Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Humor politik
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

se ke keq arturm, po s'me dukje ksoj tipi ti .

Ndonje grimce sna solle?

Ate videon ma le merak...


Lepuri dhe Brreshka = Zgjedhjet Ne Tirane

Shpallet një garë për 100 metra vrap. Në garë paraqiten lepuri dhe breshka. Lepuri, natyrisht paraqitet, sepse i ka të gjithë parametrat për të marrë pjesë në një garë vrapimi. Breshka, që i habiti të gjithë u fut në garë edhe ajo, por me një dredhi të parapërgatitur mirë. Foli me një breshkë tjetër dhe ranë dakort që kur të jepej "starti" i fillimit të garës, breshka e parë do nisej bashkë me lepurin, ndërsa tjetra do të priste lepurin nga ana tejtër, tek "finishi" i garës dhe aty do bënte sikur po fitonte garën.
Me fillimin e garës lepuri u lëshua me të katra dhe kur po mendonte i lodhur por i gëzuar se kish fituar garën, siç i dukej më se normale, pa breshkën që preu shiritin e "finishit". U revoltua shumë i ziu lepur dhe protestoi me gjithë forcën e një atleti të stërvitur mirë. Kryetari i jurisë ia pranoi protestën dhe vendosi të përsërisë garën. Ndodhi e njëjta gjë. Starti u dha, lepuri u nis bashkë me breshkën, por në finish mbërriti përsëri e para breshka ..vetem se ishte breshk tjeter!
Juria ndau çmimet dhe fitoi breshka. Ndërkohë që kryetari i jurisë po i varte breshkës medaljen në qafë e pyeti : Po ti e fitove me gjithë mend garën?
Breshka u përgjigj: -Sigurisht!
Kryetari ia ktheu: -Po pra, po, por nuk paske fytyre vrapuesi!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Modifikuar nga lule datė 20/07/2011 ora 22:16

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2011 22:00
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

E bukurt kjo e breshkes.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Korrik 2011 20:51
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha lule
se ke keq arturm, po s'me dukje ksoj tipi ti .

Ndonje grimce sna solle?

Ate videon ma le merak...


Lepuri dhe Brreshka = Zgjedhjet Ne Tirane

Shpallet një garë për 100 metra vrap. Në garë paraqiten lepuri dhe breshka. Lepuri, natyrisht paraqitet, sepse i ka të gjithë parametrat për të marrë pjesë në një garë vrapimi. Breshka, që i habiti të gjithë u fut në garë edhe ajo, por me një dredhi të parapërgatitur mirë. Foli me një breshkë tjetër dhe ranë dakort që kur të jepej "starti" i fillimit të garës, breshka e parë do nisej bashkë me lepurin, ndërsa tjetra do të priste lepurin nga ana tejtër, tek "finishi" i garës dhe aty do bënte sikur po fitonte garën.
Me fillimin e garës lepuri u lëshua me të katra dhe kur po mendonte i lodhur por i gëzuar se kish fituar garën, siç i dukej më se normale, pa breshkën që preu shiritin e "finishit". U revoltua shumë i ziu lepur dhe protestoi me gjithë forcën e një atleti të stërvitur mirë. Kryetari i jurisë ia pranoi protestën dhe vendosi të përsërisë garën. Ndodhi e njëjta gjë. Starti u dha, lepuri u nis bashkë me breshkën, por në finish mbërriti përsëri e para breshka ..vetem se ishte breshk tjeter!
Juria ndau çmimet dhe fitoi breshka. Ndërkohë që kryetari i jurisë po i varte breshkës medaljen në qafë e pyeti : Po ti e fitove me gjithë mend garën?
Breshka u përgjigj: -Sigurisht!
Kryetari ia ktheu: -Po pra, po, por nuk paske fytyre vrapuesi!

Hahahae forte kjo.
Pasi pushtuan nje qytet,
I thote komandanti shvejkut- shko e me sill nga nje vajze te virgjer per nate.
Shkon shvejku.
Pas disa ditesh, komandanti e therret shvjekun.
ore trap une te kam thene te virgjera e jo keshtu si mi ke sjelle ti.
Nuk di gje si te kane dale ty, po sa here i kam provuar une ato ishin te virgjera.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Korrik 2011 21:03
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

lol

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Korrik 2011 23:40
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

E theu prape rekordin dreqi

“Edhe këtë vit, Kryeministri Berisha ka zgjedhur sërish bregdetin e Dhërmiut për të kaluar disa ditë pushimi. Kryeministri Berisha ndodhet në Dhërmi së bashku me familjen e tij, si dhe me nipërit dhe mbesat me të cilët është shumë i lidhur.
Ashtu si edhe një vit më parë, aktivitet kryesor të tij ai ka pasur notin. Sot ai zhvilloi garën e tij tradicionale me veten e tij, garë gjatë të cilës Kryeministri theu rekordin e tij të një viti më parë. Ai notoi plot 132 minuta kundrejt 127 minutave të një viti më parë. Gara filloi në ora 11.00 dhe u mbyll pas 132 minutave, pra në orën 13.12 minuta. Vëzhguesit e garës thanë se ajo zgjati më shumë se 132 minuta, por vetë Kryeministri preferon të deklarojë si kohë noti 132 min dhe reston ta lerë për vitin tjetër.
Kryeministri Berisha nuk dëshironte ta bënte publike këtë veprimtari të tij private, por rrjedhja e informacionit në media bëri që Zyra e Shtypit ta zbardhë të vërtetën rreth këtij aktiviteti.
Pushimi në Dhërmi gjatë sezonit veror për Kryeministrin Berisha është kthyer në një ritual pothuajse të përvitshëm, duke mbetur një nga të paktët politikanë të vendit që zgjedh si destinacion për të kaluar pushimet gjithmonë bukuritë natyrore të Shqipërisë”, thuhet ne njoftimin e Kryeministrise.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2011 22:09
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Fatos Nano ne berberhone...

Sapo u ul Nano, per tu qeth, berberi menjehere e pyet, se si duket Sali Berisha?

Nuk i pergjigjet, por vetem i hedh nje veshtrim te habitur... çne ?
Nderkohe, berberi vazhdon ta qethe dhe perseri e pyet:

ç'do te behet me Sali Berishen?

Nano e sheh .. dhe nenqesh lehte..

Po per çudi berberi vazhdon:
A do e mbaje per kohe te gjate Berisha qeverin nen kontrroll?

Nano e degjon, por nuk i kthen pergjigje..

Berberi e perseriti edhe here te tjera pyetjen, derisa mbaroi se qethuri dhe nisi te shkunde qimet.
Ne keto caste, Nanos nuk iu durua dhe i kthehet berberit:

Me cave koken, gjithe kohen, me Berishen! Cfare doje te dije?

Asgje.- i tha berberi, me qetsine me te madhe ..thjesht te pyesja, per te te qethur me mire.

Nano habitet : - Si do me qethje me mire, me pyetje te tilla idiote?

Berberi i thot :
E po, kur te permendja Berishen, ty te ngriheshin qimet perpjete dhe une e kisha me kollaj per ti kapur me gershere..

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Modifikuar nga lule datė 15/08/2011 ora 10:28

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2011 10:20
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Nga Sala nder vite

-Sala ne Erseke !
Ersekaaar dhe ersekaaaare !
Sala ne Shale !
Kam ardh ketu, me u perqafu me Shalen e Lirise.

Kur shkoi Sala per ngushellimet tek familja e nje polici qe u vra ne detyre dhe tha: "jam jashte mase i gzum te marr pjese ne hidherimin tuj..."

Ne mitingun e Lushnjes Sala tha : "Populli trim i Lushnjes!" vete lushnjaret filluan qeshnin.






Thuaj po deshe qe nuk ka bere asgje per popullin! Ai te kenaq!

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 03:22
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Thone se Enver Hoxha pati therrit njeher nje plak te vjeter qe t'i tregonte erralla.
Keshtu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule për t'ia treguar perrallat aty.

- Shum t' bukur e paske ber kopshtin me lule - i tha plaku

- Un kopsht te till me lule kam bere tere Shqiperin ..
ia preu Enveri ,duke gjetur rastin per te ber çik propagande.

I thote plaku :
- A kam ardhur un te te tregoj perralla ty,
apo ke ardhur ti te me tregosh perralla mua ?

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 20:01
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ha

Ha

Ha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 05:20
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha lule
Thone se Enver Hoxha pati therrit njeher nje plak te vjeter qe t'i tregonte erralla.
Keshtu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule për t'ia treguar perrallat aty.

- Shum t' bukur e paske ber kopshtin me lule - i tha plaku

- Un kopsht te till me lule kam bere tere Shqiperin ..
ia preu Enveri ,duke gjetur rastin per te ber çik propagande.

I thote plaku :
- A kam ardhur un te te tregoj perralla ty,
apo ke ardhur ti te me tregosh perralla mua ?


Po nga i gjen keto moj e bekuar se na shkrive se qeshuri.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 16:09
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:53 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Humor politik

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.