Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
bledarcela
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/08/2012
Vendbanimi: Pukė
Mesazhe: 75

Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston

Sepse nuk egziston.

__________________
Kjo ketu eshte nji fjali e mencur nga une.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2012 18:21
bledarcela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bledarcela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bledarcela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bledarcela Shto bledarcela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bledarcela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Re: Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston

Citim:
Po citoj ato që tha bledarcela
Sepse nuk egziston.wowwwwwww kush u cmen pashe zotin ,vetem zoti existon se asgje tjeter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2012 19:37
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bledarcela
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/08/2012
Vendbanimi: Pukė
Mesazhe: 75

Me vjen keq. Nuk egziston. Asnji nuk e ka pa deri tani.
Keni 2000 vjet qe imagjinoni perralla.

__________________
Kjo ketu eshte nji fjali e mencur nga une.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2012 20:00
bledarcela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bledarcela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bledarcela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bledarcela Shto bledarcela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bledarcela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha bledarcela
Me vjen keq. Nuk egziston. Asnji nuk e ka pa deri tani.
Keni 2000 vjet qe imagjinoni perralla.
mundet te jet sikur thua ti po ne besimin tim duhet te ket nje ,te pakten ne trunin tim existon e i besoj e e flm per te qenit pran meje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2012 20:03
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
walker
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/11/2006
Vendbanimi: somewhere in jungle
Mesazhe: 122

Talking

Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston Sepse nuk egziston.

Sna dhe ndonje arsye.E vetmja arsye ketu eshte se duhet te shikohesh ne ndonje doktor

__________________
Fjalet e shumta jane fukarallek

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Gusht 2013 17:57
walker nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė walker Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me walker (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: walker Shto walker nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto walker nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Citim:
Po citoj ato që tha bledarcela
Me vjen keq. Nuk egziston. Asnji nuk e ka pa deri tani.
Keni 2000 vjet qe imagjinoni perralla.Jo jo , po te ishin perralla, do kishim imagjinuar me shume se 2000 vjet, kjo teme eshte me e vjeter se aq.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2013 15:33
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

merre me avash

Citim:
Po citoj ato që tha bledarcela
Sepse nuk egziston.Kam dy shembuj për ty.
1) Anshtajni pasi dëgjoi profesorin duke iu thënë nxënësve se duhet të besojnë vetëm gjërat që shohin, e pasi që Zotin nuk e shohin ai nuk ekziston. Ky u ngrit në këmbë dhe tha:atëherë, profesori pohon se ka mend, por ne nuk ia shofim, si rrjedhoj ai nuk ka mend në kokë, sepse ne as nuk ia shofim as uk mund t'ia prekim.
2) Një ateist sfidon një dijetar në debat për mosekzistencën e Zotit dhe kërkon takim. Dijetari ia pranon ftesën, por takimi të jetë pranë lumit.
Në takim dijetari vonohet pak. Ateisti fillon e qorton për vonesën.
Dijetari i përgjgjet për vonesën: U vonova pasi gjatë rrugës pash një anije e cila vetvetiu ndërtohej. Vet punhej druri, vet kdhendej, vet montohej, vet matej, vet precizohej dhe qëndrova deri përfundoj ndërtimi i anijes vetvetiu.
Ateisti thotë: paske humbur taruan fare. Ku mund të ndërtohet një anije pa dorën e njeriut dhe dijen e tij.
Dijetari ia kthen: atëherë si mendon ti që i tërë ky univerz të funksionoj me kaq precizitet. Yjet, toka, qielli, ajri, uji, të gjitha gjallesat në tokë dhe në qiell, etj, etj, të funksioojnë e të jenë krijuar vetvetiu pa dorën, lejën dhe dijenin e Zotit të cilin j e mohoni.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2013 03:26
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha lorie


Jo jo , po te ishin perralla, do kishim imagjinuar me shume se 2000 vjet, kjo teme eshte me e vjeter se aq.

Jam kurioz, cfar mendimi ke ti lorie per fene islame qe po fuqizohet me shume ne balkan dhe mesin e shqiptarve kohet e fundit?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2013 07:20
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

edhe une jam kurjoze c'mendim do kem kurt.

Po lexoj Kuranin tani dhe jam ne gjysem te librit. Bleva nje te botimit te Oxfordit qe sqaron pasazhet e veshtira dhe po lexoj duke u nisur me sy objektiv.

Dua te mbaroj se lexuari ne fillim dhe te bej disa kerkime perpara se te jap mendimin tim, keshtu qe...duhet pritur. Po ta ndaja tani nuk do ishte i plote.

Kureshtja me eshte shtuar sepse po fuqizohet shume si fe. 2/3 e botes me duket beson ne fene islamike.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2013 17:58
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha lorie
edhe une jam kurjoze c'mendim do kem kurt.

Po lexoj Kuranin tani dhe jam ne gjysem te librit. Bleva nje te botimit te Oxfordit qe sqaron pasazhet e veshtira dhe po lexoj duke u nisur me sy objektiv.

Dua te mbaroj se lexuari ne fillim dhe te bej disa kerkime perpara se te jap mendimin tim, keshtu qe...duhet pritur. Po ta ndaja tani nuk do ishte i plote.

Kureshtja me eshte shtuar sepse po fuqizohet shume si fe. 2/3 e botes me duket beson ne fene islamike.Më vjen mië për këtë hulumtim konkret dhe analizë objektive.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2013 20:58
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.