Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Para marteses
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Bris, si eshte kjo alla shqiptarce? Demek e merr e fut ne krevat dhe as dasme as hiq fare. keto kane dale nga fukaralleku me duket mua.

Zenepja

-Une jam martuar me dashuri, u rrembeva. (duke menduar Helenen e Trojes)

Esmeralda:

-Mua me martuan prinderit, me mbleseri.

Amori:

-Inorante coprolale. Une e kam gjetur vete.

:p



Ti s've re fare perkundrazi.

Ceshtja eshte si te lidhesh hipotezen e dyte me te treten,se per te paren s'u besoj shume kercenimeve!

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 13:39
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

para dasmes (mundesisht qe tre muaj paraprakisht) nusja DUHET te marre dy hapje Prozac cdo dite qe te qetesoje shtrigen brenda saj. Akoma nuk kam njohur (flas per shoqet/kusherirat e mija te cilat jane martuar) nje nuse te embel, te qete, te mire...si goca ti pish ne kupe, si nuse ti shash parsh e mbrapsh nuk mjaftohesh,sa afron dasma transformohen ne mostra ose me sakt Bridezillas.
Une nuk bej dasem :p

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 20:47
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

mendo sesi mund te zhnderohem une as une spo bej dasem me mire :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 20:49
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

mos e bej, as une nuk bej se nuk dua te humbas familjaret e mi dhe shoqet e mija gjate pergatitjeve te dasmes, pavaresisht se kam plot haqe per te marre.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 20:53
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Zenepja

-Une jam martuar me dashuri, u rrembeva. (duke menduar Helenen e Trojes)

Esmeralda:

-Mua me martuan prinderit, me mbleseri.

Amori:

-Inorante coprolale. Une e kam gjetur vete.

:p



qedrusi thote "ndersa une du te martohem por as me rremben njeri, as me futet njeri shkes e as vete nuk e gjej nje te me pranoje "

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 20:59
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha cupka
mos e bej, as une nuk bej se nuk dua te humbas familjaret e mi dhe shoqet e mija gjate pergatitjeve te dasmes, pavaresisht se kam plot haqe per te marre.


cupka si te kam.

as une nuk doja te beja dasem, po ma bene pa me pyetur. Une u cmenda, se me thonin: "si nuk can koken fare te zgjedhesh fustanin me te bukur" dhe une u thoja: "aman me gjeni nje per ate dite dhe te shpetoj, se po cmendem."

Une mbaj mend qe nuk kisha stres si do te dukesha, por si ta hiqja qafe ate dite. Nje stres, nje tmerr, nje lodhje e jashtezakonshme.

Nuk jam fare partizane e dasmave, por e udhetimeve.

Merrni burrat dhe grate tuaja dhe veshjani me nje nice trip anywhere you want, forget about wedding dress, invitations, reception etc and stay friends with all the people around you

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2009 16:03
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

pershendetje te gjitheve

Paskeni hapur nje tem shume te mire dhe te vleshme. Une nuk i urrej dasmat modeste qe nuk ngarkohet nga kostoja e larte e shpenzimeve. Ketu ne Kosove per fat te keq behen dasmat 5 here per nje dhenderr e nuse. Nata e dasmes, dita e dasmes, dita e dyte e dasmes, tubimi ne restorant lukzoz, nata e kulaqit, dhe vetem keto sillen rreth 20 mije euro. Punojn tere jeten kursejne heqin keq, per çfare?! Ja e shifni. UNe i kam ikur me shume ngulm ketyre gjerave. Dhe si rezultat ndertova shtepi komode dhe bashkeshortes sime ia blej byzhyterin, fustanet, rrobat e rruges,arin sipas nevojes, dhe e dini çfare?! Ate tani e kane zili nuset tjera, sepse ato i blen nje here e mire, shpenzuan kosto te larte duke ndjekur tradita te kota, dhe shterpe. Nuk jam kunder tradites se dasmes, ama me kosto te arsyeshme.
E mira e se mires eshte qe kur dojne ta martojne ***tin t'ia blejn apartamentin dhe ta kaloj naten e dhenderrise i qet pas ahengun te dasmen sikur princi me princeshen.

Sukese te pa martuarve ne martese.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2009 07:53
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: pershendetje te gjitheve

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari
Paskeni hapur nje tem shume te mire dhe te vleshme. Une nuk i urrej dasmat modeste qe nuk ngarkohet nga kostoja e larte e shpenzimeve. Ketu ne Kosove per fat te keq behen dasmat 5 here per nje dhenderr e nuse. Nata e dasmes, dita e dasmes, dita e dyte e dasmes, tubimi ne restorant lukzoz, nata e kulaqit, dhe vetem keto sillen rreth 20 mije euro. Punojn tere jeten kursejne heqin keq, per çfare?! Ja e shifni. UNe i kam ikur me shume ngulm ketyre gjerave. Dhe si rezultat ndertova shtepi komode dhe bashkeshortes sime ia blej byzhyterin, fustanet, rrobat e rruges,arin sipas nevojes, dhe e dini çfare?! Ate tani e kane zili nuset tjera, sepse ato i blen nje here e mire, shpenzuan kosto te larte duke ndjekur tradita te kota, dhe shterpe. Nuk jam kunder tradites se dasmes, ama me kosto te arsyeshme.
E mira e se mires eshte qe kur dojne ta martojne ***tin t'ia blejn apartamentin dhe ta kaloj naten e dhenderrise i qet pas ahengun te dasmen sikur princi me princeshen.

Sukese te pa martuarve ne martese.



po gjej 1 burre nga Kosova me mire qenka martese me leverdi :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2009 11:09
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: pershendetje te gjitheve

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari

E mira e se mires eshte qe kur dojne ta martojne ***tin t'ia blejn apartamentin dhe ta kaloj naten e dhenderrise i qet pas ahengun te dasmen sikur princi me princeshen.
.



Nuk shkruhet ***tin ore miku im se nuk te le faja, por Ciftin. Jo me "Q" miku im se kemi do programe shume fanatike dhe nuk te falin.

Mire e ke per punen e dasmes ti.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2009 12:52
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: pershendetje te gjitheve

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Nuk shkruhet ***tin ore miku im se nuk te le faja, por Ciftin. Jo me "Q" miku im se kemi do programe shume fanatike dhe nuk te falin.

Mire e ke per punen e dasmes ti.



leje ore qunin rehat q i f tin do me e shkrujt ai

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2009 12:54
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Para marteses

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.