Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Tirana 21 Janar 2011
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

The Genius Of The Crowd - Charles Bukowski


there is enough treachery, hatred violence absurdity in the average
human being to supply any given army on any given day

and the best at murder are those who preach against it
and the best at hate are those who preach love
and the best at war finally are those who preach peace

those who preach god, need god
those who preach peace do not have peace
those who preach peace do not have love

beware the preachers
beware the knowers
beware those who are always reading books
beware those who either detest poverty
or are proud of it
beware those quick to praise
for they need praise in return
beware those who are quick to censor
they are afraid of what they do not know
beware those who seek constant crowds for
they are nothing alone
beware the average man the average woman
beware their love, their love is average
seeks average

but there is genius in their hatred
there is enough genius in their hatred to kill you
to kill anybody
not wanting solitude
not understanding solitude
they will attempt to destroy anything
that differs from their own
not being able to create art
they will not understand art
they will consider their failure as creators
only as a failure of the world
not being able to love fully
they will believe your love incomplete
and then they will hate you
and their hatred will be perfect

like a shining diamond
like a knife
like a mountain
like a tiger
like hemlock

their finest art

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Janar 2011 23:58
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Kto gjojnat anglisht duhen fshire. Po s'ma ben dora se e paska thene bukur vende vende.

Medium - Average - Mediocritat - Popull - Politike

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Janar 2011 01:11
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Thumbs up

DY NUMRA LLOGARIE PĖR TĖ NDIHMUAR FAMILJET E VIKTIMAVE TĖ 21 JANARIT

Z. Kryeministër, a e di cilët vrave?


Mbi 21 janarin është folur gjatë, me tekste e me foto, me homazhe e me statistika, me shpifje e me të vërteta, dhe mirë është bërë. Ky debati i neveritshëm, i nisur nga Berisha me qëllimin e vetëm për të relativizuar mortin, në mos për gjë tjetër, le të shërbejë për të njohur më mirë se cilët jemi, çfarë na dallon e çfarë na bashkon me njerëzinë e me të njerëzishmen.


Meqenëse kryeministri ka folur gjatë për të vrarët, meqenëse është thënë se ishin të këtillë e të atillë, të paguar e të droguar, instrumente të njërit, apo vegla të tjetrit, le t'i vëmë pikat mbi "i" e le t'i shfaqim ashtu siç ishin. Jo si heronj, se nuk ishin të tillë, po bash ashtu siç jetuan e siç mjerisht, vdiqën.


Hekuran Deda ishte 38-vjeç. Baba i dy vajzave. Mbijetonte duke punuar me mëditje, si punëtor sezonal krahu. Familja e Dedës, i lindur në Dibër ishte zhvendosur në Laknas, Kamzë.
Faik Myrtaj, 50-vjeç, ishte babai i dy fëmijëve, Renatos dhe Bardhit, të moshës 25 dhe 22 vjeç, si dhe bashkëshort i Mamudesë. Banonte në Kreshpan të Fierit. Mësohet se Myrtaj ishte i papunë mbijetonte po njësoj, duke migruar sezonalisht.


Ziver Veizi, 44-vjeç, kishte dy fëmijë, Anën dhe Klajdin, të moshës 11 dhe 14 vjeç. Ishte banor i Gjirokastrës, invalid me status. Ziveri ishte emigrant dhe ishte kthyer në Shqipëri për të protestuar.
Kjo është e vërteta zoti kryeministër. Ti ke vrarë tre protestues të cilët para "kullës" tënde i kishte sjellë mjerimi. Ti ke vrarë tre të papunë. Ti ke vrarë tre baballarë që atdheu i tyre i kishte braktisur, shteti i tyre i kishte rrënuar e i kishte flakur në emigrim.


Ti, Sali Berisha sërish i ke dhënë plumbin shqiptarëve si në 1997-ën. Njësoj si atëherë, u ke dhuruar më parë mjerimin.


DY NUMRA LLOGARIE PËR TË NDIHMUAR FAMILJET E VIKTIMAVE TË 21 JANARIT

"Shekulli" ka nisur dje një fushatë për t'u ardhur në ndihmë familjeve të tri viktimave të 21 janarit. Prej dje janë vënë në funksionim në Raiffeisen Bank dhe në Tirana Bank dy numra llogarie (RAIFFEISEN BANK - JETIMËT E TË VRARËVE - NUMRI I LLOGARISË 0005810592) dhe (TIRANA BANK SHA - JETIMËT E 21 JANARIT - NUMËR LLOGARIE 0110-307178-100). Të dy numrat në të dy bankat janë në lekë.


"Shekulli" do botojë të gjitha shumat e kontributeve dhe emrat e kontribuesve në rast se dëshirojnë, ose kontributin dhe shënimin "anonim" në rast se nuk dëshirojnë të identifikohen. Kontributet çelen sot në mëngjes me disa shuma të dhuruara nga gazetarët e Shekullit.

-Shekulli-

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2011 09:55
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin'

"Unë jam i idesë, se këta ekspertë do të arrijnë shumë shpejt në përfundimin, që vrasjet ose nuk janë kryer nga gardistët, ose janë kryer krejt aksidentalisht nga këta të fundit"- Kështu ka shkruar në blogun e tij online Mustafa Nano, lidhur me hetimet për 21 janarin. Më poshtë teksti i plotë i publicistit të njohur:


"..Ka disa ditë që kanë ardhur disa ekspertë amerikanë, të cilët do të ndihmojnë prokurorët tanë në hetimin e vrasjeve të 21 janarit. Unë jam i idesë, se këta ekspertë do të arrijnë shumë shpejt në përfundimin, që vrasjet ose nuk janë kryer nga gardistët, ose janë kryer krejt aksidentalisht nga këta të fundit. Pse e mendoj këtë?


Nuk është thjesht rasti i Kosta Trebickës, dhe vlerësimi i ekspertëve amerikanë, se "vdekja e tij ishte aksidentale", që më bëjnë t'i mbahem kësaj ideje. Është dhe një logjikë tjetër.


Ekspertët e FBI-së sillen si ekspertë brenda vendit, por sillen në mënyrë patriotike jashtë vendit. Dua të them se, sa herë që kërkohet ndihma e tyre në hetimin e ngjarjeve "misterioze e të komplikuara" në vende të tjera, ata e dinë se në ç'përfundim duhet të arrijnë; nuk mund të dalin me konkluzione, që bien ndesh me qëndrimet e administratës së tyre.


Në fund të fundit, ekspertë të tillë nuk zgjidhen në negociata midis Prokurorisë sonë të përgjithshme e FBI-së (kjo do të ishte e udhës); jo, zgjidhen ndryshe; zgjidhen pas "negociatash" që Departamenti i Shtetit bën me FBI-në. Ju duken haluçinacione këto që them? Ndoshta.
Po unë jam gati të vë bast, që konkluzioni i ekspertëve amerikanë ose do t'i fshehë, ose do t'i shfajësojë vrasësit. Ia mban ndokujt të vërë bast me mua? Ma vini ju çmimin që duhet të paguaj, nëse e humbas këtë bast. Doni që të mos shkel më në Amerikë, po humba? Dakord. Pranoj. Dhe ju siguroj që është çmim shumë i kripur për mua. I love USA!.."

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 20:48
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin'

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner
"Unë jam i idesë, se këta ekspertë do të arrijnë shumë shpejt në përfundimin, që vrasjet ose nuk janë kryer nga gardistët, ose janë kryer krejt aksidentalisht nga këta të fundit"- Kështu ka shkruar në blogun e tij online Mustafa Nano, lidhur me hetimet për 21 janarin. Më poshtë teksti i plotë i publicistit të njohur:


"..Ka disa ditë që kanë ardhur disa ekspertë amerikanë, të cilët do të ndihmojnë prokurorët tanë në hetimin e vrasjeve të 21 janarit. Unë jam i idesë, se këta ekspertë do të arrijnë shumë shpejt në përfundimin, që vrasjet ose nuk janë kryer nga gardistët, ose janë kryer krejt aksidentalisht nga këta të fundit. Pse e mendoj këtë?


Nuk është thjesht rasti i Kosta Trebickës, dhe vlerësimi i ekspertëve amerikanë, se "vdekja e tij ishte aksidentale", që më bëjnë t'i mbahem kësaj ideje. Është dhe një logjikë tjetër.


Ekspertët e FBI-së sillen si ekspertë brenda vendit, por sillen në mënyrë patriotike jashtë vendit. Dua të them se, sa herë që kërkohet ndihma e tyre në hetimin e ngjarjeve "misterioze e të komplikuara" në vende të tjera, ata e dinë se në ç'përfundim duhet të arrijnë; nuk mund të dalin me konkluzione, që bien ndesh me qëndrimet e administratës së tyre.


Në fund të fundit, ekspertë të tillë nuk zgjidhen në negociata midis Prokurorisë sonë të përgjithshme e FBI-së (kjo do të ishte e udhës); jo, zgjidhen ndryshe; zgjidhen pas "negociatash" që Departamenti i Shtetit bën me FBI-në. Ju duken haluçinacione këto që them? Ndoshta.
Po unë jam gati të vë bast, që konkluzioni i ekspertëve amerikanë ose do t'i fshehë, ose do t'i shfajësojë vrasësit. Ia mban ndokujt të vërë bast me mua? Ma vini ju çmimin që duhet të paguaj, nëse e humbas këtë bast. Doni që të mos shkel më në Amerikë, po humba? Dakord. Pranoj. Dhe ju siguroj që është çmim shumë i kripur për mua. I love USA!.."



Pirdh pirdh Muci ... u arrestua njeri nga ata qe vrane u gjet dhe arma dhe gezhoja dhe pse dite me pare thonin gjasme skane gjet asnje prove materiale;problemi qendron sa do vihet drejtesia ne vend apo sa per te hedh hi syve e per ti liruar pas 2 vjetesh si puna e Gerdecit

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:13
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sassari
kompletues mendjesh.

Regjistruar: 05/03/2010
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 483

Thumbs up

Re: Re: Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin'

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Pirdh pirdh Muci ... u arrestua njeri nga ata qe vrane u gjet dhe arma dhe gezhoja dhe pse dite me pare thonin gjasme skane gjet asnje prove materiale;problemi qendron sa do vihet drejtesia ne vend apo sa per te hedh hi syve e per ti liruar pas 2 vjetesh si puna e Gerdecit

Kjo tregon se garda nuk ka fshehur asgje.

__________________
Te zgjuarit jepi hapsira, budallit hapi rrugen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:19
sassari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sassari Kėrko mesazhe tė tjera nga: sassari Shto sassari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sassari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Re: Re: Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin'

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


problemi qendron sa do vihet drejtesia ne vend apo sa per te hedh hi syve



Angel, aty e ka fjalen dhe Muci, prandaj ven dhe bast ai.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:21
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: Re: Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin'

Citim:
Po citoj ato që tha sassari
Kjo tregon se garda nuk ka fshehur asgje.


garda ska faj them une ... fundja ai ushtar zbatoj 1 urdher te dhene nga eprori i vet ai eshte ushtar duhet ta zbatoje ... ne banken e te akuzuarit duhet te vihet ai qe ka dhene urdherin per te qelluar mbi turmen/popullin sepse su vra politikan por popull i thjeshte pa precedent penal

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:21
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: Re: Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin'

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


Angel, aty e ka fjalen dhe Muci, prandaj ven dhe bast ai.



me fal vizio se lexova gjithe artikullin ... e kam ndjek Mucin ne shkrimet e analizat e tij personalisht e vleresoj me 0 me xhufke ...sorry e

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:23
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sassari
kompletues mendjesh.

Regjistruar: 05/03/2010
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 483

Re: Re: Re: Re: Mustafa Nano: 'Hedh bast si do t'i nxjerrė prokurori amerikan hetimet pėr 21 janarin

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


garda ska faj them une ... fundja ai ushtar zbatoj 1 urdher te dhene nga eprori i vet ai eshte ushtar duhet ta zbatoje ... ne banken e te akuzuarit duhet te vihet ai qe ka dhene urdherin per te qelluar mbi turmen/popullin sepse su vra politikan por popull i thjeshte pa precedent penal

pa precedent penal


Ka merita sala qe ka ndertu shtet me prokurore te pavarur

__________________
Te zgjuarit jepi hapsira, budallit hapi rrugen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:24
sassari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sassari Kėrko mesazhe tė tjera nga: sassari Shto sassari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sassari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:44 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Tirana 21 Janar 2011

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.