Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Amerikanėt ēmenden pas automjetin Smart fortwo
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
NoThInG
AltruisT

Regjistruar: 20/03/2008
Vendbanimi: Ballkan
Mesazhe: 70

Amerikanėt ēmenden pas automjetin Smart fortwo

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 2002-smart-crossblade.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 21 herė.

Përkundër averzionit që kanë amerikanët ndaj automjeteve të vogla, Smart fortwo, në atë pjesë të Atlantikut, gjatë muajve të parë në treg, është duke u shitur shumë më mirë sesa që dikush ka mundur të parashikonte.
Automjeti i vogël fortwo, siç edhe është pritur, është treguar më i popullarizuari në zonat urbane si Los Angeles e New York, mirëpo gjykuar nga statistikat e shitjes, hiç më pak i popullarizuar është edhe në vendet e brendshme të SHBA-ve.

Drejtori ekzekutiv i Smart-it, Roger Penske, përveç interesimit të blerësve është i kënaqur edhe me shpenzimet shtesë që ata bëjnë për të pajisur automjetet, që në mesatare shkojnë deri në 1.600 dollarë për automjet.




Në SHBA veçse janë shitur 35.000 njësi të Smart-it më të vogël, ndërsa duket se as 50.000 njësi të shitura deri në fund të vitit, nuk do të jetë ndonjë shifër për t’u habitur.

Pas disa vitesh jo aq të shkëlqyeshme për Smart-in, duket se më në fund po vijnë kohë më të mira për prodhuesin gjerman.

__________________
Nga Pema e Heshtjes Varet Fruti i Qetesise

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2008 17:37
NoThInG nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NoThInG Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NoThInG (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: NoThInG Shto NoThInG nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NoThInG nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

Po mo makin qe ja vlen ,ka bere Paris-Berlin me nje te mbushur pastaj mos harro se eshte motorr Mercedesi ,me knaqi kshu e kam dhe une .....E parkon kudo ,apo kte vit te blloku u knaqa...

__________________
"Njė burrė mund t?i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė
rang s?mund t?ia shtojė dinjitetin njė burri ? "

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2008 13:38
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Amerikanėt ēmenden pas automjetin Smart fortwo

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.