Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Presidentet e shtetit shqiptar
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Joela
studente

Regjistruar: 29/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 47

Presidentet e shtetit shqiptar

Presidentet e shtetit shqiptar qe nga lindja e tij deri ne ditet e sotme:

· Ahmet Zogu (1925-1928)

· Ramiz Alia (1991-1992)

· Sali Berisha (1992-1997)

· Rexhep Meidani (1997-2002)

· Alfred Moisiu (2002- deri me sot)

__________________
Tė gjithė duan tė shkojnė nė parajsė,
por askush nuk do qė tė vdes...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2004 13:42
Joela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Joela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Joela (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Joela't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Joela Shto Joela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Joela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Joela
studente

Regjistruar: 29/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 47

Keni shume te drejte! Por:
Une kam vendosur ne liste Presidentet te cilet jane votuar ne nje parlament "pluralist". Nese vini re edhe Ramiz Alia eshte vendosur ne periudhen (1991-1992) edhe pse kete detyre e mbulonte qe me vdekjen e Hoxhes. Pra nuk eshte perfshire periudha e diktatures kur zgjedhja e presidentit ishte thjeshte nje formalitet.

__________________
Tė gjithė duan tė shkojnė nė parajsė,
por askush nuk do qė tė vdes...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2004 15:46
Joela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Joela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Joela (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Joela't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Joela Shto Joela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Joela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BUCS
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/07/2003
Vendbanimi: ???
Mesazhe: 1256

Ca lidhje ka ishte formalitet apo jo?

Duam apo sduam ajo eshte e vertet, ai ishte president, vene nga nje votim pluralist apo jo.

__________________
un-Retired

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2004 15:55
BUCS nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BUCS Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BUCS (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BUCS Shto BUCS nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BUCS nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

Unhappy

joela e dashur atehere ti duhet ta kishe quajtur temen
PRESIDENTET SHQIPETARE ,POR AMA VETEM ATA QE KONSIDEROJ UNE PERSONALISHT TE KEN QENE PRESIDENT SEPSE UNE MENDOJ QE ATA QE NUK JANE ZGJEDHUR NGA NJE SISTEM PLURALIST NUK JANE PRESIDENT (ATA JAN ,TE KUPTOHEMI DREJT, POR MEQENESE UNE NUK I KONSIDEROJ TE TILLE, SEPSE NE FUND TE FUNDIT ASHTU MENDOJ UNE, PO JA HEQIM TE DREJTEN).SI THE? AMSTEL MO, SE KESHTU ME PELQEN !!
Per ata qe futen tek tema une kam shkruajtur me lart titullin e temes me shkronja te medha sepse joela nuk kishte kohe.

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Janar 2004 11:37
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Joela
studente

Regjistruar: 29/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 47

Botaed!
Une kam dhene versionin tim duke konsideruar zgjedhjet pluraliste, kaq me lejon llogjika ime. Nuk kam informacion per kohen e komunizmit dhe as qe jam e interesuar qe te humultoj ne ate periudhe. Tema eshte e hapur qe te shtoni sa Presidente te doni plotesoni edhe "boshlleqet e mia"

Pershendetje

__________________
Tė gjithė duan tė shkojnė nė parajsė,
por askush nuk do qė tė vdes...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2004 00:16
Joela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Joela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Joela (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Joela't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Joela Shto Joela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Joela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Joela, duam apo nuk duam ne, ata qe kane drejtuar Shqiperine ne periudhen komuniste, bejne pjese ne historine e saj. Tjeter gje eshte se cfare kane bere ata ne ate periudhe, i takon historise t'i gjykoje se cfare kane bere, por ama nuk do ishte e drejte t'iu mohoje vendin qe kane pasur.

Admirali
D.V.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2004 07:37
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
historiani
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 11/11/2004
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 83

presidentet

Pershendetje !
Ata jane:
Ahmet Zogu
Omer Nishani
Haxhi LLeshi
Ramiz Alia
Sali Berisha
Rexhep Mejdani
Alfred Moisiu

Respekt per periudhe e Rexhep Mejdanit .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2004 14:39
historiani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė historiani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me historiani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: historiani Shto historiani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto historiani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Presidentet e shtetit shqiptar

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.