Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Meshkujt vs Femrave
Gjithsej 12 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Meshkujt vs Femrave

Alright , po e hap ket teme ku te ndeshen ne menyre frontale ushtria e meshkujve kunder atyre te femrave
Femrat kane rast te na e mbushin mendjen neve meshkujve qe ajo thenia famekeqe "Floke gjata mendja pakta" qe i ka persekutuar nder shekuj , eshte jo e drejte dhe ai qe e ka shpikur , ka qene dejshem
Kurse ne meshkujt , kemi rastin tju tregojme juve femrave se zoti krijoi femren per te perfeksionuar mashkullin , dhe se femra ka qene dhe do jete gjithmone ne sherbim te mashkullit pasi aq mend ka..
Ok pra , filloni luftimet ma ane te teorive kamufluese , mos perdorni arme te nxeta , mos u kapni per flokesh si dhe mos i adresoni njeri-tjetrit emrat e organeve seksuale si dhe funksionet e tyre
Luftim te mbare lol

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 15:44
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Une qenkam e para???
Ok. Po e filloj me kete


Ja sa te lidhur jane te dy sexet!

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 15:46
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ESHI
Veteran ne forum

Regjistruar: 26/11/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 840

Re: Meshkujt vs Femrave

[QUOTE]Po citoj ato që tha Unstoppable
[B]Alright , po e hap ket teme ku te ndeshen ne menyre frontale ushtria e meshkujve kunder atyre te femrave
Femrat kane rast te na e mbushin mendjen neve meshkujve qe ajo thenia famekeqe "Floke gjata mendja pakta" qe i ka persekutuar nder shekuj , eshte jo e drejte dhe ai qe e ka shpikur , ka qene dejshem

Mer qe eshte jo e drejte kjo teorija eshte ,ja nje kundershembull sa per te hedhur poshte kete teorine e meshkujve , perse meshkujt duan ti ngjajne femrave dhe lene floket e gjata ,dhe nga nje here ato jo vetem qe lene floket por dhe mjekrrat , musteqet etj etj si e si t'na e marrin ne kthese ne femrave mbi kete teorine e lart permendur.

__________________
Kujtimi eshte e vetmja parajse nga e cila nuk mund te na debojne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 17:23
ESHI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ESHI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ESHI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ESHI Shto ESHI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ESHI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

Une kam floke te gjata fatmiresisht!

Separi , urime per temen MIRI!

Nje gje dua te te shpjegoj per ate thenien"Floke shkurta mendshumta,
e floke gjata mend paka...?!"

E kam degjuar dhe une kete shprehje nga gjyshi im,
por dhe i kam kerkuar shpjegim....

Meqenese ne ate kohe"kanuni i lek Dukagjinit" gjendet kjo shprejhe..
nuk kishin uje dhe sapun te lanin floket,
femrat i prisnin floket,per te mos xene morra,
dhe Shote Galica me floke te shkurta, me kapele dhe pushke,
doli dhe luftoi ne mal,ne krah te meshkujve!

eshte me teper simbol, per te perfeksionuar figuren e mashkullit
kuptohet,pasi femra nuk zinte asnje lloj roli ne shoqeri,
biles a sne cift,
burri ecte para,gruja mrapa,
dhe e thirrnin njani -tjetrin"he ti", "po ti" dmth burrin e tyre...

Dhe dicka tjeter,kam nje thenie per meshkujt flokegjate:

"Flokegjati mendje ngrati, floke shkurti mendje lumi!",, kjo eshte marre
nga kanuni i Helges_shkodrane...mbajeni!

kaq shpjegime po jap!

sidokudo,Mashkulli ka qene eshte dhe ngelet prior!
Femra kurre nuk do arrije te perfaqesoje figuren emashkullit,
asnjehere!
Juve meshkujve ju ka krijuar natyra tere pushtet,
pasi nje fjale e juaja, peshon rende,
kurse nje fjale e femres,rendon...qofte dhe kur ka te drejte,
pasi femer...keshtu na quani akoma....nejse

pashim dhe shendet, nga Helga...

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 17:30
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

ah sa sherraxhi qe je mo unstoppable sikur u ftohen gjakrat ketu ne forum dhe s'ka me material per gallate, eee?

Ate shprehjen siper s'e kisha degjuar ndonjehere ne fakt, po dhe sikur t'a kisha degjuar, s'do me shkonte mendja tek femrat vs meshkujt (jo per gje, po i kam dobesi cunat me floke te gjata)

O Helga, po Shote Galica sikur kishte gershet te gjate moj! Une te pakten keshtu mbaj mend nje fotografi te saj me te shoqin, po mbase ngaterrohem...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 17:36
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ESHI
Veteran ne forum

Regjistruar: 26/11/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 840

Citim:
Po citoj ato që tha wydra

O Helga, po Shote Galica sikur kishte gershet te gjate moj! Une te pakten keshtu mbaj mend nje fotografi te saj me te shoqin, po mbase ngaterrohem... [/B]


Jo me ,ka qene i shoqi ai qe kishte gershetat ,e ngaterrove ti loooooool

__________________
Kujtimi eshte e vetmja parajse nga e cila nuk mund te na debojne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 17:41
ESHI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ESHI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ESHI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ESHI Shto ESHI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ESHI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cx55
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 20/07/2003
Vendbanimi: ne byro me dashoren
Mesazhe: 231

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia
Une qenkam e para???
Ok. Po e filloj me kete


Ja sa te lidhur jane te dy sexet!

komshije aty ku smban me gota uje hahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahah
ah puf puf folt e folt una tyveeeeeee :p

__________________
Burri qe eshte burre e ēon taven ne furre dhe se merr kurre!!!!:p:p:p:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 17:42
Cx55 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cx55 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Cx55 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Cx55't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cx55 Shto Cx55 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cx55 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

Citim:
Po citoj ato që tha wydra
ah sa sherraxhi qe je mo unstoppable sikur u ftohen gjakrat ketu ne forum dhe s'ka me material per gallate, eee?

Ate shprehjen siper s'e kisha degjuar ndonjehere ne fakt, po dhe sikur t'a kisha degjuar, s'do me shkonte mendja tek femrat vs meshkujt (jo per gje, po i kam dobesi cunat me floke te gjata)

O Helga, po Shote Galica sikur kishte gershet te gjate moj! Une te pakten keshtu mbaj mend nje fotografi te saj me te shoqin, po mbase ngaterrohem...




eh, i kishin humbur gersheret ne mal, te shoqit,
e nuk kish me cfare t`ia priste floket Shotes!
se as thika si punonte mire,
nuk kishte gure per ta mprehur!

hahahaahahahahahah, nejse....(malesia ka nxjerr kete shprehje)
dhe ty MIRI, nuk te takonte te pergojosh theniet e Origjines!

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 17:50
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha ESHI
Mer qe eshte jo e drejte kjo teorija eshte ,ja nje kundershembull sa per te hedhur poshte kete teorine e meshkujve , perse meshkujt duan ti ngjajne femrave dhe lene floket e gjata ,dhe nga nje here ato jo vetem qe lene floket por dhe mjekrrat , musteqet etj etj si e si t'na e marrin ne kthese ne femrave mbi kete teorine e lart permendur.

Eshi , floket e gjata i lejne ato meshkuj qe jane duke devijuar nga rruga alla-mashkullore dhe kane premisa per tu kthyer ne femra ose ne gjysem femra , kurse mjekren dhe mustaqet , nuk kam pa najhere ndonji femer qe i ka keto
Ato jane simbole mashkullore te cilat jane privilegj vetemi mashkullit

Sykaltra , me trego pak se sa femra si Shote Galica kane bere emer ne histori ?
Pse meshkujt jane shumica qe shquhen per mencuri , shkencetare, burra shteti , trima , patriota...etj etj..!
Pse femrat quhen sexi i dobet ? Vetem per fuqi fizike ? Don't think so !

Wydra , kete teme e pata hape nji here tek padogana e forumit shqiptar dhe u mbyll se shkoi gjaku deri ne gju
Meqe ky forum ra ne qetesi replikash , thashe t'jua shkund pak gjumin dimeror me teorira dhe kunder-toerira..
Deri tashi , forcat femerore nuk na sollen fakte bindese pse nuk kane aq mend sa meshkujt
Po presim te vijne forcat speciale , te shohim what they got

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 20:07
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

hahaha, po e mora me mend, nuk me besohet hic qe ti i mendon vertete keto gjera, thjesht do gallate S'ke faj, secili ka menyrat e veta per t'u cliruar nga stresi, edhe ti paske kete menyre, qe hedh mollen e sherrit dhe vezhgon si "vrihen" njerezit duke u munduar t'ju mbushin mendjen njeri tjetrit


Ajo qe thua, qe meqe tema nuk po u ndizka, tregon qe femrat s'kane argumenta ose s'jane aq te zgjuara sa te gjejne argumenta, nuk qendron per te gjithe Une per shembull as qe marr mundimin t'i mbush mendjen njerezve per gjera te tilla, po e pati te rrenjosur ne tru, s'e ndryshon ai sikur kembes t'i bie une Pse do prish une nervat, qe te shofesh gallate ti, eee?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2005 20:26
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:49 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Meshkujt vs Femrave

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.