Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nga cili rreth i Shqiperise jane Shqiptaret me komplekse
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Nga cili rreth i Shqiperise jane Shqiptaret me komplekse

Kjo teme eshte per humor jo per te nxitur luftra ju lutem!!!!

 

Tiransit ( As nuk u behet vone per kurgje)

Shkodranet ( Gjithmone me humor dhe ku rrafsha mos u vrafsha)

Durrsaket (Jetojne sot per sot)

Korcaret ( Te shkretet ata c'heqin, se duan te kursejne, por edhe te shesin p...dhe)

Gjirokastritet ( Cifutet e Shqiperise dhe nikoqiret e Shqiperise )

Fieraket ( Kane gra te mira )

Berratesit ( Mos qofsh dy ore me nje berratas, se ti shkaterroi nervat)

Vlonjatet ( Kembengules dhe po u tha u be )

Permetaret ( Florinjte e Shqiperise )

Krutanet ( Matrapazet e Shqiperise )

etj etj

Per mua korcaret jane me te komplikuarit dhe me komplekset e Shqiperise, sepse jane mesuar te bejne nje jete fallco, gjithmone nen daren e thashethemeve dhe te hipokrizise pseudoaristokratike

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2007 15:43
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

dakort shume

permetaret ,jane me florinjte,dhe me te zgjuarit e shqiperise

skrapallinjte...cyryker ahahahaha(shikoni ilir meten)por jane dhe burreror
sarandiot...detar te zote
mallakastriot...kerci kuqer
tepelenasit...bicim- seser.,edepseser.hajdute,kobar
lezhianet...te pabese
lacianet ....larg qofte
elbasallinjte,kavajasit...i dini vete nuk kame nevoj ti them

oohh thoni dhe per vlonjatet,,,bej shaka,se ka rob te trashe ketu...

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2007 16:13
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Tepelenasit ( ballistet e Shqiperise :p)

Lacianet dhe lezhianet ( kane vetem gra te bukura )

Peshkopia ( Kryeqyteti i Shqiperise se Veriut)

Skraparllinjte (djegin shtepine per mikun edhe kur nuk kane te hane vete)

 

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2007 16:42
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXI
*BIZNESMENE*

Regjistruar: 08/09/2006
Vendbanimi: ISTANBUL
Mesazhe: 3939

Me mire hiç fare se sa ndonje Korçar/e...

__________________
* HA...PI...RRI *

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Tetor 2007 11:50
SEXI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SEXI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXI Shto SEXI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Shkodranet-qejfllinj,

Elbasanllinjt-fanatiker,

Beratasit-mistreca,

Vonjatet-mburraveca,

Gjirokastritet-kopraca,

Skrapallinjte-mikprites,kokeforta,

Permetaret-burra te urte,grate llafazane,

Korcaret-pastertore,bredharak,

Fieraket,Durrsaket-vajzat i kane te bukura,

Mos t'ju ngelet qejfi,se i kam me te degjuar shumicen.Pastaj edhe origjinen time e kam share.:p       

 

 

                                                                       

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Tetor 2007 22:29
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Elbasanas
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 23/10/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 75

Pershendetje te gjitheve!

Secili ka mendimin e vet per kete Teme dhe SIGURISHT do "mbroje" ate qe; Qyteti ku ka lindur dhe eshte rritur eshte me i miri!!!

pra, dhe une do te thoja ; Elbasani !

Sa per Kulture ( jo se ju nuk e keni lexuar ndonjehere), por per te Ilustruar Temen, po ju shkruaj Poesine e Fan S. Nolit

-Berlin, 1926-

1.
A te duhen luftetare,
Arratine armiku te marre,
A do botes t'i veshe zjarre?
- Merr nja dhjete KOSOVARE !

2.
A do urte njerezit te rrine,
Ne komande te mbash ushtrine,
Ne litar te vesh njerezine?
- Merr gjithe LABERINE !

3.
A do trima dhe sejmene,
Kapardisur kudo vene,
Gjumi po t'i marre mos flene?
- Per tre MIRDITORE bej bene !

4.
Do per pune, - merr KORCARE!
Kish e koke s'i ke te share,
I do bujqer, ustallare,
Me gerbashke e hapin varre

5.
A te duhen genjeshtare,
Matrapaze e kokethare,
Rere te shesin per fare,
- Merr KRUTANE, je i lare!

6.
Po qejflinj a te duhen,
Qe me jevga dine te kruhen,
Me grate qe pjellin cdo vit,
- Vec ELBASANI i rrit !

7.
Me dy kembe, do hajvane,
Budllenj pa din, pa ane,
Ku t'i fusesh te vene,
- Dil shetit MYZEQENE !

8.
A do te ruash florine,
Katandine e shtepine,
Me dy qofte mbush sinine?
- Merr vec GJIROKASTRINE !

9.
A do te kesh e te besh qejf,
Pastertore e per hyzmet,
Sofren shtruar si per mbret?
- Te tille gjen vec ne PERMET !

10.
A do minister? - KOLONJARE!
Se mbahen burra me mend,
Duan kudo te jene te pare,
Ne mexhlis e ne kuvend.

11.
- O i gjore, mos harro VLOREN !
Se ky faj lahet me gjak,
Vetem gradat, uniformat,
Kesaj pune i vene kapak !

12.
Hall i madh me SKRAPALLINE !
Ka rrezik te hash dhe dru,
Dy ministra le te rrine,
Se na duhen dhe pa tru.

...... ........ .......

Keshtu or, ka shkruar Fan Noli, por a eshte e vertete.........secili e di vete!!!

C'ti bej.... Une kam lindur ne Tirane, jam rritur ne Elbasan dhe gati gjysmen e moshes ne Gjermani !!!


Tschüß

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Tetor 2007 17:18
Elbasanas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Elbasanas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Elbasanas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Elbasanas Shto Elbasanas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Elbasanas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Sa po qesh me veten me keto komplekse
Po jane mese te verteta.
Kotka i ka ilustruar shume bukur te gjitha ne pergjithesi por pershkrimi me i bukur eshte i/e Korcareve Eshte mese e vertete!!

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Tetor 2007 03:07
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ato qe ka thene Noli jane aktuale sot e kesaj dite,por ai nuk i ka thene te gjitha.

Kundershtuesja a ke kurajo te deklarosh se nga je?Miqesisht ta them kete.

Ka dicka te vertete ne ato qe thua per Vloren,por burrat e kesaj treve kane arsye te mburren e te rrahin gjoksin.Jane trima,jane bujar e te beses,por te ashper me armikun.

Ah moj fotbolliste,qe bene lebet e Tepelenes ballista.Jo moj jo nuk ka ballista atje.Ne gjithe ate vend sa nje grusht nje fshat vetem ka burra te zgjuar.Ky eshte Dragoti.Ballistat kane qene nga familje te medha(te kuptohemi lideret),ndersa ushtaret e ballit kane qene disa bazhibozuk injorant e qesharak.

Une do ta barazoja cdo permetar me nje lale.Jane njerez te urte si lalet edhe pse jetojne ngjitur me Laberine,kendojne e vishen njesoj si ta.Mos i ngaterroni permetaret  me gabelet kengetare qe jetojne atje.

Eshte e vertete qe gjirokastritet jane koprace,por burrat dhe grate e qytetit te gurte jane dalluar per elegancen e tyre gjate gjithe kohrave.Shume familje te shquara ka pasur dhe ka ky qytet.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2007 14:42
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Ah moj fotbolliste,qe bene lebet e Tepelenes ballista.Jo moj jo nuk ka ballista atje.Ne gjithe ate vend sa nje grusht nje fshat vetem ka burra te zgjuar.Ky eshte Dragoti.Ballistat kane qene nga familje te medha(te kuptohemi lideret),ndersa ushtaret e ballit kane qene disa bazhibozuk injorant e qesharak.


Eshte e vertete qe gjirokastritet jane koprace,por burrat dhe grate e qytetit te gurte jane dalluar per elegancen e tyre gjate gjithe kohrave.Shume familje te shquara ka pasur dhe ka ky qytet.



IQVLORA vellai, une kam patur nje tepelens te persekutuar njehere ne tavoline ne festen e flamurit ketu ne Boston dhe bente bam qe ishte nga familje ballisti.  Kishte nje hunde te kuqe dhe te trashe si top, mu ne mes te fytyres dhe i veshur i teri me te kuqe, vetem kapelja e ballistit i mungonte   Jo se kam gje me ballistet vllajo se kundra xhaxhit ishin edhe ata, por me kujtonte ballistet qesharake te filmave te xhaxhit prandaj me vinte per te qeshur.  Humor eshte, nuk eshte pershkrim i pergjithshem.  Kam patur dikur nje shok tepelens kur isha ne fakultet, (valut fare, vetem humor dhe te qeshte dinte) dhe kam bredhur gjithe Korcen me kete shokun kur isha me ekspedita andej, po edhe ai hunden dhe fytyren te kuqe i kishte, me keq se keta rednecket tone kendej

Eeeej thank you per fjalet e mira ne lidhje me gjirokastritet cifute, se kam gjysmen e gjakut tim nga ato ane une.  I kam inat gjirokastritet se flasin me kunja dhe shume shpejt,sikur kane dhjete karamele ne goje

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2007 15:00
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Hahahahahah!Me bere te qesh me te madhe per portretin e atij ballistit hundekuq.Besoj do te kete qene nga ata larot qe bridhnin hale me hale per te vjedhur ndonje pule ne kasollet e Myzeqese.Sa per hunden e madhe si tra qymeci(koteci) e kane nga qe kane ngrene kraharor(chicken breast) pulash shume dhe te kuqe sepse edhe dhelprat jane te kuqe.Te kuptohemi ketu,sepse i till nuk ish Lumo Skendoja,Hysni Lepenica,Abas Ermenji,Ali Kelcyra etj.Nuk po munden te pushoj se qeshuri moj fisnile.Gaz e pac jeten ne familjen tende!Po te tregoj nje histori te vitit 1992.Ndodhesha i ftuar ne nje fshat te Vlores.Gjate bisedes e mori fjalen edhe nje burre moshatar i quajtur xha Fejzo,i cili kish qene me ballin kombetar gjer ne Shkoder.Ai po na tregonte se si kishin formuar seksionin e partise se BK per fshatin.I biri i tij i quajtur Qemal e pyeti me shejtanllek.Mire qe e festuat po bete ndonje feste per kete eveniment.Po i tha ai.Kemi pire raki e kemi ngrene nganje pul per shoq.I biri perseri:''O Fejzo po mire atehere por edhe tani nuk ju ndate pendeve te pulave ju ballistet?Turp te keni pulaxhinj!''Plasi nje gaz i madh ne oden ku ishin te pakten 50 burra.Xha Fejzua i terbuar nga inati por edhe duke qeshur i tha te birit:''Ti qenbirqeni nuk e ke vendin ketu ne mes te burrave,prandaj dil perjashta e loz me cingla''.Pra Tepelena e 99 shtepive qe nuk beheshin kurre 100, ballistat i nemeronte me gishta.Te gjithe kane qene e jane te kuq.Meso nga une sepse une dhe ti jemi me moshataret ketu ne forum, se ne Shqiperi jane tri fshatra te medha te permendura per ballista;

Trevllazeri-Dukati dhe Bozhigradi.Dy te paret jane ne Vlore dhe i treti fshati i qepve ne Korce.Ballistet e ketyre tre fshatrave nuk iknin me vrap si ne filmin'' Kur zbardhi nje dite''

Im ate ka patur nje mik gjirokastrit.Kur vinte ne shtepine tone e prisnim me gjithe te mirat me tregon babai.Nje here qe me ftoi ne shtepine e tij ne Tirane, tregon im ate,(1954 -en) me coi nje tas me gjize e me hudhra dhe me thosh:''Ha mo tani''.Po c'te haja une i varferi tregon plaku.Une therja qengjin per te ndersa gjirokastriti therte tasin me gjize pa vaj ulliri.Per anen e jashtme gjirokastriti vishej me kostum e gravate dhe te shoqes i vinin fustanet nga USA.Me ne vlonjatet gjirokastritet nuk i perdorin kunjat,sepse e dine qe ne nuk i durojme dot,por ne pergjithesi mardheniet i kemi te mira me ta.Sefdin Brahon e kemi pasur inat dhe kur vinte ne Vlore, e benin per uje te ftohte me batutat e tyre qesendisese si ne rruge edhe ne stadium.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2007 17:16
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nga cili rreth i Shqiperise jane Shqiptaret me komplekse

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.