Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > ~Perse ne Vitin 1998, Shqiptaret e Kosoves nuk luftuan per clirimin e Kosoves?!~
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
az/hrp
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 13/11/2005
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 43

ha ha

po te shkretet kosovare me ca dreqin kishin me luftu apo me shku si cjapi te kasapi???!!!!!!!!!!
nuk e di nqs kishe naj ide ti pse nuk e ta shfin tane ene tregan si je vajze e mecme.
nqs menaji pak ma shume temat e mas ja fut kodra mas dillit.OK????

__________________
shume gezuar

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2005 17:20
az/hrp nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė az/hrp Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me az/hrp (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė az/hrp't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: az/hrp Shto az/hrp nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto az/hrp nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3959

Sykaltre mos bre burrnesh se i kemi vllaznit kosovare si kokrra e molles.


Tema jote ka nevoje per ca rregullime qe ne shqiptaret i dime mire por skemi qef te flasim se na vjen keq per car u ka ndodhur kosovareve, kurse nga ana tjeter ata thone se Enveri ua ka bere mire juve se e ka dit car malli keni qene.Ne te vertet neve te shqiperise kurre sna ka ardhur mire car u ka bere Sllobodani ketyre,se gjaku sbehet uje.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2005 02:39
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

une mendoj se populli i kosoves nuk ishte i pergatitur per nje shtet i pavarur ne ate kohe...

tani qe jane pjekur kushtet besoj se do ta fitoje pavaresine.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2005 10:52
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dafinoli
Anetar i ri

Regjistruar: 08/09/2005
Vendbanimi: Prishtinė
Mesazhe: 27

Pershendetje Oliinter

Natyrisht qe ateher nuk ishte e mundur te flitet per pavaresi duke i marrur parasysh tre faktor kryesor: Faktori kohe, Faktori njeri dhe Faktori fqinjesi.

Pra faktori kohe eshte se ateher ishte shume heret te diskutohej perderisa Kosova ishte nje vend i shtypur dhe pavaresia drejtperdrejt ishte shume e pamundur, te kalohen dy faza aq te kunderta menjeher. Keshtu qe Kosoves iu dasht nje kohe mjaft e gjate per te deshmuar aftesin politike.

Faktori njeri duhet te mirret parasysh se ne kohen e Millosheviqit ishte po thuaj shume e pa mundur te flitej per pavaresin e Kosoves derisa ai e konsideronte Kosoven krahin.

Si dhe fqinjesi qe do te thot se atebote ishte e pamundur te flasesh per pavaresin e Kosoves derisa vetem Shqiperia ishte ne gjendje ta pranoj si fenomen, mire po tani vendet fqinje jane shprehur ne favor te pavaresis.
Sic e dini Sllovenia ka propozuar plan te sajin duke e perkrahur pavaresin, Maqedonia eshte shprehur se qdo zgjidhje eshte e pranueshme nga ajo, ndersa Shqiperia eshte pro pavaresis, Mali i zi nuk deshiron te beje pjese ne grupin negociator ngase e konsideron si qeshte te jashtme Kosoven dhe kjo eshte nje lloj optimizmi

Faleminderit er mirekuptim

__________________
Love me little, but love me long.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2005 13:30
dafinoli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dafinoli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dafinoli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dafinoli Shto dafinoli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dafinoli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

pershendetje.

Kosova si rralle ndonjehere ne historine e saj nuk ka pasur aq miq sa ka sot.


Une shpresoj shume ne nje kosove te pavarur sepse kane vuajtur shume nga regjimi serb...

te jesh vendas dhe te rrosh me frike eshte dicka e paimagjinueshme.

Nuk besoj ne bashkimin me shqiperine por besoj ne pavaresine e plote te saj dhe pa kushte.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2005 15:15
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Le_Beau_Gosse
Student

Regjistruar: 27/07/2003
Vendbanimi: France
Mesazhe: 69

Re: ~Perse ne Vitin 1998, Shqiptaret e Kosoves nuk luftuan per clirimin e Kosoves?!~

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Shqiptare
Pershendetje te dashur bashkeatdhetare anembane botes!
Ne kete teme,-desha te diskutonim ca rreth ceshtjesh se Kosoves.
Meqe jemi ne emigrim, dhe shume vertetsi i shohim me ate syrin kritik,
desha te flisnin dhe vete Shqipet e Kosoves rreth kesaj teme:-Aq sa kane dijeni-kuptohet!

Nje pyetje per te gjithe ju:"Pse Ne vitin 1998, Shqiptaret e Kosoves braktisen Atdheun e tyre-Kosoven,-duke u arratis per ne Shqiperi?!
Perse nuk luftuan me arme ne dore kunder Serbit?Apo jeta eshte e embel
dhe deshen ta shijonin me gjate,-duke lene te shkelen me kembe trojet
dhe vatrat e tyre?!
Apo nuk kishin armatim te mjaftueshem qe t`i shpallnin "trimerine"-serbit?!!"


Pyetja ne diskutim eshte pak e gjate,-por ia vlen ta diskutojme!

Ju mirepres!SyKaltra.Me duket se kjo teme qe ke hapur eshte me teper si ofendim sesa si diskutim.Nuk e di se si mund te thuash nje gje te tille.Duhet te njohesh mire realitetin dhe pastaj te flasesh sepse me kete thenien tende ofendon te gjithe ato qe kane marre pjese dhe kane dhene jeten e tyre ne kete lufte kosovar apo shqipetare qofshin. Kur filloi lufta ne Kosove ndodhesha ne zvicer dhe po te them qe nga çdo qytet i zvicres kishe me teper se 2 autobuza qe niseshin çdo dite per te marre pjese ne luften e kosoves dhe per te mbrojtur trojet e tyre, madje ka pasur edhe shume djem te rinj shqipetare.Ndersa ato qe nuk iken te luftonin kane dhene te gjitha ekonomite e tyre per te financuar luften e çlirimit.Ke dhe shume djem te djere qe kane dhene me qindra mijera franga zvicerjane , qe kane ngrene nga 20 vjet burg per çfare jo per veten e tyre por per te gjithe shqipetaret ne pergjithesi. Meqe ato nuk paskan luftuar per te mbrrojtur vendin e tyre ti qe je shqiptare perse nuk u ngrite dhe te mbrrosh trojet e te pareve te tu ashtu siç e kane bere shume e shume heroina apo te pelqen me teper te gjykosh me ate mendimin tend te prapambetur. te kerkoj falje nese shprehem pak ashper dhe shpresoj qe nuk do ma marresh per keq.

__________________
Que l'amour et la paix régne sur l'Albanie et les albanais.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Nëntor 2005 23:35
Le_Beau_Gosse nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Le_Beau_Gosse Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Le_Beau_Gosse (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Le_Beau_Gosse't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Le_Beau_Gosse Shto Le_Beau_Gosse nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Le_Beau_Gosse nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3336

Nuk eshte teme me qellim ofendimi Le Beau Gosse!

jo jo, Le Beau Gosse!S`ta mar per te keq!Vazhdo tregimin!
Po flisja per kosovaret e kosoves jo te emigracionit boteror!per ata djem
te rinj nga dy metra te gjate qe iken...Nejse!Tregim i bukur, -tregimi yt!
Nuk jam e prapambetur ne mendime, -e kam dhe une nje baze te forte qe
kam hapur temen!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2005 01:52
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3336

Re: ha ha

Citim:
Po citoj ato që tha az/hrp
po te shkretet kosovare me ca dreqin kishin me luftu apo me shku si cjapi te kasapi???!!!!!!!!!!
nuk e di nqs kishe naj ide ti pse nuk e ta shfin tane ene tregan si je vajze e mecme.
nqs menaji pak ma shume temat e mas ja fut kodra mas dillit.OK????Zakonisht ne Lufte shkohet si "Tek cjapi tek kasapi!";
vetem se mund te ndodhe qe dhe "Cjapi te vrase me brire Kasapin!"

Kaq s`e dije ti lol?!!?

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2005 01:54
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
naimi
puntor ipa lodhur

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ch
Mesazhe: 533

sykaltra

ne nje menyre ke te drejte sepse itakon gjinise femrore
une mendoje se ka munguare nje Bajram Curr i dyte .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2005 11:30
naimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė naimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me naimi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė naimi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: naimi Shto naimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto naimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
toni2ALL
Anetar i ri

Regjistruar: 24/11/2005
Vendbanimi: londer
Mesazhe: 9

Sy kalter duhet te dish nje gje" Njeriu lind trim dhe trimi vdes shpejt" gje qe sipas opinionit tim e shef vetem te shqiptaret e shqiperise.Per trullin e shqiperise eshte derdhur shume gjak , qe neper kohe te lashta, deri te gjaku i gjysherve tane ( lufta e dy boterore).Edhe te hymni yne kombetar :
Prej luftes vec ai largohet qe eshte lindur tradhetor, kush eshte BURRE nuk friksohet po vdes si nje deshmor.
Luftuan boshnjaket per 5 vjet, bota tani i njeh per shtet.Kurse delet kosovare i cau shkjua. Le te presi nga bota ..........

__________________
ME MIRE KETU SE SA TE ZENEPJA (KAFEJA E LAGJES)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2005 16:18
toni2ALL nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė toni2ALL Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me toni2ALL (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: toni2ALL Shto toni2ALL nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto toni2ALL nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > ~Perse ne Vitin 1998, Shqiptaret e Kosoves nuk luftuan per clirimin e Kosoves?!~

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.