Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Dedikuar gjithe (pseudo) patrioteve shqiptare
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

shteti eshte me efikas?! po juve cdo dite ktu krenoheni me evropen dhe talleni me ameriken, dhe me te drjet ne shume ane, ktu akoma skam insurance dhe duhet te paguaj cash nese kam ndonje problem jo emergjencie, vec nje shembull por kjo ska lidhje aspak per cfar po dikutojm ne. shumica e shteteve evropiane kane standarte jetese me te mire se amreikant.

pyetja ime ishte pse ka shqiptar me pak neper burgje ktu?
nese une do jetoja neper evrope tash 16 vjet, dhe nese do takoja nje goce kur ti them se jam shqiptar ajo te iku me neveri vetem se jam shqittar do behesha psycho nese nje grup shokesh evropian do me perbuznin vetem se jam shqiptar do behesha psycho dhe nese ky avaz do vazhdonte per 16 vjet, vitin e dyte do bashkohesha me grupin tim shqiptar ku nuk kam perbuzje prej tyre, dhe to vazhdoja rrugen e krimit, edhe pse krimi nuk eshte ne natyren time si person aspak, meqe flet vet rekordi i gjithe ktyre viteve ktu.
hypothetcly thjesht te dhashe disa shembuj te thjeshte pse shume shqiptar jane neper burgje atje, nga paragjykimet dhe prpoganda kurve evropiane. dhe prandaj une i kam prekrahur gjithe ato hajdutat e medhenj shqitare ne evrope qe skane vrare njersz por kane bere para te madhe neper evrope. une kam repsekt per ato shqiptar, me mire se sa ti puthin bythen si inferiora evropianve.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2011 11:01
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

edhe ky reputacion kriminal i shqitarve neper evrope tani, do shnderrhoet ne nje respekt ne nje te ardhme per brezat e ardhshem shqiptar.
sepse kjo tregon se nuk jane popull inferior sherbyes, por nje komb i mbushur me individuals. qe kemi produce kriminela, shkrimtar, artista edhe puntor te thjeshte etj. ky eshte nje pasyrim i nje rrace perendimore. harroje propganden lame greko/serbe.
amerikant sot tallen vetem me fjalen greek, po per shqiptarin kane me shume respekt, si rrace edhe pse e dijn qe nuk kemi shtet te fort

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2011 11:43
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Kurt

Per shume gjera ne keto dy post-imet e fundit jam dakort me ty, sidomos per sa i perket europes.

Nuk mendoj se po te mos ma varte nje goce apo te mos me beheshin shoke europianet do "hidhesha" ne krahet e krimit shqiptar sepse ata "nuk me perbuzin". Jo, do shoqerohesha me europianet ne kuptimin qe ata kane per "shoqerine", pa u ndjere aspak inferior, dhe do shoqerohesha me shqiptaret, ne kuptimin qe keta kane per "shoqerine", pa qene e thene qe keta shqiptare te jene kriminela.

Gjithashtu nuk mendoj qe amerikanet kane ndonje respekt kushedi cfare per ne (ka rrezik se 99% e tyre, people, nuk e dine ku bie shqiperia). Une kam pare te pakten nja dy tre filma hollywoodiane ne te cilat shqiperia dhe/ose shqiptaret nuk dalin ne nje drite pozitive (dhe qe te hysh ne konceptin e skenaristeve hollywoodiane ne kete optike tregon dicka, apo jo?). Por te pakten amerikanet ne krahasim nuk e bejne "me qellim" ashtu sic bejne europianet.

Por nejse, kjo do ishte nje teme me vete qe e kam konsumuar shpesh edhe me Fajtorin.

Per sa i perket temes une nuk eshte se nuk jam nacionalist ose mendoj se nuk duhet te jemi nacionaliste, puna eshte te jemi koherente (dhe jo ipokrite) dhe ne masen e duhur, per te vituar majmunizmat (personalisht jam ndjere i turperuar me figuren qe bene gjithe tifozet shqiptare kur fituam 2-0 me Greqine ne futboll, edhe sikur te kishim rimarre gjithe tokat e Camerise nuk do terboheshim ashtu nga gezimi).
Ne jemi nje vend me merita dhe mangesi historike njerezore shoqerore e ku di une se cfare NE TE NJEJTEN MASE me sa jane greket, serbet, italianet e ku di une se cfare.

Nuk jemi as me shume e as me pak, s'ka nevoje tu biem daulleve me shume se c'duhet per keto gjera.

Personalisht mendoj se kombesia duhet te hiqet fare nga kriteret e gjendjes civile, duhet te ekzistoje vetem shtetesia si nocion modern i civilizimit (ashtu sic eshte ne Itali apo ne Amerike).

Vetem shtetet qe akoma nuk i kane mbyllur llogarite me historine, te kaluaren e vet kane ngelur akoma tek nocioni i "kombesise".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2011 17:52
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Per te lehtesuar temen po bej ca shtjellime lidhur me disa terma.

Nacionalist=njeri qe per kombin e vet eshte i gatshem te jape edhe jeten, ne pergjithesi e karakterizon urrejtja per te huajt dhe hyn tek ksenofobia.
Patrioti=atdhedashes= njeri qe e do atdheun e tij pavarsisht se mund te jete apo kete kombesi tjeter. Patriotet ne pergjithesi i bejne thirrje arsyes dhe komunikimit dhe luften e mendojne si gjene me te fundit.
Krenar kombetar= njeri qe eshte krenar per origjinen e tij, ne pergjithesi dite festash kombetare valvit flamurin e tij kombetar kudo.( ai mund te jetoje edhe larg vendlindjes por mban gjalle dashurine per vendlindjen -jeton me realitetin )

Kombesia=pjestare te nje kombi, te nje gjuhe e nje gjaku, ose grumbullim fisesh apo tribush qe kane te njejtin gjak.

nenshtetesia=pranimi nga nje person pavarsisht kombesise se tij te marre nenshtesine e nje shteti ku jeton, duke u betuar nese e kerkon ne moshe madhore se do rrespektoje ligjet e shtetit ku do jetoje, per aq kohe sa do jetoje aty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2011 20:51
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Arturm, e mora ate shembullin per goca se nuk e harroj kurre te pakten 12-13 vite me pare isha tek nje disko/night club te madh ktu.
dhe takoj tre goca zeshkane turiste evopiane. mbas 5 mintuash fillova duke u puthur me njeren ne dance floor dhe duke prekur njeri-tjetrin qe vetem sex nuk benim dot se ishim ne publik. jam edhe good kisser, i shkrij femrat i hipnotizoj fare LOl
mbas gjysem ore duke pire nje gote fillojm e bejm icik muhabet, ajo ishte nga athina, sekondin qe i kam thene qe jam nga shqiperia ka kthyer koken dhe iku me vrap tek shoqet e saja.
isha i ri ne amerike dhe nuk e kuptoja mire urrejtjen e grekve ndaj nesh. meqe ktu nuk egzistonte nje gje kshtu ndaj nesh. por u merzita aq shume i nevrikosur per momentin sa nuk e ke idene.
mbas 5 minutash kam kapur nje bionde amerikane qe ishte shume edhe me e bukur se kjo, kam kalur naten duke u puthur me ket bionden krejt aty afer ktyre grekeve lame qe kishin ngelur vetem me njera-tjetren, ja kapja bythet biondes taman si bad guy nersy te ksaj grekes qe iku, dhe qeshja duke tall bythen.
kishte ngel si shkerdhat duke shikuar ajo.
ne fund kisha edhe pire pak, i thashe ksaj grekes: i was just being generous with you ugly motherfucker.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2011 23:20
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Krenar me kombin

Patriot etj etj

Po cili komb ne bote nuk eshte? Pastaj cfare vjen nga kjo?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2011 02:30
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:

Per te lehtesuar temen po bej ca shtjellime lidhur me disa terma.



Po e lehtesoj edhe une pak temen dhe une duke bere ca shtjellime

Citim:

Nacionalist=njeri qe per kombin e vet eshte i gatshem te jape edhe jeten, ne pergjithesi e karakterizon urrejtja per te huajt dhe hyn tek ksenofobia.



Aktualisht ne Shqiperi nga keta = zero per qind

Citim:

Patrioti=atdhedashes= njeri qe e do atdheun e tij pavarsisht se mund te jete apo kete kombesi tjeter. Patriotet ne pergjithesi i bejne thirrje arsyes dhe komunikimit dhe luften e mendojne si gjene me te fundit.



Aktualisht ne Shqiperi nga keta = PAK

Citim:

Krenar kombetar= njeri qe eshte krenar per origjinen e tij, ne pergjithesi dite festash kombetare valvit flamurin e tij kombetar kudo.( ai mund te jetoje edhe larg vendlindjes por mban gjalle dashurine per vendlindjen -jeton me realitetin )



Aktualisht ne Shqiperi nga keta = SHUME (per te mbajtur flamure neper makina jemi te vetmit, me kryetar Varken)

Citim:

Kombesia=pjestare te nje kombi, te nje gjuhe e nje gjaku, ose grumbullim fisesh apo tribush qe kane te njejtin gjak.



Aktualisht nga keta = TE GJITHE (jemi te gjithe shqiptare per te miere e per te keq)

Citim:

nenshtetesia=pranimi nga nje person pavarsisht kombesise se tij te marre nenshtesine e nje shteti ku jeton, duke u betuar nese e kerkon ne moshe madhore se do rrespektoje ligjet e shtetit ku do jetoje, per aq kohe sa do jetoje aty.


Aktualisht nga keta = SAPO JU JEPET MUNDESIA (shumica ne Greqi)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2011 09:58
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Per pak harrova, a me hiqni nje kuriozitet?

Dikush, qe e ben kete, a mund te me shpjegoje cfare tregon mbajtja e flamurit ne makine?

P.s. Pyetja nuk eshte ironike, jam me te vertete kurioz ta di cfare mund te perfaqesoje ky gjest, cfare nevoje ka qe dikush qe jeton e punon ne nje vend tjeter te mbaje ne makine flamurin?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2011 10:03
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Arturm, e mora ate shembullin per goca se nuk e harroj kurre te pakten 12-13 vite me pare isha tek nje disko/night club te madh ktu.
dhe takoj tre goca zeshkane turiste evopiane. mbas 5 mintuash fillova duke u puthur me njeren ne dance floor dhe duke prekur njeri-tjetrin qe vetem sex nuk benim dot se ishim ne publik. jam edhe good kisser, i shkrij femrat i hipnotizoj fare LOl
mbas gjysem ore duke pire nje gote fillojm e bejm icik muhabet, ajo ishte nga athina, sekondin qe i kam thene qe jam nga shqiperia ka kthyer koken dhe iku me vrap tek shoqet e saja.
isha i ri ne amerike dhe nuk e kuptoja mire urrejtjen e grekve ndaj nesh. meqe ktu nuk egzistonte nje gje kshtu ndaj nesh. por u merzita aq shume i nevrikosur per momentin sa nuk e ke idene.
mbas 5 minutash kam kapur nje bionde amerikane qe ishte shume edhe me e bukur se kjo, kam kalur naten duke u puthur me ket bionden krejt aty afer ktyre grekeve lame qe kishin ngelur vetem me njera-tjetren, ja kapja bythet biondes taman si bad guy nersy te ksaj grekes qe iku, dhe qeshja duke tall bythen.
kishte ngel si shkerdhat duke shikuar ajo.
ne fund kisha edhe pire pak, i thashe ksaj grekes: i was just being generous with you ugly motherfucker.


A doni me per Belulin

Dukesh qe ke qene "i ri". Po ti kishe thene qe je shqiptar ............. pasi ..................... do ishte ndjere ajo ashtu si u ndjeve ti.

P.s. Meqe hape muhabetin, kam degjuar qe prostitutat shqiptare ketu ne itali nuk duan te vene me kliente shqiptare. Nuk e di sa e vertete eshte kjo, por po te ishte keshtu, si shpjegohet ky fakt?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2011 10:09
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Re: Per pak harrova, a me hiqni nje kuriozitet?

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Dikush, qe e ben kete, a mund te me shpjegoje cfare tregon mbajtja e flamurit ne makine?

P.s. Pyetja nuk eshte ironike, jam me te vertete kurioz ta di cfare mund te perfaqesoje ky gjest, cfare nevoje ka qe dikush qe jeton e punon ne nje vend tjeter te mbaje ne makine flamurin?



e kemi flamurin te bukur . eshte njelloj sikur te degjosh muzike shqip.
jemi shqiptare e te jetosh ne nje vend te huaj e te integrohesh nuk do te thote te mohosh origjinen .
po n'shqiperi nuk mbajne dhe shume jo ...se c'kane dale ca simbole me "X" . nuk kish makine qe nuk e mbante varur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Maj 2011 10:14
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Dedikuar gjithe (pseudo) patrioteve shqiptare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.