Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Anėtarėt e forumit flasin mbi veten > Te kujtojme njeri tjetrin...
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6855

Lightbulb

Te kujtojme njeri tjetrin...

Pershendetje te gjithe Antareve te families se madhe Forumit Horizont!

- Jane bere 14 vjet qe jam regjistruar ketu.

Si ikin vitet.!!!
Pa u ndjere, do te thonim, edhe pse ne keto vite kemi pasur ndodhi ne jete, perjetime te mira e per ndonjerin nga ne edhe pak te mira.

Kemi kaluar ketu Momente te kendshme, diskutime te zjarrta, grindje e perqafime. Shpesh ndjenim sikur ishim nje Familie. Dhe, ne te vertete, ashtu ishim dhe kjo fale mundesise qe na dha Fajtori nepermjet ketij Forumi.
U bashkuan shqiptaret kudo qe ishin-ku jetonin. Per ate kohe ishte Internet Evolution. Tashme, platformat e komunikimit jane te panumerta dhe cilido ka gjetur vetveten diku, ne njeren nga keto. Ose dhe jo.

Sic u shpreha me lart, ne te gjithe keto vite "njohje", secili ka pasur ne jeten e vet rrjedhen e jetes se tije.

Do te ishte kenaqesi qe, te mesonim dicka rreth njeri tjetrit per hecurine e tije ne keto vite.

Sigurisht, per aq sa dashiron te tregoje.

Mendoj qe eshte nje kuriozitet qe do ta kishte cdo Antar per njeri tjetrin.

--->Po filloj une:
Nga 2007 qe jam regjistruar ketu dhe aq sa keni mundur te dini rreth meje, pervec se jam 14 vjet me i madh , shume ndryshime-te reja nuk kam pas.
Vazhdoj te punoj si shofer Autobusi ne linjat e qytetit-Frankfurt. Po, tani jam i punesuar ne Shtet-Bashki dhe jo ne Firma private.
Kam pasur njeren apo tjetren njohje-lidhje te cilat nuk ka funksionuar dhe per momentin jam Single
Per mbi 11 vjet, nuk pata shkuar ne Shqiperi dhe parvjet (2019) shkova ne fund te vitit me rastin e Festave
Kurse tani qysh prej nje viti, kemi pretekstin e mbylljes nga Corana
Keshtu. Jeta vazhdon me ritmet e saje.Uroj qe ne kete Teme, sa me shume Antare, te tregojne dicka rreth vetes.

Ju uroj shendet dhe gezime!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Mars 2021 08:16
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

Pershendetje Vizioner


Apo mire athere 😜

Une ktu jam regjistru ne 2009, po nga chati jam fut aty nga 2002-2003. Me pak fjale 18 vjet me i vjeter dhe une.

Kam jetu ne NY, e tash 6 vjet ktu ne Texas. Biri ben 10 vjec ket vit edhe goca ben 8. Ne Shqiperi pothuajse kam shku vit per vit, duam sduam sna ndahet shpirti prej andej 😁

Ne NY kam kam jetu mire, por ktu ne Texas po jetoje pak a shume ate endrren amerikane. Na zuni korona si shumicen po e kalum pa shume probleme. Vazhdoj me biznesin e transportit qe kam pas dhe e kam shtu mo shume ktu ne TX. Lujme dhe na pak me kto kumaret e bursave 👍

Hobbies vazhdoj me ato qe kam pas, udhetime/pushime, motorra, makina edhe anije ose skafe si mund me i qujt ne shqip.

Ka pas shume lezet chati dhe forumi. Tani eshte bo bajat me kto platformat fb insta etc etc.

Une kisha shume kohe qe sisha fut ktu edhe para nja dy javesh se si mu kujtu 😁 e per nostalgji lexova hedhje pritjet neper disa tema te disa antarve ktu e me ktheu mbas ne kohe e tu u zgerdhit me thene te drejten 😁😁

Ju uroj dhe une te jeni mire e tja kaloni me shendet ket kohe pandemie.

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2021 03:54
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Poshnjari
Anetar i ri

Regjistruar: 13/03/2018
Vendbanimi: Diku neper bote
Mesazhe: 28

Re: Te kujtojme njeri tjetrin...

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner

--->Po filloj une:
Nga 2007 qe jam regjistruar ketu dhe aq sa keni mundur te dini rreth meje, pervec se jam 14 vjet me i madh , shume ndryshime-te reja nuk kam pas.
Vazhdoj te punoj si shofer Autobusi ne linjat e qytetit-Frankfurt. Po, tani jam i punesuar ne Shtet-Bashki dhe jo ne Firma private.
Kam pasur njeren apo tjetren njohje-lidhje te cilat nuk ka funksionuar dhe per momentin jam Single
Per mbi 11 vjet, nuk pata shkuar ne Shqiperi dhe parvjet (2019) shkova ne fund te vitit me rastin e Festave
Kurse tani qysh prej nje viti, kemi pretekstin e mbylljes nga Corana
Keshtu. Jeta vazhdon me ritmet e saje.Uroj qe ne kete Teme, sa me shume Antare, te tregojne dicka rreth vetes.

Ju uroj shendet dhe gezime!


14 vjet dhe akoma beqo mo? Edhe Gjinoja do ishte martuar tani

Ndonese edhe une jam marre me chate qe nga 2004-2005 me forume nuk merresha, isha thjeshte vizitore.
Por me behet qefi qe jeta ju shkone mire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2021 17:33
Poshnjari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Poshnjari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Poshnjari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Poshnjari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Poshnjari Shto Poshnjari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Poshnjari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Une kam vazhduar ta vizitoj koliben e Horizontit edhe pasi te tjeret humben rrugen dhe kushedi se ku u vet-degdisen! Biles duke postuar edhe ndonje gje tek Fizika, apo Media. Por prej rreth 1 viti, e ndoshta ca me shume, nuk jam futur me, sepse ma kane futur!
Historia e meposhteme eshte sa e besueshme, aq edhe e pabesueshme! Por 100% e vertete! Qysh ne rini shkruaja gjera te vogla ne vargje dhe proze letrare. Gjithashtu lexoja shume edhe libra shkencore dhe mendoja shume per funksionimin e natyres! Nje ndodhi e vogel ne fund te viteve '80 me dha te kuptoja kete funksion. Dicka e re dhe e palexuar dhe degjuar deri me kete kohe. (Mund t'ju duket skicofrenike, ndoshta eshte e tille, por eshte e vertete!) Jeta vazhdonte te na rrembente me ato perditsimet e saja prej gallate dhe moshe rinore. Jeta e emigrantit pas 1990-es kishte te tjera preokupime. S.d.q., dikur (2004-5) u ula dhe i mblodha vargjet dhe tregimet letrare dhe i botova (2005). Kete kohe sapo kish nisur kazani i islamizmit radikal te ziente, ndaj dhe iu futa Bibles dhe Kuranit ti analizoja, se c'kishin keto libra. Me doli nje liber me mbi 1000 faqe, te cilin nuk mund ta botoja, per 1.shkak mungese parash, 2. ndaj meje nisen gjithe ato levizje survejimi dhe provokimesh, 3. thashe te prisja njehere te shkruaja edhe ato gjera te tjera kryesore e nderkohe rriteshin pak edhe femijet, pastaj qeni qepen te hante. (Ai liber u botua me 2013) Nisa kete kohe (2006) me ate qe mendoja se do te perbente librin e vetem shkencor, por ngeca pak gjate tek teoria speciale e relativitetit, ndaj e nxorra kete si punim me vete (2007). Duke pasur kete periudhe (2006-9) shume shqetesime, te cilat me duhej ti injoroja, sikur nuk i shikoja, u ingranova ne procesin e shkrimit te gjithfare temash, cfare pak jane pasqyruar edhe ne kete forum, ne te cilin -me duket se- kam hyre me 2007. Ne vitin 2015 "mbarova" me pjesen me te madhe te ideve te mia, duke e mbyllur ciklin e botimeve te librave, pas nje lodhje te konsiderueshme, (sepse kam qene aktiv edhe ne kete forum apo ne ndonje gazete), me librin e 15-te. Kuptohet se sasia e shkrimeve nuk pasqyron detyrimisht cilesine e tyre, ndaj nuk kam as me te voglen krenari per 'to. Por me ka habitur shmangia dhe lenia demostrative ne heshtje e tyre, e kam fjalen me shume per ato shkencore, ku mund te jepej nje lloj oponence (mendimi), se cfare te rejash kane ne lemin e tyre shkencor, apo sa budadalleqe!
Gjate kesaj kohe "pushimi" (2015-20) problemet e ndryshme nuk kane mbaruar, perkundrazi jane shtuar. Per te larguar mendjen nga gjithe sikletet e ndryshme jame marre me shkrime te ndryshme. Vjet mendova ti permbledh disa shkrime shkencore qe kam hedhur her pas here ne faqen time te internetit (fjale cimbuese) e ti botoj ne nje liber. Per fat botuesi me tha se nuk kishte shume pune, ndaj ia nisa te formatuar ne fund te gushtit 2020, me emndimin qe ne panairin e librit te ish gati. I nisa gjithashtu edhe kaparin e lekve, te gjitha. Per cudi libri nuk po futej ne shtyp. Me ate rast shtova dhe nje shkrim ne fund te shtatorit-fillim tetori, shkrim jo aq shkencor, por ne lidhje me ndarjet e cmimit Nobel ne fizike. Prita qe libri (Shkenca biblike) te botohej gati per panair, por nuk u botua vecse ne ... (nuk e di) ... mendoj ne shkurt 2021, sepse ne mars mora (permes nje shoku) nje kopje. Deri me sot (fund maji 2021) bibl. komb. nuk ka marre 5 kopjet e caktuara, sipas ligjit, ndonese ajo merr jo me vone se 1 muaj nga dhenia e Nr. ISBN 5 kopjet e saja! Nuk e di pse botuesi im e ka botuar me vonese kete liber, nuk e di pse Bibl. komb. nuk interesohet per marrjen e 5 kopjeve te saja. Po t'ju tregoj pastaj te gjitha detajet, qofte dhe vetem ne lidhje me librin e fundit, nuk do ti besoni historite, por do te mendoni se tipi ne fjale (une) i krijoj vete per te terhequr vemendjen! Lere qe s'ka vend ketu per ti treguar te gjitha detajet! Lere pastaj te shkruaj per te gjitha shqetesimet e tjera, qe do t'ju duken te pabesueshme. Nuk dua ti bej reklame faqes time te internetit, se nuk me intereson fare sa e lexojne, por aty jane nje pjese te ketyre shqetesimeve. Nuk e di dhe as nuk me intereson dhe as kam kohe te mendoj, pse segmente te shtetit gjerman me kane kategorizuar tek personat e padeshiruar, por bej cudi me veten, pse kam qene kaq naiv, qe kam besuar se ekziston nje fare demokracie ne perendim, ne Gjermani! Nje mut i madh ekziston dhe demokracia ekziston po pate leke dhe pozite! Gjithe te tjerat -me falni per shprehjen- ketu ne perendim jane pordhe me rigon! Nje dikatature qe do ta kishte 1000 here zili ajo e dikurshmja e jona! Mjafton te shikoni vetem rastin e Snoudenit dhe Asanxhit, dhe njeriu kupton gjithshka se ku ndodhet! Kam frike se do vdesim kendej dhe do na cojne ne Shq. trupin pa zemer, pa tru, pa veshka, pa mushkri, ma melci, dhe ky eshte vetem fillimi!
Me falni se kam shkruar shpejt dhe ndoshta pak kaotisht, por me shkurt nuk mund t'ua permblidhja!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2021 20:18
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

Smile

🙂

Rendesi ka te jemi ne dhe familjet tona sa me mire me shendet kudo qe te ndodhemi 🤗🤗

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Korrik 2021 20:42
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Hi!

Uroj te jeni mire!

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2022 15:20
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6855

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Hi!

Uroj te jeni mire!Pershendetje Angel!
Gezohem qe te lexoj. Uroj dhe ti te jeshe mire!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2022 15:57
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Anėtarėt e forumit flasin mbi veten > Te kujtojme njeri tjetrin...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.