Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Me ka lindur nje ide, pak silly noshta po hej?:D
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu

Po te ishe ne Shqiperi e beje si te doje, por ketu kurto...

Po ta perdoresh kete gje per perfitim, sigurisht qe duhet te paguash. Por edhe sikur thesht per qejf, keta ketej marrin avokat.

E di ate shprehjen: mos m'u mbeshtet pas fehrexhese?


Per perfitim kuptohet..
Nuk e dij kte shprehjen, por ne i themi fulterja/tigani ne zjarr dhe peshku ne det
Dhe kshtu eshte tani per tani

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2012 00:38
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

Mua me duket nje IDE e rrezikshme, sipas gjithnje pozicionit tend qe je si taxist. Askush me nuk do merte taxi driving, por do mernin bikes me qera.

Ne rastin e idese tende, po ta provoje do perfundoje ne jail, gje qe nuk ta uroj. ka te beje shume privatesia e njeriut, dhe duhet ta respektosh ate, sic do deshiroje ti te respektohej privatesia jote.

Keshtu per gjera te " cmendura" jam njesh, por kete nuk e kisha fantazuar. Megjithate, bej si te ta thote mendja. 😉

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2012 01:58
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Ana1
Mua me duket nje IDE e rrezikshme, sipas gjithnje pozicionit tend qe je si taxist. Askush me nuk do merte taxi driving, por do mernin bikes me qera.

Ne rastin e idese tende, po ta provoje do perfundoje ne jail, gje qe nuk ta uroj. ka te beje shume privatesia e njeriut, dhe duhet ta respektosh ate, sic do deshiroje ti te respektohej privatesia jote.

Keshtu per gjera te " cmendura" jam njesh, por kete nuk e kisha fantazuar. Megjithate, bej si te ta thote mendja. 😉

Jam dakord nese ti e shikon nga ana e perversionit ndersa une e shikoj nga ana pozitive, te kapesh nje monent te bukur te paster ne jeten e njerzve.
Seciili nga nga ne ka patur plot momente te bukura spontante no jete qe do kishim deshire t'i kishim kapur ne film, p,sh jo ne nje menyre semure narcisizmi but for little vanitie's sake,lol pra varet si i shikojm gjerat
Po nejse, (just an idea and its getting old now)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2012 04:16
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

Epo provoje njehere Ti, mbase une jam gabim.
Me co fjale kur te behesh I famshem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2012 05:32
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Oj kjo! Po une buk thashe per vete moj, thjesht te kapi momented a bukura te njerze, doing somkinda angel's job

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2012 11:03
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Oj kjo! Po une buk thashe per vete moj, thjesht te kapi momented a bukura te njerze, doing somkinda angel's job

Eshte nje program ketu ne USA dhe ka pikerisht kete ide. Njerez qe hipin e zbresin nga taksia dhe rrefehen tek taksishiu.
Por keto jane programe si ato te Jerry Springs. Pra kane regjizor dhe aktore dhe sigurisht edhe leje ushtrimi profesioni.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2012 00:49
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu

Eshte nje program ketu ne USA dhe ka pikerisht kete ide. Njerez qe hipin e zbresin nga taksia dhe rrefehen tek taksishiu.
Por keto jane programe si ato te Jerry Springs. Pra kane regjizor dhe aktore dhe sigurisht edhe leje ushtrimi profesioni.

Haha, ti shelg flet me mua nganjehere sikur une jam 5 vjec dhe sa sbrita nga anija ktu ne amerike

Thnx buddy se ne te vertet nuk jam me i pjekur se sa kur isha 16-17. se kshtu e marr jeten akoma pa asnje plan, si joke komplet. por kto gjerat elementare (for selfish reasons noshta) por i di mire.

Ktu keqkuptohemi me ty dhe anen, sepse a kam
Theksuar qe kisha dicka tjeter komplet ne imagjinate.
Dicka te paster dhe shume te shendoshe
jo t'i bej qejfin vetes por pse edhe jo meqe loser jam qe jam, lol, e kam ne natyre te terheq njerz te kendshem ne muhabet, njerz te paster and pleasent.
Ato tipat trash nuk i terheq fare natyra ime te hapen me mua kurre.
Seriozisht, ky fakt me acaron shpesh se kurvat qe ky qytet eshte i famshem per, nuk hapen me mua aspak. Ndersa gocat me te edukuara me tregojn gjithe historine e jetes tyre.
Njehere mora nje goce qe mbante liber ne dore.
Ishte shume e bukur dhe pseudo intellektuale
Rruga ku ajo fillimisht donte to shkonte kushton 10$
Ajo vetem donte te bente muhabet, sepse muhabeti spontant me nje total stranger mund te jete shume stimulating and relaxing nganjehere..
Une po behesha uncomfortable se nuk dija kur donte kjo te ndalonte se paga/meter shkoi 30$
Dhe ajo s'e kishte proble fare, te dy po pinim duhan mbasdite e bukur jashte dhe vetem kemi bredh neper qytet kot me makine.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2012 11:02
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Fol me A.Frangaj te ta blej idene bo dhe noj lek me ket rast Kurt

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2012 16:58
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Fol me A.Frangaj te ta blej idene bo dhe noj lek me ket rast Kurt
Kush eshte ky/kjo?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2012 01:32
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ideja shume e bukur kurt, por e veshtire. Sipas ligjit personi duhet te njoftohet se po filmohet para se te filmohet. Por dhe nese kjo anashkalohet, cdo person duhet njoftuar ne fund per filmimin dhe i duhet marre leja me shkrim per ta bere publike. Ndryshe mund te hedhin ne gjyq per thyerje te privacy-s. Kamerat qe ke ne taxi jane kamera sigurie dhe s'mund te perdoren per show publik. Madje ne mos gaboj duhet te kete shenje te dukshme qe ka kamera sigurie brenda ne taxi.

Se di a i merr dot filmimet. Zakonisht kompanite nuk lene punonjesit te fusin duart tek sistemet e sigurise. Kshu qe mbeten dy variante. E para, nese ke access per te marre filmimet mund te pergatisesh leter te gatshme dhe ti spjegosh personit ne fund qe te pelqeu muhabeti dhe do po ben nje emision televiziv, prandaj do ta fusesh. Ne kete pike mund te kerkojne mos paguajne taxine Varianti i dyte eshte te vesh kamerat e tua ne menyre te dukshme dhe ti thuash qekur hipin ne taxi se po ben nje dokumentar mbi veten dhe do te regjistrosh...

Dmth nuk eshte aq kollaj, edhe pse ideja eshte sh e bukur. Madje deri sot gjithe real-tv jane fake-tv. Nje ide te ngjashme kishte emision ne Itali. Hipnin njerezit ne taksi normale dhe sa nisej ndizeshin drita gjithandej dhe i thuhej se jane ne emision. Ato pak minuta ne taxi mund te fitonin leke duke iu pergjigjur disa pyetjeve. Goxha ndryshe nga ideja Kurtit por aty shikoje ate spontanitetin e njerezve qe marrin taxi.
http://www.youtube.com/watch?v=wk6hO9cFjXU

P.s. Montimi dhe audio eshte tjeter gje. Kur ke filmim te bukur post-production se shemton dot.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2012 04:19
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Me ka lindur nje ide, pak silly noshta po hej?:D

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.