Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > A do ishit dakort per mesimin e fese ne shkollat publike??
A do ishit dakort per mesimin e fese ne shkollat publike??
PO
JO
NUK E DI
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
sheki
MILANIST

Regjistruar: 20/11/2003
Vendbanimi: SHKUP
Mesazhe: 243

mjaft me ato ore

mjaft me ato ore feja e shqiptarit eshte shqiptaria ajo fra ze eshte e vjetruar nuk te pyeta se cfare feje deshiron por lejon nje qe te tille ne shkoll te mesohet

__________________
LIVE YOUR LIFE AND BE FREEE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Qershor 2005 18:57
sheki nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sheki Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sheki (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sheki Shto sheki nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sheki nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Hektori
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/05/2005
Vendbanimi: Ne Troje
Mesazhe: 215

O sheki po nuk na the cila eshte fraza e re sipas teje?

__________________
Ndero Zotin, dashuro gruan, mbroje atdheun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2005 13:27
Hektori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Hektori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Hektori (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Hektori Shto Hektori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Hektori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Or shqiptar me duket se ta dhash mire pergjigjen se duhet apo jo mesimi i feve ne shkollat shqipe. Dhe pergjigja eshte e prere JO . Pastaj nuk me duket e vjeteruar shprehja qe une kam permendur, ndoshta per ty mund te jete e tille por per mua eshte shume ne aktualitet meqenese ka shume armiq te shqiperis qe na ndajn ne (musylman-turq dhe ortodoks-grek)dhe un nuk mund te jem kurr dakort meqenese mendoj se feja eshte dicka shpirterore dhe une nuk kam nevoj ti tregoj te tjereve se sa besimtar jam une duke shkuar ne xhami ose kishe . Nese te tjeret duan le te shkojn tek mesimet e teologjise ku behen neper xhami edhe kisha . Por ja pra kthehemi tek ajo qe te shkruajta, se feja per ne shqiptaret nuk eshte faktor bashkimi por eshte ndarje dhe une te tjeret nuk i shoh si myslyman apo ortodoks o katolik por thjesht si njerez te nje gjaku te quajtur shqiptar gje e cila sic e kam thene edhe me lart duhet te mesohet neper shkolla. Ok ika ime ... gjith te mirat nga DIABOLIC A'S

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2005 14:17
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Laila
Anetar i ri

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Philadelphia
Mesazhe: 18

..plotesisht dacort me idene qe feja duhet te jete plotesisht e ndare nga shkolla publike dhe personalisht mendoj qe nuk duhet induktuar tek adoleshentet sic na sygjeron ai personi nga Maqedonia!!
Kam vene re qe, ne pergjithsi shqiptaret jashte kufijve te Shqiperise kane tendenca fanatizmi dhe mentaliteti shume te mbyllur dhe kane frike nga emancipimi dhe indipendenca e femrave ( e kam vene re tek tema e "virgjerise")!! Kete e shprehin me futjen e fese myslimane neper shkollat e mesme duke "kontrrolluar" veprimet e adoleshenteve!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2005 14:51
Laila nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Laila Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Laila (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Laila Shto Laila nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Laila nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sheki
MILANIST

Regjistruar: 20/11/2003
Vendbanimi: SHKUP
Mesazhe: 243

laila

ju si duket me keni keqkuptuar dhe orvateni qe ato njerez jasht shqiperis qenkan fanatik ne kendeveshtrimin sa i perket fese dhe ju laila shum thjesht e keni pergjigje po ose jo se edhe ketu ne maqedoni tash u largua ky ligj dhe nuk e dhash une kete por kjo u be publike nga vet qeveria
pershendetje

__________________
LIVE YOUR LIFE AND BE FREEE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Nëntor 2005 14:14
sheki nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sheki Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sheki (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sheki Shto sheki nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sheki nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Mendoj se sondazhi ka nevoje per nje ndryshim te vogel. Titulli me mire te ishte nese A do ishit dakort per mesimin e fese ne shkollat publike. Pasi ne kete rast ka me teper kuptim vota po ose jo. Nqs sheki, si nismetari i kesaj teme e lejon, mund tja ndryshoj vetem titullin e sondazhit per ta bere me me kuptim.


Persa i perket temes, dhe une jam kundra mesimit fetar ne shkollat publike. Njohuri te pergjithshme mire do jete te kete (ne sociologjine e vitit te dyte ne te mesme ka pasur dicka siperfaqesore ne mos gaboj), por ama jo specifike per nje fe apo tjeter. Ndoshta pak njohur mbi fete kryesore, ato 3 qe jane, drejtuesit e tyre, dhe dicka rreth asaj qe predikojne eshte mire te kete.

Lerjani shkollave private mesimin e fese nqs njerezit duan.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2005 11:29
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Thumbs down

jam kategorikisht kunder studimit te teologjive fetare ne shkolla,perse do tu duhet nje gje e tille?
Humbje kohe....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2005 13:32
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sheki
MILANIST

Regjistruar: 20/11/2003
Vendbanimi: SHKUP
Mesazhe: 243

eriosa

une ty te kisha pyetur pse jo a mendon de te kishte dem nje gje e tille une jam i mendimit se ajo do te kishte ndikuar pozitivisht si per ato krishter ashtu ee per muslimanet

__________________
LIVE YOUR LIFE AND BE FREEE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2005 14:42
sheki nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sheki Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sheki (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sheki Shto sheki nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sheki nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Question

se kuptoj sheki????

Ma shpjegon te lutem si do kishte ndikime pozitive kjo gje???
Nxenesit do ti ndanin ne te krishtere&mysliman,se secili do te mesoje ato teori te fese se vete.
Per mendimin tim kjo do krijonte ndarje,diferencime,aspak te drejta.
Fryma fetare duhet edukuar,ne formen mme te mire,ate te bashkejeteses&jo te krijosh ndarje&ndoshta konflikte te kota(te cilat fale Zotit&shqiptareve ne Shqiperi,nuk ekzistojne,por mbizoteron nje tolerance fetare per tu admiruar&marre shembull,pse jo.)
Ky eshte mendimi im,shpresoj te kem qene e kuptueshme.
Respekte
Eri

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2005 15:46
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kela
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/08/2005
Vendbanimi: Ne Realitetin e botes njerezore
Mesazhe: 427

Po per mendimin tim do te ishte mire qe gjimnazistet shqipater te mesonin rreth besimeve te ndryshme fetare.Kjo lende thjeshte do te shtoj njohurite dhe zgjeroje kulturen e nxenesve.

P.sh une jam katolike dhe e vetmja gje qe dija kur isha ne gjimnaz ishin ditet e bajramit kur kishim pushim nga shkolla dhe te ramadanit kur disa nxenesve ju binte te fiket nga pa ngrenja.E njeja gje ishte edhe persa ju perket ortodoksve( pashket nje jave pas pashkeve katolike dhe krishtlindjet ne te njejten dite); ndersa persa ju perket feve te tjera se kam pasur idene fare.
Do te thoja qe "edukimi fetare" do te kishte qene nje lende shume me e dobishme sesa "puna me dru e metal" qe kam bere une ne te mesme.....

__________________
My words fly up, my thoughts remain below.
Words without thoughts never to heaven go.(William Shakespear)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2005 15:52
Kela nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kela Shto Kela nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kela nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:39 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > A do ishit dakort per mesimin e fese ne shkollat publike??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.