Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Mendime te castit...
Gjithsej 578 faqe: « E parė ... « 261 262 263 264 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275 276 277 278 279 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Deb* ti je si shpirt mos e rruj hic dmth




Gaa. Bubuzhel

Citim:
Po citoj ato që tha raid
Nuk e kuptoj, pse shumica e atyre qe kane pasion shkrimin, shkruajne vetem poezi?
Po proza pse jo? Eshte me e veshtire te jesh rrefyes?
Ka audience edhe per prozen mendoj.



Poezia eshte tendenca per te shp[rehur mendimet ne nivelin per te perpunuar gjuhesor.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 00:44
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Re: Re: M.C. Pak me shume Respekt dhe Miresjellje

Citim:
Po citoj ato që tha al74


Vizio nuk tu pergjigja mrame se forumi pat probleme edhe ndoshta edhe do e kisha kalu ne heshtje por ajo qe me ben pershtypje e me shtyn te ti them nja dy llafe se nga kto femrat e forumit nuk pati asnje reagim per te mbrojtur kategorine e tyre.


edhe e fundit Vizio : te permendesh gruan time apo edhe te gjykosh zgjedhjet e mia ne jete mos te te shkoje me ne mendje se nuk ke njohurite e duhura e as koqe.
kjo eshte pergjigja me e miresjellte qe mund te te jap.




Pershendetje Al,

Po te kushtoj kohe te te sqaroj, te bashkebisedoj me ty sepse, kam nje fare respekti forumor (privat ste njoh) per ty, dhe per cilido qe me ka respektuar dhe e kam respektuar duke u munduar te mos kaloj caqet e privatesise ne nje forum publik.
Ky eshte koncepti si dhe Etika ime, sidomos, kundrejte atije personi qe mund te kem shkembyer dhe dy llafe privat=jashte kornizave te forumit.
Ai person, sido te sillet, gezon tek une nje "mbrojtje" te vecante. Ku une, nuk do te perfitoja KURRE nga respekti qe me eshte afruar nepermjet ndonje komunikimi ne privat=jashte formit.

Kjo ishte sa per hyrje.

Tani dy llafe rreth ceshtejes qe ishte ne thelb:

Citova-vecova ne textin tend keto dy pjese-aspekte, pse?

-Ti je shpreh ne ate menyre (ne pjesen e pare te citimit)sa, Angel, me te drejte beri pyetjen "Ckam thene ai (une) per femrat e forumit?".
Ti nuk e ke shpjeguar, e ke lene hapur, ne ajer dhe, me te drejte, ajo qe nuk di lidhjen e komenteve, nga menyra e formulimit tend i bie "Lufte kundra Vizionerit se ka fol per femrat e forumit"!!!

Pra, cfare thashe une qe duhet te me sulmojne ato!?

Hm..e perseris vete ate qe thashe "Nuk martohem kurre me shqiptare", kaq thashe: E cer pastaj!? Pse u dashkan t'u ngrikan te mbrohen!?
Pse nje antar forumi nuk paska deshire t'u martoka me shqiptare? Po ne djall te veje ky antare. Ci plasi atyre se do apo sdo, apo cer do e cer sdo Vizioneri!!!!???

Ku eshte llogjika jote ketu, per sulm nga ato?

Pse shpreha "Shqiptare" = "Femra shqiptare"!? Po pastaj? Aty kam fut dhe Nanen e motren time une, dhe ato jane femra shqiptare.
Pse, pse jane te familjes time dhe duhet te jene me te mira apo me te keqija se te tjeret!?


-Tani dalim tek citimi i pjeses tjeter, qe per mua, ka me shume VLERE te te sqaroj:

NUK te jam drejtuar ty, as kam komentuar jeten tende private POR, PERKUNDRAZI, kam thene qe "Une sdo i beja KURRE keto pyetje...... Etika ime nuk e lejon kete" dhe, shtrova pyetjet si shembull.

Pra, ne asnje forme apo menyre NUK kam kerkuar pergjigje te atyre pyetjeve dhe, AS ME Intereson fare jeta e tjetrit:
Kjo eshte nje vecori e imja. Larg jetes private te tjetrit. Secili i di vete zgjedhjet i tije ne jete.
Po keshtu, nuk lejoj dhe qe, asnje njeri, qofte dhe Nena ime apo Motra te me hyje ne jeten time private.

Pra, i nderuar Al, kapi gjerat, bisedat e shprehjet me sy me te holle.





Te pershendes prap dhe, gjithmon me respekt per ty, Vizioner

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 17:18
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Deb* ti je si shpirt mos e rruj hic dmth

Pse vizo,per gatim e pastrim qekemi ne vetem?




Cecilia, te vlersoj per me shume se sa, te behemi qesharake pa baza!!!???

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 17:21
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

vizio mos u merzit lale ky al eshte trap ja fut mufkave pa pik lidhje kshu virtualitet flas
fakti qe i ke shkru/sqaru kaq gjate do te thote qe e merr seriozisht forumin futi 1 te shajtme ose injoroje e kaq

nuk tregohen vlerat e robve forumeve se beqot te dalin te martum filozofet berbere dhe kshu etj etj ..take it easy

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 17:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*
Vizio nuk e di cfare te ka merzit ty, por dhe te pyesesh nuk besoj se eshte ofendim. Ti thua kurre nuk martohem me shqiptare. Une si femer do mendoja se dicka te ka ndodh qe arrin ne kete perfundim, gjersa ti nuk jep shpjegim. Nese nuk do te te citojme mos jep deklarata aq te prera. Ti flet me shume siguri. Eshte kjo siguri, na shtyn ne te mendojme se mund te kesh patur pervoje jo te mire me femra shqiptare.



Deb* po cfare thu o goce, cfare thu!? Pse jeni kaq cinike!?

Me mire, per pergjigje po "shpik" nje shembull banal:

Kur ti gatuan dhe e ke stufen ndezur, femija jote e ven doren mbi stufe?

Po pergjigjem vete: Besoj se jo. Pse jo? Sepse ti i ke thene qe te djeg doren kur eshte stufa e ndezur.
Pra, ai, femija jot, sa hete afrohet para stufes dhe e sheh te ndezur i kujtohen fjalet-keshillat e tua dhe nuk e ven doren mbi pllaka.

Ose rasti tjeter: Nje nga femijet e tu, nuk e mori parasysh keshillen tende dhe e vuri doren mbi pllaka. Gishtat iu dogjen. Vellaji apo motra e pa qe t'u diqken gishtat dhe kane gjithmone kujdes edhe me shume tani qe mos e vejne doren se e pesojne si vllaji apo motra.

Tani varianti i trete: Edhe ajo qe thua ti qendron si variat por, NUK DUHET marre si i vetmi. Duhet pasur parasysh qe dhe me dy shembujt me lart, meson njeriu dhe nxjerr konkluzione.


-Nuk e di a ishja i qarte, por uroj se po

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 17:34
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner



Deb* po cfare thu o goce, cfare thu!? Pse jeni kaq cinike!?

Me mire, per pergjigje po "shpik" nje shembull banal:

Kur ti gatuan dhe e ke stufen ndezur, femija jote e ven doren mbi stufe?

Po pergjigjem vete: Besoj se jo. Pse jo? Sepse ti i ke thene qe te djeg doren kur eshte stufa e ndezur.
Pra, ai, femija jot, sa hete afrohet para stufes dhe e sheh te ndezur i kujtohen fjalet-keshillat e tua dhe nuk e ven doren mbi pllaka.

Ose rasti tjeter: Nje nga femijet e tu, nuk e mori parasysh keshillen tende dhe e vuri doren mbi pllaka. Gishtat iu dogjen. Vellaji apo motra e pa qe t'u diqken gishtat dhe kane gjithmone kujdes edhe me shume tani qe mos e vejne doren se e pesojne si vllaji apo motra.

Tani varianti i trete: Edhe ajo qe thua ti qendron si variat por, NUK DUHET marre si i vetmi. Duhet pasur parasysh qe dhe me dy shembujt me lart, meson njeriu dhe nxjerr konkluzione.


-Nuk e di a ishja i qarte, por uroj se po



Do te thuash qe dhe ti je djegur nga...?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 17:48
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
vizio mos u merzit lale ky al eshte trap ja fut mufkave pa pik lidhje kshu virtualitet flas
fakti qe i ke shkru/sqaru kaq gjate do te thote qe e merr seriozisht forumin futi 1 te shajtme ose injoroje e kaq

nuk tregohen vlerat e robve forumeve se beqot te dalin te martum filozofet berbere dhe kshu etj etj ..take it easy



Angel, nuk eshte puna ke marrja seriozisht apo jo te forumit ne pergjthesi POR, une, dhe keshtu e konceproj qe, mbrapa nje pseodonimi qendron nje njeri, ashtu sic jam dhe une mbrapa nje pseodonimi (Vizioner) dhe ky njeri duhet respektuar, per aq kohe sa te respekton.

Dhe rasti me Al hyn aty, per mua, tek pseodonimet-njerzit qe kane krijuar nje fare respekti ne veshtrimin tim. Ashtu sic je dhe ti, si dhe disa te tjere, duke mos i permend pseodonimin tani. Kundrejte ketyre njerzve, ndjej obligim ti sqaroj me aq sa mundem dhe, me kryesorja, me keto njerez te kem sa me pak konflikt, mundesisht = zero (0).

Sigurisht qe debate dhe diskutime do te kete. Divergjenca mendimesh si dhe te perbashketa. Pse jemi ketu ne forum atehere?

Por, une KURRE nuk e kaloj ketu cakun e privatesise.


Pershembull tek mendimi im qe shpreh: Nuk martohem por bashkejetoj.

Eshte mendimi im, e drejta ime, si cdo njeri qe enderton jeten sic e precepton.
Perse u dashka te dilka ne konkluzione si persh. "Ooohhh fatkeqi, kushedi se c'trauma paska pesuar!"
Ose pyetja "A jane prinderit e tu te lumtur?"
Po c'lidhje kane ato ne diskutim!? Ndac te kene qene te lumtur e ndac jo. Ato kane jetu jeten dhe kohen e vet ne ate kohe te caktuar, kurse une jetoj jeten TIME ne kohen time. Jetoj jeten me pricipet e mija, me vizionet e mija.
Edhe mund te jene te gabuara (sipas ndonjerit)keto principe, por ja qe jane te mijat dhe une do heci me ato.
N.q.se takoj-ndesh diku nje njeri QOFTE EDHE Shqiptare me te njejtat principe si te mijat, do te ishte dicka e bukur por, edhe n.q,.se kurre jo, prap jeta vazhdon ne formen e perzgjedhur.


Keshtu Angel. Paskem frymezim sot, se mos u merzite ti me kete text te gjate?




Nejse.... E pive Kafen e darkes ti?

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 18:07
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*


Do te thuash qe dhe ti je djegur nga...?



Deb* po e tepron tani!!!???? Te di vajze me te zgjuar

Pse nuk merr dy rastet-shembujt e pare POR, te pelque .... te merje te fundit?

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 18:08
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

kush mi fshin mesazhet mua?

Po me cenohet liria e fjales po shkelen nenet e kushtetutes

po e shkruj prap ai/ajo qe ka vene tabelen ke mesazhi im eshte trap/e ne katror.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 18:12
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ne fakt AngelDevil kujtova se ishe akoma moderatore, por s'qenke me. Me ikjen e statusit te paska ik dhe edukata.

Bej pushim ca dite dhe po tu tek me vone kthehu te diskutosh pa ofenduar.

P.s. Mesazhe s'te ka fshire njeri. Kjo qe je, je.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2012 18:16
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 578 faqe: « E parė ... « 261 262 263 264 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275 276 277 278 279 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Mendime te castit...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.