Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Jeta
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amelie
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 13/09/2011
Vendbanimi: France
Mesazhe: 94

Wink

Jeta

Kam vec nje mendim ne keto caste;asnje ne ket bot sesht perfekt,asnje ne ket bot sesht i paster,por ti mundou te te behesh,ti mundou te mesosh nga gabimet e tuaja dhe te te tjerve,sepse jo cdo gje behet me djallzi,jo cdo gje esht si e interpreton bota KUR I LEVERDIS,(bota kte zanat ka)vec ne brenda zemres ton dim cfar e si jemi..
Mas nje acarimi,mas nje zhgenjimi,ulu dhe perpiqu te kuptosht se cfar ndodh rreth teje,perpiqu te kuptosht kush esht i vertet dhe kush fallso,perpiqu te mbash pran cin ke vrar,cin te ka dash me zemer,mos mendo asgje tjeter,perkushtohu njerzve te mir qe dhe ne gabime TE TRREGUAN dashamirsin e tyre...dhe po i ke lenduar dhe skan vend ne zemren e tyre per te falur,mos urre,,,por lej te qet dhe brenda teje percilli me kujtimet me te bukura qe ju kan jetuar...
TI MOS BEJ KEQ,MOS KERKO GRINDJE,MOS U LODH SEPSE ESHT E KOT,por rri ne heshjte dhe meso mos te jesht si ata persona qe vec ne superfaqe jan engjellor,sepse brenda jan te KONSUMUAR NGA VEPRIMET E TYRE,NGA DJALLZIRAT,NGA INTERESI,NGA CDO GJE TE KEQE QE KJO BOT SOT NA DHURON!!!.....(......)ndoshta me arsyje ndoshta pa asgje...por vazhdojn te trregojn zemren e tyre :@
Kur njerzit kerkojn te injorojn,te shajn,leri sepse i shari te shan...
Kur kekrojn te te poshtrrojn,,, leri sepse ne ate moment poshtrrojn dhe vetveten...
Kur mundohen te te vrasin,leri sepse neser dikush o dicka do vrasi ato..
Kur te bejn presione ulu dhe GEZOHU,sepse dth qe brenda tyre e din qe ti JE NE TE DREJT.....
Cdo gje leri te bejn,dhe ndoshta po ke gabime ndaj vetes tate dhe ndaj tyre,pranoj dhe mos i harro kurr,por duke i pranuar jepi paqe shpirtit tende dhe ki besim te ato qe te duan,sepse ato qe ne te vertet te duan kurr sdo te refuzojn!!mos mba inat,sesht per ty,mos luaj me asnje por don qe asnje te luaj neser me ty...mos u perpiq me ne kte drejtim ti ke tjeter rrug per te mar,,lere boten te bej sic mendon...sepse kjo bot mos sot o nje dite do te goditet,,,,por jo nga ty,jo nga dor njeriu,,por nga ai qe esht me i madh se cdo gje,ai qe shef cdo gje!!!!....zoti jot,ai po,AI ZOT VONON POR NUK HARRON!!!...sepse te tilla njerz smendoj te ke zot!!!....
Gezou se dhe nga kjo dhimbje mesove dicka..gezou sepse dit me te bukura dhe njerz me te mir do te vin pran....gezou sepse ti je kshu,,,dhe sado gabime te kesh,,,si do te jet,,,gezou perseri sepse ti je kshu dhe jo ASHTU!!!........Amelie

__________________
Mos u mbaj se je, mos u mbaj se
ke.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 10:55
Amelie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amelie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amelie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Amelie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amelie Shto Amelie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amelie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

nje pyetje kam une teper naive...kjo tema Jeta pse ndodhet ne nenforumin "Shkenca dhe Gjeometri"?

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 11:45
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

E thjeshte gibbs sepse jeta eshte aritmetike.
Gjeometri behet kur fillon e percakton koordinatat.
Fizike e kimi me formula e reaksione.
Zoti eshte i madh .
Guzhina dhe gjellet tradicionale, mire eshte te kosultosh oroskopin perpara se te flesh gjume.
Uji eshte nje nga kater elementet kryesor dhe formula e saj kimike e thjeshte tashme qe dime te gjithe eshte H2O.
Energjia kinetike E=mc*2
Katrori i hipotenuzes eshte i barabarte me shumen e katroreve te kateteve.
Toka sillet rreth diellit, hena rreth tokes dhe Jupiteri eshte planeti me i madh.
Kafshet hyjne tek fauna.
Bimet tek flora.
Grosha eshte mish i fukarase eshte e mire por ka dhe pordhet.
2+2=4
Perfundimisht te rinjte gjithmone gabojne dhe nuk u vihet as shume rendesi as faj.
E ema e zeqos maje thanes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 11:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
E thjeshte gibbs sepse jeta eshte aritmetike.
Gjeometri behet kur fillon e percakton koordinatat.
Fizike e kimi me formula e reaksione.
Zoti eshte i madh .
Guzhina dhe gjellet tradicionale, mire eshte te kosultosh oroskopin perpara se te flesh gjume.
Uji eshte nje nga kater elementet kryesor dhe formula e saj kimike e thjeshte tashme qe dime te gjithe eshte H2O.
Energjia kinetike E=mc*2
Katrori i hipotenuzes eshte i barabarte me shumen e katroreve te kateteve.
Toka sillet rreth diellit, hena rreth tokes dhe Jupiteri eshte planeti me i madh.
Kafshet hyjne tek fauna.
Bimet tek flora.
Grosha eshte mish i fukarase eshte e mire por ka dhe pordhet.
2+2=4
Perfundimisht te rinjte gjithmone gabojne dhe nuk u vihet as shume rendesi as faj.
E ema e zeqos maje thanes.

po sikur ajo qe shkroi shrimin do te thoshte qe e kam postuar gabimisht.....pse duhet te pergjigjeshe ti..jam i sigurt qe kshu do thoshte ti tani ja dhe pergjigjen ...boh

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:12
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

oh ma vie

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re heart_xoxo-3258.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 21 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha Amelie
TI MOS BEJ KEQ,MOS KERKO GRINDJE,MOS U LODH SEPSE ESHT E KOT,por rri ne heshjte dhe meso mos te jesht si ata persona qe vec ne superfaqe jan engjellor,sepse brenda jan te KONSUMUAR NGA VEPRIMET E TYRE,NGA DJALLZIRAT,NGA INTERESI,NGA CDO GJE TE KEQE QE KJO BOT SOT NA DHURON!!
Gezou se dhe nga kjo dhimbje mesove dicka..gezou sepse dit me te bukura dhe njerz me te mir do te vin pran....gezou sepse ti je kshu,,,dhe sado gabime te kesh,,,si do te jet,,,gezou perseri sepse ti je kshu dhe jo ASHTU!!!........Amelie




Mos kisha lexuar *Jeta * do mendoja qe mu drejtove mua
comme je suis heureuse que toi t'es la , ma cherie d'amour bisous!!!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:21
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha RIP Gibbs
po sikur ajo qe shkroi shrimin do te thoshte qe e kam postuar gabimisht.....pse duhet te pergjigjeshe ti..jam i sigurt qe kshu do thoshte ti tani ja dhe pergjigjen ...boh
Ne po supozojme i dashur.
Pastaj nuk eshte se gabimi eshte i pariparueshem. me nje klik e spostojme aty ku duhet, vetem se normalisht per edukate duhet qe anetari qe ka hapur temen ne vendin e gabuar nuk duhet kritikuar.
Ja te tregoj nje histori.
U martua njeri dhe mori nje grua te mire, te bukur dhe te dashur.
vetem se kjo zonja ishte shume bujare.
Qe thua ti ne kohet e kahershme kripa kushtonte shume, prandaj eshte ajo shprehja qenkan krypur çmimet, etj.
Vinin kjoshiet dhe i kerkonin nje dore kype, a nje filxhan dhe kjo u jepte.
Mbaronte krypa.
Mbas ca kohesh i shoqi qe lodhesh duke shkuar e blere krype nje dite larg me kembe i thote gruas qe ta shoqeronte dhe ajo e te merrnin dy thase me krype, pasi nuk dilte nje thes.
U nisen.
Gjysem dite duke shkuar, zonja u lodh e donte te pushonte.
Jo i thoshte ai, nuk ben te pushojme se mbarohet krypa ne pazar. Mbyllet pazari etj.
Me ne fund mberriten ne pazar dhe blene nja dy thase te mire me krype, nga nje per secilin.
ec e ec.
Ec e ec, u lodh zonja dhe i thote ulemi e pushojme burr.
Jo i thote ky se na ze nata rruges, pastaj edhe ndonje grabites.
Po shurra? Ne kembe, po m.. ate po por pa e ulur thesin .
E keshtu ne te sosur te dites mberrine ne shtepi.
Te nesermen, komshiet si zakonisht ne rradhe per krype.
Nuk kam u thote kjo.
I moren inat kesaj komshiet , dje nje thes kishte e na jepte, sot ka sjellur dy thase e nuk kam thote.
Pse?!!!
Po ja pra per ate rruge e m.. e shurre u be e keqja e dynjase.



Une jam pak i lodhur dhe nuk kam shume nge te merrem me njerzit, gibbs, me fal per ndonje gabim drejtshkrimor.
Kjo eshte jeta.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:31
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ne po supozojme i dashur.
Pastaj nuk eshte se gabimi eshte i pariparueshem. me nje klik e spostojme aty ku duhet, vetem se normalisht per edukate duhet qe anetari qe ka hapur temen ne vendin e gabuar nuk duhet kritikuar.
Ja te tregoj nje histori.
U martua njeri dhe mori nje grua te mire, te bukur dhe te dashur.
vetem se kjo zonja ishte shume bujare.
Qe thua ti ne kohet e kahershme kripa kushtonte shume, prandaj eshte ajo shprehja qenkan krypur çmimet, etj.
Vinin kjoshiet dhe i kerkonin nje dore kype, a nje filxhan dhe kjo u jepte.
Mbaronte krypa.
Mbas ca kohesh i shoqi qe lodhesh duke shkuar e blere krype nje dite larg me kembe i thote gruas qe ta shoqeronte dhe ajo e te merrnin dy thase me krype, pasi nuk dilte nje thes.
U nisen.
Gjysem dite duke shkuar, zonja u lodh e donte te pushonte.
Jo i thoshte ai, nuk ben te pushojme se mbarohet krypa ne pazar. Mbyllet pazari etj.
Me ne fund mberriten ne pazar dhe blene nja dy thase te mire me krype, nga nje per secilin.
ec e ec.
Ec e ec, u lodh zonja dhe i thote ulemi e pushojme burr.
Jo i thote ky se na ze nata rruges, pastaj edhe ndonje grabites.
Po shurra? Ne kembe, po m.. ate po por pa e ulur thesin .
E keshtu ne te sosur te dites mberrine ne shtepi.
Te nesermen, komshiet si zakonisht ne rradhe per krype.
Nuk kam u thote kjo.
I moren inat kesaj komshiet , dje nje thes kishte e na jepte, sot ka sjellur dy thase e nuk kam thote.
Pse?!!!
Po ja pra per ate rruge e m.. e shurre u be e keqja e dynjase.



Une jam pak i lodhur dhe nuk kam shume nge te merrem me njerzit, gibbs, me fal per ndonje gabim drejtshkrimor.
Kjo eshte jeta.

une nuk bera ndonje kritike...por me qeka hap nami keq si kritikues me duket...pastaj nuk e vara...megjithate une sdoja te flisja me ty por meqe ke marr pozicion te mbrosh zonjushat delikate skam si te te shmangem

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:33
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amelie
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 13/09/2011
Vendbanimi: France
Mesazhe: 94

Thumbs up

Re: oh ma vie

Citim:
Po citoj ato që tha lule



Mos kisha lexuar *Jeta * do mendoja qe mu drejtove mua
comme je suis heureuse que toi t'es la , ma cherie d'amour bisous!!!




WAAAA WAAA SMA MERTE MENJA TE SULESHIN KSHU::pp.....NJESE KY POSTIM I TAKONTE LULES EDHE VEC LULES,QE KSHU RRINI TE QET CUNA....BISOUS

__________________
Mos u mbaj se je, mos u mbaj se
ke.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:45
Amelie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amelie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amelie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Amelie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amelie Shto Amelie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amelie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha RIP Gibbs
une nuk bera ndonje kritike...por me qeka hap nami keq si kritikues me duket...pastaj nuk e vara...megjithate une sdoja te flisja me ty por meqe ke marr pozicion te mbrosh zonjushat delikate skam si te te shmangem
Jo jo.
Biles pytja jote ishte naive per nje gabim naiv.

ja dhe nje tjeter histori.

Prape me krype.

Ishte nje prind e kishte dy vajza.
I thirri nje dite dhe i pyeti se sa e donin te atin.
Une te dua si sheqerin, si mjaltin te dua thote e para.
po ti ju drejtua te dytes.
e dyta qe nuk deshi ti thoshte te njejten gje i thote si krypa ne gjelle baba.
babai u prek u zemerua me bijen dhe nxorri jashta.

Vajza ngeli vetem e filloi te qante.
Ngeli e vetme ne pyll.
Ne ecje e siper dhe as vete se dinte nga te shkonte e gjora degjoi nje zhurme kuajsh dhe u shtang.
ishte nje mbret me shpuren e tij.
mbreti plak dhe fisnik e mori vajzen ne karroce dhe e pyeti e kujt ishte, pse qante.
vajza i kallzoi çfare i kish ndodhur.
Mbretit i pelqeu aq shume kjo vajze saqe e martoi me te birin.
beri dasem te madhe, mbreterore.
thirri dynjane.
thirri dhe te atine vajzes.
Kur po servirnin gjellet ketij te fundit ja sillnin ose me sheqer ose me mjalte, po hahej mishi me sheqer apo gjella me mjalte.
Nuk hengri fare ne gostine mbreterore.
por ne ate kohe po te refuzoje gostine mbreterore te ikte koka.
Perfundimisht e thiirri mbreti dhe e pyeti çfare kishte qe rrefuzonte ushqimin mbreteror.
me pas kuptohet se u moren vesh.

Ja keshtu se kam terguar edhe nje here kete histori.
Gjella me krype e krypa me karar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:45
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Re: oh ma vie

Citim:
Po citoj ato që tha Amelie



WAAAA WAAA SMA MERTE MENJA TE SULESHIN KSHU::pp.....NJESE KY POSTIM I TAKONTE LULES EDHE VEC LULES,QE KSHU RRINI TE QET CUNA....BISOUS

Pershendetje Amelie.
Me fal per nderhyrjen, por mendoj, dhe jo vetem une, se e ke hapur ne vend te gabuar kete teme.
Gjithsesi, nuk ka ndodhur asgje pasi ne çdo moment mund ta transferojme ne nenforumin perkates.
Duke shpresuar se me mirekupton dhe duke te uruar qe t'ja kalosh sa me kendeshem ne shoqerine tone forumore virtuale ku mesa shoh edhe shoqeria nuk te mungonka, te uroj edhe mireseardhjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2011 12:54
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:25 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Jeta

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.