Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Ka te drejte pedagogu ne kete rast?
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Eh na ka informuar mo Faje, por s'kam qene une ate dite ne shkolle, kur ai paska folur per punen e notebook-ut. Diten e dyte te shkolles u pati thene studenteve. Nuk me tha njeri. E mora vesh dy javet e fundit kur ai ua rikujtoi studenteve. I hapa syte une.
Ok thashe po e pergatis. Shkruajta nga dy- tre faqe shenime per cdo leksion qe kemi marre, por qe do na kerkonte dhe leksionet flete me flete kete s'ma merrte mendja. Thashe e shumta do vere plus, minus dhe jo nje note vetem per Notebooku-n. Kjo me shqeteson mua, dhe jo thjesht se na detyroi te mbajme nje notebook, dhe do e kontrollonte, edhe pse s'me pelqeu si ide. Por nje note vetem per te, dhe ku ne Public Speaking. Sa nx e keqe mu duk vetja ne ato momente! :p E kundershtova, por u detyrova ti kerkoja falje me vone. Me keq do ndikonte tek une ne noten perfundimtare.
P.s Asnje nuk e kishte marre seriozisht punen e notebook-ut, edhe ata qe e dinin nuk menduan se ai vertet do i kontrollonte e jo me vleresonte. :p


Doja te shtoja qe profesorja e Exeptional Learning, ne fund te ketij semestri na ka mbledhe journals te cdo chapteri qe kemi diskutuar ne classroom ( mundesisht cdo date dhe time te caktuar). Dhe e kemi ne syllabus te shkruar: Journals, vleresimi 30 pike. Kujt i intereson te mbaje plus shenimeve edhe journal ( eshte blue notebook nese e ke parasysh) do fitoje 30 pike ne fund( out of 1000 pike, , qe nuk eshte pak, por goxha. Pra, mos u anko. Ka dhe me keq .

Por une jam e mendimit se sa me shume te shkruash, aq me shume te nguliten ne tru ato qe studjon ( duke i shkruar). Kete metode kam ndjekur gjtihmone( even in my finals) dhe jam shume e lumtur me rezultatet deri me sot.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2009 01:34
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Re: Re: Ka te drejte pedagogu ne kete rast?

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
une jam studente qe mbaj shenime cdo fjale qe del nga goje e profesorit, apo profesores, mundesisht i shes shenimet e mia per $200 ( nje copy, zakonisht jane per studenetet with disabilities.)


Hajde akt human hajde

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2009 09:01
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Enya

Doja te shtoja qe profesorja e Exeptional Learning, ne fund te ketij semestri na ka mbledhe journals te cdo chapteri qe kemi diskutuar ne classroom ( mundesisht cdo date dhe time te caktuar). Dhe e kemi ne syllabus te shkruar: Journals, vleresimi 30 pike. Kujt i intereson te mbaje plus shenimeve edhe journal ( eshte blue notebook nese e ke parasysh) do fitoje 30 pike ne fund( out of 1000 pike, , qe nuk eshte pak, por goxha. Pra, mos u anko. Ka dhe me keq .

Por une jam e mendimit se sa me shume te shkruash, aq me shume te nguliten ne tru ato qe studjon ( duke i shkruar). Kete metode kam ndjekur gjtihmone( even in my finals) dhe jam shume e lumtur me rezultatet deri me sot.


Enya nuk po flas per shenimet qe mban ti gjate leksioneve, por leksionet e fotokopjuara qe ti jep pedagogu gjate simestrit. Eshte i vetmi qe na i ka kerkuar leksionet. Shenime ne fletore mbaj, por nuk me pelqen ta mesoj mesimin duke e shkruar ne fletore.Me duket humbje kohe. Nenvizoj ne liber. Shkruaj vetem kur jane ese qe duhet nxjerr materiali nga i gjithe kapitulli.
Nuk e di, mbase ne Shqiperi isha mesuar ndryshe. Pedagogu s'donte t'ja dinte se i kishe apo jo. Eshte puna jote thoshte. Une kam per detyre vetem te ta jap.
''Exeptional Learner'' e kam dhene vjet. Mesuesja jone ishte shume e mire. Me pelqeu shume si lende. Pervec detyrave te percaktuara ne syllabus nuk na kerkoi te tjera. Normal ato ishin detyra i bera me kenaqesi, se mesova shume gjera, dhe jo leksione te fotokopjuara qe fare mire i gjej ne liber.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datė 18/12/2009 ora 14:50

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2009 14:24
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

persa u perket mungesave qe permendi Kati me lart, doja te shtoja qe ne universitetet ketej nga une, zakonisht per ter semestrin studentet kane te drejte te marrin 4 (maks 5) mungesa 'me arsye' po bene me shume mungesa se numri i caktuar te heqin pike ne noten perfundimtare. Kuptohet ka dhe faktore te tjere ne noten finale por kjo eshte si tip 'rule of thumb'.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2009 14:44
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Sa do te doja te te jepja edhe une mendimin tim o Deb ............ :aha :aha :aha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2009 04:39
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Sa do te doja te te jepja edhe une mendimin tim o Deb ............ :aha :aha :aha

C'te pengon?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 01:39
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

C'te pengon?



S'kam BS ..........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 02:48
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha turll





S'kam BS ..........


As une.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 00:37
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Une mendoja qe e ke nje Bachelor Degree qe nga  Shqiperia Deb. ne mos gabohem?

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 01:01
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
Une mendoja qe e ke nje Bachelor Degree qe nga  Shqiperia Deb. ne mos gabohem?

Pse quhen te Shqiperise?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 01:07
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Ka te drejte pedagogu ne kete rast?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.