Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > letra imagjinare- perdite nga nje cmenduri Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 4.33.
Gjithsej 67 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Sot tere mengjesin e pata mendjen te kadaifi i mykur..Si nuk e pashe xhanem? U desh syri zhbirues i vjehrres sime maniake per te kuptuar qe ishte i mykur...Vrapova te pazari ta ktheja.Shitesi betohej qe se dinte, se s'kishte mundesi, por ja qe keshtu ishte. Ka gje te cuditshme ketu ne Shqiperi?JO! Gjithcka eshte e mundur! Genjeshtra sidomos ka privilegjin me te madh per te vepruar...
Zgjodha me nxitim nje qese tjeter, dhe vrapova per ne parukeri te beja nje krehje flokesh....
Sapo u ktheva ne zyre...Shyqyr qe pata kohe te vidhesha per pune private..
Rrofte puna e shtetit!

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2005 10:45
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Sot me postuan kete email....
Nje leter imagjinare, si vete titull i kesaj teme....

******************************
(Life story)!

Sikur Zoti te harronte per nje moment qe une jam nje dordolec i ndrequr me recka dhe te me dhuronte nje cope jete ,mbase nuk do te thosha te gjitha ato qe po mendoja. Por sigurisht do te mendoja te gjitha ato qe po them.
Do i jepja rendesi gjerave jo per vleren e tyre ,por per domethenien e tyre.Do flija pak,do enderroja shume,sepse cdo minute qe mbyllim syte humbasim gjashtedhjete sekonda drite. Do vazhdoja kur te tjeret do ndalonin,do zgjohesha kur te tjeret do flinin,do degjoja kur te tjeret do flisnin dhe sa do e shijoja nje akullore me cokollate !!!

Nese Zoti do te me jepte nje cope jete do vishesha thjesht ,do shtrihesha perballe djellit duke e lene te pa mbulluar jo vetem trupin tim por edhe shpirtin tim.

Zoti im,nese do mundesha do shkruaja urrejtjen time mbi akull dhe do prisja te dilte djelli.
Do pikturoja nje enderr te Van Gogut mbi yje,do recitoja nje poezi te Benedetit dhe nje kenge te Sheratit......Do te ishte serenata qe do ti dhuroja henes.
Do te ujisja me lotet e mi trendafilat, qe te ndjeja dhimbjen nga gjembat e tyre si dhe puthjen ngjyre kuqe nga fletet e tyre...

Ah Zoti im , sikur te kisha nje cope jete.... nuk do te lejoja te kalonte as edhe nje dite pa i thene njerzve qe i dashuroja ,se sa i dashuroja.Do beja cdo burre e cdo grua te besojne qe jane njerzit ato qe une dua dhe do dashurohesha me dashurine.Te njerzit do ti tregoja se sa gabim bejne kur besojne se ndalojne se dashuruari kur plaken,pa kuptuar se plaken kur ndalojne se dashuruari.
Femijes se vogel do ti jepja pende por do ta lija te mesonte vete se si te fluturoje .
Pleqeve do ti tregoja se vdekjen nuk e sjell pleqeria por “harresa” .
Mesova kaq shume gjera nga ju njerzit.......
Mesova se te gjithe duan te jetojne ne “Majen e malit “,pa kuptuar se lumturia qendron ne menyren se si zbret « faqen e pjerret »
Mesova se njeriu ka te drejte ta shohi tjetrin nga lart,vetem kur duhet ta ndihmoje te cohet. Jane kaq shume gjera qe mesova prej jush,por me te vertete nuk do te me hyjne ne pune sepse kur te me mbajne mbyllur brenda ne kete valixhe fatkeqesisht do jem i vdekur.
Te thuash gjithmon ate qe ndjen dhe te besh gjithmon ate qe mendon.

Nese do te dija qe sot do te ishte hera e fundit qe do te shihja te dilje nga dera,do te perqafoja dhe do te jepja nje puthje .Me pas do te te therrisja perseri qe te te jepja dhe te tjera.Nese do te dija qe kjo do te ishte hera e fundit qe do te shihja duke fjetur do te te perqafoja fort fort dhe do ti lutesha zotit qe te behesha roja i shpirtit tend . Nese do te dija qe kjo do te ishte hera e fundit qe do te degjoja zerin tend,do ta incizoja cdo fjale tenden qe te mund ta degjoja perseri e perseri.

Nese do ta dija qe do te ishin momentet e fundit qe do te shihja do te te thoja « te dashuroj « dhe do te supozoja jo llogjikisht se e dije me pare.
Ekziston gjithmon nje e neserme dhe jeta na jep edhe mundesi te tjera qe ti bejme gjerat ashtu sic duhet,por n.q.s. do te bejme vetem gabime na mbetet vetem e sotmja……..
Do doja te thoja se sa shume te dua dhe se kurre sdo te harroj.E nesermja nuk eshte e sigurt per askend si i ri e si i vjeter . Sonte mund te jete hera e fundit qe i shikon njerzit qe do.Prandaj mos prit me,beje sot sepse e nesermja nuk vjen kurre,sigurisht do te pendohesh per diten kur nuk gjete kohe per nje buzeqeshje, nje perqafim,nje puthje sepse ishe shume i zene per te realizuar nje deshire te tyren.
Mbaj ata qe dashuron prane vetes ,thuaj duke mermeritur se sa shume ke nevoje per ta,dashuroi,sillu mire gjithe kohen me ta, thuaji « me vjen keq » , » me fal « , » te lutem « , « faleminderit » dhe te gjithe fjalet e dashurise qe di.
Asnjehere nuk do te te mbajne mend per mendimet e tua te fshehta.Kerko nga Zoti fuqine dhe zgjuarsine qe ti shprehesh. Tregoju te tjereve domethenien e tyre.
Fillo te besh realitet endrrat e tua. …. Tani eshte momenti !!!!!!!!

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Nëntor 2005 09:47
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Isra eshte versioni shqip i LETRES SE FUNDIT TE GABRIEL GARCIA MARKEZIT kushtuar miqve.

Ditari im sot pjese nga mbreteria e endrrave- Remark



Ty jsi mé jaro, młj svet, mé žitķ,- ti je pranvera ime, bota ime, qënia ime
Mé vše, jį nemįm vķc... -gjithshka e imja, më tepër nuk kam
Jsi jasnį hvezda, kterį mi svitķ život-je ylli i shndritshëm që më shkëlqen jetën,
Ty jsi mé nebe, které se tocķ- je qielli im që rrotullohet,
Młj rįj, vše co mįm nejradeji- parajsa ime, gjithshka që më shumë dua

Jsi prķstavem lodķ mé touhy- je port për anijen e dëshirës sime
Tvé oci hvezdami noci mého bytķ- sytë e tu janë yjet e qënies sime
Tvé duše osvobozujķcķ dobrotou – shpirti jot një mirësi çliruese
mostem pres mé propasti a rozervanosti.- urë mes humnerës dhe ngritjes sime


Młj nejmilejšķ, jį už nejsem své JĮ- jsem vżdech ve vitru, kvet v rose, vecernķ sen. Drahż, chodķm jako ve snu- ne, život je vše co pochįzķ od tebe, a sen je všechno bez tebe. Nejmilejšķ, jį nejsem JĮ jsem TY, jsi mé opojenķ a mį neha.- më i dashuri im, unë nuk jam më Vetja ime, - jam frymëmarrja në erë, lulja e trëndafiltë, ëndrra e mbrëmjes. I shtrenjti im eci si në ëndërr- jo, jetë është gjithshka që vjen prej teje, dhe ëndërr gjithshka pa ty. Më i dashuri i zemrës sime, unë nuk jam më UNË, jam TI, ti je ngazëllimi im, ëmbëlsia ime...

Prichįzķš! Prichįzķš stįle,- afrohesh, afrohesh gjithmonë,
A prec tu nejsi.- por këtu gjithsesi nuk je
Cekįnķ mé je oslavou radostķ duše.- pritja ime është festë gëzimi për shpirtin

Mį všemocnį milostnį touha – dëshira ime e plotfuqishme e dashurisë
je nežnį jako kvetoucķ svit tvżch modrżch ocķ- - është e ëmbël si shkëlqimi në lulëzim i syve të tu të kaltert
a jako znejķcķ šperk – si një stoli që lëshon tinguj
tone ve snovém hįvu noci.- në atmosferën endërndjellëse të natës
Prichįzķš! Prichįzķš stįle,- vjen, gjithmonë vjen
Tichounkżm krokem lįsky me hapin e lehtë të dashurisë
Vznįšķš se blķž.- si vegim afrohesh
A jį na tebe cekįm.- Dhe unë të pres....

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Nëntor 2005 19:11
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsake_topolake
virtualmente virtuale

Regjistruar: 17/05/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 908

Cudi! Ti u shfaqe ne endrren time sikur te beje pjese tek normaliteti im, s’ishe ajer, fjale, mendime , ere, fortune, mal , rere por kishe nje trup, sy, duar, kembe, ishe njeri. Sa e cuditshme eshte imagjinata fantasia jone! Si ka mundesi qe te jep nje imazh te percaktuar? Kushedi e kujt eshte ajo fytyre? Mbase eshte vetem frut e imagjinates time, mbase do jete e dikujt qe do kem pare kalimthi, por sigurisht eshte hera e pare qe shoh ne enderr dike qe s’njoh fizikisht. Edhe ne folem sikur te ishim miq te vjeter apo komshi te deres ngjitur. Edhe m’u duk pak e cuditshme sesi ndodhi gjithe kjo, te pakten ne endrrat e mia, por ne te vertete kisha nenvleresuar forcen qe ka e ashtuquajtura inteligjenca artificiale, ku njerezit shprehen pa xheste nepermjet levizjes se gishterinjve, ku te qeshurat zevendesohen nga nje smiley e ku genjeshtrat apo te vertetat mbeten enigma, ku paradosalisht lind “pasioni”, “urrejtja”, simpatia, miqesia apo “dashuria”. Ku lindin iluzionet duke menduar per jeten paralele, ate tjetren, po tenden, qe s’e ke jetuar kurre.
Cuditerisht, kthehem ketu kur kam pak nostalgji, lexoj pak ditarin e te tjereve, sa me pelqen kjo gje! Lexoj dicka per ate, dicka per ty, dicka per te tjeret. Kushedi nese dikush kerkon te lexoj dicka tenden sikur te jete nje mesazh per te. Ej dreqi ta haje, s’besoj se te politika do beheshe paksa sentimental! Mbase s’i ben asnje efekt, mbase eshte e kunderta. Mah s’e di! Po mua c’me duhet njehere?!

Po mendoja se eshte me mire qe disa gjera te rrinin vetem ketu. Faktikisht po e mendoja me shume per veten kete gje. Po mendoja qe ai s’i ka lexuar kurre shkrimet e mia, mbase disa do ti pelqente, me shume se nje do ta keqkuptonte, sigurisht jo kete. Mua me pelqen qe kjo te mbetej dicka e imja qe “durrsake_topolake” , jo shume ndryshe ne jeten reale, te mbetej sekreti im. Me pelqen te kem nje sekret se deri tani s’e kam pasur nje.



Ps. analiste te pershendes, edhe per mua eshte nje kenaqesi te kthehem ketu. kiss

__________________
[io non c'ero e se c'ero dormivo]

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2005 11:42
durrsake_topolake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsake_topolake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsake_topolake (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsake_topolake Shto durrsake_topolake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsake_topolake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
yllipolar
Anetar i ri

Regjistruar: 08/11/2005
Vendbanimi: londer
Mesazhe: 1

Sa kontradiktore qe jemi

Ne radhe te pare dua te pershendesi te gjithe anetaret e forumit te avancuar qofshin apo edhe fanatike kur i vjen puna ne pikepamjet qe kane per jeten.
Tani une si anetar i ri kam lexuar disa shkrime ketu ne forum dhe pas shume shume vjetesh per here te pare me eshte dukur vetja shqiptar ose me mire e kam pranuar qe sado qe ti fshihesh shqiperise apo brengave qe ajo te ka falur prap eshte i vetmi vend dhe te vetmit njerez qe e detyrojne zemren tende te rrah si e marr.
Me ka amrdhur keq ne disa shkrime ketu ku nje person x shpreheshe qe shqiptaret bejne pune te rendomta etj etj e kma fjalen pune te rendomta ne emigrim.
Dhe nje shkrim tjeter ku njera tregonte se si mund te merret viza kur ke cdo gje ne jete dhe ske nevoje per te emigruar.
Pastaj shkrimi i trete eshte i nje vajze ku thonte se kush ehste sekreti i lumturise dhe pa iu ngelur qejfi te tjereve eshte i vetmi shkrim qe kam lexuar deri tani qe nuk mbart ne vetvete frymen e egoizmit te diskriminimit apo te kontradiktes.
Ne fakt jam ne nxitim e siper per sot por cfare dua tiu them te gjitheve eshte se si shqiptare si popull shqiptar jemi te mrekullueshem por do te ishim shume shume shume me te mrekullueshem nese do te hiqnim nga vetvetja egon dhe lartpamesine kundrejt te tjereve qe i shohim me primitive apo me fatkeqe dhe te gjenim force ne vetvete te mos perdornim fjale te tilla si lab malok lepur etj etj sepse mos harroni cfaredo qe te jesh cfaredo qe te kesh cfaredo qe te dish ne fund mbetesh njeri dhe ne rastin tone shqiptar.

__________________
Mos pretendo te jesh star ne erresiren jo permanente

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2005 15:16
yllipolar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė yllipolar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me yllipolar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: yllipolar Shto yllipolar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto yllipolar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Dekarti ka thene Mendoj prandaj Ekzistoj. UNA THEM Dashuroj prandaj ekzistoj.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Nëntor 2005 10:57
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Rikthim ne pjeset e filmit te jetes sime te lena diku ne nje cep te subkoshiences.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Nëntor 2005 18:59
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Me mungon vetja ime. Me duket sikur me ka zene gjumi letargjik dhe ka ngrire te gjithe zhvillimet ne boten time. Me duket sikur ngjyrat kane humbur, dhe me to edhe energjia, entuziazmi. Me duket sikur dimri me ka hyre ne palce, po te njejtet njerez po te njejtat gjera, po e njejta kohe, edhe pse gjithshka eshte varur gjithmone nga kendveshtrimi. Ka qene po i njejti realitet, vetem kendveshtrimi im ka qene tjeter. Me duket se me ka humbur vetia e te berit te pakten te nje cmendurie perdite. S'e di.
Me duket sikur kam frike nga shprehja e deshirave, e ndjenjave, e endrrave, sikur po t'i shpreha humbin magjine e tyre, sikur njerezit perreth nuk kuptojne, nuk depertojne dot ne mendimet e mia, ne boten time. Jam e qete. Por nuk me pelqen qetesia. Me duket sikur me ngrin brendesine time. Tani po pi pak vere. Kete mund te them se ishte 'cmenduria' e vogel e dites. Vera ne zyre ne orarin e punes. S'e kisha bere me pare, thashe ec mo po e provoj njehere. Mos me ngroh pak gjakun. Por pervec efektit fizik s'po i ndiej efekt psikologjik. Nuk shkruaj dot me as si me pare. Me ka humbur frymezimi, me ka humbur kontakti me boten time. Shpresoj te jete periudhe e perkohshme.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2005 18:23
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Me mungon vetja ime. Me duket sikur me ka zene gjumi letargjik dhe ka ngrire te gjithe zhvillimet ne boten time. Me duket sikur ngjyrat kane humbur, dhe me to edhe energjia, entuziazmi. Me duket sikur dimri me ka hyre ne palce, po te njejtet njerez po te njejtat gjera, po e njejta kohe, edhe pse gjithshka eshte varur gjithmone nga kendveshtrimi. Ka qene po i njejti realitet, vetem kendveshtrimi im ka qene tjeter. Me duket se me ka humbur vetia e te berit te pakten te nje cmendurie perdite. S'e di.
Me duket sikur kam frike nga shprehja e deshirave, e ndjenjave, e endrrave, sikur po t'i shpreha humbin magjine e tyre, sikur njerezit perreth nuk kuptojne, nuk depertojne dot ne mendimet e mia, ne boten time. Jam e qete. Por nuk me pelqen qetesia. Me duket sikur me ngrin brendesine time. Tani po pi pak vere. Kete mund te them se ishte 'cmenduria' e vogel e dites. Vera ne zyre ne orarin e punes. S'e kisha bere me pare, thashe ec mo po e provoj njehere. Mos me ngroh pak gjakun. Por pervec efektit fizik s'po i ndiej efekt psikologjik. Nuk shkruaj dot me as si me pare. Me ka humbur frymezimi, me ka humbur kontakti me boten time. Shpresoj te jete periudhe e perkohshme.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2005 18:23
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Jam plot

S'kam asgje qe me mungon. E ke parasysh ate ndjenjen egoiste, dekurajuese qe nuk je kurre atje ku duhet dhe duhet te punosh,punosh punosh ne marradhenie me njerezit ,ne organizimin e financave ,ne arritjet akademike, ne planifikimin e aktiviteteve dhe rolin e liderit ?-i thashe asaj qetesisht.Me pare e shtyja veten kaq shume -tani jo me ,e kuptoj qe duhet punuar me gjithe shpirt per cdo sfide qe del ,por me pare kisha nje egoizem brenda, nje ambicie dhe xhelozi qe me bente te ndihesha poshte cdo gjeje-bosh. Tani ,jo me. Jam plot- Nuk kam fituar ndonje llotari me miliona dollare por ndihem kaq e pasur me keto qe kam arritur me pune:dy punet e mia qe me kane mesuar kaq shume gjera, studimet qe me terheqin kaq shume ,e adhuroj psikologjine, aktivietet,hobet ,arti, photografia, piktura, shoqet e mia qe me ulin prej piedestalit kur ne zemer filloj te ndjej mekatet e mia te zakonshme te arrogances dhe krenarise, motra ime qe jam lutur te jem afer saj pas shtrengates me te, familja ime qe i dua kaq shume, njerezit me mijera kilometra larg qe flas me ta, checku qe marr cdo dy jave ne Bursar's Office, inkurajimet e L-se,liderit te kishes sime teksa sheh se sa me pasion e dua une Zotin, shoqeria me Zotin tim qe mi ka dhene gjithe keto me siper,endrrat dhe qellimet qe formohen cdo jave, cdo dite, cdo ide qe Zoti im aprovon, udhetime ne Boston,dates,projekte per te ndihmuar atje ne Tirane,dhurata krishlinjesh per femijet ne Nairobi, oh sa shume gjera ka per te bere,sa shume njerez per te ndihmuar, sa shume njerez per te ngritur lart sepse mesa shoh shume kane rene poshte...shume ndihen kaq te pashprese sepse s'e dine qe pervec 'ujqerve'(edhe pse s'jane te tille) , ka engjej qe ngrejne fortesa te palekundura prej besimit.

Kam fituar qetesine-Ja jeta ime varet ne fije peri- cdo gje mund te shkoj kaq keq,nje dhimbje koke-migrene qe te prish gjumin,nje shoqe qe te shqeteson me veprimet e saj, nje aksident, nje semundje, nje termet,endrra te frikshme,humbet punen,nje perplasje aeroplanesh,nje djale qe te drejton pistoleten ne pune, nje uragan, nje tsunam,dhe une s'kam asgje ne dore ,asgje ehde pse ne disa raste genjej veten.
Megjithate jam plot sepse e vetmja gje qe do kete rendesi ne kete jete eshte marredhenia ime me Babin tim.
Gjithcka i detyrohem atij,ai me ka dhene kaq shume dhurata.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Modifikuar nga lorie datė 22/11/2005 ora 21:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2005 20:55
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 67 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > letra imagjinare- perdite nga nje cmenduri

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.