Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Dija e njeriut dhe nderdija....
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Citim:
Po citoj ato që tha Lozonjare



Se di ndoshta e teprova por Beni une ne keto raste nuk mundem te diskutoj per keto tema me asnje sepse asnje nuk e ka prekur kete ngjare ndersa une e kam ndjekur qe 7 vjet dhe kjo me shqetson sepse ata te dy kane vdekur duke lene nje jete tjeter nje engjell e pa jete, se di se di por kjo gje nuk eshte hera e pare qe ndodhin tek shqiptaret
Une jam edhe gazetare e kam hopi shum shum dhe kam shkruar disa here,eshte edhe nje rastë tjeter,kur kunati i pret koken graus se vllait (te kosoves jane te gjithe keta),dhe ecen neper rruge me koken e gruas ne dore e cila ka ndodhur ne Achen te gjermanise,e tjetri raste eshte prape kur gruaja vretne gjum burrin etj etj por vetem kam shkruar dhe asgje tjeter s kam ndjere kam ndjere nje dhemshuri per ta po eshte zhdukur ashtu sic u zhduk edhe shkrimi im por kjo tjetra ishte me te verte e tmerrshme.Por e gjithe kjo ka te beje me nje Nderdije te njeriut qe ajo shperthen ne momentet e fundit qe as une dhe asnje njeri nuk e vren ate shperthim te nderdijes qe shkakton edhe tragjedi...

Me fal tani e teprova nuk dua te flas me per kete njerez qe tani s jane me ,


te puth ELDA tani oki doki???

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2004 16:36
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Re: Tema u mbyll,tani publicita

Lali eshte thjete nje shprehje qe e perdori me shoqerin time .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2004 17:17
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
axl
Anetar i ri

Regjistruar: 03/06/2004
Vendbanimi: shkoder
Mesazhe: 10

Diku kam degjuar se cdo njeri ka nje korb te zi mbi koke nje si tip djalli qe e con te beje veprime fatale,tragjike.Ndoshta ky korb mund te jete ajo nderdija qe e ka shtyre ate kafshen te marre jete njerezish qe duan te jetojne. Ne pallat kam nje komshi qe eshte tesh 25 vite e paralizuar,ajo nuk mundet me i pa te tjeret te lumtur dhe i urren te gjithe duke perfshire edhe familjen e vet.Ajo i ka kercenuar ata qe do ti mbyse te gjithe me gaz.Fatkeqesisht kete e ka thene me vetedije te plote,tani nga dita ne dite me frike po presim veprimin e Nderdijes se saj...Ishalla nuk ka edhe ketu fund tragjik

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Janar 2005 00:02
axl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė axl Kėrko mesazhe tė tjera nga: axl Shto axl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto axl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Lozonjares

Lozonjare un nuk mund ta trajtoj kete ngjarje tragjike mbi bazen e nderdijes.
Nderdija ose pavetedija,apo inkonshio sic i thone shpesh,nuk ka lidhje direkte me kete vete vrasje.
Per mua ka lidhje direkte vetem psikoza e atij djali,edukata e rrepte morale qe ne te shumten e rasteve djemte shqiptare edukonin njeri tjetrin por ne menyre ta pa ndergjegjshme e benin kete. Eshte nje menyre natyrale ne mes shokeve ky lloj infektimi moral.
Ne qoftese Alma e pati tradhetuar e detyruar nga kushtet ne familje etj. etj sepse nuk kishte ngrohtesi, burri i saje nuk e kishte ate fuqi psikike qe ta kuptonte se Alma nuk ishte nje lavire,sepse fakti qe Alma ia tha perjashton Almen nga pozicioni i lavires.
Edhe Alma kerkonte vetveten,gje te cilen tek ai nuk po e gjente.
Vetvrasja e tij per kete rast eshte komplet e denushme.
Duke vrare veten ne moshe madhore sic ishte ai, ka deshmuar qe ai nuk dinte t'i donte njerzit.
Mohoi edhe prinderit,edhe miqte edhe vajzen e vogel.
Per mua nderdija eshte nje tjeter gje,vertet qe ka lidhje me kete vet-vrasje,por,me shume un ia ve fajin epidemise psikologjike qe me kete semundje ka qene i perfshire ai djale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2005 06:29
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

axl

AXL ai korbi ekziston ( por jo korb e haha) mendimi yne sulmohet shume ,kjo eshte arsyeja qe ne bejme gabime.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2005 06:33
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
axl
Anetar i ri

Regjistruar: 03/06/2004
Vendbanimi: shkoder
Mesazhe: 10

kontinentit

Jam pak a shume dakort me ato qe thua,por a nuk mendon se ne nuk duhet ti leme te tjeret te sulmojne gjithnje mendimet tona?Pastaj si mendon ti se sa here mendimi yne te jete pre e nje sulmi ne duhet patjeter te gabojme?!Pastaj them sa ajo qe ka bere ai burri nuk eshte aspak nje gabim,por eshte KRIM.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 17:38
axl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė axl Kėrko mesazhe tė tjera nga: axl Shto axl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto axl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Colpo_di_Fulmine
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2003
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 68

Pershendetje!

Me vjen keq per ate cifte sic po tregoje ti e mbushur me dashuri e me gjithe te mirat e qe mbaroj ashtu me tragjedi.
Por te them te drejten po te kisha kene une ne vendin e saj kur te paren here ka dasht me e mbyte do i kisha ik do ta kisha lane pra me vjen keq do i kisha thane te du e kam te dashte por ma e shtrejt ashte jeta jeme ,
Por disa rrijne e vazhdojne me personin me ndejte se e vret opinioni por cte them une per mendimin tim i kam inat keto njerez sepse jeten e baj per vedi e jo per te tjeret se njerzve si mbydhet goja kurre si kjofsh mire e si kjofsh keq

PS ; por une kam nji shprehje te temen qe them goja ne B.... i dalt tuj fol .

Sa per ate djalin burrin e Almes paska kene nji rrote injorat e shume i trashe .

__________________
''Midis meje dhe teje ka gjithmone nje rregull,jam une e para''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 19:39
Colpo_di_Fulmine nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Colpo_di_Fulmine Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Colpo_di_Fulmine (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Colpo_di_Fulmine Shto Colpo_di_Fulmine nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Colpo_di_Fulmine nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Dija e njeriut dhe nderdija....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.