Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A besoni ne fat?
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
melina@pra
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2004
Vendbanimi: Gjilan
Mesazhe: 41

A besoni ne fat?

Une per veten time besoj ne fat ,besoj por me shume besoj ne punen time ne sakrificen time dhe ne gjithqka qe une krijoj.Mua nuk me mbushet mendja se gjerat jan te shkruara ndoshta jan por ti mund ti permisosh nje cik ato nese sakrifikon pak.... Aspak nuk eshte e vertet se KESHTU E KA SHKRU ZOTI... edhe te rrim ne mjerim ne vuajtje dhe te pajtohemi me fat... Besoj ne Zot biles shume mirpo zoti ne toke na ka qitur per nje mison te caktuar te cilen duhet ta permbushimiTe punojm
A pajtoheni me mua???

__________________
une une une

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2004 11:47
melina@pra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė melina@pra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me melina@pra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: melina@pra Shto melina@pra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto melina@pra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

po

Melina... bashkohem me ty asgje ne jet nuk vjen rastesisht.nuk ka me fat apo pa fat ca te kerkosh ate do maresh.vetem me pun dhe me synim arrin ate qe do, po prite nga fati e budallalliqe kam frik se ngel si peshku pa uje.Kryesorja per mua eshte vendosmeria ne jete dhe synimi per te arritur ate qe do.po pate keto avash avash te gjitha arrien.keshtu besoj un.

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2004 12:34
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Pa dyshim! Me siguri se nuk eshte fati i qenit, qe te ma kepuse shpresen e fundit... !
Pershendetje !

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 11:01
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Sigurisht.
C'do njeri shkruan/krijon fatin e vete.

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 21:02
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JamCelik
Aurvandil the Bold

Regjistruar: 05/08/2003
Vendbanimi: Jutland
Mesazhe: 179

llotarine e luajne me miliona njerez, jo te gjithe fitojne. C'fare kane ato qe fitojne?? Fat , qe nuk e shkruan ti ose zoti, por yjet. C'do njeri qe kur lind e ka vijen e fatit te shkruar. Ti mund te sakrifikosh ne menyre te barabarte me nje njeri tjeter, por a do perfundoni te dy ne te njejten pike??? Jo sepse c'do njeri, kane thene te vjetrit ka fatin e vet

__________________
I'm Aurvandil the Bold, once king of Jutland, married to Gerutha and son's name Amleth. Killed by my brother Feng who married my wife. "Who created a star out of my frozen toe??"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2004 11:22
JamCelik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JamCelik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JamCelik (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JamCelik Shto JamCelik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JamCelik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
LiL__TrEaSuRe
~mOlLa mE sHeRbEt~

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: [ @ my pimp's lap ]
Mesazhe: 596

Kur fati beson tek une....dmth ndo1here, por tek Zoti perhere


Zoti ju bekofte te gjitheve Puc-puc Ela

__________________
*BeNd dOWn bOi, dO tHiz shIeEt LiKE yU NEva dD, i WNt YO LIpZ 2 SUcK oN ma CLiTt...*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2004 04:21
LiL__TrEaSuRe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė LiL__TrEaSuRe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me LiL__TrEaSuRe (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė LiL__TrEaSuRe't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: LiL__TrEaSuRe Shto LiL__TrEaSuRe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto LiL__TrEaSuRe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rrushi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2003
Vendbanimi: broken glass
Mesazhe: 162

OK, si i shpjegoni ju koincidencat qe mund te te ndryshojne jeten ne nje menyre aq thelbesore sa eshte e veshtire te mos besosh te fati? Une jam pergjithesisht shume realiste dhe kam punuar per te arritur ketu ku jam. Megjithate ka raste kur gjerat ndodhin pa nje arsye dhe te bejne ta shikosh jeten me nje sy krejt tjeter. Sigurisht cfare vendosesh te besh me koincidencat eshte pa aq e rendesishme, so ti sigurisht ke nje fare kontrolli, but some things are just meant to be...don't you think?! Une mendoj qe ne jemi te prirur ta shikojme fatin me sy skeptik sepse kemi nevoje (jo te gjithe sigurisht) per tu ndjere ne kontroll. Feeling out of control is a major source of distress. Plus qe kemi nevoje te ndihemi te sigurte qe gjerat jane te parashikueshme dhe ne mund te besojme tek te tjeret dhe tek vetja. Having said that, une besoj se ne kemi shume pak kontroll mbi cfare do te ndodhe. I mean, nese universi eshte me i madh se c'mund te imagjinojne mendjet tona te ndritura don't you think qe ka nje force out there qe eshte greater than you? I guess this is a question of faith, not reason.


Gjithe te mirat

__________________
Truth hurts

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2004 20:58
rrushi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rrushi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rrushi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rrushi Shto rrushi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rrushi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elabela
Anetar i ri

Regjistruar: 16/08/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 3

Smile

besoj ne fat

une besoj ne fat
besoj se te gjithat vine si resultat i fatit

__________________
kafshate qe skaperdihet eshte or vlla mjerimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Gusht 2004 16:34
elabela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elabela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elabela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elabela Shto elabela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elabela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
anaz
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 164

Zoti ka nje plan per te gjithe ne kjo eshte ajo qe me mbush me shprese dhe me ben te eci para.
Besoj tek Zoti dhe jo tek fati dhe ku ta di une.
Duhet te eci ne rrugen qe Zotit i pelqen (natyrisht edhe mua), duhet te punoj shume per kete qe te arri atje ku ne dua.
Me forcat e mija nuk do te arrija as me nje vend, por eshte Zoti ai qe me shoqeron dhe me jep force per te ecur perpara.

__________________
Bota eshte nje komedi per ata qe mendojne e nje tragjedi per ata qe ndjejne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Gusht 2004 09:58
anaz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anaz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
baby angel
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/04/2004
Vendbanimi: ne boten shpirterore shqipetare
Mesazhe: 63

BESOJ NE FATI PRANDAJ AI ME NDJEK MUA
PO MOS KESH FAT SADO QE TE PERPIQESH PER CDO GJE
PRAPE MBETESH NJERI PA FAT.
MIRE E KA POPULLI


JU PERSHENDES

__________________
ALBANIA, beautiful nature, powerful spirit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 01:14
baby angel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė baby angel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me baby angel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: baby angel Shto baby angel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto baby angel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:56 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A besoni ne fat?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.