Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Papa Jep Dorheqjen
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Bruni nuk me pelqen te tallem me besimin i cdo feje qofte ai kam shume respket per njerezit qe besojne sepse jane njerez te falin shume dhe nuk kerkojne asgje.Per kete se zgjata me .E thashe dhe me pare qetesia shpirterore dhe shpresa qe me la takimi me te do jete gjithmon ne zemren time dhe pse une e di qe jam nje mekatare.




e pike e zez kot nuk thon me mir syri... njeher qe e mora seriozisht nje diskutim. ca degjon piktorin ti?

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shkurt 2013 23:28
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Povero Papa!
Povero Cristo!
Povero Berlu!

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2013 10:18
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Arsyeja e vetme pse Papa dha doreheqjen e lexon cdo njeri duke e pare ne fytyre.Papen qe pashe para 2 muajve mu duk nje i vdekur qe e mbajne ne jete me zor . Pse u dashka me doemos te kete nje komplot kur nje njeri qe beson me te vertet ne dicka ben veprime si te papes largohet sepse e ndien qe nuk eshte me i dobishem per te marre vendime te rendesishme qe perfaqesojne boten sepse pushteti i tij eshte shume i madh.
Te ishte si keto palacot e tjere do rrinte deri ne momentin e fundit por preferoje te mbyllet ne nje konvent e te kaloje kohen duke u falur .Tani gazetat keto pune kane shpifje pa fund e hamendje ehuuuuuuuuuuu sa libra filma do behen tani.
Lori ku ke degjuar keto gjera vetem ne vendet ku kisha katolike eshte ne minorance sepse ne Itali mund te kem degjuar shume pak raste ne krahasim me turmat qe dalin neper shtetet e tjera.
Aman o Lori se po me cudit me kete qe me thua po mua te me beje nje gje te tille e marr biblen, kishen, priftin e suoren dhe shkolles i ve flaken jo te me kthehet me besimi perseri po e humbe njehere.
Tani kjo paske nejt me djem dhe qeka mbruar nga prifti po prinderit se dinin kete gje ?
Po une te shikoj dicka ke im bir qe ka 9 vjet qe shkon ne nje shkolle fetare larg o Zot i vras ska nevoje te shoqerohet me dike qe ta mbroje se e mbroj vete e para .
Zakonisht keto femije qe dikush abuzon jane te lene mbas dore nga prinderit dhe ato skane ditur ti rrine afer e te kuptojne se cfare ka femija po kjo eshte teme tjerer.Ah histori te tilla Lori kane shkatarruar familje po sa te verteta mund te jene se di njeri po crendesi ka besohet gjithmon ai qe akuzon por nuk eshte gjithmon e vertet ajo qe thote.
Miresia e nje pape polak kukull qe i treoi botes sesa i lidhur ishte mbas atij kolltuku sa doli ne tv dhe ne momentet e fundit te jetes nje njeri pa dinjitet , ah po ai qe spati kurre forcen te denoje krimet sepse dinte shume gjera dhe heshti per vite e vite u desh ky nje papa me palle ti tregoi botes.




Bionde, je pergjigjur me shume zell ketu e dashur.

Une nuk di shume per papen e Vatikanit, sic e permenda me lart. Po lexoj kete artikullin qe postoi Angel, por ( kjo nga ana ime personale) merrem shume pak me gazeta. Nuk e di, thjesht me eshte krijuar ideja qe gazetari fisnike nuk ka qe te japin lajmin ashtu sic eshte ,ka raste behet me shume buje se c'duhet, ka raste qe nuk shfaqet aq sa duhet lajmi ndaj dhe nuk ndihem rehat te them idene time per kete papen.

Sa per ate historine qe pershkrova pak me lart, ishte per nje person ketu ne Amerike, qe kishte qene ne fe katolike ketu ne US. kerkoj qe nqs komentohet mbi kete qe shkruajta une, te behet me delikatese dhe pa paragjykim ,sepse eshte nje shoqja ime shume e mire, dhe i kam marre leje asaj perpara se ta ndaja, dhe eshte nje shoqe qe i besoj jashtezakonisht shume. Ajo nuk u be kurre pre pedofilie se sic te thashe eshte si tip djaloshe, luftetare dhe shoqerohej gjithmone me djem. Por historite qe me tregon ajo sesi si grup planifikonin te mos binin ne duart e disa njerezve fetare mua me tregon sesa besim ka treguar ajo ndaj Zotit edhe pas keto zhgenjimesh te medha. Ndaj dhe kam shkruar se po te isha ne vendin e saj ,e rritur me nje frike te tille nuk do shkelja kembe ne ndonje kishe.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2013 20:54
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Lori nuk desha te ofendoj shoqen tende te kekorj te falur nese pa dashur ke lexuar ne fjalet e mia qe e kam lenduar dhe me vjen shume keq per ato qe ka kaluar .Une si Biondie kam shume dyshime ne keto histori ndoshta kam degjuar shume histori te tilla qe kane dale fllucka sapuni me kalimin e kohes dhe sic thua dhe vete une s'do arrija kurre me te besoja ne asgje jo me ne Zot po te me ndothte dicka e tille .Komenti im nuk ishte vetem per ate sepse nje histori te ngjashme e kam degjuar kohe me pare ne tv vetem se ndyshonte personazhi ishte mashkull dhe jo femer dhe tani ai ishte 40 vjec kjo i kishte ndodhur kur ai ishte 10 per kete thashe.Cdo njeri ka menyren e tij se besuari dhe te analizoje gjerat .
Une jam mysulmane Lori mendo sesa me zell e marr keto gjerat e fese katolike por une e shikoj ne kete menyre kete gje po te njejten gje do thoja dhe per fene time o nje fene e dikujt tjeter.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2013 22:08
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha lorie
Normalisht.


s'me jep asnje lloj efekti/ndjenje kjo doreheqja e papes. Nuk jam e sigurte se pse ekziston Vatikani si shtet me vete ,to begin with. C'qellim ka dhe si lindi dhe pse lindi dhe pse gjithe ato tradita dhe perce, dhe bizhuterira duhet research-ur kjo gje, per t'fikur kurjozitetin tim.

Nqs ka dhene doreheqjen prej pislleqeve qe jane permendur me siper, bashkohem me mendimin e Biondes, por gazetat thone shume arsye, nuk do e dime arsyen e vertete te doreheqjes keshtu qe spekullimet dhe gjykimet a beri mire apo keq, le tia leme Zotit.
Life goes on.


Nuk te ben pershtypje sepse nuk je rritur me ndjenje katolike.


Bota po i kushton shume vemendje, dicka duhet te jete.. e rendesishme.Ky pape po thyen disa tabu.

Papati eshte jo thjesht nje mbreteri civile. Ai ushtron ndikim shpirteror ne rreth 1.2 miliard njerez. Pra nuk eshte thjesht pasuria

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shkurt 2013 02:05
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

po ke te drejte, nuk jam rritur me ate ndjenje por perseri bahskohem me mendimine Biondes ne fillim kur tha qe papa mire beri qe dha doreheqjen.

Nqs arsyeja qe dha doreheqjen eshte prej ketyre pislleqeve qe kane shkruar gazetat, mire beri. Po sipas gazetave nuk dukej pendim i vertete i krishtere, dukej sikur papa ishte nen shantazh, i detyruar, se mos i dilte ndonje pisllek tjeter. ( i referohem artikullit qe postoi Angel)


Te pakten, u hapi me shume syte njerezve qe mos e ngrejne papen dhe sistemin Vatikan kaq lart ne piedestal sa te ndikohen shpirterisht prej kesaj.


Ne fund te fundit, jo te gjithe qe thone se jane fetare e njohin Zotin.
Mateu 7:21 Jo cdo njeri qe me therret mua: "Zot ,Zot' ,do futet ne mbreterine e parajses, por vetem ai qe ben vullnetin e babait tim qe eshte ne qiell.


Njerezit mund te testohen te shihet a perpiqen te bejne vullnetin e Zotit.
1 Gjoni 4:1
Te dashur miq, mos i besoni cdo shpirti, por testoni shpirtrat te shikoni ne jane nga Zoti,sepse shume profete false kane ardhur ne bote....

Njerezit dallohen nga rezultatet e veprimeve te tyre, edhe kur nuk jane ne fillim evidente ( koha do e tregoje fytyren e vertete)
Luke 6:43-45 Pema dhe fruti i saj: " asnje peme e mire nuk ben fryt te keq, dhe asnje peme e keqe nuk ben fryt te mire. Cdo peme dallohet nga fruti i vet. Njerezit nuk mbledhin fiq prej gjembave apo rrush prej shkurreve. Nje njeri i mire sjell gjera te mira prej se mires qe eshte mbledhur ne zemer dhe nje njeri i keq sjell gjera te keqija prej se keqes qe i eshte mbledhur ne zemer. Sepse goja nxjerr ate gje qe zemra ka mbledhur.

(ky eshte perkthimi im prej versionit anglisht)

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2013 03:02
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha lorie


Te pakten, u hapi me shume syte njerezve qe mos e ngrejne papen dhe sistemin Vatikan kaq lart ne piedestal sa te ndikohen shpirterisht prej kesaj. qe eshte ne qiell.




Lori shumica e njeresve nuk beson ne Vatikan dhe se ngren me aq lart sepse si cdo istitucion tjeter eshte i perbere nga njeres komune qe kane huqet,veset,mangesite vetem se nese e ben une ti a ndonje tjeter nje gabim neve nuk na falet na gjykojne e bejne keto mbulohet siper dhe e merr vesh njeri ose me keq shejtrerohet gabimi i tyre .
Pastaj mos harro 80% ne vatikan jane burra dmth ka disa nga ato qe jane me te vertet besimtare e besojne ka disa qe e kane zgjedhur si pune sepse nuk eshte kollaj te ngrihesh ne oren 6 e te punosh per 1.200 euro ne muaj e te mbash familje u bere prift ste kerkohet me asgje i ke te gjitha gati futi nje "padre noste " mjest dreke dhe darke dhe je ne terezi.
Gje tjerer prifterinjt murgeshat qe shkojne ne misione humanitare ne vendert me te rrezikshme te botes dhe jetojne me njerezit qe kane nevoje ato po qe i amiroj te cdo feje qofshin.Po jo keto qe jane te gjithe nga 100 kile e po plasin nge e hongmja
Ka ga ato qe jane me keq se femrat , xheloze ,njerez te ulet maniake ,pervese dhe shtroi dhe intrigat per pushtet ,pasuri ja perfundimi njerezit largohen nga kisha sepse kujt do ti pelqente qe Zotin ta perfaqesonte nje funderrine e tille.
Ky Pape me pelqen sepse te pranosh dhe te ikesh kur s'je me i zoti dhe iken per te miren e te tjereve sepse kupton se je plakur dhe idete e tua nuk jane me te dobishme eshte me te vertet per tu admiruar.
Ne Vatikan ka me pisllik sesa ne nje bordello kjo e thene nga nje prift dhe i kam dhene te drejte.Mendoj dhe kete Lori por eshte mendimi im qe si tregoi askujt qe do ikte per te vetmin motiv qe mos linte ato skilet e tjera qe sillen rrotull vatikanit per interesat e tyre te benin si ti donte qefi i vuri dhe nje njeri te pakorruptueshem si drejtor banke.Tani te shofim kush do jete ai qe do i zeje vendin ndoshta nje pape i zi ose latin .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2013 18:14
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Ne Vatikan ka me pisllik sesa ne nje bordello kjo e thene nga nje prift dhe i kam dhene te drejte.



E kuptoj, faleminderit per tablone e plote qe pershkrove.



Vetem dicka te fundit desha te shtoja se vertet qe nuk po ndihem rehat ta vazhdoj me gjate kete biseden e papes.

Kudo qe te jene njerezit ne jete: ne bordello apo ne Vatikan, ne burg apo ne ndonje manastir, duke punuar prostitut/e apo murg/eshe per sa kohe qe pendohen plotesisht dhe ndryshojne rruge dhe jetojne sipas deshires se Zotit, ekziston ajo qe quhet falje dhe meshire prej Tij. Te gjithe kane nevoje per meshire.

Gjoni 8:1-11

Ne te gdhire, Jezusi shkoi ne tempull ku njerezit u mblodhen rreth tij dhe ai u ul ti mesonte atyre. Mesuesit e ligjit dhe Farisenjte i sollen perpara tij nje grua qe ishte kapur duke bere tradheti bashkeshortore. E detyruan te qendronte perpara grupit dhe i thane Jezusit: "Mesues, kjo grua u kap ne akt tradhetie. Ne ligjin e Mojsiut, eshte komanduar qe denojme duke i gjuajtur me gure kesilloj grash. Po ti c'thua per kete gje?" - Po e perdornin kete pyetje si nje kurth qe te mund te kishin nje baze per ta akuzuar Jezusin. Por Jezusi, u ul ne gjunje dhe filloi te shkruante dicka ne rere me gishtin e tij. Kur ata insistuan ne pyetjet e tyre , u ngrit dhe u tha atyre: " Ai qe nuk ka asnje mekat, le te jete i pari te hedh nje gur tek ajo." Perseri u ul ne gjunje dhe shkruajti dicka ne toke. Ata filluan te iknin nje nga nje, ne fillim me te moshuarit, derisa Jezusi ishte vetem me gruan.
Ai u ngrit dhe e pyeti: Grua ku jane ata? A nuk te ka denuar njeri?
"Asnjeri zoteri." -tha ajo.
"Atehere as une nuk te denoj," deklaroi Jezusi. " Shko dhe lere pas jeten tende mekatare."
( e perkthyer ne shqip prej meje, prej versionit anglisht)

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2013 17:50
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Lori shumica e njeresve nuk beson ne Vatikan dhe se ngren me aq lart sepse si cdo istitucion tjeter eshte i perbere nga njeres komune qe kane huqet,veset,mangesite vetem se nese e ben une ti a ndonje tjeter nje gabim neve nuk na falet na gjykojne e bejne keto mbulohet siper dhe e merr vesh njeri ose me keq shejtrerohet gabimi i tyre .
Pastaj mos harro 80% ne vatikan jane burra dmth ka disa nga ato qe jane me te vertet besimtare e besojne ka disa qe e kane zgjedhur si pune sepse nuk eshte kollaj te ngrihesh ne oren 6 e te punosh per 1.200 euro ne muaj e te mbash familje u bere prift ste kerkohet me asgje i ke te gjitha gati futi nje "padre noste " mjest dreke dhe darke dhe je ne terezi.
Gje tjerer prifterinjt murgeshat qe shkojne ne misione humanitare ne vendert me te rrezikshme te botes dhe jetojne me njerezit qe kane nevoje ato po qe i amiroj te cdo feje qofshin.Po jo keto qe jane te gjithe nga 100 kile e po plasin nge e hongmja
Ka ga ato qe jane me keq se femrat , xheloze ,njerez te ulet maniake ,pervese dhe shtroi dhe intrigat per pushtet ,pasuri ja perfundimi njerezit largohen nga kisha sepse kujt do ti pelqente qe Zotin ta perfaqesonte nje funderrine e tille.
Ky Pape me pelqen sepse te pranosh dhe te ikesh kur s'je me i zoti dhe iken per te miren e te tjereve sepse kupton se je plakur dhe idete e tua nuk jane me te dobishme eshte me te vertet per tu admiruar.
Ne Vatikan ka me pisllik sesa ne nje bordello kjo e thene nga nje prift dhe i kam dhene te drejte.Mendoj dhe kete Lori por eshte mendimi im qe si tregoi askujt qe do ikte per te vetmin motiv qe mos linte ato skilet e tjera qe sillen rrotull vatikanit per interesat e tyre te benin si ti donte qefi i vuri dhe nje njeri te pakorruptueshem si drejtor banke.Tani te shofim kush do jete ai qe do i zeje vendin ndoshta nje pape i zi ose latin .

Mire Bionde me perjashtim te atij rreshti te fundit. Nuk e kuptoj se çfare rendesie ka ngjyra e lekures apo origjina e vendit te tij. Zgjedhja e Papes se Ri behet me votim dhe Papa i ri duhet te kete shumicen. Askush nuk e di se cili do te jete deri ne votimin perfundimtar. Te gjitha jane supozime.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2013 20:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Mire Bionde me perjashtim te atij rreshti te fundit. Nuk e kuptoj se çfare rendesie ka ngjyra e lekures apo origjina e vendit te tij. Zgjedhja e Papes se Ri behet me votim dhe Papa i ri duhet te kete shumicen. Askush nuk e di se cili do te jete deri ne votimin perfundimtar. Te gjitha jane supozime.


Per mua asnje ndryshim po shikoja lajmet dhe shpresonin komercantet qe kane aktivitet rreth e rrotull qe te ishte nga keto vendet qe kshu te terhiqte sa me shume tursite ne Vatikan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2013 21:42
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Papa Jep Dorheqjen

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.