Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pse te krishteret dhunojne simbolet kombetare?
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
odeta
Anetar i ri

Regjistruar: 29/01/2006
Vendbanimi: o det..
Mesazhe: 13

Pse te krishteret dhunojne simbolet kombetare?

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re kryqi.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 227 herė.

Hi miq.

Te gjithe kemi vene re neper galeri elektronike fotografi, peizazhe e simbole komebtare nga me te ndryshmet, te modifikuara e paraqitura sipas deshirave personale apo klanore te secilit.

Ne fund te fundit , ta shohesh nga liria e te drejtes se shprehjes edhe mund t'u japesh te drejte se tradhetare e hipokrite kemi patur gjithmone por per mendimin tim te tilla simbole kombetare te adaptuara sipas interesave me duken shume shqetesuese kur valeviten ne krye te faqeve web si nje simbol kombetar me porosi apo mbi kopertinat e veprave.


Qe t'i shkoj ne fund mendimit dhe njekohesisht indinjimit tim qe me nxiten te hap kete teme diskutimi me ju po ju sjell dhe disa faqe web , veçanerisht te krishtera ku te hasin syte simbole kombetare te dhunuara.

Ja njera :
http://www.forumikatolik.net/forum/

ja dhe nje tjeter:
http://www.albanianorthodox.org


Pse, njerez te tille me petk intelektual e me petk fetar cenojne simbolet kombetare?

A thua per t'i mbushur mendjen njerzve me semundjen e tyre psiqike se feja qendron mbi kombin?

A nuk mendoni se keta jane nxitesit dhe armiqte e vertete te Shqiperise dhe shqiptareve?

ç'mendoni ju?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Gusht 2007 18:14
odeta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė odeta Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me odeta (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: odeta Shto odeta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto odeta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ishpeshtimi
Rest in peace

Regjistruar: 04/05/2007
Vendbanimi: Ne Ferrin e Dantes.
Mesazhe: 1106

Mendoj qe ke ende ne koke,shume vrer ndaj feve,te mbetur nga koha e Dulle Qoftelargut.

Lerini keto perralla me tradhetare e hipokrite!

Simbolet ne bote te gjithe organizatat i modifikojne!Shiko web-sitet europiane dhe amerikano-veriore!
Nese ke alergji nga Kryqi,atehere keshillohu me ndonje psikiater rreth semundjes se quajtur Crossofobi.

__________________
U tret per Pellazgji.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Gusht 2007 19:05
ishpeshtimi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ishpeshtimi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ishpeshtimi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ishpeshtimi Shto ishpeshtimi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ishpeshtimi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

Citim:
Po citoj ato që tha odeta
Pse te krishteret dhunojne simbolet kombetare?hi odeta! se pari, pershendetje!
..per mendimin tim nuk mund te thuash "dhunojne simbolet kombetare" pasi ata (te krishtere apo edhe muslimane qofshin) tek simbolet kombetare thjesht marin "frymezimin" per te krijuar nje ikone te re...
..me qarte..Ata nuk po i humbin dhe as po i modifikojne simbolet kombetare..thjesht i marin si motiv! (ne fund te fundit me mire keshtu se sa te perdorin flamurin grek apo jo!
..mendimi im kymund te jete dhe i gabuar...sidoqofte..
respekte!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 03:09
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Ku e shikon dhunimin zotrote. Thjesht perdorin simbolin kombetar.
Mos valle duhet te perdornin ndonje simbol arab?

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 07:47
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

përshëndetje Odeta edhe urime për temën që hapët nga ku edhe pse kanë kaluar vetëm pak kohë nga vaksina e fundit fetare në shqipëri ,fanatizmi është i egër për vetë natyrën e shqiptarve.

NË RADHË TË PARË DUHET TË NDËRGJEGJËZOHET SHQIPTARI EDHE TË MËSOJ RRËNJËT  E VETA EDHE ÇE LIDHË ATË ME TË KRISHTERË E MYSLIMAN....PASTAJ DO KUPTOJMË SE "SA SHUMË E KANË DASHUR EDHE  E DUAN KËTO FE GJUHËN SHQIPE?"

lexova shprehje fanatikësh më lartë edhe më duhet tju përgjigjem që të kemë ndërgjegjien time të pastër:

NË SE NJË FETARË PRISH SIMBOLET E SHTETIT TONË AI KA MBARUAR SI SHQIPTARË EDHE NUK VARET MË NGA SHTETI YNË POR NGA ATHINA,ROMA ,STAMBOLLI SEPSE KËTO SHTETE JANË SHTETET QË I SOLLËN SHQIPËRIS KËTO FE BUKUROSHE?

KËTË DUHEJ TA NJIHTE EDHE PARAPRINTE POLITIKA JONË "LARGËPAMSE"...AJO POLITIKË E CILA ËNDERRËN PAQEN E SHQIPTARVE NË SHTET SHUMËFETARË...........ASHTU SIÇ NJOHIM PAQEN E SHQIPTARVE NË TRE SHTETET GREQI-TURQI-SHQIPËRI NGA KU ARVANITËT ARRNAUTËT SHQIPFOLËS LUFTUAN PËR KRISHTRIM EDHE MYSLIMANIZËM DUKE I DHËNË GODITJE VDEKJE PRURËSE SHQIPFOLSËVE TË BALLKANIT.....BILES EDHE NË SHQIPËRI NUK E DONIN SHKRIMIN EDHE KËNDIMIN E SHQIPES!

    BESOJ E KUPTUAT ARSYEN PËRSE..........??????????? 

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 11:16
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362Sbesoj se te krishteret dhunojne simbolet fetare, por ka koka te 'ndritura' plot, nga njerez te gjithe besimeve e idesh. Keto figurat me lart interesante fare.. Se cpune ka flamuri yne me yllin me 6 cepa, me nje pistolete 9 mm apo me ngjyren blu e veshtire ta kuptosh.

Ky flamuri i pare, ka kohe qe reklamohet nga.. spo ia them

tjetri si duket e do shqiperine ashtu sic e kemi namin ne europe, 'vend mafiozesh'

Ky i treti esht aq entuziast qe jemi ne europe, sa qe ben ate qe ska ber kush, as vendet e para te BE: vendosjen e simbolit te BE ne flamur..

Adoleshente nga trute, ashtu jane edhe ato te forumit katolik, fluturojne me ......ne.....

Gjerat nuk duhen perzier fare, jemi shtet laik. Simbolet i kemi te perbashketa dhe nuk ka drejte kush te beje 'pronarin' e tyre.

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2007 13:49
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

TY FLAMUR TË DUAM SHUMË

TI PËR NE JE NËN E BABË

SE JE NGRITUR NË FURTUNË

O FLAMUR I KUQ ME ZHGABË

dale daleee  do ti njihni edhe më mirë me kalimin e kohëve këta antishqiptarë,që nuk donin edhe nuk duan mësimin edhe këndimin e shqipes

 

FRY MOJ ERË,TË IKI KJO KOLERË!

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2007 14:28
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
walker
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/11/2006
Vendbanimi: somewhere in jungle
Mesazhe: 122

Simboli i cdo shteti eshte unik dhe nuk ka te drejte askush ta cenoje ate duke i hequr ose shtuar pjese.Per mendimin tim kjo eshte nje propagande qe duan tia imponojne vetvetes,dhe te humburve qe s'kane gjak patriotizmi!

__________________
Fjalet e shumta jane fukarallek

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Gusht 2007 18:10
walker nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė walker Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me walker (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: walker Shto walker nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto walker nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

deri dije prifti me hoxhën thoshnin :nuk keni punë në qiell se ai është i zotit....por sotë besimtarët shqiptarë po e ofendojnë priftin edhe hoxhën edhe i janë futur internetit.....çdoni në qiell ju të pa fe?vishni ferexhet edhe shamit ..ulni kokën edhe faluni...edhe mos u merrni me qiellin internetor të zotit???........apo ju paguan dikush të përhapni helmin antishqiptarë!

Janullato ka studiuar në këto shkolla edhe bëj çudi si ju lejon të futeni në internet ......rrotullohet apo nuk rrotullohet bota????

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2007 11:12
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
altruisti
Anetar i ri

Regjistruar: 23/06/2007
Vendbanimi: Ne rruge
Mesazhe: 21

Te krishteret, dhe ata qe therrasin per dardha identitetesh, akoma s'kane arritur ta dallojne dallimin mes fese dhe kombit, dhe keshtu, pasi qe s'dijne se si t'i therrasin te tjeret, e me konkretisht injorantet ne kultet e sektet e tyre, u'a lidhin besimin me shqiptarizem. Shqiptarizmi (gjuha e kombi) s'kane kurrfare lidhjeje me fene krishtere, prandaj cdo tendence per ta identifikuar kete komb si te krishtere eshte e deshtuar, perderisa gjithenje patriotet shqiptare kane luftuar per komb e atdhe e gjuhe, mirepo jo per ngritjen e fames se krishterizimti, ne perjashtim te Skenderbeut, i cili sic e quan edhe Vatikani, ka qene "Kaloresi i Krishterimit" dhe lufta e tij ishte per krishterizem e jo per identitet kombetare, e qe kjo eshte deshmuar nga shume fakte, nder to edhe realiteti se kur ne Diber ka pasur beteja ne to kane prezentuar edhe maqedonasit, gje qe tregon se s'ishte lufte kombetare, porse ne nje fare menyre fetare, per te ruajtur orthodoksizmin, fe kjo e perbashket me sllavet, e qe, sic thone shume historiane, me kalimin e shqiptareve nga orthodoksizmi ne Islam, u zhduk mundesija e asimilimit te popullit shqiptare ne serb, pasi qe me s'kishin dic te perbashket me sllavet, pasi qe me heret kur qene te nje feje ata edhe martoheshin ne mes vete, sikur qe ishte rasti i Gjon Kastrioti, i cili kishte qene i martuar me princeshen e Serbise, me te cilen kishte Gjergjin.

Pra, identifikimi i shqiptarizmit te shtrenjte me krishterizem, eshte i deshtuar, prandaj i bej thirrje ketyre forumeve qe kane dizajnuar ato foto, te mos i dhunojne, sic e quan vepren autorja e temes, pra simbolet e kombit tone.

Gjithe te mirat,
Altruisti!

__________________
Mė i miri prej jush, ėshtė ai qė ėshtė mė i dobishėm pėr shoqėrinė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Nëntor 2007 22:24
altruisti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė altruisti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me altruisti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė altruisti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: altruisti Shto altruisti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto altruisti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pse te krishteret dhunojne simbolet kombetare?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.