Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner

Ah po; Pergjigjja qe me dhe mua, tregon dhe ate pse ATA te Shqoqates nuk te kane kthyer pergjigje....dhe, pasken pas te drejte, xhanem!


A thua!?.. D.m.th. del se une vetem dua te tallem me njerezit!... Dakort! Sinqerisht me pelqen konkluzioni dhe llogjika jote! Mua me pelqejne gjithmone njerzit e zgjuar, vetem se dua qe ata ti shkojne nje problemi deri ne fund. Dhe ne kete rast ngelen prapseprap disa gjera pa sqaruar!
Mire ata te shoqates e kuptuan qysh ne e-mailin tim te pare, se une nuk qenkam serioz, ndaj dhe nuk e muaren mundimin te me kthejne pergjigje! Por perse me nisen ne adresen time te e-mailit informacionin e pergjithshem te prenotimeve ne panair, ate iformacion qe u dergojne shtepive botuese?!?
Me pas une u nisa edhe nje e-mail te dyte, ku u kujtoja informacionin qe prisja per pyetjet e mia. Aty bashkengjita edhe e-mailin e pare, qe ata ti shihnin ato 3-4 pyetje te mia. A thua -sipas llogjikes tende- tani u binden ata plotesisht se une po tallesha?!?
Pervec ketyre, -meqe hyre ne valle; por ne diskutimin me mua mund te dalesh kur te duash, edhe pa dhene pergjigje fare, se une nuk mbaj njeri me zor ne debat- po sikur te mendoj une se je ti qe po tallesh?!? Se ashtu sic e shtron ti ndihmen tende, (me thonjza e pa thonjza), cdokush mund te mendoje se je ti qe do te tallesh -me nder- b..., apo ta degradosh problemin, qe te tjeret ta shohin fajin/gabimin jo tek ky person juridik (shoqata e botuesve), por ta shohin fajin/gabimin tek personi civil, (qe ne kete rast eshte nje autor i parendesishem, sic jam une)! Se ti dhe kushdo e di mire qe nje panair librash ka nje shoqate qe e organizon, dhe nuk je ti qe i ndan metrot, ti e di mire se kjo shoqate ka ne baze te ligjit detyrimin per te dhene informacionin e duhur tek interesentet, te gjithe e dime se interesentet kane kane detyrime ndaj kesaj shoqate vetem nga momenti kur ata kane hyre ne marrveshje me kete shoqate per te marre pjese ne panair! Shpresoj pas ketij sqarimi te gjesh serish ndonje ironi, tallje, gabim, se kushedi, mund te vime ne perfundimin qe mos-zbatimi i ligjit nga ana e shoqates nderohet me cmimin e republikes, dhe une shkoj ne burg.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Qershor 2016 12:10
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Roberto, nuk te kuptoj dhe nuk kam kohe te merrem me muhabete kot, pa vlere.

Mendimi dhe ndihma (mbase e padeshiruar nga ty) qe te afrova, ishte shume e Sinqerte! E theksoj: Shume e paster dhe e sinqerte.

Se sa Force dhe Influence kam une, do ta kishe pare-provuar po ta kishe pasur seriozisht ate cfare kerkoje.

Megjitheate, kerkoj ndjese qe kerkova te te "zgjas doren", pa ma kerkuar ndihem mua, direkt. KLB

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Qershor 2016 14:40
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Robert, ka nje ndryshim te madh mes prakticitetit qe duhet per te mbaruar pune dhe teorise se pergjigjeve te emaileve. Ai ndryshim quhet "kohe". Koha nuk kthehet dhe prandaj zakonisht perdoret ne menyre produktive per te arritur dicka, qofte dhe nje konkluzion. Une akoma nuk e kuptoj pse konkluzioni se shoqata e botuesve nuk te pergjigjet ty eshte kaq i rendesishem per te marre kohe. Megjithate ti e di vete. Une te them se bota eshte e vogel, edhe ne nivel boteror njerezit dhe reputacionet njihen, jo me ne Shqiperi qe biem te gjithe kushurinj. Kshu qe konkluzoini qe mundohesh te nxjerresh nga emaili yt nuk mund te merret per baze, pasi mund dhe te te njohin si dikush qe nuk ka seriozitet ne komunikim.

Megjithate, ti mire ben qe "ben nje pyetje kot ashtu". Nga pytjet kot ndonjehere dalin pergjigje te medha. Ndonjehere ama...

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2016 17:33
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner

Mendimi dhe ndihma (mbase e padeshiruar nga ty) qe te afrova, ishte shume e Sinqerte! KLB


Te besoj dhe shume te faleminderit Vizionar! Mund te kesh aq te njohur sa mund edhe te me garantoje nje bankine pa para, dhe une pervec librave qe do shisja, do arrisja te isha edhe ca % me i njohur tek lexuesi. Por une prape i qendroj asaj "pakuptueshmerise" qe kemi si vizion une, ti, tjetri e tjetri, asaj qe te gjithe duhet te trajtohemi njelloj, te kemi rruge ligjore te barabarte per tu perfaqsuar diku. Dhe ne rastin "tim" te tanishem kjo niste pikerisht nga nje informacion qe kjo shoqate e ka per detyre te jape tek cdo interesent. Ne te kundert do te vazhdojme tere jeten me te nenes dhe te njerkes.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2016 11:26
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Une akoma nuk e kuptoj pse konkluzioni se shoqata e botuesve nuk te pergjigjet ty eshte kaq i rendesishem per te marre kohe. Megjithate ti e di vete. ne Shqiperi qe biem te gjithe kushurinj. Kshu qe konkluzoini qe mundohesh te nxjerresh nga emaili yt nuk mund te merret per baze, pasi mund dhe te te njohin si dikush qe nuk ka seriozitet ne komunikim.

M.gj.ths. ti Shelg e thjeshtezon problemin deri ne maksimum, a thua se kemi te bejme ne kete jete vetem me Robertin, apo Shelgun, apo tjetrin e tjetrin, une po perpiqem te sqaroj se kjo mospergjigje e ShBSh nuk eshte me e rendesishmja ne kohen dhe jeten time; por ne vazhden e shume mospergjigjeve antiligjore, jo vetem ne drejtimin tim, por edhe te shume e shume subjekteve te tjera, (vete P. Ymeri ankohet se ky apo ai institucion nuk i eshte pergjigjur), duhet qe keto veprime antiligjore te deklasohen. Nese une do te shkoja ne gjykate dhe ta denoncoja kete shoqate per shkelje te ligjit te informimit, e shikoje ti se si do te pergjigjen ata dhe te tjere. Menjehere dhe me falje! Por une nuk e kam as mundesine, as takatin, e as qejfin te merrem me te tilla gjyqe, vetem e vetem qe njerzit ta kuptojne seriozitetin tim dhe demin e rasteve te shkeljes se ligjit!
Ky problemi i kushurinjve qe na thua, apo qe mund te me njohin se nuk jam serioz, lere qe nuk ka llogjike ta kuptoje njeri, sepse i bie qe Gezim palluqen mund ta rrafi kush te doje dhe ai nuk ka te drejte te ankohet apo ti drejtohet gjyqit, por ne kete rast o Shelg, duhet ta kishe vene re se nuk behet fjale per ndonje njohje dhe mos-njohje, ne te kundert shoqata nuk do te me kishte nisur e-mailin me informacionin e pergjithshem qe u nis shtepive botuese. Pra shelg, nese merr pjese ne nje diskutim, mund te besh cdo kritike, ne drejtimin tim pa diskutim dhe direkt, nuk kam asnjeher problem me kritiken, por pa e banalizuar rastin, temen apo faktin e caktuar.
M.gj.th flm per mendimin qe dhe, sepse po arris te shikoj qe nje veprim i parregullt i nje personi juridik (ShBSh) te justifikohet, ndersa pritja e person civil per informacionin e duhur te denohet!!! Cdo lloj pergjigje eshte nje pervoje e caktuar!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2016 11:54
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Po lexoja ne disa portale nje shkrim te çoroditur. Ne fakt nuk po gjej ndonje fjale me te pershtatshme pa rene ne te njetin nivel me autorin e shkrimit. Le te themi i padeshifrueshem per njeriun qe ka dy gram tru e lexon, i veshtire per nje qe lexon shume. Nejse, behet fjale per nje shkrim lidhur me linjen e re te interkonjeksionit te energjise mes Shqiperise dhe Kosoves. Pa asnje shpjegim me te vogel thuhej se kjo u bllokua nga Serbia. Dikush nga ju nese ka ndonje info me shume te na shpjegoje perse ndodh kjo? Nje hipoteze e imja mund te jete se psh Shqiperia e ble korrentin direkt ose tranzit nga Serbia dhe ka nje çmim. Me kete linje ne ja shesim kosovareve me ndonje çmim te arsyeshem. Ndersa Kosova po te bente nje marreveshje me Serbine çmimi mund te jete i ndryshem. Nuk po them i favorshem apo jo.
Ndonje mendim?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2016 23:03
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Pasi e lexova dy here shkrimin tend piktor, e kuptova. Ajo qe thua ka mundesi, pra shteti shites nuk lejon nje shitje te metejshme te energjise se tij!? Por ka edhe mundesi qe Enti elektrikut per Kosoven te jete me marrveshje nen ate te Serbise!? Ose enti kosovar dhe serb i elektrikut te kene te njejten marrveshje midis tyre, pra japin dhe marrin kur kane energji te tepert, dhe kjo marrveshje me Shqiperine cenon kilovotazhin ne elektrikun serb!? S.d.q. gazetaret e mbushin gazeten dhe vendin e komenteve, ne baze te parimit modern: gjithshka ka rendesi dhe gjithshka nuk ka rendesi!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2016 17:20
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Nje lajm i cuditshem! Vetkuptohet se Shqiperia eshte si nje leter higjenike, me te cilen fshin menderen kushdo i huaj i fuqishem dhe me para. Vetkuptohet se edhe gazetaria eshte nje sherbetore e bindur e kapitalit te huaj te fuqishem. Nuk behet me fjale per parime, ideale, drejtesi, zbulimin e te vertetave! Behet fjale vetem per para, servilizem, kamufllim, hutim! Cdo kush le te gjykoje vete! Une nuk arris ta kuptoj kete lajm dhe cfare fshihet pas tij!
http://www.mapo.al/2017/01/alarmohe...ve-ne-elbasan/1

Po e jap edhe ketu lajmin, nese lajmi iken nga gazeta/t.
Banorët e Elbasanit u alarmuan ditën e djeshme për shkak të lëkundjeve të njëpasnjëshme të tokës. Për këtë situatë ka reaguar Zyra e Emergjencave Civile në Prefekturën e Elbasanit.

Ajo ka sqaruar për “BalkanWeb” të vërtetën e lëkundjeve misterioze të tokës gjatë gjithë ditës së premte, që vunë në panik gjithë qytetin.

Ndërsa banorët kërkuan dje shpjegime se çfarë po ndodhte, nga Instituti i Sizmologjisë nuk kishte asnjë të dhënë për lëkundje sizmike, por sot shefi i zyrës EC, Mustafa Arapi tha se bëhet fjalë për disa tërmete.

“Gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan janë rregjistruar 7 lëkundje të lehta të tokës. Lëkundja më e fortë ka qenë 3,6 ballë në Jug të Elbasanit në zonën midis Mjekësit dhe Kuqanit. Nuk ka dëme materiale. Nga lëkundjet është krijuar panik pasi kanë qenë të shpeshta”,_ sqaroi ai.

Ndërsa një denoncim tek “JOQ’ hedh dyshime se këto lëkundje mund të vijnë edhe për shkak të një uzine të lëndëve plasëse.

“Ka që në mëngjes që në Elbasan bie çdo 10 minuta tërmet. Saktësisht unë jetoj në fshatin Mjekës dhe nuk e dimë nëse këto tërmete janë nga natyrore apo vijnë nga uzina e lëndëve plasëse. O zot s’e dimë çpo na ndodh. Dua të theksoj se dje erdhi në fshat në këtë uzinë, një eskortë makinash luksoze dhe askush nuk mori gjë vesh për to”, shkruan banori.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2017 12:15
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

2-3 ditet e fundit lajmet e TV ne bote pasqyruan gjere konfliktin Turqi-Hollande, por edhe ndalesat qe iu bene disa politikanve turq ne Gjermani, Suedi per fushaten e tyre elektorale ne favor te ca ligjeve te reja qe favorizojne sistemin presidencial. Kot i pashe edhe lajmet e gazetave shqiptare (nja 6-7 gazeta) keto dite, (se ne fakt i shoh ralle), me beri pershtypje se ky problem (apo konflikt, nese e quajme), zinte ne 'to vetem gjate nje gjysem dite nja ca rreshta te vegjel, qe me pas nuk dukeshin me. Keshtu tek Tema, Mapo, etj. Ky fakt i pasqyrimit te shpejt e me pak rreshta te ketij konflikti, tregon edhe njehere qarte se media ne Albanistan eshte e kapur nga lobet turke; biles edhe shteti me qeverine. Mendoj se media shqiptare duhej ta pasqyronte kete konflikt, turk (Erdogan)-EU, pak me gjere, perderisa demostrimet dhe retorika u ndezen ne kulm. E shikoj si tragjedi per vendin tone qe ka rene gati teresisht nen hijen turko nacional-islamike; se ata pak turq modern qe kane mbetur as po i pyet me njeri.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Mars 2017 20:28
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ti shef teori kospiracioni ne cdo cep mor daje. Mediat shqiptare thjesht notojne ne injorance, kush e hapi shalen, kush shkoi ne plazh, kush u zu, etj. Hape Balkanweb apo Top Channel te shohesh vetem gjoks dhe lajme shalesh. Madje mund te shohesh tragjedi shekspiriane me femije te vrare e te perdhunuar, dhe anash do gjesh lajmin se Rihana ka celulit apo nje kinez ngaterroi rrugen me makine.

Shqiptaret jane thejsht popull injorant, kot shkon deri tek teorite e kospracionit.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2017 17:25
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.