Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Kampionati Shqiptar > Sk Tirona 2005 - 2006
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

pas shkarkimit te trajnerit italian MENEGHIN, dhe stafit te tij , donatoret e sk TIRONA kane prezantuar emrin e ri qe do te jet ne krye te ekipit per javet ne vazhdim . Ai quhet KRENAR ALIMEHMETI , i cili ka luajtur per shume vjet dhe ka qene kapiten i ekipit. ALIMEHMETI ka drejtuar edhe me pare ekipin duke e nxjerre kampion.Me kete ndryshim priten edhe rezultatet e mira te ekipit per javet ne vazhdim , dhe pretendohet te fitohet perseri kampionati me gjith disavantazhin prej 7 pikesh nga vendi i pare sepse ka edhe 25 jave deri ne perfundim te kampionatit

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2005 18:09
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

Dje u prezantua trajneri i ri i kampionëve, që pasdite zhvilloi menjëherë stërvitjen e parë

Alimehmeti: E di ç'i mungon Tiranës



Ishte ora 10.00 e paradites, kur Krenar Alimehmeti iu drejtua ambienteve të klubit bardheblu. Mjaft thjesht, tamam si i shtëpisë, u fut në zyrën e klubit ku ndodheshin donatorët dhe të gjithë lojtarët. Pra, i fundit në mbledhjen e djeshme qe lënë pikërisht tashmë trajneri i ri i Tiranës, që u zyrtarizua aty për aty. Dhe pasi u shpërndanë të gjithë, Krenar Alimehmeti më pas foli për projektin që i është ngarkuar tek ekipi kampion i vendit. Ai ka marrë një detyrë që e la përgjysmë trajneri i shkarkuar, italiani Leonardo Menekini: të ngrejë Tiranën në vendin që i takon. Dhe Krenar Alimehmeti në fjalën e tij tha: "E di se çfarë duhet te kjo Tiranë."
- Alimehmeti, zyrtarisht trajneri i ri i Tiranës...
- Jam rikthyer pas ftesës që më bënë donatorët të marr e të drejtoj skuadrën drejt arrritjes së objektivave. Kemi folur për një kontratë që përfundon në fund të sezonit. Për momentin më vjen mirë që jam rikthyer në këtë ambient, ku jam rritur e kam kaluar vitet më të bukura të karrierës sime.
- A mendoni se do të jetë e vështirë kjo detyrë?
- Jo, nuk mendoj se do të jetë shumë e vështirë, sepse e njoh ambientin shumë mirë, i njoh njerëzit, tifozët gjithashtu, dhe e di se çfarë kërkojnë ata nga Tirana. Pres të filloj që sot punë për t'i rikthyer këtij ekipi atë që i mungon.
- A e keni ndjekur ecurinë e Tiranës?
- Sigurisht, sepse jam i lidhur ngushtë më këtë skuadër dhe kam parë nga afër tërë ecurinë e deritanishme.
- Çfarë mendoni se kërkon tani kjo Tiranë?
- Më shumë harmoni në skuadër, që ka ndikuar në lojë. Tirana nuk e ka më atë shpirtin luftarak, që ka qenë gjithmonë karakteristikë jona, e fanellës bardheblu. I kanë munguar këto dy virtyte që përmenda vërtet gjatë ndeshjeve të deritanishme, çka është reflektuar në rezultate. Mirëpo unë them se Tirana ka një grup shumë të mirë, që më bëjnë të besoj se shumë shpejt harmonia do të rregullohet dhe ekipi do të dalë te loja e zakonshme. Shpresojmë t'ia arrijmë sa më shpejt.
- Diferenca prej 7 pikësh me kreun për sa kohë mund të rikuperohet?
- Mendoj se nuk duhet të nisemi nga ky fakt, sepse kampionati është i gjatë dhe për ne e rëndësishme është të rikthehemi te fitorja sa më shpejt. Duhet t'i kthehemi punës, sepse e thashë se Tirana ka elementë, që garantojnë gjithçka më të mirë se rivalët e saj. Që nga kjo javë duhet të mendojmë për ndryshimin, për të ndrequr ato të meta apo gjithçka nuk ka funksionuar deri tani.
- A besoni se Tirana juaj do të jetë brenda fazës së dytë në krye të klasifikimit?
- T'ia lëmë më mirë fushës. Tirana garanton seriozitet dhe përkushtim maksimal për të kënaqur tifozerinë. Dhe kam bindje se kështu gjërat kanë premisa që të ecin mirë e drejt planeve tona.

Ali Mema, ndihmëstrajner i Tiranës
Dje, Krenar Alimehmeti ka dalë dhe ka drejtuar bardheblutë në seancën e parë stërvitore, e cila u zhvillua në "Skënder Halili". Në stafin e tij bënte pjesë Ali Mema, si ndihmëstrajner, i cili ishte i angazhuar deri tani në klubin bardheblu. Ndërkohë që trajneri i portierëve, Astrit Nallbani, mbetet aty dhe gjithashtu stafi mjekësor është po ai i mëparshmi. Kështu, pas largimit të italianëve, risitë janë Krenar Alimehmeti trajner dhe Ali Mema ndihmëstrajner i Tiranës.

Donatorët premtojnë 7 javë stabilitet
Tirana, pas largimit të italianit Leonardo Menekini, premton të paktën qetësi për tërë fazën e dytë. Pasi ka mbaruar mbledhja e djeshme, ku është prezantuar trajneri i ri, Krenar Alimehmeti, një nga donatorët bardheblu u shpreh se të paktën për 7 javë të mos i pyesnin, sepse ky do të jetë ekipi. Dhe garancia se nuk do të ketë ndryshime në skuadër është dhënë deri në fund të fazës së dytë. Pra, i bie që Tirana të ecë me këtë skuadër pa asnjë ndërhyrje dhe ky kohë do të jetë një test për të parë se si do të ecin gjërat dhe si do të luajë Tirana në vijim. Në bazë të ecurisë, në fund të fazës së dytë, duke qenë se edhe hapet merkatoja, mund të ketë ndryshime të tjera në skuadrën bardheblu.

Muzaki: Do të qëndroj te Tirana
Kristiano Muzaki deklaroi dje në ambientet e klubit "Tirana" se do të qëndronte te kampionët për të respektuar kontratën, pavarësisht se nuk do të jenë më trajnerët italianë që e sollën atë në fillim të këtij edicioni. Kësisoj, Tirana do ta ketë futbollistin e mesfushës në kontigjentin e saj, i cili ka shënuar një gol deri tani dhe është ambientuar deri diku, pasi paraqitjet e tij të fundit kanë qenë më të mira. Muzaki ishte i pranishëm në mbledhje, kur u grumbulluan të tërë lojtarët, të cilët bënë një analizë rreth ecurisë së deritanishme. Ndërkohë, dje me grupin është bashkuar edhe mbrojtësi Rezart Dabulla, i dëmtuar dhe që ka munguar 3 javë.

marre nga SPORTI SHQIPTAR

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2005 18:09
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Kampionati Shqiptar > Sk Tirona 2005 - 2006

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.