krahasimet me te mrekullueshme per ta krahasuar ,kam adhuruar luften e njekohesisht kam vuajtur e gezuar kur nje cift si ne nje film ,tregim o dhe ne realitet bente cdo gje per te mbrojtuar kete ndienje te paster per te mbrojtur DASHURINE .
Une mendoja se mjafton dashuria ne jete e me kete dashuri ne krah nje njeri mund te perballoje cdo gje , mendoja qe dashuria fiton mbi cdo gje e del fitimtare ajo lidh forcon 2 familje por ja qe perpara kesaj ndienjes tuaj une nuk i mendoja me i vura ne dyshim keto gjera …une fillova te urrej kete ndienje …urreva ate qe kisha menduar me pare se dashuria nuk njeh shtrese sociale nuk njeh ngjyre …urreva veten sepse isha njelloj si te tjeret si mami im, babi im, gjyshja ime, komshijte fisi im une isha nielloj ,nielloj vetem se nuk e kisha kuptuar me pare se te ndothte kjo gje .
Si mund te pranoja kete ndienje kur ajo qe ti dashuroje me kaq pasion e te shkelqenin syte kur ja zije emrin ne goje , ajo per te cilen ti e mbroje kunder te gjitheve dhe ishe gati te sakrifikoje veten duke thene ” o e marr o vras veten ,une e dua cmendurisht e dua me shume se jeten time “ ishte vajza e nje gruaje qe punonte ne koservim pastruese dhe i jati ne Metalurgji karrocier ?
Si mund te pranoja kete ndienje kur motrat e te dashures tende kishin akoma veshur ne trup fustanet e mia te vjeteruar ne te motrave te tua kur sa here qe ngeleshin pa leke prinderit tone e ndihmonin si mund ta pranoja dhe pse kisha shoqe te mire ishte mikja me e mire kishim qene bashke ne kopesht ne shkollen fillore ne gjimnaz gjithmon bashke, gjithmon ne nje banke e tani duhet ta urreja per te vetmin motiv sepse te donte ty ?
Si mund te pranoja kete ndienje kur ajo qe ti dashuroje ajo vajza fjale paket por nje oratore nje luaneshe kur duhet te mbronte te drejtat e saj ,ajo vajza gjithmon e qeshur dhe ne momentet me te veshtira te jetes se saj ,ajo vajza me ato floket kacurrela te zeze dhe te gjate ,me syte e bukur larushe me qerpiket e gjate si halat e pishave dhe me ato buzet e kuqe si qershi dhe dhembet e bardhe si bora me nje trup fantastik ishte per te gjithe edhe per ty para disa muajve “Lindita Mulatja sikur te mos kishte mbiemer por te indentifikohej me kete gje si nje njolle qe sdo i hiqej kurre dhe tani ne 2011 ????
Si mund ta pranoja kur mendoja dhe gati gati ndieja ne veshet e mi peshperitjet dhe komentet ofenduese te pleqve ,plakave te rinjve e deri tek shoket e shoqet tona te gjimnazit .Me dukej sikur nuk shikoja njeres po hijet e tyre, hijet ne rrugicat e lagjes dhe ne dyert e shtepive duke gjetur fjalet dhe sharjet me ofenduese qe fjalori shqiptar kishte dhe duke sajur e shpikur gjerat me asurde qe mendja e njeiut normal arrin te kuptoje qe nga magjia e bere nga mami i saj (nje grua e dashur e mire dhe aq punetore ) deri tek kurvlliku dhe orgjite me 3 motrat e tua me te vogla ...
Siiiiiiiiiiiiiiii me thuaj ????.
Mendoja se ti ishe nje egoist i madh qe mendoje vetem per veten tende dhe ate qe ti provoje (dhe pse thelle ne shpirt une te jepja te drejte por perseri une isha si te tjeret …) dhe ate qe doje por harroje vuatjet qe po shkaktoje me kete sjellje , harroje turpin qe kishte kapur familjen tende ato rrinin e qanin sikur dikush te kishte vdekur sikur dikush te kishte nderruar jete ( ty po te qanin per se gjalli nje tjeter asurditeti shqiptar … )
Me kot miqte shoket cdo njeri qe te njihte kerkonte te bente qe ti te nderroje mendje e te hiqje dore nga kjo dashuri por ti nuk u lodhje duke mbrojtur kete dashuri e kete vajze .Ti e mbroje kunder cdo njeriu me me shume forze nuk doja te mendoja presionet qe i beheshin asaj dhe familjes se saj (por ajo mua sme interesonte ajo ishte shkaktarja asaj mund ti ndothte cdo gje ty jo dhe pse ajo ishte mikja ime deri nje dite me pare )…
Sa here kerkoja te gjeja nje ” pse ajo? pse Lindita? …pse?… midis gjithe vajzave te shkolles te lagjes vajzave qe ty te pelqenin ti zgjodhe ate… ti doje ate dhe ajo dashuronte ty …???
Cfare kishte ajo te vecante nga vajzat e tjera ?
Ku ishte e vecanta ishte tek shpirti i mire qe kishte kjo vajze (une e dija shume mire kete gje po nuk ishte justifikim) ajo nuk shante kurre ajo nuk merrej me fjale e thashetheme,ku ishte e vecanta e saj sepse shume pastertore dhe pse ishte mulate duhet te ishte e piset kshu duhet te ishte…ku ishte e vecante e saj qe lexonte shume libra (bashke i mernim ne bibloteke )me te mund te flisje per cdo gje ajo dinte te ishte shoqe moter kushurire…pra ti kishe shume arsye per te dashurur Linden por nje per te mos e bere kurre lekura e saj ajo ishte mulate…
Ajo kishte shume motive per te dashur ty ti ishe nje djale fantastik (vije nga nje familje e mire nje tjeter asurditet i asaj kohe shihej familja jo ai qe ishte ti )ne cdo ane ,ishe mire me mesime do vashdoje shkollen e larte ishe shpirt bardhe gjithmon i qeshur (dhe pse tani ne syte e ty kishte zene vend trishtimi).Ti skishe asnje motiv per te dashuruar ate (tani as emrin sdoja tja permendja ti ishe ajo MULATJA ), ti skishe…ti sduhet te kishe…jo ...ti jo …
Kujtoj ate dite sikur te ishte si sot kur ishim bashke ne dhomen tende une dhe ti dhe nga guzhina degjoheshin zerat e prinderve tone qe bertisnin shanin e donin te gjenin “pse-ne” e ti me syte e kuqur nga pagjumesia o nga e qara me the “te pakten me ty mund te flas lirshem ti sme gjykon sic bejne te gjithe ti e kupton dashurine tone ti e njeh mire Linden ke 15 vjet shoqe ti e njeh mire ? dhe une si frikacake qe isha (une sdita te mbroj dashurine time si mund te ndihmoja ty te mbroje tenden ) si nje njeri qe dhe pse ka mbaruar gjimnazin dhe vitin qe do vije do shkoje ne universitet dhe pse flet bukur, shkruan ,dhe si Giovana D’arka me shapte ne dore mbron cdo gje qe behet ne emer te dashurise ato momente nuk flet fare por rri e heshtur e te shikon si fajtore rri ne ate guacken e vet m’cef koken si kermilli kur ndien qe dikush deshiron ta preki ,struket, fshihet .
Ti ateher kupton se ndoshta me te vertet tani je vetem, tani ske asnje nga ana jote je i vetem me dashurine tende te marre dhe me dashurine e saj nuk flet me por kthehesh me sy nga dritarja dhe me kurriz nga une e me thua” Sonte ne darke nisem do iki ne Korce pastaj ne Greqi bashke me Linden je e vetmja qe e di kete gje nuk dua te jetoj pa ate jeta ime eshte ajo tani do me marri malli e mos u lodh duke kerkuar perseri dashurine nje dite do e gjesh “ une nuk fola vetem ngasherimi im te beri qe te kthehesh e te me perqafove fort .Une qaja sepse ti ishe si nje vella per mua kisha frike ne zemer sepse po ikje maleve me gjithe rrezikun qe ky udhetim sillte, kisha mall ne shpirt sepse e dija qe ndoshta do te duheshin shume shume vite per te pare perseri e frike sepse sdo isha ne dasmen tende qe aq shume e kishim enderruar ,sdo isha ne dasmen e shoqes time qe dhe pse ishte mulate kishin thurur endrrat tona deri naten vone sdo isha kur te lindnin femijet tane e te ishin shoke ti sdo ishe ...kisha frike per ate qe ti po lije pas nje 1993 plot vuatje e lot …. Shtepia jote mbas 3 vjetesh u shit dhe motrat tuaja bashke me babin tend iken ne nje qytet tjeter nga turpi ,mami jot vdiq mbas nje vitit njerezit thone nga veremi(dhe pse tumori ne gjoks nuk vjen nga merzitja ) qe i hyri per ty dhe ti nuk munde as ti hedhesh nje grusht dhe sepse ishe bere lanet…
2011 kan ndryshuar shume gjera ne qytetin tone por jo mentaliteti ,nese ti pyet ndonje shok shkolle o lagje pergjigja eshte “kush Agimi qe mori ate mulaten “…
dhe perpara kesaj dashurie une perkulem duke i kerkuar FALJE ….

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2011 17:54
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Bjonde, bukur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2011 19:26
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Bjonde, bukur


pershkrimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2011 19:50
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2011 13:40
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

8 Mars 2011

Mamit tim .

...ahhhh sa e vetme do ndihesha sot ulur ne kete stol sikur te mos kisha ndiere doren tende te ngrohte tek me perkedhel floket e mia ato floke qe kur isha e vogel mi beje gershet me vije fjongot e bardha ne fund.
Sa here ato duart e dua pa u lodhur me kane qepur trikot me te bukura me motive e me modele nga me te ndryshme dhe sa krenare ndihesha une kur i vishja sepse mi kishe bere ti ti ishe nje artiste .
Sa here ato duar me kane qendisur jakat e perparseve te shkolles, me kane mbeldhur librat fletoret me kane mesuar si te shkruaj si te laj te gatuaj si te rregulloj .Sa here ato duar kan pergatitur dreken daken duke u mundur te fantazoje gjellet nga me cuditshme po te shishme kur ne dollap skishte asgje o ndoshta ishte fundi i atij pak ushqimi dhe ti me ato syte e tu gati te trishtuar u mundoje qe te mos ndienim uri ah varferi .
Sa here ti kam pare ato duar te bukura me gishta te holle e te gjate ku ne gishtin tend qendron ajo unaze e florijte i vemti thesar i joti te me fshijne lotet e gezimit dhe lotet e trishtimin per nje dashuri te humbur ...sa here ato duar me kane prekur vellon e bardhe ate dite maji me fshine lotin e dalur ngyri duke me thene "ji e lumtur e meriton " dhe une duke te perqafur te thashe "jam mami jam shume " por ah ti me njihje mire ti dije qe zemra ishte ndare ne dy pjese nje ishte nuse dhe nje vajtonte .
Sa here keto duar kane marre afer vetes e puthur djalin tim ne momentin qe lindi dhe duke pare me the "kjo eshte gjeja me e bukur e jetes tende shijoje " .Ahhhhhhhhhhhh sa here ato duar me kane shtrenguar ,me kane ferkuar trupin e lodhur te dobsuar te shendoshur te deformuar ,me kane njomur buzet e thara e rreshkura me kane ferkuar kembet e fryra me kane ledhatuar krahet e nxira nga gjilperat me kane perkedheluar koken pa floke e me kane ndenjur nete e nete duke shtrenguar doren time e duke me folur e lutur qe te kthehem te kthehem.
Eh sa here ato duart skane ditur ku te futeshin nga deshperimi kur te kam thene "mami me ndihmo te lutem kam dhimbje me ndihmo" e ti sdije cte beje sdije si te me ndihmoje vetem me flisje me flisje me jepje shprese ...eh sa here ai zeri yt i ngrohte ka kenduar me ka perkedhelur me ka dhene kuroja me ka qortuar e perseri perkedheluar dhe tani qe jam me vogelushja jote .Eh sa here ai syri yt i bukur jeshil me ka pare me gezim me dashuri dhe krenari e me ka bere te ndihem mire dhe kur isha ne humneren dhe ankthin e deshperimit ...eh sa here ne keto vite kam ndiere profumin tend ne cdo qosh kam ndiere ate eren e mire qe vetem kraharori i nenave te jep.Sa bosh do te ishte kjo dite sikur ti sot mos hyje nga dera me kete tufe me lule e me nje buzeqeshje qe me ngroh shpirtin ne kete dite te ftohte marsi e duke me thene "Gezuar festen vogelushja ime"....

Gezuar dhe mami gezuar dhe ju te gjitha nene kudo qe ndodheni ne cdo cep te botes .Nje perqafim ndersa ja jap mamit tim percjell dhe perqafimet e atyre njeresve qe nenat si kane prane qe ti bejne nje urim per shume arsye jane lar o thjesht nenat e tyre jane kthyer ne engjell mbrojtes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2011 10:53
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Mulatja .

.



Te ta fus kete esene tende te 1 konkurs qe zhvillohet per fushate sensibilizuese per komunitetin vulnerabel rom ?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2011 20:50
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Te ta fus kete esene tende te 1 konkurs qe zhvillohet per fushate sensibilizuese per komunitetin vulnerabel rom ?




Dikush e ka futur ne ate konkurs por nuk eshte dhe aq sensibilizuse mendoj e sjep efektin tek lexuesi sesa mund ta jape historia e ndonje femije rom qe lyp ato prekin zemen me shume sesa nje histori dashurie.

Modifikuar nga BIONDIA datė 08/03/2011 ora 21:22

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2011 21:02
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
8 Mars 2011

Mamit tim .


Gezuar dhe mami gezuar dhe ju te gjitha nene kudo qe ndodheni ne cdo cep te botes .Nje perqafim ndersa ja jap mamit tim percjell dhe perqafimet e atyre njeresve qe nenat si kane prane qe ti bejne nje urim per shume arsye jane lar o thjesht nenat e tyre jane kthyer ne engjell mbrojtes.







__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2011 23:51
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Glaukus









Kujdes Glak me te puthme se ti te kerkon doren e te merr krahun.

Bjonde, ma e gzushme motra.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2011 02:10
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:13 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Biondia dhe Stoli .

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.