Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Kampionati Shqiptar > Informacione mbi Superligen Shqiptare. Lajme nga Merkato Etje
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Mandi-DiNaMo
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/07/2008
Vendbanimi: Tirona
Mesazhe: 119

DiNaMo

Futboll
Ramadani, njeriu asist i bluve
30 Korrik “Më 2005 kam qenë në formacionin e skuadrës së Varteksit të Varazhdinit, në ndeshjen e dytë në Intertoto, kur e kemi mundur 4﷓1. Dhe kam pasuar për golat e Benkos. Por tani ndryshojnë gjërat...”



Zedi Ramadani, 23﷓vjeçar, është një ndër blerjet e reja të Dinamos, që kanë ardhur së bashku me trajnerin kroat, Zllatko Daliç. Ramadani, në rolin e mesfushorit pas dy sulmuesish, do të ketë një kontratë njëvjeçare, me opsionin për ta shtuar dhe një vit tjetër. (Edhe presidenti Sulaj ka hequr dorë nga kontratat thjesht njëvjeçare, që, më së shumti, e hallakasnin skuadrën dinamovite, siç ndodhi në prag të Champions League). Ramadani ka një karrierë të pasur në Kroaci, sepse ka luajtur me NK Varteksin, Pulën (skuadra e qytetit të lindjes), por dhe me Rijekën, prej së cilës është shkëputur për t’u bërë pjesë e Dinamos. Nuk ësht` se nuk e njeh ambientin dinamovit, madje duke qenë shqiptar me origjinë, kërkon të ndihet i tillë mes skuadrës. Nuk e flet mirë gjuhën shqipe, por megjithatë arrin të kuptojë dhe të komunikojë. E quan një skuadër të madhe Dinamon, me të cilën ka vetëm një objektiv, marrjen e titullit kampion.

﷓ Zedi Ramadani, si e ndien veten te Dinamo?

﷓ Për mua është një skuadër e madhe. Siç dhe më kanë thënë, është një ekip që ka një histori në Shqipëri. Nuk është se nuk e njoh, edhe sepse kam patur shansin të jem kundërshtar me të në Intertoto më 2005﷓ën. Për mua është një skuadër super, me lojtarë të mirë e të sjellshëm, të cilët dijnë ta krijojnë ambientin miqësor.

﷓ Cila është karriera e Ramadanit?

﷓ Kam luajtur fillimisht me Varteks të Varazhdinit për tre vjet. Më pas, për vetëm një vit, me Pulan e Kroacisë dhe mandej te Rijeka. Tashmë jam stacionuar te Dinamo. Ishte dhe një zgjedhje e trajnerit Daliç për të më marrë në këtë skuadër. Pastaj, më pëlqente dhe një karrierë në kampionatin shqiptar.

﷓ Kohëzgjatja e kontratës suaj?

﷓ Ende nuk e kemi hedhur firmën, por do të jetë njëvjeçare, me opsionin për një vit shtesë, nëse do të shkojnë gjërat mirë.

﷓ Përmendët Varteksin dhe njohjen që keni për Dinamon. Por ju nuk keni luajtur në ndeshjen e parë në Tiranë...

﷓ Po, por kam qenë në formacion në ndeshjen e dytë, në të cilën ka fituar Varteksi 4﷓1, me katër gola të Benkoes. Nëse e kujtoj mirë për dy prej tyre, asistet kanë qenë të miat. Asokohe isha kundërshtar i Dinamos dhe normalisht jam gëzuar për fitoren e Varteksit. Por tani ndryshojnë gjërat...

﷓ Roli juaj i preferuar?

﷓ Mesfushor pas dy sulmuesve. Më pëlqen dhe të shënoj e shpresoj ta kem këtë shans në lojë.

﷓ Së fundi, çfarë shpresoni të arrini?

﷓ Sigurisht do të më pëlqente që të merrja një titull kampion me Dinamon. Aq më tepër që është kampione në fuqi dhe duhet ta mbrojë atë trofe. Skuadra është dhe të gjithë së bashku do ta mbajmë lart emrin e këtij klubi. E meriton.

__________________
Fc DiNaMo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2008 10:43
Mandi-DiNaMo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mandi-DiNaMo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mandi-DiNaMo (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Mandi-DiNaMo't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mandi-DiNaMo Shto Mandi-DiNaMo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mandi-DiNaMo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Kampionati Shqiptar > Informacione mbi Superligen Shqiptare. Lajme nga Merkato Etje

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.