Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pėrse kryepeshkopi i vetėshpallur grek Janullatos nuk largohet nga Shqipėria !!?? Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 72 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Amo , ai mesa lexova i ka terheq vemendjen te tereve , apo jo ?
Ai thjesht mundohet te beje detyren dhe asgje tjeter , dhe eshte treguar edhe tolerant

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 00:36
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Re: Te njejtat gjera

Citim:
Po citoj ato që tha Stenli

Nga fjalet qe perdor si pipaxhi, sahan lepires etj, qe mua s'me ben pershtypje fare, e tregon veten qe nuk ke fare te drejte, se ai qe ka te drejte as shan, as ze be, as therret dhe as vepron keshtu si ti. Pyet ndonje psikolog dhe keshtu do te te thote.



Skam përdorur asgjëkundi fjalën sahan lëpirës mgjth do ishte nji epitet i përshtatshëm për ty.....Të tjerat të kan ardh vetëm se nuk di se për ça po bëhet fjalë.....Ktu tema është hapur vetëm për janullatatatastatattatatataasin dhe jo për At Nikolla Marku....kshuqë se pse e përmend......


Vazhdoj me përgjigjet e mija mgjth ti sje përgjigjur as një herë pyetjeve të mija, por ske faj, sdi çtë thuash...Kur lexoj shkrimet e tua më duket vetja sikur jam duke lexuar librin madhështor të përrallave "Një mijë e një netë".


Citim:
Po citoj ato që tha Stenli
Nqs eshte ndonje njeri per t'u diskutuar ai eshte Nikolla Marku, sepse ai po ben gjithcka kunder cdo kanoni dhe rregulli. OK? Se, po te kishte te drejte, Keshilli Boteror i Kishave do t'i jepte atij te drejte, Helsinki po ashtu, Fete e tjera, Qeveria, Presidenti dhe mbi te gjitha POPULLI.
Sa keq me vjen. Meqe ra fjala, sa popull jini aty rrotull tij? Me thuaj nje shifer. Vecse mos me thuaj 3 milion e gjysem se do te ma heqesh trurin.
Per kete komunitet ortodoks me pyete qe te kem turp te pyes? Me bere te qesh. Nejse. Vazhdojme me gjera te tjera.



dhe ti me paturpësinë më të madhe vazhdon të flasësh për At Nikolla Marku...Si kan dhënë të drejtë the????
Po në një takim që ka pas me Berishën, Berisha i është drejtuar:

"E di se është problem janullalalalalalalalalalallalalalqis, por skam çtu bëj atyre 800.000 emigrantëve Shqiptar në greqi."

Sa për Berishën, mund ti ketë të gjitha por është atdhetar dhe jo i shitur si nano....mos harro se janananananananllalalalalalallalaltaqin e kemi dhuratë prej Ramiz Alis dhe nanos.......
Mos harro hapin e parë që mori Sali Berisha në 1994-trën për pastimin e grekërve nga Shqipëria dhe e filloi me kuadrot e fes tuaj....por nga ana tjetër ishte dhe kundër përgjigjia e grekve me makabritetin më të madh.....

Sa për popullin dhe miqtë që e rrethojnë At Nikolla Markun, këtë gjë e dëshmon vetë përzënia e priftërinjve grek nga elbasani, apo do na thuash që kishte ndonjë kallash dhe ja u mori me dhunë vetë At Nikolla Marku?????
Pra vetë reagimi i Elbasanllinjve e tregoi se kush është populli.....


Citim:
Po citoj ato që tha Stenli
Ato kopshtet me ose pa dreke jane nje tjeter arritje e suksesshme. Gjithesej 13 ne Shqiperi ne mos gabohem. Pastaj, me thuaj ti mua nje fe qe te mos kete qellim qe njerezit t'i ktheje ne ate fe. Sa per dijenine tende quhet Misionarizem. Edhe emrat nuk jane Jorgaqi apo Janaqi.
Pastaj, c'eshte kjo kenge "Janullatosi eshte babai yne"? Le qe ai nuk thirret Janullatos, por Fortlumturi o letrar.
Por, per fatkeqesine tende, po shoh qe dita-dites po ia fut kot gjithmone e me shume se je si ajo letra qe digjet. Ne fillim ben shume flake dhe drite, por pas 5 sekondash pushon po aq shpejt sa filloi, dhe le pas nje hi te vogel fare, te pakonsiderueshem.




Dhe ktu ma mbushe mëndjen..... "misionarizëm" , "ndihmues", "ndriçuesi", "fortlumturi, etj.etj.....Nuk e di pse më tingëllojn si veprat e E.H...besoj se në artikujt e ardhshëm do na shkruash dhe ndonjë "rroftë marksizëm-leninizmi-janullatoizmi" se me kto rima që e ke nisur atje do përfundosh....


Citim:
Po citoj ato që tha Stenli
Edhe, nuk eshte puna e Kryepeshkopit te ndertoje rruge. Klinikat dentare i hap dhe bravo i qofte. Po he, ju shqiptaret e vertete, ku jeni? Pse nuk beni ju nje te njemilionten e asaj qe ka bere ai? Kaq pak jini sa nuk mblidhni dot para per te ndertuar nje rruge? Kini bere gje deri tani?


A smë thua nga i gjen fondet janullatatatatatattaqi?????
Përgjigju një her dreqi ta haj, thuaje me plotë gojën:
Vijnë nga vetë greqia dhe patriarkana greke në stamboll.....


Citim:
Po citoj ato që tha Stenli
Ka peruruar gje Nikolla Marku me fonde nga miqte e tij te shumte ne Amerike dhe Kanada, me te cilet ti na u mburre aq shume? Cfare kane dhene dicka konkrete ata per Shqiperine, se deri tani nuk kemi degjuar gje?
Pres te me kthesh pergjigje konkrete, se me fjale, me fjale na lodhe.



Ska përuruar gjë por po mban në këmbë një kishë të tërën në Elbasan, e cila është vetë tradita Shqiptare në ato themele......kush ndihmon në mbarëvajtjen e kishës?????
Vetë emigrantët ktu në usa dhe shoqata shqiptare "vatra", besoj se e di se kush është kjo shoqatë apo jo?????

Ça kan bërë atdhetarët the??????

Të dish diçka se unë për veten time dhe zemrën time e jap vetëm ta shof të shporret nga Shqipëria, janullatos me gjithë farën e tij të ndyrë greke......

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 00:57
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Amo , ai mesa lexova i ka terheq vemendjen te tereve , apo jo ?
Ai thjesht mundohet te beje detyren dhe asgje tjeter , dhe eshte treguar edhe tolerant



Myzo, neve na e ka tërheq në veçanti lale....
Të bëj detyrën, nuk dal kundrra por ama të veproj si duhet.....

I lexove ti ato shprehjet e stenlit kundra meje????
"qënie" e ku di unë ça....pra të mos akuzojmë antarët të cilët jan vërtet pjesëmarrës në një forum Shqiptar....
Unë për vete do e mbaj gojën deri tani por dua që stenli mos dali nga tema...mos vallë po veproj gabim???
Kjo temë, të cilën e kam hap vetë.. e ka titullin:

"Përse kryepeshkopi i vetëshpallur grek Janullatos nuk largohet nga Shqipëria !!??"

Pra mos merremi me At Nikolla Markun.....

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 01:01
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Erdha...
Tani me qe Stenli na ka dhene kenaqesine e kesaj zbavitjeje sicdo kush edhe une kam deshiren te shkruaj ketu sepse tek e fundit,vete Stenli ne nje vend ka pranuar ta beje kete debat me mua.
Se pari Stenli, nuk eshte e hijshme qe ti kurre nuk i pergjigjesh asnje lloj pyetjeje qe te bejne.
Mos harro se kur erdhe ketu ti vete i pari ke kerkuar dinjitetin.
Dinjiteti nuk eshte nje dukuri se ciles i shpetojne pyetjet gje e cila ndodh edhe me Xhorxh Bush e te tjere dhe eshte me se e natyrshme edhe me cdo njeri.
Por, ne ndryshim me te tjeret ti ben sikur nuk i sheh keto pyetje dhe i anashkalon.
Po i anashkalove, kjo do te thote se vete ti nuk po e perdor ate qe kerkove, pra dinjitetin.
Me ke akuzuar se pse une qesh nga nje here.
Po si t'ia bej kur ti kerkon te marresh ne analize Fan Nolin dhe e interpreton sipas deshires se Janullatosit.
Un nuk mund te mos qesh ne kete pike dhe nuk eshte nevoja qe t'ia hyj permasave qe ka Fan Noli sepse kete e dine te gjithe.
Nuk eshte e rastit qe kur erdhi ndryshku me emrin Janullatos, ai qe diten e pare hoqi fotografine e Fan Nolit nga muri. Ku e gjen kete te drejte ky krimb?
Me qe ti kerkon te flasim me dinjitet edhe une ta pranoj kete ftese me kusht qe edhe ti te tregosh dinjitet.
Tek shprehja jote ne fund te cdo postimi qe ti vete e ke vene ne castin qe je rregjistruar '' shqipar rri drejte dhe fol drejte'' une do te te beja nje korigjim te cilin e kam ne demin tim,por,me qe me pelqen drejtesia atehere do ta bej.
Jam shqiptar qe do te rri shtrember por do te flas drejte
Po kete gje kerkoj edhe nga ty.Sepse ti jo vetem qe rri shtrember por edhe flet shtrember.
Ne nje nga postimet e tua je shprehur me mllef ...he...se keshtu e doni ate qe kerkoni ate ju jap he...
Stenli vertet e beson ti kete gje?
Cfar po jep ti?
Me qe ke informacion te bollshem per Janullatosin, do te thote se e njeh mire apo ke kontakte me te ( mos harro t'i besh te fala dhe nga une) dhe ne qoftese ai ta ferkon koken dhe te thote; jos mu ( biri im) mos mendo se e ke nga njeriu i shenjte kete ledhatim qe ty te mbush me kenaqesi te madhe, sepse diku je shprehur ; gazetaret kane kenaqesine ta marrin ne interviste sepse iu rritet fama.
Edhe kesaj here une po e mbaj te qeshuren time sepse te dhashe fjalen dhe me qe ti fyhesh ta dishe se nuk kam kete qellim me ty.
Une tani po flas ne pergjithesi sepse po te te marr ne analize intime dalin shume gjera Stenli dhe ti nuk del fare me dinjitet ( me fal qe thashe keshtu e)
E bera nje here por vetem gjysmen e postimit tend pasi edhe tema u mbyll dhe me pas kur pashe se nuk po tregoheshe serioz atehere edhe une fola ne pergjithesi sic po flas tani.( E kam fjalen tek tema e mbyllur)
Qe ta dishe mire ti Stenli ne nje vend me ke pelqyer.
Ja une Kontineti i keq po t'i them keto fjale.
Ku me ke pelqyer?
Ne nje vend ku me ke permendur ne lidhje me biblen e Jevohait ke thene se nuk eshte mire te perdoresh fjalen ''dreq''
Nga kjo kuptoj se ti qenke fetar.
Une per veten time i dua dhe i nderoj fetaret e vertete te cfar do lloj feje qofshin ata. Sepse kjo perkthehet nga une se ata jane njerez qe kane frike Zotin e Gjithesise.Por nje gabim ke aty, ke thene se e paskam lexuar biblen nje mije here.Jo ! Nuk eshte e vertete.E kam te mjafte qe te lexoj nje here dhe po pati gabime ne nje material ato duken qe ne leximin e pare.
Por Stenli a nuk te ka shkuar ne mend se vete ty po te perdorin te besh nje gje e cila eshte kundra caktimit te Zotit.
Qe je grek,kjo nuk do as mend as kalem.
Por, nuk eshte turp te jeshe grek,as kinez, as australian,, as laosian etj . etj. Ky eshte caktimi i Zotit.
Cdo caktim i Zotit eshte nder.
Cdo caktim i Satanait eshte turp.
Pra, mos mendo se me qe ti je grek dhe te shajne ketu.
Jam teper i sigurte Stenli qe ti megjithese je grek,nuk e njeh mire psikologjine e grekeve apo te popullit tend.
Ne thelb, greket jane njerez shume te mire,por eshte ajo kisha e mallkuar qe i terbon qe i corodit sa edhe vete ai popull po ia kthen kurrizin kesaj kishe satanike.
Kujdes...kisha eshte nje gje dhe feja eshte nje tjeter gje.
Sa histori di ti Stenli qe kane ndodhur ne kishen e mallkuar greke?
Ti di shume por nuk ke interes qe t'i thuash ketu, sepse tek shprehja jote '' rri drejte dhe fol drejte'' nuk duhet te kishe vene shqiptaret por duhet te kishe vene greket.
Vete gazetaria greke more Stenli po i nxjerr bojen kesaj kishe me bemat e saj satanike.
Vete gazetaria greke po shkruan per Kristodhulosin qe ka lidhje me shume pune te pa ligjshme dhe mafioze. Ia harrova emrin atij grekut qe vuri bomben tek Vefa....ah...Vavilis me duket ,pra edhe me te kreu i kishes greke kishte lidhje ai Kristodhulosi. Vete hetimet greke i nxjerrin keto gjera. Por ti hapi ne oren tete gegonotat, dhe shiko lajmet se nje here ne jave ke histori te tjera e te reja me prifterinjte greke,se si vjedhin e se si mashtrojne popullin e tyre. Se aq imorale jane sa grekja me kurajo te madhe ia hodhi trute ne ere papasit ''te shenjte'' mu ne dere te kishes per mashtrimin qe i beri, besoj se e di kete histori edhe ti.
Ne manastirin e Kallamates kur isha vete, miku im grek i thote nje papasi : Kete djalin e kemi nga Alvania a mund ta pagezojme?
Eshte nje vend ne dete per ate, tha ai dhe, mbylli deren.
Nuk po flas per pederastine e madhe deshmi keto jo vetem ne Tv, por edhe nga djem shqiptare ne lidhje me prifterinjte greke.
Kur un permenda rastin e fundit ne Tv me nje fare papa Jani, ti as qe u ndive Stenli.
A i thua prift ti Sebastianosit qe organizonte grupe te armatosura kundra Shqiperise? Qe vrau djem nenash te rinj 18 vjecare ne kufi.
Keto beheshin nen preteksin per Vorio Epirin.Ne emrin e Jezusit. Por mos harro se vete ti diku ke thene qe kisha eshte e ndare nga shteti.
Por, me keto veprime te kishes se mallkuar greke, po ta pranoj mendimin tend te ndarjes se saj nga shteti,por del se kjo kishe satanike nuk qenka e ndare nga krimi.
Une ta kam permendur edhe gazetarin tuaj Maqis Triandafilopulos i cili edhe sot punon si gazetar.
Perse ti nuk thua asnje fjale pra?
Sa per Vorio Epirin ti vete diku ke kerkuar mendim dhe si numur nje ke vene Hektorin pastaj dhe ne te tjeret.
Mos valle duhet te bejme edhe histori tani?
Me qe po flas me menyre te pergjithshme me lejohet te them edhe dy fjale ne lidhje me Vorio Epirin.
Greket ne shkollat e tyre i edukonin femijet me urrejtjen per shqiptaret dhe u mesonin kenge ne lidhje me vuajtjen qe u behej minoritetit ne Shqiperi. Kete duke qeshur ma ka kenduar vete nje greke qe ia kishin mesuar kur ajo ishte ne bankot e shkolles fillore.
Me qe ti je fetar edhe une po te ve perpara pergjegjesise me keto fjale;
Pash emrin e Zotit , me thuaj a kemi bere ne shqiptaret rracizem me minoritetin grek?
Ende ne platine Sintagma qendrojne emrat se gjoja qenka greke deri ne Elbasan se ti vete ke permendur Shkumbinin.
Cfar fakti ka per kete?
A kerkon te flasim me dinjitet?
Ke thene edhe per emrat e vendeve. Ne nje kohe qe ne fshatrat e Athines edhe sot flitet shqip, qe ka emra fshatrash krejtesisht ne gjuhen shqipe.
Por qe te mos zgjatem me histori,po them se; Kur une isha i vogel askush nuk me edukoi me urrejtjen kundra grekeve. As ne shkolle nuk me mesuan se si duhet t'i urrej greket. Ne qoftese une sot flas ne kete menyre jam i shtyre nga vete greket ta bej nje gje te tille.
Nuk po permend 20 milione dhrahmi ne dite qe ambasada greke u vidhte shqiptarve per vizat. ( edhe sot keshtu)
Miku im i feminise P.R, eshte puro grek dhe gjyshja e tij as shqip nuk dinte,por,kur ne pushimin e drekes shkonim nga nje here tek ajo plake, na jepte buke duke na pare si bijt e saj, apo si P-ne nipin e saj.
Pse e thashe kete gje.
Grekja ( .......emrin nuk po e them se kam frike mos rrezikoje ajo ) u grind me mesuesen e djalit te saj ne shkollen ku mesote femija ne Athine.
Pse u grind?
Sepse mesuesja ia kishte hequr djalin nga banka ku kishte qene sepse ajo banke i takone Albit, birit te nje shqiptari dhe me qe Albi i vogel ishte alvanos mesuesja e ndritur kishte bere kete ndarje.
- Jo... ! Me Albin e dua djalin qe te rrije,- reagoi me te eger kjo greke ndaj kesaj mesuesje injorante.
Me lart pohova se greket ne thelb jane njerez te mire,por, ato qarqet tek te cilet ben pjese edhe Janullatosi satanik, ato nuk e lejojne kete popull te marre fryme lirisht. Greket mund te bejne lufte me kedo,por nuk shikojne se armikun e tyre me te madh e kane po tek vetja e tyre.
Kam jetuar me ta Stenli,kam qeshur e kam qare me ta.
I njoh mire!
Ne televizionin shteteror grek ET1 nje here pashe ambasaden gjermane ne rremujat kur ne Tirane hyne njerzit ne to.
Televizioni ET1 i tregoi keto pamje dhe genjeu pa turpesisht;
- Ja se si rrihen vorio epiriotet nga policia shqiptare.
Ne nje kohe qe une po hapja syte te shikoja veten time ne ate film dokumetar,sepse kam qene ne ate ambasade ne kohen e trazirave te saje.
Por, ke genjeu ky televizion?
Mua nuk me genjeu.
Askend tjeter vetem popullin e tij genjeu.
Ne nje vend ke thene : e dini se sa imame arabe ka ne Shqiperi?
Stenli...ku jane keta imame?
Po perseri ke thene;
E dini se sa prifterinj te huaj katolike ka ne Shqiperi?
Stenli ku jane keta prifterinj katolike ne shqiperi?
Cili imam ka uzurpuar nje xhami shqiptare?
Cili prift katolik ka uzurpuar nje kishe katolike shqiptare?
Atehere e si te te marr seriozisht une ty kur ti ben pyetje te tilla dhe pergjigjeve i ben bisht? Se ti me ke akuzuar per qeshjen qe kam bere.
Te hahesh me Fan Nolin more Stenli eshte nje soj sikur breshka te kete predendime se ia kalon lepurit ne vrap.
Cudi se si nuk po flet per Skenderbeun?
Te gjithe ata studiues te huaj apo historiane qe shkrijne jeten e tyre ne ngjarjet historike thone per Skenderbeun...ato qe thone, kurse ju greket thoni; ai ishte grek! Pa pike argumenti.
Mire une qe qeshkam,por te tjeret irritohen me kete gje sepse eshte genjeshter e pa turpshme.
A mund te rri une pa qeshur pra me ju.
Une ta thashe me lart...do te rri shtrember, por do flas drejte.
Ne qoftese une i pranoj ligjet e Njutonit, kete nuk e bej nga dashuria qe kam per Isak Njutonin, as qe me bie ndermend per te,por e bej se shikoj realitetin. Nuk mund ta kundershtoj dot.
Edhe ata historiane qofte per Skenderbeun qofte edhe pjesen qe ti ke aluduar ''nga Shkumbini e poshte'' thone gjera te tjera ndryshe sic i paraqisni ju greket.Por ata nuk e bejne kete gje nga dashuria per shqiptaret ( ashtu sic thashe edhe une per Njutonin) por e bejne se nuk kane rruge tjeter historike.
Kurse ju greket kerkoni historira te reja, ashti sic ju pelqen juve. Atehere edhe un po i ndryshoj ligjet e Njutonit....si thua ti?
Ne te gjitha keto ( kam thene shume pak ) rolin kryesor negativ e ka pikerisht ajo kishe satanike qe mbi te gjitha eshte armike e popullit grek.
E cuditshme eshte se edhe serbet kerkojne nje tjeter histori, po ashtu si ju greket.
Tjeter gje eshte deshira dhe tjeter e verteta.
Une vura re se me kishe pergjuar, sepse ti vete kishe folur per shkrimin tim ne lidhje me Deshmitaret e Jehovait. ( edhe une e kam te veshtire ta gjej perseri ate shkrim)
Eshte e vertete qe kam shkruar aty, me kujtohet kjo gje.Por Stenli gabon ne qoftese me imagjinon duke qare para shkrimeve te tua e duke lotuar me te madhe per ato qe thua ti. Sepse ajo urrejtja jote '' ...he se edhe une ju jap ate qe kerkoni ...he '' me fal qe po ta them, por vertet qe eshte per te qeshur. ( edhe nje here me fal se tani po flasim seriozisht)
Me qe me dolen perseri ketu Deshmitaret e Jehovait, pohoj se ; Deshmitaret e Jehovait kane poshterimin me te madh ne te gjithe boten vetem ne Greqine tende mesjetare Stenli.
Jam deshmitar okular per kete gje. Une per vete i kam pranuar disa here ata ne shtepine time, kam biseduar me ta etj.etj. por nuk i kam poshteruar sic bejne greket. Edhe ne Shqiperi i kam pranuar...po nejse se kemi tjeter bisede.
Pra ne ngushtimin e shpirtit grek nuk ka askush dore pervec qarqeve te ndyra greke qe spekullojne mbi ate popull dhe vetem shqetesime i japin pervec genjeshtrave.
Pjelle e kesaj organizate satanike eshte edhe Janullatosi qe ti e beson verberisht se qenka i shenjte.
Une diku te kam permendur kushtetuten.
Kjo gje ben pjese ne juridiksion.
Jam shume i sigurte se ti nuk ke kuptuar asgje pse e kam thene edhe rrjeshtin e pare te saj.
Kur ti ne nje vend ke thene; shteti, qeveria etj.etj e pranoi Janullatosin,perseri si koncept je gabim.
Po qe se do te hidhemi tek shteti,po te them se edhe Enver Hoxha kishte shtet,madje dhe shume te forte dhe , ne emrin e popullit prishi kishat dhe xhamiat.
A qendron kjo gje si e vertete?
Nuk qendron fare. E thashe kete gje me qe ti ke permendur shtetin.
Kur ti me bere nje pyetje por, pa te keq kishe perdorur fjalen ''supozim'' ne vend te fjales ''propozim'' une ta dhashe pergjigjen.Ndersa ti asnje pergjigje nuk jep.
A eshte serioze kjo nga ana jote?
Edhe nje here po te them ta zberthesh ti vete kuptimin e fjales AUTOQEFALE, dhe te lutem mos hezito ta paraqesesh ketu. Po te pres.
Atehere c'pune ka Janullatosi ne Shqiperi?
Dhe per kete arsye del i keq At Nikolla Marku.
Ajo kisha greke sa rilindas e njerez te ndricuar shqiptare ka vrare e helmuar?
Ti vete ke pranuar se ishin te huaj ata qe zgjodhen Janullatosin.Por,zberthimi i fjales AUTOQEFALE ( kam shpresen se ti do te na e besh kete zberthim...do te keshe kuraje ta besh) nuk e pranon Janullatosin ne Shqiperi.
Pra , a nuk del nje uzurpator Janullatosi?
Ku e ka nderin ai?
Tek e fundit At Nikolla Marku eshte ne vendin e tij, konform te gjitha rregullave te AUTOQEFALISE.
Kush po e thyen kete rregull? Janullatosi apo At Nikolla Marku?
Qendrimi i Janullatosit ne Shqiperi eshte nje fyerje e madhe mbi te gjitha per te gjithe ortodoksit shqiptare.
Ky komb ka plot bij te tijet qe mund t'i sherbejne kishes Shqiptare me devotshmeri.
Por, jeni pikerisht ju greket qe keni urretje per njerez Atdhetare si At Nikolla Marku.
Nuk eshte e rastit qe po pikerisht ajo kisha satanike greke, gjuhen shqipe e quan gjuhe te djallit.
Pikerisht mesjeta qe kjo kishe ka ne trupin e saj ka bere qe ta dalin me mijera probleme imorale per kete kishe qe sic e thashe vete gazetaria greke po ia nxjerr bojen. Gjithashtu ka bere qe te kete me mijera probleme te tjera ne lidhje me mashtrimin, hipokrizine,pa besine,vjedhjen, brenda kesaj kishe ku, prifterinjte greke zihen me grushta m'u ne mes te rruges pa piken e turpit....dhe i merr kamera e gazetarit.Ku ata vete jane te ndare me klane ''njerzit e zotit''
Nuk eshte nevoja te permend me shume se shkon gjate.
Pra anetar i ketij klani eshte edhe gjarperi Janullatos qe hiqet si njeri i shenjte dhe pa piken e turpit pohon se; dje fola me zotin.
Ketij i thua ti...se eshte prift i ndritur?
Cfar kupton ti Stenli me fjalen ''kishe''?
Cili eshte koncepti yt per termin ''kishe''?
Ne televizionin grek ata te ''shenjtet'' Stenli shaheshin me njeri tjterin.
- Ik moj Marika.
- Ik moj Fotini.
Pikerisht keta pjestare te kesaj kishe satanike greke kan bere parada me mbathje me dantella neper ambientet e tyre.
Por sot tekonologjia ka ecur...ka edhe mikro kamera.
Te gjitha keto poshtersi kane qene edhe me perpara sepse kisha greke nje klan satanik ka qene gjithmone,por atehere nuk kishin mundesine e daljes ne drite te fakteve dhe poshterisve qe bente kjo kishe , po me popullin e saj.
Pikerisht, ajo e poshtra ''demokraci'', ajo e poshtra ''te drejtat e njeriut'' e ka bere kete kishe qe te pasqyroje kalbezimin e saj, qe ta dije populli se me ke ka te beje. Qe ta dije populli se sa te shenjte jane anetaret e kishes greke. Te gjithe papaset skata jane - thone vete greket.
Perse pra e thone kete gje?
- Dje fola me zotin.... - cfar te bej tani Stenli, me thuaj ti. A te qesh a te qaj?
Qe prej kohesh kjo kishe e ka cuar fjolle edhe me turqit. Allishverishet me sulltanin i ka bere kjo kishe shpesh here ne kurriz te shqiptareve.Mos mendo se turku e kishte frike Greqine ne ato shekuj pushtimi.Patriarkana i ka sherbyer me zell sulltanit.
Pikerisht kjo kishe sot i sherben mashtrimit e drejtuar nga klanet e felliqura greke pjesetar i se ciles eshte edhe Janullatosi yt.
Ti je i pari qe tallesh nga Janullatosi more Stenli,keshtu i do ai, ta zoaqia sic ka qefe t'i quaje tipat si ty. Te jeni koke ulur dhe te bindur qe te shkoni ne parajse. Tjeter pune se Janullatosi vete do te shkoje ne ferr.
Sa per rregullat brenda kesaj kishe asnje sulltan nuk kishte interes te nderhynte ne to.
Nen emrin e Jezuit,prifterinj si Janullatosi (qe nuk jane prifterinj) te genjejne ty Stenli dhe kerkojne pushtet ne cdo gje dhe, meqe Shqiperia ka shume probleme te sajat me nje here kjo kishe shfrytezoi rastin qe te sjelle nje bandit te sajin me ''hirin e perendise''
Diku ke permendur Kenian. Me pas ke auto-qeshur duke thene - ej mos me thoni se edhe atje ka greke.
Stenli e kujt po i bie ndermend Kenia?
Ke bere gabim qe ke auto-qeshur...je kenaqur me veten..kaq !
Po pastaj se ka qene ne Kenia ai Janullatosi?
Kjo eshte arsye qe ai duhet te jete edhe ne Shqiperi?
Ne nje vend qe nuk me duan dhe te jem ne pozitat e nje ati shpirteror, mua do te me vinte turp te qendroja.
Por, Janullatosi ku ta gjeje turpin?
Klani satanik te cilit i perket ia ka vene detyren me kohe.
Te rrije atje dhe per cdo rast te sabotoje Shqiperine si p.sh kur i erdhi rasti satanisti Anastasios Janullatos bekoi serbet kundra Kosoves.
Kjo kokefortesi ne syte e te gjithe botes duke kundershtuar faktet reale dhe varret masive te bera nga serbet ju ben qesharake dhe te pa turpshem.Bekimi i varreve masive a nuk e nxjerr Janullatosin si nje kelysh i Satanait?
Kurse ti Stenli ke guximin dhe thua ''i ndrituri'' '' i shenjti''
Natyrisht se ai flet me zotin kur te doje se e ka mik te tijin.
Ketu eshte gabimi qe ti nuk e kupton qe ai flet me Satanain dhe jo me Zotin.
Me qe eshte kaq i shenjte , a nuk shkon neser dhe i thuaj te me mallkoje mua.
Te lutem ma bej kete nder.
Ky eshte Janullatosi, mashtruesi, hipokriti,genjeshtari, armiku i shqiptareve.
Ps- nuk ka asnje ofendim Stenli mbi ty...ok.
Kam thene shume pak ne lidhje me kete gje sepse do te pres ty.Ke shume pyetje te cilat kerkojne pergjigje.
Po qe se nuk do te jeshe serioz atehere edhe une do te qesh apo do te te vendos ne injore sepse nuk kam kohe qe te merrem me cdo lloj kotesire.

Modifikuar nga kontinenti datė 19/10/2005 ora 06:41

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 09:25
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti
Me qe ke informacion te bollshem per Janullatosin, do te thote se e njeh mire apo ke kontakte me te ( mos harro t'i besh te fala dhe nga une) dhe ne qoftese ai ta ferkon koken dhe te thote; jos mu ( biri im) mos mendo se e ke nga njeriu i shenjte kete ledhatim qe ty te mbush me kenaqesi te madhe, sepse diku je shprehur ; gazetaret kane kenaqesine ta marrin ne interviste sepse iu rritet fama.



Më ke pëlqyer ktu konte...ose jos mu, ose pedhaqi mu...nji nga kto të dyja ska ku e luan....

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 13:43
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Amo , ai mesa lexova i ka terheq vemendjen te tereve , apo jo ?
Ai thjesht mundohet te beje detyren dhe asgje tjeter , dhe eshte treguar edhe tolerant



E dime o djale myzeqeje e dime. ja do edhe detyra dhe une djej se e kam mik edhe pse nuk e njoh por ka detyra me te mmedha se kjo dhe njera dhe me erendesishmja eshte Shqiptaria.
Respekt

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 19:58
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

eshte me shume se detyre......

Perse une e falenderoj zotin, dha arsyeja e pjesmarrjes aktive ne kete nenforum.


Se pari me miqte

Erzen! Une se paku di qe kam te bej me individe ne kete forum dhe replica eshte nje forme shpesh konstruktive e debatit ose trajteses se nje teme ose analize.
Jam e=shume dakord qe nuk duhen perdorur etiketime apo “llagape” sic i quan ti por mendoj se kur ato jane evidente, dmth te dukshme kjo eshte me shume nje lloj interpretim sesa nje “venie vule” per qenesine ose jo te epitetit qe shpesh pretendohet te jete fyes.
Boterisht esgte pranuar efekti dhe perdorim i gjuhes se simboleve dhe simbolikave krahasuese ne pergjithese.
Ne rastin tone eshte pak kaotike sepse subjektit ne fjale nuk i mbushet mendja as me fakte e as me arsyetim logjik.
Pergjithesisht jane injorante si ai qe I konsiderojne fyerje disa shprehje qe me shume jane krahasime qe tregonjne dashakeqesine e tije ose nivelin e ulet dhe cinik.
Ne dhe ne rastin konkret une nuk mund ti themi Stenlit fjala vjen : “je antishqiptar si nje terndafil”
Nejse, une mendoj se format verbale shpesh jane te pa demshme dhe ne rastin konkret mendoj se jane edhe te shenjta. Ne mundoheni te jemi shqipetar.
Vertete moderatoret jane ne siklet shpesh nga ankesat etj por te mos harrojme se jemi ne moshe madhore dhe njerezit infantile qe mendojne akome se do ia zgjidhe punet ankesa te mami ose te zysha ...me fal po duket sheshit qe jane deficente.
Kjo lloj defiicence eshte nje shterrje e argumentit logjik dhe perdorimi i klisheve banale qe jane nje kurth qe me shume te fut brenda te luftosh injorancen antishqiptare.
Edhe vete Anastasit duhet ti vije turp se kushi del ne mbrojtje .

Ekzistojne qindra perkufizime per konsideratat dhe etiken. Ky nen forum si dhe fete forumi eshte normale qe ka te tijat. Por une mendoj se shte dicka me sublime se gjthcka e qe qindron mbi ne te gjite. Eshte Shqiperia dhe fytyra e saje. Eshte detyre jona e gjithanshme ti dalim ne mbrojtje asaje. Ne nuk paguhemi per kete pune si ndonje emisar kryqetar...ne vetem jemi te prekur nga ky individ hibrid. Une do te lutesha qe ose te na lejosh, te vazhdojme ose te na e heqesh qafe ate lloj heleno janullato junior qe mban logo te kryqte dhe na fyen ne shtepine tone.

Faleminderit 

Ps: Mund te mos me pergjigjesh fare se gjthsesi do te te kuptoj drejt ne cdo reagim tendin. Pune te mbare.


..............................\



Falenderoj zotin qe me lindi me ndemjetesine e prinderve te mij dhe dashurine tyre ashtu....ne fillim krijese njerezore dhe rastesisht Shqiptare.
Une mund te kisha lindur nje “cilido” individ me vullnet te zotit e mgjt jam e lumtur dhe krenare se jam Shqipetare. Ketu e theksoj se ky qendrim eshte akti i pare dhe respekti nr 1 qe i bej Perendise sime. Ne vijimesi gjate jetes ne krijojme fytyrat vetet, dhe perkatesite tona. Eshte zgjedhje e cdo individi te ndihet the te thote se jam apo eshte kushdo. Ne kete larmi te madhe mendimesh ne bote eshte e veshtite te gjesh nje rrugezgjidhje dhe te thuash c’eshte ose jo e drejte.
Un’ epra jam krenare qe jam shqiptare.
Po a me ben te tille mua dhe te tjerev nje prift...apo nje peshkop?
Ata jane si ne ne pamje te pare....zoti me pare i ka bere femije dhe me kombesite perkatese.....deri ne momentin qe ne qerthujt e vendeve ku jetojne mesojne profesionet e nderhyrjeve ne punet e te tjereve.
Token zoti e ka dhene si nje ambient ku mund te jetohet ne paqe e begati dhe jo si territor ku shteti apo kombe te ndryshem marrin emer ose vertetesi nga qenja jo e kishes dhe kishave. Kisha ne fakt eshte nje vend ku shkohet per tu lutur dhe falenderuar. I shenjete eshte vec perendia dhe preofetet e derguar prej saje. Ata (profetet) nuk qene as politikane e sa biznesmene e shovene. Ndesa per ndonjerin sot thuhet...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Kryqetari yne i forumit na ka mare atribute difensive duke e quajtur...po le ti marrim me rradhe.

Kryqetari

1. Jo vetem qe ndertoi Kisha, por edhe jetimore (Durres), kopshte (kudo), Klinika (Korce, Kavaje, Lushnje), Kliniken e Madhe ne Tirane, ngjitur me Medresene, me e mira ne Shqiperi.
Klinika dentare, Shkolle Shqiptaro-Amerikane tek Liqeni, Shkolle ne


Une:

E kam permendur edh njehre bizneso fene dhe bamiresine e Janos tend o kryqtar.
A I ka thene krishti ati LLatosit tend qe ate qendren mjekesore ta ngreje me qellime fitimprurese?????.
A e di sa te kripura jane cmimet aty brenda more I pashpirt nder te pashpirt. Ne populli me i varfer ne europe duhet te perfitojme nga bamiresi e Jatullatosit per te paguar cmimin me te lire ne qendren mjekesore te medreseja dhe qe eshte nje grafi e thjeshte me kosto 7000 leke te vjetra.
E kush puntor e ka rrogen kaq ne dite o njeri me kryq? E di sa ben nje egzaminim koplet perfshi dhe viziteen mjeksore te Llatosi yt?? Atje edhe te pasurit mendohen dy here para se te shkojne. Mos harro ne vitin 1997 spitali modern I janines me aparaturat me bashkohore qe ishin fjala e fundit e paisjeve per sallat operatore filloi fushaten e bamiresise duke pranuar te plagosur shqiptare qe ne fakt….ishte sin e spitalet e kampeve te perqendrimit ku eshte eksperimentuar ne forma te ndryshme. Te palgosurit kane sherbyer shpesh si kavie per te mesuar teknik te reja. Eshte shkaolla me e madhe prktike qe ka bere mjeksia dhe ne vecanti kirurgjia greke ne formen “berber ne koke te q erosit”.
Harrove te varferit , pleqte e pensionistet.
Ty dhe Janullato biznesmenit tend do ti shtoj vetem thenie e krishtit per moralin ( te shohim sa e gjeni veten brenda.
Morali, tha Krishti, eshte dashuria per te dobetin dhe te varferin.( lum te dobetit dhe te varferit per Janonon tend).


Kryqetari

2. Por, une te jap c'te hahet. Te befte mire, ty, Amoxilit, Katias, dhe gjithe te tjereve qe kane te njejten mendje me ty dhe qe keni frike perballjen me Kryepeshkopin dhe te verteten qe Hiri i Perendise ia ka dhene mbi krye.


Problemi I “ te ngrenit eshte ceshtje tjeter. Ne ne fakt kemi nje privilegj qe nuk hame ne corbat e Q.E.V.A-se dhe anastasit tend.

Se ku e sheh ti hirin e perendise mbi kryet e atij qe ne emer et kishes merret me politike pan heleniste dhe qe nuk meriton te rrije e ti thote rrefenjat e shenjta vetem per faktin se nuk flet dot shqip. Kete emer hynor ai e thote Skiperi dhe jo Shqiperi. Eshte njesoj sikur dikush te thoshte Dreqi dhe jo Greqi.
Hiri i perendise eshte i padukshem o njeri me deficite pafund. Kuj i hedh hi perendie ti more bukshkale. Mos e ke gje ne fis perendine apo ke muhabet me te qe paske marre vesh se hiri i Perndise paska zbritur mbi kryet e biznesoshovenit tend nen petka prifti ortodoks qe per ironi te fatit na eshte edhe prof dr...po i kujt se???
Ne kemi frike perballjen me kryepeskopin????
Jo! Ne nuk kemi frike askend. Ai ka frike dhe sa here i rrezikohet fruni organizon ooperacione “fshesa”. A ka turp me te madh se te thuash se do i fshish me fshese hallexhinjte. Ky eshte morali I kishes se janullatosit tend. (mos harro se kisha ortodokse ka dhe ka patur nje ndikim te madh ne politike dhe kudo ne Greqi)

Lere hirin e perendise ta meritoje ai dhe ata qe e ndricojne emrin e perendise me akte njerezire e jo ekspangsioniste e revanshiste.

(Neser eshte dita e shenjterimit te nenes Tereze. Desha vetem te kujtoj se ajo kurre nu fitoi para dhe kurre nuk u morr me politike. Gjithe jeten tha se jam shqiptare. Ajo i thoshte motrave te saja: shkoni te nevojtaret, te semuret dhe te varfereit dhe ndihmoini ata. Mos i flisni per Krishtin dhe zotin. Por vetem jepini dasuhuri, respekt dhe ndihme. Kjo do te jete edhe fytyra e krishtit dhe perendise ne mendjet e tyre.
Ja pra dy njerez te ndryshem o gjakprishur.



Kryqetari

3. Mos kam thene gje une o Erzen_be se nuk dua Shqiperine?
Se Shqiptaret jane greke? Se ne Shqiperi 1/2 jane te tille? Kurre, kurre kurre. Madje as Kryepeshkopi nuk e ka thene kete gje.

Une:

Tani na e bere sit e teatri I kukullave. Eshte ofeze per te gjthe djemt e vajzat te luash lojen e “bardhoshes qe ka ditelindjen”. Kjo politike qe duket si iroinike si djallezore dhe e fsjhehte ne fakt eshte vec debile dhe tejet e lige.
Si the mo ½ jane Greke eeeeeeeeeeeee?
Tu thafte e mendjes o I shkrete. Grek nuk je as ti qe kujton se je o njeri pa identitet. Ti nuk e ke idene se sa shqiptare ka ne greqi o tu mbyllte. Shtetin oderrn grek e ka bere faktori shqiptar. Njihen boterisht pervesh se ne Greqi qe eshte herezi te flasesh per gjera te tilla. Ne fakt nese nje individ flet atje per te tilla pune eshte kisha jote qe terbohet dhe turfullon e para.
Si mendon ti psh; a ka nevoje te shkoje nje imam ne Athine ose gjetkke ne greqi dhe te ngreje nje goxxha xhami dhe te drejtojee miliona muslimane (emigrante) qe jane ne Greqi.
Mos valle Gjermanet dhe Britaniket jane me te keqinje se greket qe e kane bere kete pune?
Aktet Anastasoide te kujtojne epoken e erret te inkuizicionit dhe te masakrave te kishes Greke kunder patrioteve shqiptare.

Dua te citoj nje filozof te njohur por me pare dua te bej me dije lexuesit se po e citoj jo ne kontekst te permbajtjes se vepres se tij, por per te vajturit per shtat te disa gjerave. Pshe mendoj se titullit te vete veprese se tije qe do ta shihni me poshte i pershtatet sjellja e antiforumistit tone kryqtar dhe Anastasit te tij dhe te grekomaneve,


“...... Vetem ne, ne shpirterat e lire, kemi premisen per te kuptuar dicka qe 19 shekuj kane keqkuptuar kete drejtesi te shnderruar ne instikt dhe pasion qe i shpall lufte “genjeshtres se shenjte” me shume se cdo gje tjeter......
Eshte qendruar aq larg sa s’thuhet nga paanshmeria jone e kujdesshme dhe miredashese, nga ai edukim i shpirtit qe eshte i vetmi qe e ben te mundur kuptimin e gjerave kaq te cuditeshme dhe delikate: Ne cdo kohe qe te duash, me egoizem te paturpshem, vetem perfitimi i vete kishes eshte ndertuar mbi mohimin e ungjillit.......” ( nga Friedrich Nietzsche, Antikrishti fq 43).
A ka me material te mire qe i shkon per shtat Anstasit tend. Sipas opinionit tim (dhe kuptimit tim per vepren e Nices); keta njerez si caci yt jane pjelle e antikrishtit qe jane percudnimi dhe kokeposhtizimi i porosive te urta te Jezu Krishtit.


Per ne shqiptaret ne forum.

Ju lutem te gjitheve ta pastrojme kete individohibrit nga ky forum shqiptar. Logjika e perdorur prej tij eshte tejet jo cilesore dhe kaotike er tu marre seriozisht ne considerate (ne sensing e nje pergjigjeje cilesore te nmerituar kur edhe antivlera ka meriten e vleres se kundert).

Stenli eshte nje individ qe sipas meje deri vone e kane dhunuar fizikisht . Shpirti tij ne arrati duket sikur gjen qetesi me Anastasin ne identifikim e siper.
Ka shume mundesi qe pasigurite e tij kerkojne ngushellim diku...si rrjedhoje identifikimi me ata qe ai i quan fetare ka dhe koston e vet morale. Duke qene se ai kerkon te jete dinjitoz perpara padronit te ri nje nuk e rreh si i ati ose si shoket e lagjes i duket vetja si historian dhe martir i kishes. Duke kujtuar se i del ne mbrojtje atit te shenjte kerkon te sfidoje te atin duke i thene propabilisht : e sheh kush jam une? njerezit e vegjel qe i japin rendesi vetes duke u ngritur ne nivel inegzisten gjate procesit te diskutimit te figuarave te realizuara jane impotente. Ne fakt cmund te deshmoje se di te beje nje njeri kur mburr te tjeret dhe eshte ne themel iracional(ketu i referohem besimeve fetare ne permbajtjen e tyre). “ muri prej Kashte” qe po na ngre Stenli yne eshte nje perpjekje e tij e deshperuar per te rene ne sy. Mjerisht kete sjellje e manifestojne disa femra neurotike por edhe meshkuj inverte. Quhet “ Not shagin enough sindrome” dhe per kompesim i hyne rrrugeve te “medha. Ne gkat te gjith ata qe jane ne nje linje me mua po bejne vec nje detyre. Shkruajn per Shqiperine tone te dashur dhe per figurat e saje herioike si At Nikolla.
Mora dhe vellezer Shqiptare. Shovenet qe jane si viruse Trojane ne internet duhen shtypur.
E nesermja do te flase shqip me shume se e djeshmja dhe e sotmja. Eshte nje gjuhe qe thone se e ka bekuar vete zoti. Dikush e ka quajtur memen e te gjitha gjuheve, ne ate gjuhe (megjithse te cunguar me gabime e huazime) po flasim te gjithe. Ajo do te rroje ne shekuj. Keta tipat si kryqetari yne stenli na bejne me dije te jemi vigjilente dhe te mos harojme se parazitet dhe kusaret jane gjalle ende dhe nuk do rreshtin kurre se sulmuari sc kane bere jete e mot.
A mundet kush te deshmoj nje here te vetme ku shqiptaret kane qene okupatore.
Dy popuj duhet t e jene miq dhe ne fakt feja duhet te jete ure lidhese..por jo duke u ulur me eksponente te huaj kembekryq ne shtepine e tjetrit.

I kerkoj ndjese miqve te forumit per ndonje fjale mbase te p a matur mire port e me ndjeni….une kete mostren e quaj nje pushtues dhe cenues virtual (jo vetme kaq) te teresise dhe integritetit te kombit tone.

Edhe njhere Rrofte Shqiperia dhe shpirti iu prefte ne paqe te gjith matrireve qe rane ne mbrojtje te saje.]

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Modifikuar nga erzeni_be datė 19/10/2005 ora 19:51

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 20:07
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Qe je grek,kjo nuk do as mend as kalem.

Vella! vetm ne ket pike nuk jam dakord. Ai i gjore nuk eshte grek por kujton se eshte. Une betohem per ckam me te shtrenjte se edhe kreket me te liq nuk i duan tipar si ky.
Ngelet enigme cili eshte ky gjeja qe rastesish ka ndotur duart e ndonje mamije shqiptare.

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 20:16
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

•Nga kush u fronëzua janullatos në Shqipëri????
•Kush e fronëzon kryepeshkopin grek në greqi????
•Ku i gjen fondet ja nylli tas për të ndërtuar ato veprat????


--------------------------------------------------------------

Tre pyetje për besimtaro-ja->nylli, stenli.......
Nëse nuk u përgjigjesh pyetjeve atëherë nuk je i denjë për një debat me ty.....

Konte dhe katia, kot i shkruani kaq shumë stenlit, se ai e ka kapacitetin të cekët, horizontin të vogël dhe ka shumë mundësi që të humbasë duke lexuar (dhe kjo besoj se ka ndodhur duke parë mesazhin e tij të fundit).

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 02:23
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Amoxil, une bera detyren time sepse i dhashe fjalen Stenlit.
Edhe ai ma ka dhene fjalen mua,por deri tani shkroi dy rrjeshta vetem per Katian.
Stenli une po pres !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 02:47
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:58 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 72 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pėrse kryepeshkopi i vetėshpallur grek Janullatos nuk largohet nga Shqipėria !!??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.