Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > lajmet e dites Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ai qe don te provoj kte lloj ndjesia te me telefonoj pa hezitim....dhe kenaqesia nuk do ju mungoj.... [/B][/QUOTE]

Durres o Durres po ne ne Vlore kemi patur dhe kemi balte me shume se ju.E di apo jo. Me kujtova nje dy rrugica te ngushta afer shtepise se vjeter.Ato ishin plot me balte,por njerzit aty kalonin sepse ishte me shkurt per ne rrugen kryesore.Dikush vendoste disa gure zalli marre ne ndonje pirg zhavorri dhe i vendoste per te mos u futur ne balte. E shihje popullin duke bere balet maje gurve e duke u lekundur sa majtas e djathtas . Ne qoftese kishe gardhin ose ndonje mure afer,mund te mbaheshe .Nuk shpetoje plotesisht, por te futej vetem njera kembe ne lluce.Kur rreshqisje nga guret dhe nuk kishe ku te mbeshteteshe e pesoje keq nga rruga e shkurter.Njehere shkoja ne nje aheng dhe i rashe shkurt.Deri tek gjysma shkova mire,por mbas nje hapi tjeter rreshqiti njera kkembe dhe kostumi im u be per ibret.Bile edhe fytyra mu mbulua nga sterkalat e baltes.U ktheva mbrapsht dhe shkova ne aheng i veshur sportiv.Mire te gjeti me tha ime shoqe gjersa kalon tek rrugica e baltes.Im bir i mesmi luante futboll para pallatit dhe behej balte kembe e koke.Ne shtepi hynte fshehurazi meje ose kur une nuk ndodhesha brenda.Kemi kujtime te bukura nga balta.Kam 10 vjet qe nuk me jane bere kepucet asnjehere me balte,bile nuk kane nevoj as per boje,por e di ti qe duke na kujtuar balten,na bere nostalgjik per ta provuar.Ne fakt garden-in tim e kam te shtruar me pllaka ,por po me lejoi gjitonia nje zezake nga Gana do te perseris eksperimentin tend.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 15:16
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ahh te keqen e baltes se Coles ...........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 15:19
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

tani e kuptoj qe kemi ngrene shpulla kot se koti nga prinderit dhe u kemi dhene shpulla kot se koti femijve tane per shkakte baltes.
uh sa kam qesh o vlora
nga nje kostum kishim ne te shkretet se mos kishim dy. ai qe kish dy quhej i pasur.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 16:00
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

Citim:
Po citoj ato që tha durrsak
Ai qe don te provoj kte lloj ndjesia te me telefonoj pa hezitim....dhe kenaqesia nuk do ju mungoj....


ore si ta kesh hallin ti? kudo qe te lexoj, ofron numerin e telefonit... ne djall te veje beje si burrat e nxirre te shkretin... numer :p

E na gajaset me keto baltat tuaja ju... une per vete boje ketej jashte nuk kam perdorur kurre. Kam nje nga ato furce/sfungjer qe u jep shkelqim me nje te kaluar... ajo jo Kotka?

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 16:45
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

uh cupka, e di c'mu kujtua tani, kur une isha e vogel te djelen ne mengjes, kur ime me hapte petat e byrekut, une nxirja tek shkallet e pallatit gjithe kepucet e familjes me rradhe.

po ju a pershkruaj procesin e pastrimit:

1. merja nje spatull te vogel qe hiqja balten e thate.

2. me nje lecke te njome laja te gjitha kepucet.

3. 10 minuta te thaheshin

4. lyerje me furca te thata 10 vjecare te bera kocke nga perdorimi, ndonjehere i lyenim edhe me derrasen e furces.

5. gjysem ore tharje prape

6. me lecka leshi i llustronim

7. i linim edhe nje ore jashte tek shkalla, qe te shihnin komshinjte sa mire i kishim llustruar, ishim ne gare

8. futeshin kepucet brenda neper vende ne apartament

9. fshihej dhe lahej shkalla nga pluhuri i madh i kepuceve

10. vinte radha e komshies per pastrim kepucesh

11. mamaja ime e kish mbaruar byrekun para meje , mua me kish zene ora 12 i drekes vetem me pastrimin e kepuceve.

Sa te zene qe ishim si femije eh, jete aktive jo perpara lojrave me compjuter

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 16:56
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ah moj kotka c'me bere te qesh me te madhe me listen qe ke bere.Aso kohe i kisha femijet te vegjel dhe keto pune i kish ne kuriz ime shoqe.Ajo grindej me femijet duke ju pastruar balten nga kepucet e ne fund i bojatiste.Problem ish edhe H2O, i cili vinte dy here ne dite.
Te mori e mira moj fisnikja kotka qe na permend furcat e thara e ndonjehere perdorimin e furces se bojes se vajit(.) kur furces se kepucve i dilnin qimet e nuk mund ta perdorje.Ishte jeta uniforme,e njejte per te gjithe.

turli une kam patur shtepine ne Cole por jo ne thellesi,por diku aty tek Posta e Coles.Andej me poshte ishte komplet mocal,sidomos ne dimer.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 17:23
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re plane682_597861a.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 42 herė.

Hajt nje dore se nuk ndizet ........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2008 02:11
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsak
INXHINJER LULESH

Regjistruar: 17/11/2004
Vendbanimi: USA Arizona
Mesazhe: 1455

Citim:
Po citoj ato që tha cupka


ore si ta kesh hallin ti? kudo qe te lexoj, ofron numerin e telefonit... ne djall te veje beje si burrat e nxirre te shkretin... numer :p



hahahaha ja ja nuk e nxjerr (nr dmth) Me pelqejn njerzit qe jane kurioz Ishte sa per reklam moj cupka. Pastaj une jam i abonuar me Sprint, po qe se jemi ne te njenjten linje mund te kursejm ca para...

__________________
The game of life is hard to play, I'm gonna win anyway....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2008 11:33
durrsak nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsak Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsak (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsak Shto durrsak nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsak nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ruby_DR
Special

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: aty ku nuk ta pret mendja
Mesazhe: 2080

Citim:
Po citoj ato që tha kotka
uh cupka, e di c'mu kujtua tani, kur une isha e vogel te djelen ne mengjes, kur ime me hapte petat e byrekut, une nxirja tek shkallet e pallatit gjithe kepucet e familjes me rradhe.

po ju a pershkruaj procesin e pastrimit:

1. merja nje spatull te vogel qe hiqja balten e thate.

2. me nje lecke te njome laja te gjitha kepucet.

3. 10 minuta te thaheshin

4. lyerje me furca te thata 10 vjecare te bera kocke nga perdorimi, ndonjehere i lyenim edhe me derrasen e furces.

5. gjysem ore tharje prape

6. me lecka leshi i llustronim

7. i linim edhe nje ore jashte tek shkalla, qe te shihnin komshinjte sa mire i kishim llustruar, ishim ne gare

8. futeshin kepucet brenda neper vende ne apartament

9. fshihej dhe lahej shkalla nga pluhuri i madh i kepuceve

10. vinte radha e komshies per pastrim kepucesh

11. mamaja ime e kish mbaruar byrekun para meje , mua me kish zene ora 12 i drekes vetem me pastrimin e kepuceve.

Sa te zene qe ishim si femije eh, jete aktive jo perpara lojrave me compjuter



o Kotka pse nuk thu ti qe paske qene me hap nje dyqan me llustru kepucet.. Hahahahahaha ..

__________________
<<<<<<<< VENTO DI PASSIONE MAI DOMATA>>>>>>>>>>>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2008 20:07
Ruby_DR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ruby_DR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ruby_DR (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ruby_DR't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ruby_DR Shto Ruby_DR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ruby_DR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ol3Nj@_UsA
Anetar i ri

Regjistruar: 03/10/2008
Vendbanimi: Atje ku stresi eshte pjese e pandashme e jetes,dhe c'do gje behet me nxitim
Mesazhe: 15

Paskan mbaru lajmet e dites?

Ktu ke une eshte nate kshu qe s'kam c'them  

__________________
_ *A moj Amerike e shkrete,me more gjithe ato vjet-e, ne Shqiperi do vi perjete se ketu me ka lezet-e*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2008 04:50
Ol3Nj@_UsA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ol3Nj@_UsA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ol3Nj@_UsA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ol3Nj@_UsA Shto Ol3Nj@_UsA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ol3Nj@_UsA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > lajmet e dites

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.