Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?
Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?
PS
PD
LSI
PS-91
Tjeter
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
miRC
Student

Regjistruar: 14/04/2007
Vendbanimi: Peqin
Mesazhe: 46

Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?

Un PS-91 Per Vete Fatos Nano

__________________
MiLaN.Champions.Off.The.World.Never.Die

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2009 13:06
miRC nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė miRC Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me miRC (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: miRC Shto miRC nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto miRC nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Sikur te bojkotonim keto zgjedhje nje here ne jeten tone s'do ishte keq. E s'do ishte per indiference apo mos pjesmarrje, do ishte nje shuplake e perkohshme ndaj nje klase politike qe s'na perfaqeson.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2009 13:19
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Ka nja dy gabime sondazhi me duket. Mungon G99 dhe me duket Fatos Nano nuk merr pjese ne zgjedhje. Te pakten s'kam degjuar te kete ndonje parti a kantidature.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2009 13:28
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ka nja dy gabime sondazhi me duket. Mungon G99 dhe me duket Fatos Nano nuk merr pjese ne zgjedhje. Te pakten s'kam degjuar te kete ndonje parti a kantidature.E drejte. Dhe per me teper nuk shoh arsye se pse duhet t'i jepet kaq kredit PS 91-shit...!

Eshte nje nder 3.000.000 partite qe kemi ne Shqiperi.
Gjithesecili ka nga nje parti te veten, madje ka edhe nga ata qe anetaresohen ne me shume se nje parti; me sa duket arsyeja eshte se na pelqen te bejme koleksionim kartash te partive...!
E kam vendos do hap edhe une nje parti timen dhe do anetaresoj aty gjithe lagjen...!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2009 16:08
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj KastriotiE drejte. Dhe per me teper nuk shoh arsye se pse duhet t'i jepet kaq kredit PS 91-shit...!

Eshte nje nder 3.000.000 partite qe kemi ne Shqiperi.
E kam vendos do hap edhe une nje parti timen dhe do anetaresoj aty gjithe lagjen...!emrin e partis ta jap une

"Shpataret e se ardhmes""

o tulipane,,nuk kan aq cipe ne faqe sa te kuptojne bojkotimin..
por te mos na vjedhin voten te pakten..

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2009 16:16
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

une do te votoj per partine qe do te HEQI POZICIONIN JASHTE LOJE .......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2009 14:59
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belga
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/02/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 279

Re: Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?

Citim:
Po citoj ato që tha miRC
Un PS-91 Per Vete Fatos Nano


une mendoj se zgjedhjet duhet te jene te lira dhe te drejta duke qene ne barazi te gjitha partite politike dhe duke gjetur rrugen e bashkepunimit ndermjet tyre duke arritur suksese ne fushen ekonomike dhe ate politike dhe shpresojme se do te antaresohet ne NATO;
respekte belga

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2009 17:07
belga nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belga Kėrko mesazhe tė tjera nga: belga Shto belga nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belga nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nuk ka bere vaki ndonjehere te bojkotohen zgjedhjet nga nje popull qe voton per te ardhmen e tij.Eshte detyre e cdo qytetari ne bote te votoje,por kur te hedh ate cope leter duhet te mendohet mire.Pavaresisht tranzicionit te veshtire shqiptare, ekonomia dhe mirqenia ne Shqiperi eshte rritur.Kush thote te kunderten ja fut kot.Pra edhe pse votat e popullit nuk jane administruar si duhet ka pasur ecje perpara.Kush nuk i sheh i placin syte!Une kam deklaruar se doktori kesaj here duhet te largohet nga politika shqiptare,sepse nuk mban me uje pilafi.Une e shikoj nga larg situaten,sikunder edhe ju, por mendimet e atyre qe jetojne atje jane te ndryshme nga tonat.Perjashto militantet, te cilet i kemi me bollek per te majten edhe ketu ne FH.Kesaj radhe doc Berisha duhet t'ua leri radhen me te rinjve,te cilet nuk kane qene anetare te PPSH-s.Gjithashtu nga radhet e PS duhet te qerohen G Ruci dhe Skender Qenushi.Ne kete menyre politika do te jete me paqesore e me bashkpunuese.Nga bisedat qe kam bere me shoke miq , te njohur e te panjohur ne Shqiperi kam degjuar kete fjale:''Pavaresisht gafave qe ka bere kjo qeveri,ka udhehequr 100 here me mire se shit-rit e majt per 8 vjet.Investimet qe ka thithur kjo qeveri per 4 vjet jane sa 6 fishi i qeverive te majta.Problemi i elektricitetit pothuajse eshte normalizuar etj.Megjithate perserise,komunisti S Berisha e ata qe theksova me larte duhet te largohen.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2009 17:42
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Re: Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?

Citim:
Po citoj ato që tha miRC
Un PS-91 Per Vete Fatos Nano


Une do votoja per nje parti Socialiste te bashkuar,per nje parti socialiste e cila mendon per barazine e popullit,qe mendon per te varferit etj etj.
Por kam frike se kjo parti legjendare nuk ekziston me,dhe kjo duket fare mire ne shtetin me socialist ne europe.Nuk ka me opozicion...sepse nuk ka me ide-ra te reja...Socialisti qe me beri te besoj tek kjo parti ishte vetem
"François Mitterrand"
Ju uroj te gjitheve fat dhe kurajo ne jete.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2009 13:10
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Re: Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?

Citim:
Po citoj ato që tha miRC
Un PS-91 Per Vete Fatos Nano


................

Fatos Nano nuk ka Parti te veten dhe nuk kandidon ne keto zgjedhje , se mire do te ishte. Une per vete e kam simpatizuar PS per aq kohe sa drejtohej nga Nano,kurse tani jam pak skeptike me zhvillimet e saj. Gjithsesi ne zgjedhjet e fundit nuk shkova thjeshte per ate "shuplaken" qe flet Tulipani, kurse per zgjedhjet e '09 kam akoma kohe te ndryshoj mendim. Po lexoja raportin e sondazhit te Zogby International te TCH dhe PS kryeson. Shpresoj qe meqe Shqiptaret  nuk jane aq te "afte" per bojktime te pakten ne keto zgjedhje t'ia japin voton nje partie qe e meriton me shume se tjerat.

Raportin e Zogby po e paste ketu:

Kompania e mirenjohur amerikane per sondazhet dhe studimet publikoi sondazhin e pare per zgjedhjet ne Shqiperi. Zogby njihet si kompania qe dha parashikimin me te perafert per zgjedhjet e fundit presidenciale ne Amerike.

Ne sondazhin e publikuar per Top Channel, rezultati ishte:

-Ceshtjet kryesore me te cilat po perballohet Shqiperia, sipas te anketuarve jane 9 dhe tre kryesoret jane Papunesia, Ekonomia dhe Varferia.

-Sipas anketimit, Shqiperia per 41 % e te anketuarve po shkon ne rrugen e gabuar, 44 % ne drejtimin e duhur dhe 15 % shprehen te pasigurte.

-Te pyetur per performancen e punes se dy lidereve kryesore, Berisha dhe Rama, 1 mije te anketuarit vleresuan punen e kryeministrit me:
65 %, si negative
32 %, si pozitive
2 %, jo i sigurte

-Per liderin e opozites, Edi Rama, vleresimi eshte:
52 % negative
44 % pozitive
5 % e pasigurt

-Nese Shqiptaret do te votonin sot, rezultati do te ishte:
PS 37%
PD 30%
LSI 5%
PDK 1%
PBDNJ 1%
PR 1%
TE PASIGURTE 19%
NUK DO TE VOTOJNE 4%

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shkurt 2009 09:55
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per cilen parti do te preferonit te votoni ne zgjedhjet e 2009-es?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.