Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Arkiva > dhe nje nga une
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
cutty_sark
Anetar i ri

Regjistruar: 21/05/2003
Vendbanimi: albania
Mesazhe: 20

dhe nje nga une

Ishin tre te burgosur , ishin te denuar me vdekje , por ju dhan shancin e fundit te shpetonin dhe ky ishte : ne nje dhome shum te erret ne nje tavoline do kishte 5 kapele 3 nga keta do ishin te bardha dhe 2 te zeza , do hynin ne rrjesht brenda dhe do mernin nga nje kapele ta vendosnin ne koke do dlenin jashte dhe nqs njeri nga keta do e gjente se cfare kapele ka ne koke dhe do vertetonte menyren se si e gjeti (pa pranu hilen vetem zgjuarsin) do shpetonin te tre nga vrasja .... nejse hyren ata brenda moren nga nje kapele , dolen ne rrjesht te tre jashte dhe polici pyeti te fundit ne rrjesht ...cfare kapele ke ne koke ? dhe ai shikonte kapelet qe kishin dy te paret dhe tha :nuk di gje . pyeten te mesit ( 2-tin) cfare kapel ke ne koke??? dhe ky shikonte te parin , dhe degjoi pergjigjen e te fundit , dhe tha: nuk di gje. pyeten te parin , cfare kapele ke ne koke ?????? ky nuk shikoi kapelen e asnjerit , vetem degjoi pergjigjen e te fundit dhe te dytit , dhe tha : e kam 100% te bardhe , e gjeti dhe jua arkumentoi se si e gjeti .......kush e gjen se si e gjeti , duke then ne cfare menyre i ka punu llogjika ati personi (arkumenti me pak fjale) ???????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2004 22:05
cutty_sark nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cutty_sark Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cutty_sark (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cutty_sark Shto cutty_sark nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cutty_sark nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
benicio
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 16/03/2004
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 61

teper e thjeshte

habitem si nuk jane pergjigj me pare me siguri,kane thene:
- s'ja vle as me u pergjigj :p
atehere i treti qe ka rradhen me u pergjigj i pari thote nuk e di ç'fare kapeleje kam edhe pse ishte me i avantazhuari duke pare dy te tjeret se ç'fare kapeleje kishin...nese dy te paret do kishin kapele te zeze..dhe duke ditur se kapelet e zeza ishin vetem dy ai do pergjigjej i qete se kishte kapele te bardhe...por nuk ishte keshtu pra ata kishin njeri kapele te bardhe dhe tjetri te zeze...ose te dy te bardhe....

i dyti me pak i favorizuar duke patur mundesine te shifte vetem kapelen e te parit por i favorizuar sepse dinte pergjigjen e atij mbas mund dhe ta gjente por do mbetej gjithnje propabilitet... o e bardhe ose e zeze sepse vetem nese dy te paret dmth ai para tij dhe vete, ishin te dy me kapele te bardhe ose njeri me te zeze dhe tjetri me te bardhe nuk i lejonte te tretit te pergjigjej...si i themi ne shqipetaret ta provojme iher fatin mase bejme bingo...por nuk duhej te gabonte vetem nese ishte i sigurt ,rezultati..., dhe i dyti ne dileme, pergjigjet qe se dinte

i pari ishte me i shfavorizuari ne shikim te pare ...por duke degjuar dy te tjeret pergjigjet pasi analizon me mendjen e vet presupozimet e dy te tjereve :
-une e kam te bardhe
pse?
sepse e thashe me larte, por po e permend nese e kishte te zeze dhe po ta kishte dhe ai i dyti i treti do qe pergjigjur meiher sepse kapele te zeza ishin vetem dy dhe mbetej nje nga tre kapelet e bardha per te tretin,i dyti duke ditur qe su pergjigj i treti dhe shifte te parin qe kishte te zeze atehere do qe pergjigj e bardhe sepse te zeza ishin thjeshte dy dhe ai s'mund ta kishte sepse po te ishte ashtu do ishte pergjigj i treti duke thene se e kishte te bardhe prandaj kishte vetem i mundesi qe i dyti ne kete rast mos te pergjigjej te shifte te parin me kapele te bardhe dhe te mendonte se mund ta kishte te zeze ose te bardhe ...e cila qe e vetem mundesi per ta lene ne dileme ,dhe te pamundur per tu pergjigj personin qe ishte mbas tij pra te tretin...dhe ja pse i pari u pergjigj i bindur qe kishte kapelen e bardhe :d
tutto a buon fine...e vissero felici e contenti :p

__________________
Nje dite ne trene,me bilete te pa konvaliduar me kapi kontrollori.Gjobe 25€,kruajta njehere koken dhe e pashe ne sy shtrember,duke i thene ***<nqs je akoma duke lexuar kete msg do te thote qe s'ke asgje tjeter per te bere.Vai a lavorare>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2004 02:07
benicio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė benicio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me benicio (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: benicio Shto benicio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto benicio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:18 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Arkiva > dhe nje nga une

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.