Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Tirana 21 Janar 2011
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Kalofsh mire Bionde po iki tja fus gjumit une



Mire ben cte bej qe u zgjova ne 11 thuaj ec tme zeje sot ne darke ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 15:52
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Cool

http://www.top-channel.tv/video.php?id=22161


Gjithsesi kjo s'harrohet kollaj!!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 17:32
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha al74

nuk thashe per hallen po thashe ate ku te con arsyeja. deri para pak kohesh jemi palluar me dogmat e veteizolimit qe na eshte rrenjosur thelle .
tani po pallohemi me ambicien per tu bere te pasur sa me shpejt e nuk ka rendesi se si mund te arrihet. kur brezat pasardhes (ndoshta niperit e mi) te jene disi te ngopur do ju vije edhe deshira te behen artiste ne politike. kismet.
ne shqiperi nuk behet politike por thashethem. more po te pares rryme politike qe do paraqiste nje program zhvillimi per vendin do ia vija veshin.
me duket shabllon i politikes kurve italiane.





Pikerisht, ket s'arrijn ta kuptojn Shqiptaret dhe Politika dhe ky esht gjith problemi. Kaq vite po bej jashte..kurre se kam degju e pare ndonjeher Performancen tone !!!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 17:44
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Heronje e kohes se demokracise jane njerez qe sorrollaten me duar neper xhepa dhe vriten nga plumba qorr.
Fenomene shqiptare!

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 18:20
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Heronje e kohes se demokracise jane njerez qe sorrollaten me duar neper xhepa dhe vriten nga plumba qorr.
Fenomene shqiptare!


mos i fut dhe pensionistet ne te njejtin thes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 18:39
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Populli eshte kope Bionde duhet bariu te dije te drejtoje tufen. Kope ka gjithe bota si ne Shqiperi si ne Tunizi si ne Itali apo Paris. Ne sot deshmuam qe jemi qytetare dhe jo kafshe pavaresisht qe jemi ballkanas gjaknxehte.



Angel populli nuk eshte kope, nuk duhet te jete kope! Ne fakt s'duhet te kete as popull, nese fjala 'popull' perdoret nga politika dhe nga vete populli per te treguar dicka qe sikur s'ka te beje me te. Populli jemi ne, je ti, jane ata, jam une... e sinqerisht une s'dua te bej pjese ne kete kope te drejtuar nga nje bari. S'kam nevoje per bari perderisa jam individ.
Me vjen keq nese do lendoj ndonje njeri po une s'pashe qytetare aty. Qytetaret kane te drejta e detyra, e si te tille nuk ngrihen ne protesta vetem se i ben thirrje nje Rama apo Berisha ngrihet ne protesta kur i therret ndergjegja qytetare (nese e kane!), kur i shkelin te drejtat e protesta funksionon nese nga ana tjeter ka qytetare te tjere qe te degjojne e marrin parasysh arsyen e protestes. Nese ndonjeri nga ju i pa diku ne ndonje vend keto te ma thote qe ti terheq prapsh keto qe sapo thashe. Shqiptaret s'kane ndergjegje as moral komunitar prandaj arsyeja e vetme qe mund te ngrihen eshte po ti paguash. Ne jemi si ai i semuri qe s'di qe eshte tashme i semure, mendon se mund te jete i semure e lengon nderkohe qe filozofon per semundjen.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 22:20
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani


Angel populli nuk eshte kope, nuk duhet te jete kope! Ne fakt s'duhet te kete as popull, nese fjala 'popull' perdoret nga politika dhe nga vete populli per te treguar dicka qe sikur s'ka te beje me te. Populli jemi ne, je ti, jane ata, jam une... e sinqerisht une s'dua te bej pjese ne kete kope te drejtuar nga nje bari. S'kam nevoje per bari perderisa jam individ.
Me vjen keq nese do lendoj ndonje njeri po une s'pashe qytetare aty. Qytetaret kane te drejta e detyra, e si te tille nuk ngrihen ne protesta vetem se i ben thirrje nje Rama apo Berisha ngrihet ne protesta kur i therret ndergjegja qytetare (nese e kane!), kur i shkelin te drejtat e protesta funksionon nese nga ana tjeter ka qytetare te tjere qe te degjojne e marrin parasysh arsyen e protestes. Nese ndonjeri nga ju i pa diku ne ndonje vend keto te ma thote qe ti terheq prapsh keto qe sapo thashe. Shqiptaret s'kane ndergjegje as moral komunitar prandaj arsyeja e vetme qe mund te ngrihen eshte po ti paguash. Ne jemi si ai i semuri qe s'di qe eshte tashme i semure, mendon se mund te jete i semure e lengon nderkohe qe filozofon per semundjen.



Nuk i ben ndryshimet individi por kopeja turma quaje si te duash pra komuniteti qe thua ti. Sot une pashe qyteterim vetepermbajtje te kunderten e asaj qe ndodhi ne 21 Janar. Nuk besoj se ishin te paguar gjithe ajo rradhe e gjate njerezish qe fillonte nga kryeministria dhe perfundonte ne sheshin skenderbej. Si dhe une kembengul qe nuk eshte faji i popullit por i leadership-it qe e udheheq.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 22:28
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Angel ndryshimet i ben individi, nese keto nuk ndodhin eshte sepse keta individe jane njesoj si ata qe ti i quan 'bari' ose 'barinj' ajo turma po te ish ne vendin e udheheqesve do te sillej njesoj. Duhet te ndryshoje dicka me e rendesishme se sa politikanet, por kjo ka shume mundesi te mos ndodhe nese vazhdojme keshtu.

Por nese do ta shohesh pozitivisht nuk mund te ta imponoj. Kisha kohe pa debatuar me ty

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 22:52
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Angel ndryshimet i ben individi, nese keto nuk ndodhin eshte sepse keta individe jane njesoj si ata qe ti i quan 'bari' ose 'barinj' ajo turma po te ish ne vendin e udheheqesve do te sillej njesoj. Duhet te ndryshoje dicka me e rendesishme se sa politikanet, por kjo ka shume mundesi te mos ndodhe nese vazhdojme keshtu.

Por nese do ta shohesh pozitivisht nuk mund te ta imponoj. Kisha kohe pa debatuar me ty



Debat konstruktiv po bejme e mirepres

Une i njoh limitet e popullit shqiptar.... ndryshim ben individi jam dakort por kete e kupton ndoshta 20 % e popullsise jo pjesa tjeter. Mos harro qe jemi vendi qe kemi pasur rregjim komunist per shume vite dhe nga me te egrat dhe keto kane lene gjurme dhe sot e kesaj dite. Nejse mund te jem dhe e gabuar por une keshtu e mendoj.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2011 22:56
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ishalla po vazhdojne keto demonstratat ......................... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2011 00:31
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Tirana 21 Janar 2011

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.