Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare
Gjithsej 67 faqe: « E parė ... « 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Anetaret kane filluar te kene probleme me memorjen.

Se na bete ti futemi kerkimeve me themel. Mesazhet qe keni postuar AD dhe Raimondi, i keni vene ne teme tjeter, jo ketu:

http://forumihorizont.com/showthrea...0&pagenumber=40

Ju kripsha te dyve.

Haha e fort kjo! Edhe une e kam ngaterruar ket temen me vajzat shqiptare dojn cuna te pasur apo ti duam vajzat shqiptare apo huajat. Jane beredy tre tema njesoj fare. Thashe cme gjeti per nje sekond, se kisha shkruar per gallat diku dhe me doli diku tjeter. Lol

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Nëntor 2011 23:40
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

tani mua vertet po me lind pyetja mbi temen nga ana e gjinise se kundert ( zeme se jam mashkull).

Meshkujt qe martohen me femra te kombesise se huaj bejne qejf ( e zeme).
Arsyeja? Sepse femres se huaj nuk i kerkon dot llogari pas castit qe t`i lidhesh me te, ndryshe do e humbasesh.


Femrat qe martohen me meshkuj te kombesise se huaj bejne qejf ( e zeme)
Sepse mashkulli i huaj eshte rritur nga tjeter kulture, pa paragjykime sic eshte mashkulli yne shqipetar, dhe as qe e vret koken per virgjeresha e budalliqe me thes sic e vrasin koken shqipetaret tane.

Une si femer shqipetare kam arritur ne kete perfundim:

"Nje djale te kete dashur femra shqipetare i vihet direkt vula si e dale; imagjinoje te flere me te dashurin, i vihet vula si e perdale; etc.. etc.. ndaj mashkulli shqiptar nga egoja e semure ( e trasheguar) me pare pranon te ndahet nga e dashura ( "e perdale" ) shqipetare, dhe te martohet me te ("huajen qe ka kaluar me dhjetera te dashur"), pasi nuk e vret opinioni shqiptar."

Perse thua te jemi kaq te ligj ndaj femres shqipetare?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 00:41
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Me duket se u sterholl shume kjo pune... hajt se nuk eshte fundi i botes, pa po i them dhe 1 here prap Mondit une qe shqiptarkat e kane zhgenjyer e kane zhnderruar ne nje broken hearted nga heart breaker qe na hiqet ketu ne forum

me shume ka nevoje per nxitje sesa shkop gome dhe gome fshirese



O Angel devil --Po ca ka nga ato qe kam thene une aty ne lidhje me zhgenjimin tim , se kete s'po marr vesh une ?--

Une aty nuk po flas per vete ....

Une aty kam shkruar ato qe kam pare dhe kam degjuar kur shqiptarkat vijne e pijne kafe prane tavolines time-
-I kam degjaur disa here , se jane ulur shume prane tavolines sime , dhe kane bere muhabete meshkujsh

--Dhe ato qe degjova , ua solla juve ketu --qe te gjykoni dhe nxirni konkluzionet tuaja

Ndersa ti flet per mua ..!!!!!--Si i nxjerr konkluzionet ti?

Apo ti i nxjerr konkluzionet si ti do shprti yt katran me boje , pavaresisht se cfare thote ai tjetri ?

----Pastaj bera krahasimin midis nje cifti shqiptar dhe atij serb
-Dhe nxora konkluzionin tim

-----Keshtu qe ti apo edhe te tjeret , duhet te merresh me ato qe kam thene une -,
dhe jo me mua ------Se une aty nuk po flas per vete, por edhe sikur te flisja per vete,
prape Njeriu qe eshte njeri normal dhe pa skrupujt e ligesise brenda tij , flet per fenomenin
qe une trajtoj ,jo per personin qe sjelle dicka ketu per te diskutuar , pavaresisht se kush eshte ky

--- --Ndersa une shof se ti paske hallin tim se te kam shitur pordhe ty ketu si heart breaker ?

E ke marre gabim --Une shkruaj ca me do qejfi mua , dhe nuk me behet vone fare se si e merr ti , apo ndonje tjeter ketu ....

-E rendesishme per mua eshte te them ate qe ndjej une , natyrisht pa prekur ndjenjat e ndonje tjetri ketu , gjithmone kur ai tjetri nuk me can trapin si puna jote tani --Kutpove ?

--Une s'e marr vesh ca eshte kjo shprehje e ligesise suaj ne menyre kaq vulgare ?


Angel devil --por edhe ju te tjeret !--Perpiquni here tjeter te flsini per ato qe trajton tjetri , per faktet qe sjell ketu nga jeta e perditeshme --se kjo eshte e dhe bukuria e debatit
dhe jo te flisini per personalitetin e tjetrit pa asnje shkak , se pastaj duket sikur po ferkoni briret .....

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Modifikuar nga RAIMONDI datė 14/11/2011 ora 01:08

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 00:52
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


eshte pak a shume sikur ble 1 makine ose 1 celular te Endro ble marken apo ate mall me specifikime teknike x qe ti ke ne mendjen tende



dakort. shqiptarke apo te huaj. femra per mua eshte nje variable qe ndryshon. si puna e celularit. mund te me quani selfcenterered. por deri tani asnje femer nuk me ka provuar gabim.

Modifikuar nga Endri datė 14/11/2011 ora 06:56

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 06:34
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI


O Angel devil --Po ca ka nga ato qe kam thene une aty ne lidhje me zhgenjimin tim , se kete s'po marr vesh une ?--

Une aty nuk po flas per vete ....

Une aty kam shkruar ato qe kam pare dhe kam degjuar kur shqiptarkat vijne e pijne kafe prane tavolines time-
-I kam degjaur disa here , se jane ulur shume prane tavolines sime , dhe kane bere muhabete meshkujsh

--Dhe ato qe degjova , ua solla juve ketu --qe te gjykoni dhe nxirni konkluzionet tuaja

Ndersa ti flet per mua ..!!!!!--Si i nxjerr konkluzionet ti?

Apo ti i nxjerr konkluzionet si ti do shprti yt katran me boje , pavaresisht se cfare thote ai tjetri ?

----Pastaj bera krahasimin midis nje cifti shqiptar dhe atij serb
-Dhe nxora konkluzionin tim

-----Keshtu qe ti apo edhe te tjeret , duhet te merresh me ato qe kam thene une -,
dhe jo me mua ------Se une aty nuk po flas per vete, por edhe sikur te flisja per vete,
prape Njeriu qe eshte njeri normal dhe pa skrupujt e ligesise brenda tij , flet per fenomenin
qe une trajtoj ,jo per personin qe sjelle dicka ketu per te diskutuar , pavaresisht se kush eshte ky

--- --Ndersa une shof se ti paske hallin tim se te kam shitur pordhe ty ketu si heart breaker ?

E ke marre gabim --Une shkruaj ca me do qejfi mua , dhe nuk me behet vone fare se si e merr ti , apo ndonje tjeter ketu ....

-E rendesishme per mua eshte te them ate qe ndjej une , natyrisht pa prekur ndjenjat e ndonje tjetri ketu , gjithmone kur ai tjetri nuk me can trapin si puna jote tani --Kutpove ?

--Une s'e marr vesh ca eshte kjo shprehje e ligesise suaj ne menyre kaq vulgare ?


Angel devil --por edhe ju te tjeret !--Perpiquni here tjeter te flsini per ato qe trajton tjetri , per faktet qe sjell ketu nga jeta e perditeshme --se kjo eshte e dhe bukuria e debatit
dhe jo te flisini per personalitetin e tjetrit pa asnje shkak , se pastaj duket sikur po ferkoni briret .....



A ndjehesh me mire tani qe u shprehe?! Te ishin njerezit ligesi si une do ishte shume here me e mire kjo bote ...

dhe pse jam shqiptarke

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 10:13
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Endri


deri tani asnje femer nuk me ka provuar gabim.



never say never Endro

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 10:16
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha Ana1
tani mua vertet po me lind pyetja mbi temen nga ana e gjinise se kundert ( zeme se jam mashkull).

Meshkujt qe martohen me femra te kombesise se huaj bejne qejf ( e zeme).
Arsyeja? Sepse femres se huaj nuk i kerkon dot llogari pas castit qe t`i lidhesh me te, ndryshe do e humbasesh.


Femrat qe martohen me meshkuj te kombesise se huaj bejne qejf ( e zeme)
Sepse mashkulli i huaj eshte rritur nga tjeter kulture, pa paragjykime sic eshte mashkulli yne shqipetar, dhe as qe e vret koken per virgjeresha e budalliqe



Mah!!

Ca nenkupton ti me fjalen (ben qejf) M/F qoft??
Se kshu i bie martohu me nje te huaj "e' viva"

Kjo me pelqeu. Po te martoj nje te huaj, nuk i kerkoj dot llogari se me le! (fol Po deshe)
Ska faj mondi (si gjithmon femrat jan te privilegjuara)
Me te huajin bejn si duan pa e vrar mendjen shum???!

Ah moj anna si e ka ajo shprehja? "gjejn sheh e bejn pershesh" mos kujto se te huajt jan me brir. (ne kuptimin qe nuk vijn nga nje tjeter planet) se edhe te huajt Po ju dolen briret besom se jan me keq se shqipot ( pa llogarit ndonje qengj koktul ) "cornuto e contento"

Ti the qe ke arritur ne kete konkluzion?? Sa me shum ta vrasesh mendjen kush esht me mir shqipo arab tuark apo irlandez nuk besoj se do arrish te besh zgjedhjen perfekte!
Akoma me kto paragjykime?!! Po jetoni jeten si te doni o njerez. E/i huaj e/i bardh e/i zez apo jeshil/e rendesi ka qe ty te pelqen... E che cazzo!

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 16:57
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

pershendetje

Nuk eshte gabim te mendosh se ke te drejte edhe ateher kur nuk ke.

Nuk them se femra shqiptare eshte me e perkryera, por, me te mire se ajo nuk ka.

Por ne jemi ashtu si jemi e qmojm te huajen, e kur na shteron groi pastaj ulemi e vajtojme.

Gurbetie shkaterroj kete rini, dhe kam nje mik timin qe kishte mendim te martohej me te huaj, iku ne Zvicerr jetoi nje vit, u kthye dhe u martua me kosovare, dhe thote, as me krejt boten nuk e nderroj kete martese, mos me pyetni mua se kerkoj nuse per qunat e mi hahhaa

as ar e as flori nuk krahasohen me bukuroshet shqipetare, jemi bekuar, u munduan te na zhdukin por, jemi te forte e nuk dorezohem, jemi te bukur e nukasimilohemi...

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2011 22:34
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Nuk dine shqiptaret dhe jane te turpshme demek.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2011 00:19
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha Ana1
tani mua vertet po me lind pyetja mbi temen nga ana e gjinise se kundert ( zeme se jam mashkull).

Meshkujt qe martohen me femra te kombesise se huaj bejne qejf ( e zeme).
Arsyeja? Sepse femres se huaj nuk i kerkon dot llogari pas castit qe t`i lidhesh me te, ndryshe do e humbasesh.


Femrat qe martohen me meshkuj te kombesise se huaj bejne qejf ( e zeme)
Sepse mashkulli i huaj eshte rritur nga tjeter kulture, pa paragjykime sic eshte mashkulli yne shqipetar, dhe as qe e vret koken per virgjeresha e budalliqe me thes sic e vrasin koken shqipetaret tane.

Une si femer shqipetare kam arritur ne kete perfundim:

"Nje djale te kete dashur femra shqipetare i vihet direkt vula si e dale; imagjinoje te flere me te dashurin, i vihet vula si e perdale; etc.. etc.. ndaj mashkulli shqiptar nga egoja e semure ( e trasheguar) me pare pranon te ndahet nga e dashura ( "e perdale" ) shqipetare, dhe te martohet me te ("huajen qe ka kaluar me dhjetera te dashur"), pasi nuk e vret opinioni shqiptar."

Perse thua te jemi kaq te ligj ndaj femres shqipetare?!



Po pse ka akoma meshkuj shqiptare qe shikojne nese femra eshte e virgjer apo jo ?

--Eshte turp kush e degjon qe ka meshkuj te tille....

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2011 05:13
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:58 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 67 faqe: « E parė ... « 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.